Fobija o specijalnim karakterima

Moderator: Moderators

User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Fobija o specijalnim karakterima

Post by opsidiannight »

Da bi razbio rastucu fobiju o specijalnim karakterima resio sam da sledecih 3-6 meseci pravim i igram liste koje ce uvek sadrzati od 1-3 karaktera.
Cisto da bi ljudi shvatili da oni nisu nindze.
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Fobija o specijalnim karakterima

Post by Dzon Vejn »

Ne samo da nisu nindze, nego smo danas saznali da Italijani imaju urodjen 2+ moral, cim im vodja platuna prodje save (dakle prvi hit dodeljujes njemu) ;). Dakle kao sto rekoh - sa sve specijalnim karakterima liste su izbalansirane.

Takodje, saznao sam i da fearless nije moral 2, te da confident nije moral 3 nego 4 (nikada mi nije bilo bitno do sada jer je Charles uvek bio tu :D). Sto znaci da UK trupe bez Uphama nisu malo slabije nego mnogo slabije (jer 4+ se vrlo lako pada, sa sve re-roll-om).
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Stevan
Posts: 210
Joined: Tue Apr 23, 2002 8:00 am
Location: Labudovo Brdo

Re: Fobija o specijalnim karakterima

Post by Stevan »

Ja sam oda dodam da je FOW community definitivno dobio josh jednog Zee German igraca.
Polako se pravi lista za porudzbinu:)
Sto se same igre tice,sistem je fenomenalan..jednostavna i efektna pravila = max igrivost.
Odusevljen sam.
"Moj pas nema nos!"
"Pa kako onda mirise?"
"Odvratno!"
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: Fobija o specijalnim karakterima

Post by opsidiannight »

Stevane dobrodosao.
Nazalost, pravila nisu jednostavna jer pate od hiljadu malih pravila.
Ne daj da te to buni i uzbudjuje, najbitnije da se dobro igramo. To je ono sto FoW predstavlja. Dobro igranje.
Jos jednom, dobro dosao. Ako ti treba pomoc oko liste, odnosno najmanje cene za istu baci je na forum pa cemo da diskutujemo i posavetujemo koliko mozemo.
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
User avatar
Stevan
Posts: 210
Joined: Tue Apr 23, 2002 8:00 am
Location: Labudovo Brdo

Re: Fobija o specijalnim karakterima

Post by Stevan »

Bolje vas nasao!:)
Ne znam..prvi utisak je da je vrlo igrivo zaista.
A ko je igrao WH fantsy,ni pakao mu nece tesko pasti:)
A savet o najmanjoj ceni cu uvek rado prihvatiti:)
"Moj pas nema nos!"
"Pa kako onda mirise?"
"Odvratno!"
User avatar
Bathory
Posts: 786
Joined: Thu Jan 22, 2004 10:15 am

Re: Fobija o specijalnim karakterima

Post by Bathory »

[quote="Dzon Vejn"]Ne samo da nisu nindze, nego smo danas saznali da Italijani imaju urodjen 2+ moral, cim im vodja platuna prodje save (dakle prvi hit dodeljujes njemu) ;). Dakle kao sto rekoh - sa sve specijalnim karakterima liste su izbalansirane.

Ali da bi italijan dobio urodjeni moral 2+, mora da pogine (sto nije tesko), mora da baci motivation roll na 4+, eventualno 3+ (ako su fearless). Ukoliko ne prodje onda ta jedinica mora da vuce CC-a sa sobom celu partiju.

Takodje italijan baca za svaku jedinicu kakvog je kvaliteta, (i to posle postavke, sto mi je malo nelogicno, ali tako pise u pravilima).

Takodje italijan nema dobre tenkove, kao ni specijalna artiljerijska pravila. Ni dobre AT topove.

U sustini, italijan, ako ga hoce kocka, moze da bude zver u assaultu. Ako ga hoce kocka.

A Upham daje to automatski.

I englezi bez Uphama nisu mnog slabiji nego su slicni drugim listama, nista drugo.

Isto tako, nista ne bi imao protiv da izbace bilo kakvog italijanskog pesadijskog karaktera, da i ja mogu nekog da koristim.

Nisam pametan kako resiti specijalne karaktere. Valjda treba ostaviti svakom igracu na savest da li ce ih koristiti.
Image
User avatar
Stevan
Posts: 210
Joined: Tue Apr 23, 2002 8:00 am
Location: Labudovo Brdo

Re: Fobija o specijalnim karakterima

Post by Stevan »

Ma ne moze se to resiti Momo.
Jednostavno..ko hoce neka se igra sa njima.
Ako se zaista pokazu uber..jbg onda bi se mozda moglo razmisliti o koriscenu istih..mada ih ja ni tad ne bi' zabranio:)
"Moj pas nema nos!"
"Pa kako onda mirise?"
"Odvratno!"
User avatar
Bathory
Posts: 786
Joined: Thu Jan 22, 2004 10:15 am

Re: Fobija o specijalnim karakterima

Post by Bathory »

Ma znam, zato je valjda najbolje da svako radi kako 'oce.

Ladno cu morati da skupljam oklopljene zabare da i ja imam spec karaktera :)
Image
User avatar
meloras
Posts: 723
Joined: Sat Oct 18, 2003 1:20 pm
Location: Novi Beograd

Re: Fobija o specijalnim karakterima

Post by meloras »

Nista strasno da li ces ih koristiti ili ne.Nemozes da zabranis nesto ljudima sto je pravilima dozvoljeno,osim mozda za turnir kao ranije u wh sto je bilo.
Ako ima dobra pravila i imas viska poena sto da ne.Ako karakter kosta 5% cele armije nek ti bude,ako ti bas smeta skoncentrisi paljbu pa ga ubi nekako.
Meni za amerikance treba samo baja da bude jeftin i da bude higher command jer mi dosta cesto zaginuo hq.To ima Darby i nista mi neznaci sto ima neke bonuse na pucanje mortarima,dovoljno da i daje malo takticke fleksibilnosti.Njegovih 50pts mi je previse ponekad al jbg,to je cena.Isto tako ako neko hoce da da 80 poena za Uphama ili neke druge likove sto da ne?Ako su toliko prejaki nadaj se da ce ih u sledecoj verziji izbaciti ili oslabiti kao i svi ostali sistemi sto rade(40k na prvom mestu).
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Fobija o specijalnim karakterima

Post by Dzon Vejn »

Upham ima automatski, Boris Vasiljevski ima automatski, i daje ti 2. re-roll (sto je isto kao 2+ sa re-rollom), Walter Koch to ima automatski, Remer / Schmidt je cak i bolji od svih pomenutih, Tori ima automatski na 2+, Van der Hajt prolazi na 2+ automatski.

Dakle ostaju Madjari, Italijani, Rumuni i USA.

Madjari i Italijani imaju urodjeno da mogu da se pomere, pa assaultuju, sto daje vasim tenkovima potencijalni range od 20 inca! Takodje, Italijani mogu da dobiju heroja (sa 2+ moralom, jelte).

USA imaju 2 karaktera koji ti mogu omoguciti da se kreces plus I pucas I assaultujes. Ernest ti jos omogucava dodatni roll da vratis bail out / pinned down na pocetku tvoje shooting faze.

Dakle jedini koji su tu u problemu su - Rumuni, koji nemaju apsolutno nista od tih pravila. I ajde da kazemo eventualno i za Madjare da su mozda u malo losijem polozaju.

Shodno tome, kao sto sam vec rekao, ne vidim problem u specijalnim karakterima generalno...
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Stevan
Posts: 210
Joined: Tue Apr 23, 2002 8:00 am
Location: Labudovo Brdo

Re: Fobija o specijalnim karakterima

Post by Stevan »

Nennen ti kao moj podredjeni saveznik treba da skupljas ono ste meni fali u listi:) da mozemo da pikamo 2-2:P
Znaci sto vise cannon foddera,a mi,prava vojska,cemo da odradjujuemo bitne stvari :lol:
Cu oklopni Italijani...cccc... :lol:
"Moj pas nema nos!"
"Pa kako onda mirise?"
"Odvratno!"
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: Fobija o specijalnim karakterima

Post by opsidiannight »

Nc, nc, nc.
Najbolji karakter u celoj jbnj igri je amer padobranac. U LV za 25-35 poena, nisam siguran, dobijas dupli ROF u deffensive fire, da, da, cak i kad si pinovan RoF 1 postaje 2. YaMisli na sta to lici kad pridodoas 2 LMG jedinici?
Upham je nula, naspram nemackih karaktera iz Ostfronta je osrednji. Zato ne dizite prasinu dok ne procitate sta ko radi.

Cak i to nije bitno. Bitno je kako igras svoju vojsku a ne kog karaktera imas u njoj. Oni su tu samo da dodaju malo ukusa armiji. Malo raznolikosti koja ce ti vojsku uciniti zanimljivijom. Nista vise.

P.S. Remer i Smidz su nindza ubice iz dimenzije X i ko mi ne veruje iskusice njihov bes u moru svoje krvi. Mvahahahahaha. :twisted:
P.P.S. Ipak ni to ne vredi ako ih ne odigras kako treba, odnosno ako tvoj protivnik ne igra kako treba protiv njih.
P.P.P.S. Samo malo iskustva je sve sto Vam treba da bi znali kako protiv doticnih. Pustite Pedju i njegovo: ''Nikada necu igrati sa karakterima'', on to tako jer je ljubitelj suve istorije. I ne zameramo mu.
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Fobija o specijalnim karakterima

Post by Dzon Vejn »

Samo da pojasnim Slovicu: nisam navodio sta koji karakter radi, vec cinjenicu da ima X karaktera u igri koji rade isto to sto radi Charles - moral na 2.

A tek je posebna prica sta imaju sve drugi karakteri u opisima... npr. spomenuti padobranac (dakle on radi posao koji je mozda bolji nego da imas 2+ moral).

I sve to i dalje nema veze, jer svaka lista ima nesto. Osim Rumuna... ali oni imaju zamak grofa Drakule! :D.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
meloras
Posts: 723
Joined: Sat Oct 18, 2003 1:20 pm
Location: Novi Beograd

Re: Fobija o specijalnim karakterima

Post by meloras »

Zar nije padobranac us u mw neko njesra?Onaj bull tress...nesto nesto?Mozda nisam dobro procitao,ali deluje glupavo.
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: Fobija o specijalnim karakterima

Post by opsidiannight »

Nema padobranca karaktera u MW, imas generala, tenkistu, rendzera i komandosa Kelija koji je po fluff-u obicna pesadija.
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Fobija o specijalnim karakterima

Post by Dzon Vejn »

Jadni vi... eto Ernest i Darby su tako losi :D.

Skoro da mi vas je zao :D.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
meloras
Posts: 723
Joined: Sat Oct 18, 2003 1:20 pm
Location: Novi Beograd

Re: Fobija o specijalnim karakterima

Post by meloras »

Procitacu ponovo knjigu,ocogledno sam pogresio.
User avatar
joggy
Hronos
Hronos
Posts: 1224
Joined: Sat Apr 06, 2002 6:17 am
Location: Buduca nezavisna Republika Kotez
Contact:

Re: Fobija o specijalnim karakterima

Post by joggy »

Po meni su spec. karakteri mnogo neizbalansarini. Posto moram da uporedjujem sa gw, neke liste imaju recimo starog karla franca na grifonu, dok druge imaju nekog ubogog karaktera u odnosu na tog (kada ti nesto spusti 4+ sa rerollom na 2+ sa rerollom, to se onda zove mega promena pravila, a to radi za kolko? 100 poena? smesno. Samim tim, ovde moram da ubacim ruse, ti dobijes engleze koji su mnooogo bolji u svemu od rusa, za nesto malo vise poena. To nije problem ako ti prolazis moral na 4+, ali na 2+ prosto i drugi igrac mora da uzme spec. karaktera da bi imao sanse uopste (a posto karakteri ni izbliza nisu jednakih mogucnosti to dovodi do daljeg disbalasa). Da ne pominjem liste koje nemaju spec karaktera 8O .

Sto se same igre tice, za sada (ne racunam ono kad sam pokusao da igram pre godinu dana) sam video dve stvari koje su mi malko bezveze (ne utice na moju resenost da igram fow i da skupim konacno ruse :mrgreen: ). Prva stvar je da protivnik moze da te pobedi u drugom krugu samo ako se ti lose postavis na pocetku partije, a druga stvar je pravilo "jao sto je strasan tenak" gde pesadija u istom asssaultu mora iznova i iznova da prolazi fear test da bi uopste nastavila da opseda isti. Ako to ukombinujes sa tim da i tenk u principu ima marinacki ili jos gore terminatorski save od pesadije, te da i pesadiji treba 5+ u najgorem a 3+ u najboljem slucaju da uopste pogodi tenk (zaboga, grdosija stoji na 50cm od tebe, kako mozes da ga promasis?), to mi preterano favorizuje tenk kada dodje do close combata (obaska to sto ja ni u jednom ratnom filmu nisam video da se vod tenkova bez ikakve podrske pesadije tako zaleti u neprijateljsku pesadiju, sa valjda idejom da ih sve pogazi)
"Narod u demokratiji ne može da pogreši. Kakva god da je odluka naroda to je odluka Boga." Vulin.
"Potrebno je da vozilo koje vrši transport ima onu ruku napred, da prebacuje... Imaju proizvođači, ja sad ne znam ko su“ Velja.
„Na Beka su pucali amateri, jednom je čak spala kapuljača“ Nesa.
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Fobija o specijalnim karakterima

Post by Dzon Vejn »

Rusi kostaju 20 postolja 200 poena. Englezi kostaju 10 postolja 190 poena (ako im das bombe 215, ali sam racunao bez, jer ni tvoji nemaju bombe). Dakle za iste poene, ima te duplo vise, i svaki unit ti moze raditi re-roll morala na fearless (dakle svaki tvoj vod ima 3+ sa re-roll, za razliku od UK koji imaju to u 1 vodu samo). Tako da ti ona prica od "malo skuplje" nikako ne stoji, jer je to malo x2.

Sto se tenkova tice to sam ti vec rekao - da, USSR sa kasikama i viljuskama i bez flamera / pionira / anti-tenk pusaka i uopste bilo cega sto moze da povredi tenk, imaju problem sa tenkovima. UK igrac trlja ruke kada se 3 tenka zalete u njega, jer umre nasilnom smrcu od bombi (koje imaju i tvoji pioniri, i ekvivalent kojih su flameri). Takodje, objasnio sam ti kako se koriste flameri, te si svestan toga da cim 3 tenka krenu na tebe, u startu su mrtvi. Posto volis da poredis sa WH - to je kao kada bi tvoj skeleton spearmen pokusavao da bije bretonskog generala na konju koji ima 1+ save sa re-rollom i onda posle toga 4/5 ward save, zavisi kako si dao opremu. E al kada bi taj skeleton imao mac koji kaze "svaki roll 1 ili 2 ti je autowound", e onda bi taj skeleton postao mnogo ozbiljniji, jer ti imas 30 skeletona, a ja imam 3 wounda, i 4 napada.

Za onaj moral iznova i iznova se slazem, to mi je malo glupo pravilo.

Kao sto sam i naveo - gotovo sve liste imaju opciju morala na 2+ sa re-roll, neke cak i urodjeno to pravilo, te ne vidim u cemu je problem - kako ja platim svog karaktera, tako moze i nemac i rus i finac, italijan to ima urodjeno, USA igrac ima drugi vid bonusa na karakterima (koji je jednako gadan)... dakle problema nema ;).

I po 16. put, procitaj pravila jos jednom, pa onda odigraj 10 partija, dok se uhodas kako sta radi, pa onda komentarisi o disbalansu ;).
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Stevan
Posts: 210
Joined: Tue Apr 23, 2002 8:00 am
Location: Labudovo Brdo

Re: Fobija o specijalnim karakterima

Post by Stevan »

Umrite proklete ruske svinje:)))
NE znam nikola..ja sam na mnooogo mesta procitao da tenkovske liste imaju veeliki problem protiv pesadijskih listi.
Nesto ipak mislim da tvoja lista nije bila dobro sastavljena.
"Moj pas nema nos!"
"Pa kako onda mirise?"
"Odvratno!"
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Fobija o specijalnim karakterima

Post by Dzon Vejn »

Naravno da nije - imao je 1 jedinicu koja moze da povredi tenkove, a ta jedinica se setala po sredini table i mahala tenkovima "shoot here". Jedinica od 360 poena...

Sastavio sam mu ja juce mnogo bolju generalnu listu, pa nek proba sa njom, pa nek onda opet kaze da su tenkovi prejaki (fora je - ubacis flamere, kada te tenk assaultuje uradis break off (pod predpostavkom da te je prethodno pinovao nebelwerferima), i onda u svom krugu kad se otpinujes, prvo opalis flamerima, sto je u proseku 2 tenka bailed out, i onda navalis sa 20 postolja na preostali 1 tenk = mrtav ceo unit). Da ne spominjem i cinjenicu da ima tu i nekih pionira, AT pusaka, artiljerije, moratara koji dime (i to sa trostrukim templateom), i HQ-om koji se postavi tamo gde treba (a uvek znas gde treba jer je on independent tim, te se postavlja na kraju)).
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
joggy
Hronos
Hronos
Posts: 1224
Joined: Sat Apr 06, 2002 6:17 am
Location: Buduca nezavisna Republika Kotez
Contact:

Re: Fobija o specijalnim karakterima

Post by joggy »

eto vidis, samo na primeru sa tenkovima: Da, ti trljas ruke kada se tenkovi zalete a zasto? Jer
1) imas 2+ reroll moral (koji ti daje taj izbalansirani karakter, i koji da nemas ne bi bas tako trljao ruke)
2) pogadjas tenk na 4+ (ili 3+ ne znam jel su veterani ili samo trained)
3) i ako nemas bombe (a priznaces da uvek imas bombe) onda tenk ima terminatorski save

ne znam, al ja ne bi bas trljao ruke. Naravno da imam 2+ reroll, da pogadjam tenk na 4+ ili 3+, i tenk da ima marinacki save onda bih trljao ruke. To je ta mala sitnica koji englezi imaju a rusi nemaju sto se tice tenkova (posto rusi jednostavno nemaju opciju da uzmu bombe).

sacu lepo i da pogledam engleze tacno pa cu matematicki izracunati da tvojih pola engleza za iste pare se nose sasvim jednako sa rusima, a sa 2+ rerollom ih otkinu ko nista.

2+ reroll sansa da padnes je jaaaako mala (mislim da se desava svako 9. bacanje), i samim tim pravilom bez obzira ko ih koristi si prakticno izbacio moral iz igre, a igra sa stvarima imunim na psihologiju nije bas fow-ovska. OK, moze svako da uzme karaktera (ne moze u stvarnosti, ali ajde) koji daje imunost na psihologiju i onda igras fow bez jednog bitnog segmenta (slozices se da su demoni za WH jaci od ostalih armija)
"Narod u demokratiji ne može da pogreši. Kakva god da je odluka naroda to je odluka Boga." Vulin.
"Potrebno je da vozilo koje vrši transport ima onu ruku napred, da prebacuje... Imaju proizvođači, ja sad ne znam ko su“ Velja.
„Na Beka su pucali amateri, jednom je čak spala kapuljača“ Nesa.
User avatar
Stevan
Posts: 210
Joined: Tue Apr 23, 2002 8:00 am
Location: Labudovo Brdo

Re: Fobija o specijalnim karakterima

Post by Stevan »

MA upropastio ga je WH:)
Eto to sto si naveo cini se sasvim lako izlazi na kraj sa konzervama:)
"Moj pas nema nos!"
"Pa kako onda mirise?"
"Odvratno!"
User avatar
joggy
Hronos
Hronos
Posts: 1224
Joined: Sat Apr 06, 2002 6:17 am
Location: Buduca nezavisna Republika Kotez
Contact:

Re: Fobija o specijalnim karakterima

Post by joggy »

slazem se da lista nije bila dobra, i da nisam dovoljno puta odigrao :lol: . Bice bolja sledeci put
"Narod u demokratiji ne može da pogreši. Kakva god da je odluka naroda to je odluka Boga." Vulin.
"Potrebno je da vozilo koje vrši transport ima onu ruku napred, da prebacuje... Imaju proizvođači, ja sad ne znam ko su“ Velja.
„Na Beka su pucali amateri, jednom je čak spala kapuljača“ Nesa.
User avatar
meloras
Posts: 723
Joined: Sat Oct 18, 2003 1:20 pm
Location: Novi Beograd

Re: Fobija o specijalnim karakterima

Post by meloras »

Zasto se svi vi toliko brinete oko meta-game-a?Tako nikada necete igrati kako valja,jer je stalno sve "hm od xyz bacanja u proseku dobicu xy,a od njih u proseku uradice nesto samo x",i onda kad to probas prvi,pa drugi pa treci put i vidis da nesto nije u redu iznerviras se.Bolje se odluci koju hoces naciju i koju armiju u okviru iste nacije i polako pocni da igras sa njima.
Ja sam prvih par partija mrzeo svoje confident trained riflemane iz amerike misleci da su tenkovi jedina prava stvar u igri.To je cista glupost,sve je lepo izbalansirano,jedini problem realno su zle kockice koje te ukenjaju bas onda kad netreba.Nek ti Goran kaze na turniru kako sam mu busio par pzIII 4 kruga i nista se nije desilo.Statisticki trebalo je da unistim pola njegovih vodova vrlo brzo sa stvarima koje sam imao dok je pesadija bila ukopana oko objektiva,al jbg,kocka je rekla ne,danas ces ti da budes bulja i da SVE promasis.I tako je i bilo.
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Fobija o specijalnim karakterima

Post by Dzon Vejn »

UK po defaultu (kao i USSR) nema 2+ save. Medjutim, ti mozes uzeti ito tako specijalnog karaktera, koji ti daje 2. re-roll (sto sam ti takodje sinoc objasnio), te imati ekvivalent 2+ sa re-roll.

Pogadjam tenk bolje jer me ima manje. 10 napada na 3+, pogadja isto puta koliko i 20 napada na 5+ (matematicki).

Ja imam bombe, ti imas flamer, koji je bolji od bombi, jer radi automatski, a ne kad protivnik padne save. Dakle i tu smo identicni.

A kad budes radio proracun, proracunaj i kako prodjem u combatu u kome ti imas 3+ moral sa re-roll (u svakoj jedinici, zbog komesara), i 20 postolja, a ja 4+ moral bez re-rolla, osim u 1 jedinici.

Slazem se da je tesko pasti moral na 2+ sa re-roll, ali za razliku od demona koji su jedini koji su imuni na psihologiju (osim undead armije), u FoW-u to mogu biti SVI (osim rumuna i madjara, kojih i jednih i drugih ima duplo vise od bilo koje druge armije - i koje niko ne igra jer su ekvivalent ogre armiji: test armije). Te ti ni taj zakljucak ne stoji.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Fobija o specijalnim karakterima

Post by Dzon Vejn »

@malekith: to je samo jedno bratsko prepucavanje :D.

I meta game je koriscenje varanja za pobedu, cime se niko ne bavi od FoW igraca.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
meloras
Posts: 723
Joined: Sat Oct 18, 2003 1:20 pm
Location: Novi Beograd

Re: Fobija o specijalnim karakterima

Post by meloras »

Opusteno :) ,Nisma ni mislio drugacije,al opet sa metom se previse vremena izgubi na planiranju unapred,proracunavanju,smisljanju caka i taktika.Tako sam se ja godinu dana bavio metom za tau armiju i na kraju prodao sve jer mi je pukao film.
Za amere nisam ni jedan jedini trenutak radio meta preracunavanja i savrseno sam zadovoljan.Imam sta imam,imacu i jos puno drugih stvari,isprobacu ih sve na stolu i odlucicu ko mi je favorit.I dalje mislim (cak sta vise 100% sam ubedjen) da je mnogo vaznije imati blagoslovene kockice nego godinu dana provedenih u meta gejmingu.
Naravno to nemora da radi za nekoga drugog,samo kazem nekako je lepsi osecaj kad znas da si pobedio na skill,srecu,kockice ili velike grudi :lol: nego sto si se spremao mesecima sa jednom jedinom listom protiv ovoga ili onoga.I sta kad ti imas armiju koja razbija u defensu,niko ti nemoze prici ni na pola table,i onda scenario kaze ti napadas?Sve ti pada u vodu.
Al posto sam previse otisao off topic,necu dalje :oops:
User avatar
joggy
Hronos
Hronos
Posts: 1224
Joined: Sat Apr 06, 2002 6:17 am
Location: Buduca nezavisna Republika Kotez
Contact:

Re: Fobija o specijalnim karakterima

Post by joggy »

ruski vasiljevski daje 3+ i dalje moral zar ne (koji rerollujes 2 puta, al to je i dalje manje nego jednom sa 2+)?. I conscript je zar ne? i ima 3 machine gun tima, koji imaju 5+ save, i koji ne mogu da se pridruze nicemu zar ne?

dalje, ja nisam uspeo (i ne verujem da je prakticno izvodljivo, ako neces malo da varas u merenju) da 20 postolja dovedes u combat. I dalje tenk protiv tebe ima marinacki a protiv mene terminatorski save (da ne ulazim u to sto ti mozes da ubijes tenk ako baci 1 a ja ne). Flamer i dalje pogadja na 5+, i on to radi samo jednom po partiji, i on je sasvim druga jedinica, koja opet kosta jos poena (i ti mozes za jos poena da stavis jos nesto sto bolje ubija tenkove), ja ovde pricam o core choice-u. I pored svega toga ja opet treba da prodjem moral na 3+ (bez rerolla) da bi uopste napao.

Bottom line nije da se ja zalim na ruse kako su slabi, daleko od toga. Kada ja imam 3+ moral a ti 4+, e onda jesmo isti u napadu tenkova (i onda su tenkovi jaci u kombatu, to je ona druga tema). Kada ti imas 2+ reroll (ili samo 2+ bez rerolla ne znam) onda to ama uopste nije isto.
Last edited by joggy on Sun May 17, 2009 12:37 pm, edited 1 time in total.
"Narod u demokratiji ne može da pogreši. Kakva god da je odluka naroda to je odluka Boga." Vulin.
"Potrebno je da vozilo koje vrši transport ima onu ruku napred, da prebacuje... Imaju proizvođači, ja sad ne znam ko su“ Velja.
„Na Beka su pucali amateri, jednom je čak spala kapuljača“ Nesa.
User avatar
meloras
Posts: 723
Joined: Sat Oct 18, 2003 1:20 pm
Location: Novi Beograd

Re: Fobija o specijalnim karakterima

Post by meloras »

U stvari,bilo bi super kad bi neko sa malo vise iskustva i sa vise fow knjiga pri ruci mogao na naravi topic gde su lepo objasnjeni i razvrstani svi spec karakteri za mw i lw (lw nije obavezan) po nacijama,sta koji radi,kako to izgleda i sl.Znaci ne odokativno,ovi mogu ovo ovi mogu ono,nego lepo da i mladje i neiskusnije kolege mogu da nauce nesto o drugim likovima.Mozda bi se tako lakse rabila iluzija o tim bogovima rata koji kostaju 50tak poena a daju rerolove na 2+ :D .

Naravno ovo moze da bude i za cele nacije ne samo spec karatkere u istim.Mozda se tako vise igraca povuce za igorm kad im je sve lepo objasnjeno.
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Fobija o specijalnim karakterima

Post by Dzon Vejn »

Nikola, moj Upham umire isto tako od 1 hita artiljerije, kao i tvoj karakter od nekoliko hitova bilo cime (jer ja za razliku od nemca, nemam opciju da prebacim hit na nekog drugog - dakle sve sto ti ima FP 4+ (a toga ima koliko hoces u igri), moze svaki krug da puca po uphamu i da ga tera na save. I kad padnem taj save, moja armija je kraca za 80 poena, HQ (sto znaci da ako moram da prolazim company morale, automatski padam), i moral mi je 4+ ). Takodje, matematicki:

ako prvi napadas:
20 napada na 5 = 6.67 mrtvih
pa ja imam 75% sanse da ti vratim uopste sa svoja 3-4 postolja - dakle ubio si me (to pod predpostavkom da sam prosao jos jedan moral, i da mi je HQ blizu, inace nemam re-roll).

ako se branis:
10 napada na 3 = 6.67 mrtvih
pa ti imas 89% da mi vratis = sa 13-14 postolja
4.43 mojih mrtvih
pa ja moral na 75% sanse
pa ti napravim 3-4 hita
pa ti moral na 89% sanse (mozda 2 puta, mozda jednom)
pa mi ubijes jos 3.33 postolja
pa ja 2 puta moral na 75% sanse
pa ti ja napravim manje od 1 hita
pa ti moral na 89% sanse
pa mi ubijes sve

Ako gledas i situacije - meni se nikada nije desilo da mi bije svih 10 postolja, isto kao sto se tebi nece desiti da ti bije svih 20. Dakle, proporcionalno ce se isto postolja tuci, te ce statistika ostati ista. Pritom, ti svo vreme prolazis moral na 89% sanse, a ja na 75%.

A sada ako imam 2+ moral sa re-roll:
ako ti mene napadnes, opet je isto: ja umrem
ako ja tebe napadnem:
i dalje je sve isto, jer se broj postolja ne menja, samo su mi sanse da prodjem moral vece od tvojih (sto ne menja cinjenicu da me ti na kraju ubijes - samo da ce to trajati duze)

Sto se tice armija:
215 poena nacickane core trupe koje imaju bombe i 4+ moral i duplo manje postolja
200 + 80 = 280 poena, imas vise nego duplo vise postolja, moral 3+ i uvek re-roll (ja imam samo u 1 unitu), imas 8 pucanja na 5+ sto je 2.67 hitova (dakle ti si ubio 2.67 tenka bez ikakve sanse da se on spasi), dok ja moram od 10 napada da pogodim 6.67, pa on ot toga ne spase 1.1 tenk.

Dakle za 65 poena vise:
- imas UVEK re-roll na moral
- moral ti je za 16% bolji
- ima te duplo vise od mene
- treba ti napraviti 10 hitova da bi stao charge (sto nije lako, jer neke stvari nece ni teoretski moci da naprave 10 hitova), naspram 5 hitova kod mene.
- pravis 3 puta vise hitova od mene u proseku

Znaci kao sto sam ti rekao - prvo sedi pa prelistaj knjigu, pa onda odigraj par partija, pa onda komentarisi o disbalansu.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Fobija o specijalnim karakterima

Post by Dzon Vejn »

melekith wrote:U stvari,bilo bi super kad bi neko sa malo vise iskustva i sa vise fow knjiga pri ruci mogao na naravi topic gde su lepo objasnjeni i razvrstani svi spec karakteri za mw i lw (lw nije obavezan) po nacijama,sta koji radi,kako to izgleda i sl.Znaci ne odokativno,ovi mogu ovo ovi mogu ono,nego lepo da i mladje i neiskusnije kolege mogu da nauce nesto o drugim likovima.Mozda bi se tako lakse rabila iluzija o tim bogovima rata koji kostaju 50tak poena a daju rerolove na 2+ :D .

Naravno ovo moze da bude i za cele nacije ne samo spec karatkere u istim.Mozda se tako vise igraca povuce za igorm kad im je sve lepo objasnjeno.
Sastavicu ja za svaku armiju pocetne liste i objasnjenja sta i kako (ukljucujuci i specijalne karaktere), samo ne danas, jer mi treba dosta vremena, a imam jos stvari da radim danas ;). Pa mozemo da komentarisemo ponaosob sve.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Stevan
Posts: 210
Joined: Tue Apr 23, 2002 8:00 am
Location: Labudovo Brdo

Re: Fobija o specijalnim karakterima

Post by Stevan »

E smorili ste sa digitronima:)
"Moj pas nema nos!"
"Pa kako onda mirise?"
"Odvratno!"
User avatar
meloras
Posts: 723
Joined: Sat Oct 18, 2003 1:20 pm
Location: Novi Beograd

Re: Fobija o specijalnim karakterima

Post by meloras »

Dzon Vejn wrote: Sastavicu ja za svaku armiju pocetne liste i objasnjenja sta i kako (ukljucujuci i specijalne karaktere), samo ne danas, jer mi treba dosta vremena, a imam jos stvari da radim danas ;). Pa mozemo da komentarisemo ponaosob sve.
Extra :P
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: Fobija o specijalnim karakterima

Post by Duc d' Elchingen »

samo da napomenem rusi nemaju dim
uopšte
nikako
dalje
jebo vas spec karakter!
on gine ko i svi ostali ako umeš lepo da ga odradiš
pri tom on je uz jednu jedinicu a protivnik ima bar još 5 na tabli
lek za tog Uphama i njegov juriš je uzmeš grenadire i uradiš combat attachment 2 HMG to znači da u startu tvoji germani u Africi imaju 27 kockica pucanja kada stoje ili rade defensive fire ako su pinovani pucaju doduše sa 11 što opet matemetički znači da će ih pinovati ako probaju da jurišaju
elem vraćamo se na činjenicu da protivnik ima još 5 jedinica
od toga svaki UK igrač koji igra sa pešadijom ima 6pdr AT topove koji iako su super protiv tenkova su golo govno protiv pešadije jer su NO HE što po pravilima znači da ne mogu da pucaju u pešadiju i topove, dalje ako ono ostalo čto tu može da se nađe a to su HMG mortari i artiljerija nije ukopano onda su glineni golubovi sa njihovim 5+ sejvom
da se vratim na Uphama, ako se brani ne diraj ga. namesti mu neku pešadiju ojačanu sa HMG da ga maltretira i potamani ono ostalo. ako Upham odluči da napusti rov dobrodošao
sličan lek je i Armoured Panzergrenadiri samo su nešto skuplji ali ti ne treba HMG likovi pucaju sa 32 kockice kada stoje...
mislim da se previše pažnje ovde posvećuje specijalnim karakterima koji su po meni kao Tigar
ignoriči ih dok se sami ne namsete na gedoru
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Fobija o specijalnim karakterima

Post by Dzon Vejn »

Upravo tako... Upham radi na jednu jedinicu, a ne na celu armiju. I moral na 2+ ne menja cinjenicu da imam sve ukupno 10 postolja u pesadiji. I kada ubijes 5 postolja, ta pesadija vise nista ne radi. Takodje ne menja cinjenicu da ga sa 5 hitova automatski zaustavljas u jurisu, ne menja cinjenicu da ga tustma i tma stvari moze izdvojiti pucanjem, itd., da bi u proseku od 3 hita na njega trebao da umre (a to moze biti i prvi hit), ne menja cinjenicu da ti ostatak armije ima moral 4+ bez re-rolla, itd.

Ja ne kazem za USSR da dobiju vise za iste poene, ali tvrdim da su i dalje izbalansirani sa ili bez spec. karaktera, kada igraju protiv armije sa ili bez spec. karaktera. Kao i sve ostale armije, jer svako ima nesto i neku foru. Osim Rumunije... ali njih ima puno :D.

U pesadiji dobijes malo vise za iste poene, u artiljeriji malo manje, i tako ima X primera, te i dalje tvrdim da balans na kraju postoji. I da je taj Upham i dalje 1-wound model koji nema re-roll na armor save i posle toga jos ward save i 286 woundova.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Re: Fobija o specijalnim karakterima

Post by Skobra »

Ma slusaj svi ti vasi demokratski specijalci su male bebe u odnosu na Necromansera van der Hoyta - samo sto ga jos niste videli u akciji :mrgreen:

A sa druge strane malo previse koristite cistu matematiku... na primer jesu flameri dobri ali ne zaboravite da su one-shot oruzja i da recimo protiv tenkova ne rade defansive fire! Sa druge strane lepa je taktika da break offujes kad te tenkovi asaultuju i planiras da ih u sledecem turnu popalis flamerima ali nemoj zaboraviti da ni taj tenkovski komandir nije sisao vesla... jednostavno moze u konsolidaciji da rasporedi tako ta svoja 3 tenka da samo jedan od njih moze da bude meta flejmerima....

Jednostavno svaka veteran pesadija, pogotovo ako ima specijalnog karaktera je uzasna u odbrani (naravno ukopana) ALI je staticna i moze da cuva samo jedan objektiv sto uveliko umanjuje njenu korisnost... A i specijalni karakteri se resavaju (doduse ne putem FP4+ osim ako nisu gun timovi a mislim da ni jedan nije) vec na jedan od sledecih nacina:
- Namestis nesto sa mnogo pucanja tako da u dometu ima samo specijalnog karaktera sto znaci da svi hitovi idu samo u njega
- Trazis da se, u skladu sa pravilima svi hitovi rasporede pre bacanja sejvova - i ako taj Upham padne save i warrior save (3+ i 4+) eto resenja

Inace mislim da je pogresno vrsiti poredjenje rusi vs englezi jer su obe liste pravljene za borbu protiv nemaca i svaka ima svoje prednosti i mane... Recimo svi englezi mogu da uzmu sticky bombs ali imaju AT3 i samoubijanje na 1 dok recimo rusi mogu da uzmu sapper platun od 17 postolja kojima treba 10 hitova za pin, imaju AT4 i reroll morala zbog komesara... sve ima svoje prednosti i manje :mrgreen:
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: Fobija o specijalnim karakterima

Post by Duc d' Elchingen »

Skobra wrote:Ma slusaj svi ti vasi demokratski specijalci su male bebe u odnosu na Necromansera van der Hoyta - samo sto ga jos niste videli u akciji :mrgreen:

A sa druge strane malo previse koristite cistu matematiku... na primer jesu flameri dobri ali ne zaboravite da su one-shot oruzja i da recimo protiv tenkova ne rade defansive fire! Sa druge strane lepa je taktika da break offujes kad te tenkovi asaultuju i planiras da ih u sledecem turnu popalis flamerima ali nemoj zaboraviti da ni taj tenkovski komandir nije sisao vesla... jednostavno moze u konsolidaciji da rasporedi tako ta svoja 3 tenka da samo jedan od njih moze da bude meta flejmerima....

Jednostavno svaka veteran pesadija, pogotovo ako ima specijalnog karaktera je uzasna u odbrani (naravno ukopana) ALI je staticna i moze da cuva samo jedan objektiv sto uveliko umanjuje njenu korisnost... A i specijalni karakteri se resavaju (doduse ne putem FP4+ osim ako nisu gun timovi a mislim da ni jedan nije) vec na jedan od sledecih nacina:
- Namestis nesto sa mnogo pucanja tako da u dometu ima samo specijalnog karaktera sto znaci da svi hitovi idu samo u njega
- Trazis da se, u skladu sa pravilima svi hitovi rasporede pre bacanja sejvova - i ako taj Upham padne save i warrior save (3+ i 4+) eto resenja

Inace mislim da je pogresno vrsiti poredjenje rusi vs englezi jer su obe liste pravljene za borbu protiv nemaca i svaka ima svoje prednosti i mane... Recimo svi englezi mogu da uzmu sticky bombs ali imaju AT3 i samoubijanje na 1 dok recimo rusi mogu da uzmu sapper platun od 17 postolja kojima treba 10 hitova za pin, imaju AT4 i reroll morala zbog komesara... sve ima svoje prednosti i manje :mrgreen:
e ovo bi voleo da vidim...
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Re: Fobija o specijalnim karakterima

Post by Skobra »

Sto? Mislis da je tako tesko?
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Fobija o specijalnim karakterima

Post by Dzon Vejn »

Jeste. Ono za FP 4 sam mislio da mozes i glavonju da izdvojis, ali sam avaj gresio...
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
Locked

Return to “Flames of War”