tereni, kuce i razmera u FOW-u

Moderator: Moderators

Locked
User avatar
joggy
Hronos
Hronos
Posts: 1224
Joined: Sat Apr 06, 2002 6:17 am
Location: Buduca nezavisna Republika Kotez
Contact:

tereni, kuce i razmera u FOW-u

Post by joggy »

Dakle opet me uhvatilo neko ludilo, pa bi hteo da se oprobam i da napravim neki teren za FOW. Sad, cini mi se da sam cuo negde u klubu kako je razmera 1:100, znam da mi je pedja rekao da je razmera prevedena u zeleznicu TT, dok na nekim sajtovima kazu da je TT ustvari razmera 1:120. Cini mi se isto tako da ta razmera TT ima i drugi naziv.

E sad ako moze neko malo bolje da pojasni, bilo bi super.

Isto tako ako neko zna neki link gde ima neki floor plan nekih kucica koje su postojale u drugom sv ratu bilo bi lepo da postuje
Ili ako ima neki link ka sajtu koji ima cardboard kucice
Ili ako zna gde kod nas ima da se nadje zeleznica (mislim na vozice, prateca oprema je vrlo verovatno domen naucne fantastike) u TT (ili nekim slicnim) dimenzijama
"Narod u demokratiji ne može da pogreši. Kakva god da je odluka naroda to je odluka Boga." Vulin.
"Potrebno je da vozilo koje vrši transport ima onu ruku napred, da prebacuje... Imaju proizvođači, ja sad ne znam ko su“ Velja.
„Na Beka su pucali amateri, jednom je čak spala kapuljača“ Nesa.
User avatar
žubor
Posts: 1895
Joined: Fri Apr 25, 2003 9:35 pm
Location: BGG.CC
Contact:

Re: tereni, kuce i razmera u FOW-u

Post by žubor »

http://www.flamesofwar.com/Default.aspx ... _cat_id=24

zeleznice u TT razmeri kod nas nema ... ebay je manje vise jedini nacin da dodjes do iste ...
Image
User avatar
joggy
Hronos
Hronos
Posts: 1224
Joined: Sat Apr 06, 2002 6:17 am
Location: Buduca nezavisna Republika Kotez
Contact:

Re: tereni, kuce i razmera u FOW-u

Post by joggy »

hvala za link. TT je 1:100 ili 1:120?
"Narod u demokratiji ne može da pogreši. Kakva god da je odluka naroda to je odluka Boga." Vulin.
"Potrebno je da vozilo koje vrši transport ima onu ruku napred, da prebacuje... Imaju proizvođači, ja sad ne znam ko su“ Velja.
„Na Beka su pucali amateri, jednom je čak spala kapuljača“ Nesa.
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: tereni, kuce i razmera u FOW-u

Post by Dzon Vejn »

Ovo ti je daleko pametniji izbor od bezumnih brojki...
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
meloras
Posts: 723
Joined: Sat Oct 18, 2003 1:20 pm
Location: Novi Beograd

Re: tereni, kuce i razmera u FOW-u

Post by meloras »

Florplan kuca za wwII potrazi slike italeri berlin house,svidece ti se.
Za obicne kucice kakvih ima dosta u klubu sta ce ti floor plan?Da neces unutrasnjost da pravis?
Ima gomila sajtova sa cartonski. terenima,uglavnom na yahoo grupama,potrazi ima zaista sve sto ti treba.
Za zeleznice u raznim razmerama,kupovina na komad,Djusina ulica,kod kluba Kuglas,svake poslednje nedelje u mesecu ima okupljanje i dosta likova dodje sa vozicima.Eh kad bi ja jos samo nasao moju staru torbu sa zeleznicom i silnim vagonima...
TT razmera,zar nije to 1/144?
User avatar
žubor
Posts: 1895
Joined: Fri Apr 25, 2003 9:35 pm
Location: BGG.CC
Contact:

Re: tereni, kuce i razmera u FOW-u

Post by žubor »

Image
User avatar
meloras
Posts: 723
Joined: Sat Oct 18, 2003 1:20 pm
Location: Novi Beograd

Re: tereni, kuce i razmera u FOW-u

Post by meloras »

Kul :lol:

Nego,cisto razbibrige radi,kad bi se u klubu nekada nasao ispravan set vozica da li bi bilo sanse da se napravi neki kul teren i sprovede struja do zeleznice?Imam ja jadan veci set koji makar znam gde je i koji radi na struju (ili je bar radio pre 15godina :roll: ).Siguran sam da nije tt nego krupnija razmera jer su vagoni dugacki,a lokomotiva nije parna nego elektricna ili kako se vec to zove.
User avatar
joggy
Hronos
Hronos
Posts: 1224
Joined: Sat Apr 06, 2002 6:17 am
Location: Buduca nezavisna Republika Kotez
Contact:

Re: tereni, kuce i razmera u FOW-u

Post by joggy »

Elektricna lokomotiva je odavno postojala cini mi se kad je izbio II sv rat.
Ako nadjes te vozice, donesi, pa da vidimo dal mogu ponovo da se elektrifikuju.
"Narod u demokratiji ne može da pogreši. Kakva god da je odluka naroda to je odluka Boga." Vulin.
"Potrebno je da vozilo koje vrši transport ima onu ruku napred, da prebacuje... Imaju proizvođači, ja sad ne znam ko su“ Velja.
„Na Beka su pucali amateri, jednom je čak spala kapuljača“ Nesa.
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: tereni, kuce i razmera u FOW-u

Post by Duc d' Elchingen »

joggy wrote:Elektricna lokomotiva je odavno postojala cini mi se kad je izbio II sv rat.
Ako nadjes te vozice, donesi, pa da vidimo dal mogu ponovo da se elektrifikuju.
jok brate
sve parnjače
User avatar
meloras
Posts: 723
Joined: Sat Oct 18, 2003 1:20 pm
Location: Novi Beograd

Re: tereni, kuce i razmera u FOW-u

Post by meloras »

Verovatno mogu da se re-elekrtifikuju jer su milion godina stajali u kutiji na ormaru.Ipak kutija je prilicno velika (tanka je,i nije previse teska ali je uzasno siroka i dugacka).Svako donosenje iziskuje prethodni dogovor i neciji auto prevoz iz bloka 30.
Primecujem da sto sam stariji sve se vise vracam "igrackama" koje sam dobijao kao mladji.Pre koju godinu sam iskopavao matoru rusku ratnu masineriju(metalnu).Sad ponovo iskopavam prastare vozice.Kad omatorim plasim se samo da cu iskopati lego kocke :whistle: ](*,) :lol:

@Pedja:Ova je neka americka,moguce je da je bas negde sa kraja wwII,mozda 50te godine,ali sam ubedjen da sam video negde da je 40tih u usa bilo elektricnih.
User avatar
joggy
Hronos
Hronos
Posts: 1224
Joined: Sat Apr 06, 2002 6:17 am
Location: Buduca nezavisna Republika Kotez
Contact:

Re: tereni, kuce i razmera u FOW-u

Post by joggy »

hehe, ja znam da u igri, eh sad zaboravih kako se zove, mislim da je railroad tycoon, imas scenario koji se zove "preparation for war" gde 1939 elektricnom lokomotivom razvozis materijale po americi. sace bas vidim na netu

edit: dada, prva elektricna lokomotiva je napravljena 1830 i neke (doduse na akumulator), prva zeleznica sa elektricnom lokomotivom je bila baltimore i ohio 1895, italijani su 1902 napravili prvu elektrifikovanu prugu, a svajcarci su vec 1912 imali elektricne lokomotive koje su isle kroz njihove planincine brzinom od 70km/h
Last edited by joggy on Mon May 18, 2009 9:47 pm, edited 1 time in total.
"Narod u demokratiji ne može da pogreši. Kakva god da je odluka naroda to je odluka Boga." Vulin.
"Potrebno je da vozilo koje vrši transport ima onu ruku napred, da prebacuje... Imaju proizvođači, ja sad ne znam ko su“ Velja.
„Na Beka su pucali amateri, jednom je čak spala kapuljača“ Nesa.
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: tereni, kuce i razmera u FOW-u

Post by Duc d' Elchingen »

melekith wrote:Verovatno mogu da se re-elekrtifikuju jer su milion godina stajali u kutiji na ormaru.Ipak kutija je prilicno velika (tanka je,i nije previse teska ali je uzasno siroka i dugacka).Svako donosenje iziskuje prethodni dogovor i neciji auto prevoz iz bloka 30.
Primecujem da sto sam stariji sve se vise vracam "igrackama" koje sam dobijao kao mladji.Pre koju godinu sam iskopavao matoru rusku ratnu masineriju(metalnu).Sad ponovo iskopavam prastare vozice.Kad omatorim plasim se samo da cu iskopati lego kocke :whistle: ](*,) :lol:

@Pedja:Ova je neka americka,moguce je da je bas negde sa kraja wwII,mozda 50te godine,ali sam ubedjen da sam video negde da je 40tih u usa bilo elektricnih.
amreikanci imaju u principu jako amlo elktrifikovanih pruga. kos njih je sve mahom na dizel
imam drugara koji sakuplja železnicu. već sam ga pitao da li neko u nas prodaje TT razmeru, pa mogu da proverim da li je i gde bilo električnih u WWII periodu
koliko ja znam nije
User avatar
Chempress
Posts: 401
Joined: Wed Jun 11, 2008 11:27 am
Location: Standard

Re: tereni, kuce i razmera u FOW-u

Post by Chempress »

jbt jer se Fan jos zajebava s tim!? :D
User avatar
Bathory
Posts: 786
Joined: Thu Jan 22, 2004 10:15 am

Re: tereni, kuce i razmera u FOW-u

Post by Bathory »

''Primecujem da sto sam stariji sve se vise vracam "igrackama" koje sam dobijao kao mladji''

Vala i ja. Nista preko 20 godina :D
Image
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: tereni, kuce i razmera u FOW-u

Post by Duc d' Elchingen »

Chempress wrote:jbt jer se Fan jos zajebava s tim!? :D
samo to mu je i ostalo...
žena ga je po svim ostalim pitanjima bacila u lance
User avatar
Chempress
Posts: 401
Joined: Wed Jun 11, 2008 11:27 am
Location: Standard

Re: tereni, kuce i razmera u FOW-u

Post by Chempress »

uuuuuuuuu :-({|=
Locked

Return to “Flames of War”