MW ili LW?

Moderator: Moderators

Locked
User avatar
Stevan
Posts: 210
Joined: Tue Apr 23, 2002 8:00 am
Location: Labudovo Brdo

MW ili LW?

Post by Stevan »

POz drugari.
Koliko sam izvalio,a mislim da mi je i Nenad rekao, kod nas se najvise igra mid war.
Kako stoje stvari i kakvi su planovi za late war?
Pitam to jer sam porucio cisto MW listu,pa me interesuje da li i koliko se igra LW kod nas...da porazmislim i o LW listi.
"Moj pas nema nos!"
"Pa kako onda mirise?"
"Odvratno!"
User avatar
joggy
Hronos
Hronos
Posts: 1224
Joined: Sat Apr 06, 2002 6:17 am
Location: Buduca nezavisna Republika Kotez
Contact:

Re: MW ili LW?

Post by joggy »

kolko sam ja video lw je za fow isto sto i apokalipsa za wh40k, sto ce reci kada skupis mnogo vise cikica nego sto ti je potrebno za 1500 bitke u mw, onda razmislis malo o lw :)
"Narod u demokratiji ne može da pogreši. Kakva god da je odluka naroda to je odluka Boga." Vulin.
"Potrebno je da vozilo koje vrši transport ima onu ruku napred, da prebacuje... Imaju proizvođači, ja sad ne znam ko su“ Velja.
„Na Beka su pucali amateri, jednom je čak spala kapuljača“ Nesa.
User avatar
Stevan
Posts: 210
Joined: Tue Apr 23, 2002 8:00 am
Location: Labudovo Brdo

Re: MW ili LW?

Post by Stevan »

Uh veruj mi da nije bas tolika razlika kao u 40k ali imas poentu.
Medjutim..postoje i varijante koje rade(vise-manje)dobro i za MW i za LW.
Konkretno..za zee dzrman tenkove to su Panzer IV H recimo.
Doduse u MW ih imas samo 8 a u LW 11...ali cak ni ova lista sa 8 za MW nije tragicno losa..cak stavise.
"Moj pas nema nos!"
"Pa kako onda mirise?"
"Odvratno!"
User avatar
meloras
Posts: 723
Joined: Sat Oct 18, 2003 1:20 pm
Location: Novi Beograd

Re: MW ili LW?

Post by meloras »

Nije apokalipsa.Samo malo vise figura ima jer kasnije u ratu tenkovi postaju jeftiniji i sl.Saveznici dobijaju priority avione,svabe ih gube.Neke st ari nestaju (kao npr m3a1 scout car) a dolaze nove (kao m8 grayhound i brdo drugih).
Apokalipsa moze i u mw kad se skupi 2-2 svako po 1500 poena.
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: MW ili LW?

Post by Dzon Vejn »

Meni licno se late war ne svidja, jer su armije dosta nabudzene. To podrazumeva nekoliko stvari:

1. Treba ti 50% vise modela (te para).
2. Ima pun qrac stvari sa velikim AT sto je meni licno malo smor (ne postoji vise efekat: kad stavis tigra na tablu, u pozadini pocinje muzika 'imperijalni mars' :D)
3. Postoje stvari (barem za UK, ostale za LW nisam ni gledao) koje ja ne mogu da koristim u MW... sto je urnebesno idiJotski - znaci kupio si figure koje ti rade samo u 1/3 igre (posto ce u nekom trenutku izaci i early war).
4. Nema Uphama
5. Finci ne postoje za LW (barem ja nemam listu)
6. Generalno mislim da je LW smisljen samo kao proseravanje sa tenkovima.
7. Mislim da nisu strane jednako dobro izbalansirane kao u MW.

A inace, ako "preimenujem" svoje rifle momke u padobrance, onda mi fali nesto minimalno figura za LW (mislim 1 firefly, 2 PIAT tima i da heavy mortare predstavim kao obicne). Mada ta armija izgubi od bukvalno svake druge :D.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Stevan
Posts: 210
Joined: Tue Apr 23, 2002 8:00 am
Location: Labudovo Brdo

Re: MW ili LW?

Post by Stevan »

4. Nema Uphama
6. Generalno mislim da je LW smisljen samo kao proseravanje sa tenkovima.
Cekaj sa svime osim sa ovim mogu da se slozim:)
To sto nema Uphama znaci verovatno po,bezumnim brojkama, da tvoja armija..sta.... auto gubi?:)
Zar nisu liste izbalansirane? Nesto sam gledao...ne deluju mi neizbalansirane..ali to je vec nemoguce reci bez da se proba na tabli.
Ako se sastavljaju regularne LW liste zar je moguce da tenkovi autopobedjuju?

Ja nesto debelo sumnjam Shone desna ruko Uphamova:))

Poenta je da se ..ajd opet da navedem p IV mogu koristiti i u MW i u LW..bolje u LW doduse i sa nekih 30-40E doplate svega u odnosu na MW listu.
Ne znam kako je sa pesadijom money wise.
"Moj pas nema nos!"
"Pa kako onda mirise?"
"Odvratno!"
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: MW ili LW?

Post by Dzon Vejn »

Ne, to sto nema Uphama, to ne znaci da ja auto gubim. Ali nema ko da mi vodi vojsku. Ne moze mene da vodi tamo neki anonimus ;). Mora da ima neki named baja. I onda ne bih verovao u kockice, onda bi se one ljutile, pa bih bacao ispod proseka, i tako :D :D :D.

Ne, ne mislim da tenkovi auto pobedjuju, nisam u tom smislu mislio. Nego da imas mnogo vise tenkova (pritom i bolje tenkove neki) za mnogo manje para. Pritom UK vrlo verovatno i dalje ima No HE specijalno pravilo na svojim tenkovima, sto cini moje tenkove useless.... osim sermana, koji su i dalje preskupi.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
meloras
Posts: 723
Joined: Sat Oct 18, 2003 1:20 pm
Location: Novi Beograd

Re: MW ili LW?

Post by meloras »

Ja cu se polako spremati za lw,sa raznim cetama cisto zato sto postoji jako veliki broj super scenarija koji u mw nepostoje (mada bi trebalo da postoje jer je bilo iskrcavanje u afriku i siciliju/italiju pa opet to nije odradjeno).Sasvim drugi karakteri u lw,ima nekih interesantnih stvarcica kao leteci obzerver za amerikance.Sasvim novi nacin sklapanja lista...
Iskreno jedino sto za mene predstavlja prednost lw u odnosu na mw je sto cu konacno moci da se iskrcavam u normandiji i sto ce moci na sto da se stave neke mocnije stvari (tigar II,sherman 76mm,us padobranci automatski imaju bombe...).Ali osim toga lw je fransiza za koju je bf napravio preveliku gomilu knjiga i gomilu novih modela koje neces nikada koristiti osim u lw.
Posto si poredio lw sa apokalipsom najbilizi odnosti ti je da je to kao 40k expanzija gde su sve jedinice ~30%jeftinije u poenima i za koju imas hrpu novih ekskluzivnih modela.
User avatar
Stevan
Posts: 210
Joined: Tue Apr 23, 2002 8:00 am
Location: Labudovo Brdo

Re: MW ili LW?

Post by Stevan »

IDeja za PAnzer LW listu:

hq 2 X P IVH

5 X P IV H
4 X P IV H

3X Hummel ..znaci sta reci...bombardment 80" AT5 i FP 2+ govori dovoljno samo za sebe..+ AA gun + 24" AT13 ,FP1+ main gun:)))..zlo i naopacke

3 X Sd Kfz 7/2 AA armored

ravno 1500 Pts.

I sad npr ako se vodi MW p IV lista..koja je doduse malko slabija od P III liste..za dokupljivanje ostaje 2 P IV i 3 Hummela sto zaista nije mnogo...a mislim da je ova lista za LW dosta zajebana.
Last edited by Stevan on Thu May 21, 2009 8:35 pm, edited 1 time in total.
"Moj pas nema nos!"
"Pa kako onda mirise?"
"Odvratno!"
User avatar
meloras
Posts: 723
Joined: Sat Oct 18, 2003 1:20 pm
Location: Novi Beograd

Re: MW ili LW?

Post by meloras »

Deluje kul osim sto ce se luchovi napatiti protiv svega.Isuvise mali oklop i slabasna pucaljka,mada ima recce move pa eto makar neka vajda.
AA kamioni su rekao bih dosta dobri za lw jer ce saveznici imati varijantu sa 7 kocaka za avione,a ako i nepovedu avione ti opet sa tim kamionma mozes da pridjes i pucas po pesadiji.
Zar nisi ti potegao pitanje sto jeftinije varijante za mw?Otkud sad gledas lw?
User avatar
Stevan
Posts: 210
Joined: Tue Apr 23, 2002 8:00 am
Location: Labudovo Brdo

Re: MW ili LW?

Post by Stevan »

Igram se sa listama.
Moram da se igram sa necim dok ne stigne armija:)
A od najeftinije liste sam odustao...odavno obzirom da je besmislena skroz.

Upravo sam otkrio da Hummeli mogu i u MW da se koriste..cak su jeftiniji nego u LW:)
"Moj pas nema nos!"
"Pa kako onda mirise?"
"Odvratno!"
User avatar
Chempress
Posts: 401
Joined: Wed Jun 11, 2008 11:27 am
Location: Standard

Re: MW ili LW?

Post by Chempress »

LW je cista mamipara.
e sad da li je dobro izbalansirano nemam pojma! jer sam odigrao celu jednu LW partiju sa proxy. Armije mi deluje prebudzno i tu verujem da se kriju prave numericke zanimacije i kalkulacije.
Nema Uphama ali ima drugih nindza ubica iz dimenzije x
UK ima Cromwelle IV , koji su po meni odlicni. Ako me ikad uhvati momenat ludosti furao bih LW samo sa njima!

eeee ali jednog dana.... jednog dana ce izaci EW.... samo da to ne docekam u dubokoj starosti.... :(
pre bih furao Crusadere u EW nego Cromwelle u LW
User avatar
Stevan
Posts: 210
Joined: Tue Apr 23, 2002 8:00 am
Location: Labudovo Brdo

Re: MW ili LW?

Post by Stevan »

Malo sma promenio listu Melekithe..izbacio Luchove i napravio veci platoon p IV i nabudzio malo AA.

Jeste mamipara Chemprese,prosto kazem..neke liste se mogu igrati i u MW i LW uz malu doplatu..stim sto,naravno,nisu podjednako upotrebljive:)
Za kompetitivne liste,prosto..moraju se kupiti posebne liste za MW i LW.
"Moj pas nema nos!"
"Pa kako onda mirise?"
"Odvratno!"
User avatar
meloras
Posts: 723
Joined: Sat Oct 18, 2003 1:20 pm
Location: Novi Beograd

Re: MW ili LW?

Post by meloras »

Kakve su pzIV?Nije mi knjiga pri ruci.
U svakom slucaju ako budes imao tu ili bilo kakvu drugu lw listu racunaj da ces bar samnom moci lw da igras,jer je meni prilicno sve isto mw ili lw (bar kod ovih stvari koje planiram da imam).
Hummeli zvuce bas bas extra.Bez aa ovo nemoj ni da izvodis jer ce sigurno avioni da probaju da malo isprase nesto.
User avatar
Stevan
Posts: 210
Joined: Tue Apr 23, 2002 8:00 am
Location: Labudovo Brdo

Re: MW ili LW?

Post by Stevan »

Pz IVH FRONT 6 SIDE 3 TOP 1 hull mounted+coax MG,protected ammo,shurtzen
ROF 2 AT 11 FP 3+ (32" range)

95 Pts. u LW
165 Pts u MW :))
"Moj pas nema nos!"
"Pa kako onda mirise?"
"Odvratno!"
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: MW ili LW?

Post by Dzon Vejn »

Nema Uphama ali ima drugih nindza ubica iz dimenzije x
Il' Upham il' nista :D... kad je UK u pitanju :D. Kada bi imali neke iole neuboge tenkove, mozda bi dosao i Pip u opciju, ali ovako... Upham or death :D.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: MW ili LW?

Post by Duc d' Elchingen »

u principu razlika između MW i LW je da je ono što je bilo baja u MW sada manje-više normalan stvar u LW
što defakto i tako treba da bude.
npr provalili ljudi da je Pak40 najbolji AT top i samo njega proizvode
takođe treba uzeti i u obzir i mnnogo veće vojske, npr na evropskom ratištu englezi 42 imaju u trenutku kada su najbrojniji svega 10 divizija (nešto malo preko 200.000 vojnika)
u trenutku kada se iskrcavaju u Francuskoj ta brojka je skoro dupla, na sam dan iskrcavanja preko 80.000 ljudi je prebačeno u Francusku
samim tim kvalitet trpi na uštrb kvaliteta a sa druge strane sva čuda koja su probavana prethodnih godina ili koja su egzistirala iz predratnih godina su izbačena iz upotrebe
primera radi identična nemačka panzergrenadirska lista samo što umesto 4 PzKpfw III N ima 5 PzKpfw IVH i pancerfausti umesto pancerknakera
u slučaju sovjeta ista lista košta svega 100 poena manje u LW nego u MW
ista lista engleza za LW (kao italijanski vetereani) i za MW se razlikuje u 95 poena. 1405 LW a 1500 MW
doduše tenkovske savezničke čete se razlikuju
u MW moji UK tenkovi imaju 11 Šermana, 3 Universal Carriera i Avione
u LW imam 12 Šermana, 3 Firefly, 2 M10, 3 Universal Carier i Avione
da ima prevelikog AT slažem se a što se tiče opservacije za Tigra i normalno je da mogu lakše da ga unište posle 2 godine razvoja oruđa i municije
i na kraju da dam odgovor na listu Ubice indijanaca

1. ne. malo više da ili da zameniš neke modele kao npr PzIII u PzIV
2. da, možda je malo preterano
3. sasvim normalno, neke stvari su jednostavno kasnije napravljene, ne zaboravite da je ovo istorijski wargame i da se jednostavno neke stvari moraju poštovati, primera radi proizvodnja Cromwell tenkova počela je tek u januaru 1943, isto takođe masovna proizvodnje PzKpfw IVH počinje tek 1943, itd, itd...
4. tja...
5. biće uskoro
6. ne, ima mnogo više jeftinijih opcija za uništavanje istih
7. u principu balans je i dalje manje-više isti. igrao sam dve-tri partije sa LW rusima i 2-3 partije se LW kanadskim tenkovima i sve to sasvim solidno funkcioniše. možda u LW ima previše specifičnih armiijskih lista (Cobra, Hammer & Sickle i druge knjige) ali one su u principu pravljene da se šibaju jedni protiv drugih. za univerzalne LW liste tu su Festung Europa i Fortress Europe
User avatar
Bathory
Posts: 786
Joined: Thu Jan 22, 2004 10:15 am

Re: MW ili LW?

Post by Bathory »

A sta ja majke ti, da radim u LW? Italijanska lista je toliko jadna da nemam reci. Istina, tako je i bilo, ali ako hoce da prodaju figure moraju nesto da im smisle (ward save,magic weapon, flying).

Zabar vise nema avanti, nema heroja, 8mil bay. tabela mu je jos gora nego pre, max sto moze da izvuce je par pak40 i nesto mardera. Stvarno nemam ideju kako bi se to nosilo sa saveznickim zverima u LW.

Da me neko ne razume pogresno, italijani tada fakticki nisu ni postojali kao vojska, ali kao sto su smislili ''heroja'' za MW, kako bi i zabari bili igrivi, mogli su da smisle i nesto za LW, cisto da izmame pare ljubiteljima alternativnih vojski.
Image
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: MW ili LW?

Post by Duc d' Elchingen »

Bathory wrote:A sta ja majke ti, da radim u LW?
valjaj kurve i jednima i drugima...
User avatar
meloras
Posts: 723
Joined: Sat Oct 18, 2003 1:20 pm
Location: Novi Beograd

Re: MW ili LW?

Post by meloras »

Ti bar mozes to da radis,sta ja da radim u Ew jednog dana?
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: MW ili LW?

Post by Duc d' Elchingen »

melekith wrote:Ti bar mozes to da radis,sta ja da radim u Ew jednog dana?
valjaj neku robu englezima
User avatar
meloras
Posts: 723
Joined: Sat Oct 18, 2003 1:20 pm
Location: Novi Beograd

Re: MW ili LW?

Post by meloras »

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
A Ruse cu da lazem da stizem i da im dajem tenkove na lizing :lol:
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: MW ili LW?

Post by Duc d' Elchingen »

melekith wrote::lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
A Ruse cu da lazem da stizem i da im dajem tenkove na lizing :lol:
sa baslosnovnom kamatom a njih će da boli stojko jer znaju da neće nikada ni osnovni dug da ti plate...
User avatar
Histericni Istoricar
Kапитан Рубинщайн
Posts: 1341
Joined: Thu May 01, 2008 9:47 pm
Location: Jarak

Re: MW ili LW?

Post by Histericni Istoricar »

Strucni savet: Momo napravi americku listu gde su svi italijanski emigranti, Malekit igraj americke dobrovoljce u Britaniji. :mrgreen:
U jednog Bocu, mi verujemo!
User avatar
meloras
Posts: 723
Joined: Sat Oct 18, 2003 1:20 pm
Location: Novi Beograd

Re: MW ili LW?

Post by meloras »

Palo mi je na pamet da igram 100th regimentu sa Japancima ali obzirom da iste nevolim ta ideja otpada.
Locked

Return to “Flames of War”