Tereni u Sigilu i kako ih cuvati. Akcija nabavke ormana!

Moderator: Moderators

User avatar
joggy
Hronos
Hronos
Posts: 1224
Joined: Sat Apr 06, 2002 6:17 am
Location: Buduca nezavisna Republika Kotez
Contact:

Tereni u Sigilu i kako ih cuvati. Akcija nabavke ormana!

Post by joggy »

edit by Zubor: Odavde pocinje prica o smestaju terena u Sigilu ... ovo je Joggyev odgovor napitanje: Gde ce drzati novonapravljene modularne terene za Ruski Zismki front

ako bude to bilo dovoljno dobro kada se zavrsi, i ako rick bude zeleo da ga drzi u radnji, bice tamo. U suprotnom, najverovatnije ce biti kod mene, pa cu ga donositi po potrebi.
"Narod u demokratiji ne može da pogreši. Kakva god da je odluka naroda to je odluka Boga." Vulin.
"Potrebno je da vozilo koje vrši transport ima onu ruku napred, da prebacuje... Imaju proizvođači, ja sad ne znam ko su“ Velja.
„Na Beka su pucali amateri, jednom je čak spala kapuljača“ Nesa.
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: Venäjä Suomi edessä - Русский Финский фронт

Post by Duc d' Elchingen »

treba samo upozoriti osoblje, igrače FoW-a i druge da se sa ekstremnom pažnjom odnose prema tom terenu
do sada dosta stvari koje imamo je pohabano
žuborove kuće i putevi, oranice, rezervna reka...
ljudi se vrlo neodgovorno odnose prema terenu
moraćemo da uradimo neku edukaciju
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Venäjä Suomi edessä - Русский Финский фронт

Post by Dzon Vejn »

Poprilicno se slazem sa Pedjom.

Pre svega, za sav taj teren je neko morao prvo da radi da zaradi kes, pa onda da taj kes podeli sa ostatkom FoW zajednice, pa onda jos i da bude dobrocudan i da ostavi taj teren u klubu kako bi svi mogli da se igramo. Losim ophodjenjem prema terenu, svi se seremo u usta onome ko je taj teren nabavio (a najgore od svega je sto su to, u vecini slucajeva, sami igraci FoW-a - te seremo sami sebi u usta).

Da me neko ne shvati pogresno, niti optuzujem nekoga, niti bilo sta - krivi smo svi kolektivno, i recimo i da se postavimo sa stavom: sta je bilo, bilo je; ali ajde da dalje ne bude.

Uopste mi se ne svidja nacin na koji se trenutno "skladisti" teren za FoW. Osim sela i reka koje su upakovane u stiropor i njihove kutije, gotovo sav ostali teren je vec poceo da ne lici ni na sta. Ako tako nastavimo za pola godine cemo moci samo ponovo da kupimo teren. Ideja da se sve "trpa" u kutiju nije dobra, jer se kuce i sume jako lako lome na taj nacin. Oranice se savijaju i dobijaju "usi" po coskovima. GW brda su pocela da se gule. Verujem da ima i ostalog terena koji nisam primetio, a koji je isto poceo da bude u losem stanju.

A niko ne moze da me ubedi da se o terenu ne moze voditi racuna, posebno ako uzmemo u obzir to da ja imam ista ta GW brda, verovatno nekih 5-6 godina (mozda i vise), 100% sam siguran da su videla "vise akcije" od onih u klubu, a izgledaju kao nova, nisu oguljena, itd. Imam kuci 20-30 parcica terena (mozda i vise), i od toga mi se samo 1 pohabao (neka oaza na koju sam zalepio GW palme koje imaju ultra tanku osnovu, pa su se polomile; lekcija naucena, od tada drvece i palme idu na postolja, pa postolja postavis gde ti se svidja).

Teren koji trenutno radimo, bice dodatno osetljiv na lose ophodjenje, jer je iz 1 dela, a table od 60x60 cm je mnogo lakse sjebati nego parce terena precnika 6"-12".

Shodno svemu navedenom, bilo bi lepo da jedan dan sednemo i da se dogovorimo kako o skladistenju i sanaciji vec postojeceg terena, tako i o nacinu skladistenja buduceg terena.

Mislim da nam je mnogo bolje da nabavimo neke manje kutije, u koje cemo stavljati po 1 tip terena (1 kutija za sume, 1 za sela koja nemaju kutiju, ona velika moze eventualno da posluzi za brda, 1 kutija za oranice, puteve i slicne terene, itd.), nego 1 ogromnu u koju se bukvalno natrpava sve. A posle kada hocemo da pronadjemo neko parce terena, to bukvalno izgledao kao cigani kada rovare po kontejneru. Te manje kutije trebaju da imaju barem 30%-50% vise mesta nego sto realno treba da se sve stavi unutra, inace ce teren opet poceti da se haba.

Sve u svemu, ispalo je sada ovde kao da kenjam :D, sto mi zaista nije namera ;), ali bih zaista voleo da svi kompletno povedemo malo vise racuna o nasem terenu, koji smo sami nabavili, izradili, i koji sami koristimo. Jer ako ne vodimo racuna mi, ostali to sigurno nece raditi ;).
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Stevan
Posts: 210
Joined: Tue Apr 23, 2002 8:00 am
Location: Labudovo Brdo

Re: Venäjä Suomi edessä - Русский Финский фронт

Post by Stevan »

moraćemo da uradimo neku edukaciju
/me peglam kimono.

:lol:
"Moj pas nema nos!"
"Pa kako onda mirise?"
"Odvratno!"
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Venäjä Suomi edessä - Русский Финский фронт

Post by Dzon Vejn »

Stevan wrote:
moraćemo da uradimo neku edukaciju
/me peglam kimono.

:lol:
Ja sam sa casovima fizickog vaspitanja zavrsio odavno :lol: ... ti bi da nas svuces na ispod 100 kila pa da ne mozemo da se tretiramo kao gameri :D.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Re: Venäjä Suomi edessä - Русский Финский фронт

Post by Skobra »

Apsolutno se slazem sa Dzonom i mislim da bi trebalo sesti i sa Rikom i dogovoriti se u vezi mogucnosti drzanja terena i mozda i armija... Elem kao slag na tortu ja i Slovic smo ostavili kutiju sa kozacima na polici i neka stoka ih je poobarala izlomivsi pritom 3-4 komada. A ako je neko govedo da tako obari kutiju sa figurama moz misliti kako ce se ophoditi prema terenu...
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

User avatar
Stevan
Posts: 210
Joined: Tue Apr 23, 2002 8:00 am
Location: Labudovo Brdo

Re: Venäjä Suomi edessä - Русский Финский фронт

Post by Stevan »

E..ne bi da zvucim necivilizovano,ali takvim likovima za svaku ostecenu figuru zavrnes samarcinu i sledeci put ih cuva ko da su njegove.
"Moj pas nema nos!"
"Pa kako onda mirise?"
"Odvratno!"
User avatar
Bathory
Posts: 786
Joined: Thu Jan 22, 2004 10:15 am

Re: Venäjä Suomi edessä - Русский Финский фронт

Post by Bathory »

Mozda bi nekako mogli da sredimo da sve FOW stvari budu pod kljucem, doduse nisam siguran da li Rik ima toliko slobodnog prostora, pa jos i da ima bravu. U principu najbolje bi bilo da se teren drzi po manjim kutijama, a sto se tice figura, ja licno nisam neki zastupnik toga da se drze u klubu na izvol'te. Ne verujem da ce iko da digne bilo sta, ali posto se u klubu igra jos puno toga, mislim da sve ostale posetioce kluba, koji ne igraju FOW, cisto zabole za neke kutijetine koje stoje na policama, kao i da se one tumbaju bez nekakve preterane paznje kad treba nesto da se izvadi.
Najbolje ali i najkomplikovanije resenje je da svako svoju vojsku ponese kuci, ali to otezava dogovaranje i posecenost uopste, posto je ljudima daleko lepse da svrate odigraju partije i odu s rukama u dzepovima a ne da se kilave s kutijetinama, pogotovo ako nisu motorizovani.
Image
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Venäjä Suomi edessä - Русский Финский фронт

Post by Dzon Vejn »

Meni armija stane u 1.5 veliku kutiju sladoleda, i zaista mi nije problem da je svaki put ponesem sa sobom, sa sve cinjenicom da nisam motorizovan ;). Ne razmisljam se ko ce i kako da se ophodi prema figurama, da li ce nekome da se svidi 1 infantry postolje, te me time ujebe da moram da kupim ceo blister, a i uvek su mi dostupne figure za farbanje.

Sto se tice skladistenja, pa i kljuca, ako se ne varam, FoW bi trebalo da je najigranija igra u klubu, a i igraci FoW-a su prilicno civilizovani, sto ne bih mogao da kazem bas za sve posetioce. Ako ti takvi ljudi nisu prioritet, onda jebiga... a duboko verujem da jesu ;).
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Bathory
Posts: 786
Joined: Thu Jan 22, 2004 10:15 am

Re: Venäjä Suomi edessä - Русский Финский фронт

Post by Bathory »

I ja sam za to da se figure nose kuci, ali valjda je neka praksa bila da se figure ostavljaju. E sad problem kluba je, kako tacno kaze Nenad, nepostovanje trenutno najisplativije i najrasprostranjenije tabletop igre za klub. Posto se WM u poslednje vreme jako malo igra, i to, moram da napomenem zahvaljujuci veoma losoj organizaciji osoblja po pitanju promocije te igre, FOW je trenutno najpopularnija igra sa stalnim brojem ucesnika, koji su pritom veoma civilizovani, sto Nenad rece.

Mislim da bi klub trebao malo da promeni odnos prema ovoj igri. Znam da osoblje kluba nesto i ne voli FOW,(osim Zulufica) ali ukoliko imaju bar malo zdravog razuma sa finansijskog aspekta, shvatice da je FOW trenutno igra br.1 i da bi trebalo da se sve ucini da se ona jos vise popularise, kao i da uslovi za nju budu maximalno ispostovani. To znaci, bar za mene, da ako je FOW dan onda je FOW dan, nema dodatnih igara, koje zahtevaju stolove i sl. Nemam nista protiv drugih igara, ali ako se igramo u klubu cija je, ipak, osnovna premisa zaraditi, onda igra koja je trenutno najdominantnija treba da ima prioritet.

Sta to znaci: da figure, ako su vec u klubu, budu obezbedjene, da se vrse promocije, turnircici, da se postuje dan za fow, itd.

Takodje, mislim da bi i Rik mogao malo vise da se angazuje, koliko moze pored deteta naravno, i da pomogne razvoju ove igre.
Image
User avatar
Chempress
Posts: 401
Joined: Wed Jun 11, 2008 11:27 am
Location: Standard

Re: Venäjä Suomi edessä - Русский Финский фронт

Post by Chempress »

Pedja i ja neko vreme pricamo o tome...ali mislim da za sada Rik ne moze mnogo da nam izadje u sustret... prosli put kad je Pedja digao frku oko razjebanih terena sve je bilo kyl samo narednih par dana... stalno galamim po forumu kako nam treba jos terena, a fakat da ne bi trebali nista novo da uzimamo dok se ne resi ovo pitanje

cak i onaj stirodur sto si mi kupio Skobra bleji ovde kod mene jer mi se stvarno ne pravi nesto sto moze biti unisteno vrlo brzo

potpuno sa slazem sa Momom jedino resenje trenutno vidim u zakljucavanju! (i samaranje je odlicna ideja ali to podrazumeva da se sazna ko je sta sjebao! :D )
User avatar
Chempress
Posts: 401
Joined: Wed Jun 11, 2008 11:27 am
Location: Standard

Re: Venäjä Suomi edessä - Русский Финский фронт

Post by Chempress »

Bathory wrote: Takodje, mislim da bi i Rik mogao malo vise da se angazuje, koliko moze pored deteta naravno, i da pomogne razvoju ove igre.
mislim da od Rika nema vajde neko vreme pored njegovih obaveza. Sve sto teba da nam dozvoli je deo prostora pod kljucem! mozemo mi da se organizujemo lako za pravljenje nekakvog ormana....
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Venäjä Suomi edessä - Русский Финский фронт

Post by Dzon Vejn »

Sto se tice nosenja figura - ko kako hoce, naravno. Ja sam izabrao da mi nije tesko da nosim 2 velike kutije sladoleda, ali da se ne razmisljam. Nekome je lakse da ne nosi, to je licni izbor.

Ali sto se tice toga da osoblje ne voli FoW - pa vidi, ne volim ni ja na poslu kada dobijem da radim nesto sto nije bas moj posao (a to je u jedno 20% slucajeva; 50% kada su godisnji odmori). Pa opet moram to da uradim, jer ja platu primam da bih radio ono sto mi direktor kaze. A ne da bih radio iskljucivo sajtove. Uvek imam opciju, ako mi se ne svidja, da dam otkaz.

Po mom misljenju, primera radi, neomogucavanje sestorici ljudi da se igraju FoW-a jer je dan Azerbejdzanske literature, na koji je doslo 5 ljudi, od cega troje osoblja (od kojih 2 imaju smenu verovatno), je stvarno smesno.

Opet da kazem - sve ja to postujem, svakome moze da se desi da pogresi, da ne sagleda situaciju, itd. Sta je bilo, bilo je. A na nama je da se potrudimo, u dogovoru sa gazdom, da se takve stvari vise ne desavaju. I da sami svoje potrebe sredimo. Jer opet, kao i za teren, ako mi sami nesto ne preduzmemo, ostali sigurno nece ;).
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: Venäjä Suomi edessä - Русский Финский фронт

Post by Duc d' Elchingen »

meni je malo problematično da nosim figure
mislim Nemci, Sovjeti, Kanađani...
ima toga kolko oćeš
definitivno moramo da napravimo dogovor sa rukovodstvom da nam se obezbede bolji uslovi i to će biti jedan od prioritetnih zadataka našeg kolektiva
pod bolji uslovi mislim i na termin i na skaldištenje figura i na odnos prema terenu i na ponudu figura i pratećih artikala za prodaju
na neke od tih stvari sam već ukazao rukovodstvu Sigila i navodno to bi trebalo pozitivno da se reši
naravno, nastaviću sa lobiranjem za naš kolektiv i ubuduće
User avatar
Bathory
Posts: 786
Joined: Thu Jan 22, 2004 10:15 am

Re: Venäjä Suomi edessä - Русский Финский фронт

Post by Bathory »

Pri cemu mozes racunati i na pomoc svih nas.
Image
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: Venäjä Suomi edessä - Русский Финский фронт

Post by Duc d' Elchingen »

Bathory wrote:Pri cemu mozes racunati i na pomoc svih nas.
zajedno smo jači :!:
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Venäjä Suomi edessä - Русский Финский фронт

Post by Dzon Vejn »

Ja sam vec dao svoj doprinos, Pedja zna kako ;).
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: Venäjä Suomi edessä - Русский Финский фронт

Post by Duc d' Elchingen »

Dzon Vejn wrote:Ja sam vec dao svoj doprinos, Pedja zna kako ;).
Centralni Komitet sve zna
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Venäjä Suomi edessä - Русский Финский фронт

Post by Dzon Vejn »

Centralni komitet ce se nalaziti na jednoj od sestina terena ;).
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
žubor
Posts: 1894
Joined: Fri Apr 25, 2003 9:35 pm
Location: BGG.CC
Contact:

Re: Venäjä Suomi edessä - Русский Финский фронт

Post by žubor »

Evo o mene da kaze rec dvije o svemu ....

Kao neko ko je u pionirskim danima FoW-a svaki put donosio armiju + kutiju sa terenom + teren van kutije svaki put kada je hteo da se igra svakako ne vidim problem u nosenju figura sa sobom. Mislim da svako ko igra ovu igru (za koju figurice kostaju neke novce) mora da moze da ili kupi kofer ili napravi nesto za nosenje od recimo kutija za sladoled. Koliko god je lepo (kao sto neko rece) dosetati sa rukama u dzepovima, sigurno bi za sve bilo bolje da se taj dodatni slobodni prostor napuni terenom.

B
Image
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: Venäjä Suomi edessä - Русский Финский фронт

Post by Duc d' Elchingen »

slažem se ali poenta je što i dalje dosta ljudi koristi moje figure a ja baš nisam 24/7 na izvolte
potom knjigu pravila kao i armijske knjige imam samo ja, osim tebe Žubore ti imaš Afriku
tako da hteo ne hteo ja svoje figure moram da držim i dalje u klubu
naravno da bih više voleo da mi stoje kod kuće i da ih koferčetom šetam po potrebi ali trenutna situacija to onemogućava
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Venäjä Suomi edessä - Русский Финский фронт

Post by Dzon Vejn »

Pa dobro, jedna torba sa svim knjigama zaista nije problem. Nije problem ni da stoji poneka armija tamo (posebno ako uzmemo u obzir da se to koristi kao promotivni materijal - za navlacenje novih igraca ;) ).

Ali bi bilo lepo da to svedemo na minimum, da se to minimalno sto stoji tamo, stoji zakljucano, da ostatak napunimo terenima, da terene slozimo u adekvatne kutije, i kutije da adekvatno slozimo na police, koje bi opet po mogucstvu bile pod kljucem. I ako i nakon toga teren bude nastavio da se unistava, a to onda moze da znaci samo da igraci FoWa to rade, onda cu licno da sedim svaki put do kraja FoW igranja, i da onoga koji bahato upakuje teren nateram da isti pojede. Ako se ispostavi da nam te mere pomazu, onda smo resili problem.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
joggy
Hronos
Hronos
Posts: 1224
Joined: Sat Apr 06, 2002 6:17 am
Location: Buduca nezavisna Republika Kotez
Contact:

Re: Venäjä Suomi edessä - Русский Финский фронт

Post by joggy »

teren definitvno treba staviti u manje kutije i nekim pregradama ga obezbediti da se ne pomera, kako bi sto duze ostao ceo. Kako ne bi sve ostalo na prici, videcu dal mogu da se domognem prigodnih kutija, kao i nekog recimo stiropora za pregrade. Sto se tice figurica, u pevecu sam prosli put video onaj ormaric za automehanicare, ima tockice dole, ima dosta fioka koje su mislim taman za drzanje fow figura, ne zauzima mnogo prostora i mislim da ne kosta nesto puno. E sad nisam siguran dal svaka fioka moze da se zakljuca, al mislim da celokupan ormaric moze, a ako nista od toga nije tacno, a onda moze da se kupi sajla sa katancem, i da se provuce kroz sve rucice na ormaricu.

Jos jedan predlog bi bio metalne kutije sa katancima ili bravama (ima obe vrste), kojih ima u raznim dimenzijama (isto u pevecu), koje isto nisu skupe i koje bi mogle opusteno da se stave u postojece pregrade gde i sada stoje figure.

Ako neko ima jos neki konkretan predlog neka izlozi, nema nista od kukanja, niti treba ocekivati pomoc sa strane (naravno, rick mora da se pita po pitanju prostora, ali ostalo treba mi sami da uradimo)
"Narod u demokratiji ne može da pogreši. Kakva god da je odluka naroda to je odluka Boga." Vulin.
"Potrebno je da vozilo koje vrši transport ima onu ruku napred, da prebacuje... Imaju proizvođači, ja sad ne znam ko su“ Velja.
„Na Beka su pucali amateri, jednom je čak spala kapuljača“ Nesa.
User avatar
Bathory
Posts: 786
Joined: Thu Jan 22, 2004 10:15 am

Re: Venäjä Suomi edessä - Русский Финский фронт

Post by Bathory »

Upravo pricah sa nasim idejnim vodjom i spiritus movensom nase male klike. Kaze da je pricao sa Rikom o nasim problemima, pa ce valjda probati da se to resi. Mislim da bi najbolja varijanta bila da svi fowovci udruzimo nesto novaca da kupimo neki orman od sperke, lima ili sta god bude jeftino, sa dovoljno polica za kutije s figurama i kutije sa terenom, posto definitivno teren mora da se odvoji. Naravno orman (ormar) ce biti zakljucan a kljuc ce imati poslovodja kluba :).

Takodje bi bilo dobro da se teren za fow koristi samo u fow partijama.

edit: videh Nikolin post. Eto, mozemo da vidimo cene tih ormarica koje je video, skupimo pare i kupimo.
Image
User avatar
joggy
Hronos
Hronos
Posts: 1224
Joined: Sat Apr 06, 2002 6:17 am
Location: Buduca nezavisna Republika Kotez
Contact:

Re: Venäjä Suomi edessä - Русский Финский фронт

Post by joggy »

posto je pevec blizu mene, otici cu tamo danas ili sutra, pa cu vas izvestiti konkretno o cenama, dimenzijama i sl.
"Narod u demokratiji ne može da pogreši. Kakva god da je odluka naroda to je odluka Boga." Vulin.
"Potrebno je da vozilo koje vrši transport ima onu ruku napred, da prebacuje... Imaju proizvođači, ja sad ne znam ko su“ Velja.
„Na Beka su pucali amateri, jednom je čak spala kapuljača“ Nesa.
Olsianon
Posts: 1467
Joined: Tue Nov 04, 2008 8:17 am
Location: Lazarevac
Contact:

Re: Venäjä Suomi edessä - Русский Финский фронт

Post by Olsianon »

Trenutno nas ima dvadesetak vise nego dovoljno da skupimo lovu za te ormarice...
User avatar
Chempress
Posts: 401
Joined: Wed Jun 11, 2008 11:27 am
Location: Standard

Re: Venäjä Suomi edessä - Русский Финский фронт

Post by Chempress »

eto uvek sam se pitao da li se kaze ormaN ili ormaR.... :D
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: Venäjä Suomi edessä - Русский Финский фронт

Post by Duc d' Elchingen »

joggy wrote:posto je pevec blizu mene, otici cu tamo danas ili sutra, pa cu vas izvestiti konkretno o cenama, dimenzijama i sl.
Druže Joggy, vrlo dobro!
User avatar
žubor
Posts: 1894
Joined: Fri Apr 25, 2003 9:35 pm
Location: BGG.CC
Contact:

Re: Tereni u Sigilu i kako ih cuvati. Akcija nabavke ormana!

Post by žubor »

iskreno mislim da bi svakom kupovinom gotovog proizvoda samo gubili i ovako oskudan prostor ...
ja bih napravio plakarce sa fiokama na sinama kako bi se teren (a i armije) mogle lako vaditi ...
moglo bi cak da se napravi par fioka bas za armije ... dubine slicne onoj Pedjinoj kutiji za njegove ruse?
takodje ... rick (ili sigil) bi trebalo da "ucestvuje" u izradi sa recimo 50% sredstava ...
Image
User avatar
Chempress
Posts: 401
Joined: Wed Jun 11, 2008 11:27 am
Location: Standard

Re: Tereni u Sigilu i kako ih cuvati. Akcija nabavke ormana!

Post by Chempress »

žubor wrote:takodje ... rick (ili sigil) bi trebalo da "ucestvuje" u izradi sa recimo 50% sredstava ...
znas koliko im puca....
User avatar
meloras
Posts: 723
Joined: Sat Oct 18, 2003 1:20 pm
Location: Novi Beograd

Re: Tereni u Sigilu i kako ih cuvati. Akcija nabavke ormana!

Post by meloras »

Tereni (poput puteva,reka oranica) bi mogli u zasebnu kutiju (od maticne ploce recimo),razvrstani kako treba i na svakoj kutiji pise sta je.Krupniji tereni (brda,kuce,sume) opet u zasebnu kutiju (poput kutije za cipele),svaka vrsta u svoju kutiju sa natpisom.
Za armije nije bas prakticno imati metalna kolica sa katancem koja ce da skripe okolo da svako izvadi sta mu treba od figura.Ko je video u cemu ja nosim celu svoju armiju sa sobom zna,ko nije,reci cu.Meni CELA armija stoji u kutiji za ribarski pribor,koja se lepo otvara ima 3 police sa pregradama (koje se skidaju),i na dnu dosta prostora za krpnije stvari.Toga ima po radnjama poput ovih velikih za kucne ljubimce (fishermans partner i slicno) u odeljku za ribare.Cene variraju ali mislim da je prosecna bila oko 1500din.I to nosam sa sobom svaki put kad dolazim iako cela ima tezinu od sigurno 2-3kg.
Mozda bi bilo dobro kad bi svako (ili ko hoce) ima tako spakovanu vojsku,na svacijoj kutiji pise kome pripada i da sve to stoji u nekom ormar(n)u koji je pod kljucem.Lepo se naslazu jedna preko druge,na svakoj pise cija je i nema zabune i kopanja po kutijama.Zasto u takvom pakovanju a ne u dosadanjim kutijama od ploca pa u isti ormar?Pa ovako svako moze da odnese kutiju kad hoce,bez motorizacije,eventualno kad bi svi mi isli na neku malu turneju povodom fow turnira negde van bg pa bi i lakse transportovali.
Mislim da nam Rik dovoljno izlazi u susret sa cenama robe kao i sa mogucnoscu da drzimo sve sto drzimo u klubu,i da nebi trebalo ocekivati nekakvu spektakularnu ispomoc po pitanju ovog problema.
U naletu inspiracije evo i predlog za prostor za cuvanje svega.Tamo gde je vec ona polica sa svime i svacima mogla bi se namontirati vrata (nesto poput americkih plakara),klizna zbog manjka prostora,koja imaju kljuc,a iza tih vrata da ostane polica kakva je sad ili sta god drugi hoce.Malo je problematicno gde tu sa svim tablama za igru.Neznam napamet kako je sve tamo rasporedjeno ali mozda i one mogu da stanu iza tih vrata.
To bi sve naravno znacilo da iza tog kljuca potencijalno stoje stvari i za ostale igre ma koliko se slabo igrale,i da i oni kao i svi fow igraci mogu otkljucati vrata i izvaditi sta im treba.Ovako samo niko nece moci bez potrebe da kopa i dira u kutije i terene,a i ulaganjem u sve to ce se valjda izroditi neka disciplina postovanja svega toga.
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Tereni u Sigilu i kako ih cuvati. Akcija nabavke ormana!

Post by Dzon Vejn »

Mislim da bi Zuborov predlog kostao poprilicno para.

Za sada mi se onaj Nikolin predlog sa metalnim kutijama koje imaju katanac i koje mogu da stanu u vec postojeci prostor, najvise svidja.

Kaze se orman (kad god niste sigurni, ukucate u google-u jednu rec, pa drugu rec; broj rezultata obicno bude drasticno razlicit ;) ).

Disciplina postovanja se uteruje iskljucivo preko dzepa. Dakle na kulturan nacin necemo resiti problem (nazalost, posto nas narod ima poprilicno primeraka "Seeeeejo..... pa ti si govedo"). Iskljucivo kljuc i to je to.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Bathory
Posts: 786
Joined: Thu Jan 22, 2004 10:15 am

Re: Tereni u Sigilu i kako ih cuvati. Akcija nabavke ormana!

Post by Bathory »

Apropo Malekitovog predloga. Veruj mi, najjeftinije i najbrze je kupiti gotovu stvar, pogotovo ako ima dosta ljudi pa se trosak lepo raspodeli. Zasto tako mislim: pa, ovako, dodjes do 'pevca' ili kako se vec zove radnja/stovariste, upres prstom, kazes ocu ovo, platis, stavis u auto, doneses u klub i napunis figurama.

Nema beskrajnih planiranja i delboj uradi sam kombinacija. Posto mislim da mozemo da skupimo dovoljno novca, a da niko ne bude previse udaren po dzepu.

Tako da, moj glas ide Nikolinom 'pevcu' :)
Image
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: Tereni u Sigilu i kako ih cuvati. Akcija nabavke ormana!

Post by Duc d' Elchingen »

Bathory wrote:Apropo Malekitovog predloga. Veruj mi, najjeftinije i najbrze je kupiti gotovu stvar, pogotovo ako ima dosta ljudi pa se trosak lepo raspodeli. Zasto tako mislim: pa, ovako, dodjes do 'pevca' ili kako se vec zove radnja/stovariste, upres prstom, kazes ocu ovo, platis, stavis u auto, doneses u klub i napunis figurama.

Nema beskrajnih planiranja i delboj uradi sam kombinacija. Posto mislim da mozemo da skupimo dovoljno novca, a da niko ne bude previse udaren po dzepu.

Tako da, moj glas ide Nikolinom 'pevcu' :)
i ja sam za nabavak gotovih stvari
i moj glas za slovenačku živinu
User avatar
Chempress
Posts: 401
Joined: Wed Jun 11, 2008 11:27 am
Location: Standard

Re: Tereni u Sigilu i kako ih cuvati. Akcija nabavke ormana!

Post by Chempress »

ma sve moze samo da se nesto uradi!
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Re: Tereni u Sigilu i kako ih cuvati. Akcija nabavke ormana!

Post by Skobra »

Mislim da nije poenta u samom ormanu nego u odnosu ljudi koji tamo rade. Nije da pljujem nekoga ali recimo meni u HS u njihovim ormanima stoji dobar broj figura i nekako sam apsolutno siguran da ih niko nece pobacati po podu. U Sigilu su mi stradale figure koje su bile uredno slozene u kutiji, na polici i koje je Slovic zasuskao na sigurno mesto. Iako mi i dalje ne ide u glavu koliki kreten trebas da budes da oboris kutije sa police ipak je to neka realnost a isto se vrlo lako moze desiti i sa stvarima koje su potencijalno ostavljene u "nasem" ormanu.
Elem mislim da je najbolje resenje da se sa Rikom vidi da dobijemo jednu policu i da on skrene paznju zaposlenima da ukoliko neko i koristi (a o tome se mozemo dogovoriti) te terene da trebaju da mu jasno naglase da iste stvari treba da vrati onako kako ih je i nasao. Nesto slicno pravilu "nema flasa na battlematovima"...
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

User avatar
meloras
Posts: 723
Joined: Sat Oct 18, 2003 1:20 pm
Location: Novi Beograd

Re: Tereni u Sigilu i kako ih cuvati. Akcija nabavke ormana!

Post by meloras »

Tog se poslednjeg pravila izgleda niko vise ne pridrzava jer je u ovu subotu tabla na kojoj sm Golub i ja igrali bila natopljena kolom,na vise mesta.Istina neko je flasu ostavio na patosu a ne na stolu ali je lepo napravio fleke na travici.
I dalje ostaje problem bacanja figura okolo jer ce figure u svakom slucaju da se izvade iz tog ormara ili police ili da bi se doslo do neceg treceg ili da bi se uzelo nesto iz njih.
Valjalo bi ugraditi kameru u onaj separe,sa motion detektorom,pa se sama aktivira kad neko udje tamo i snima dok je neko tamo i kopa po figirama/terenima.Onda samo treba neko dokon da pregleda sate i sate uzbudljivih video snimaka da bi se pronasao krivac.
User avatar
Stevan
Posts: 210
Joined: Tue Apr 23, 2002 8:00 am
Location: Labudovo Brdo

Re: Tereni u Sigilu i kako ih cuvati. Akcija nabavke ormana!

Post by Stevan »

Ima josh jedna stvar tu:)
Nesto kontam..nisam cesto u klubu ali iz ovih par puta sto sam bio kontam da nije profitabilan.
Pitanje je dokle je gazda uopste voljan da drzi taj klub?(osim ako mu prostorije nisu u vlasnistvu)
Zasto ovo pitam?...pa zato sto nisam siguran koliko treba uopste praviti neka planiranja na duge staze.
Svejedno..podrzavam ideju o ormaricu:) i nadam se da ce klub raditi josh mnogijah leta:)
"Moj pas nema nos!"
"Pa kako onda mirise?"
"Odvratno!"
User avatar
Bathory
Posts: 786
Joined: Thu Jan 22, 2004 10:15 am

Re: Tereni u Sigilu i kako ih cuvati. Akcija nabavke ormana!

Post by Bathory »

Sto se tice volje i mogucnosti Rika i osoblja Sigila, mislim da je najbojle da se sami snadjemo, i da ne ocekujemo neku vecu pomoc, osim usmene podrske i tapsanja po ramenu. Tako da mislim da je najbrza i efikasnija varijanta nabavka ormana.

Ako neko nece da da pare (na nikoga konkretno ne misilm), ok, ali mislim da je orman najbrze resenje.
Image
User avatar
joggy
Hronos
Hronos
Posts: 1224
Joined: Sat Apr 06, 2002 6:17 am
Location: Buduca nezavisna Republika Kotez
Contact:

Re: Tereni u Sigilu i kako ih cuvati. Akcija nabavke ormana!

Post by joggy »

Mrka kapa. Pevec je opustosen u odnosu na ono sto je bilo pre samo dve nedelje u njemu :( . Ostao je samo neka metalna ko tuc teska kutija sa 3 fioke ali su one premale da bi se u njima drzao iole isplativ broj figura, a i nema mogucnost intaliravanja katanca.
Ostaje jedino da odem tamo i u nedelju pa da se nadam da ce tada biti obnovljen deo ponude.
Mozda ovijeh dana navrnem i u merkur pa da vidim tamo...
"Narod u demokratiji ne može da pogreši. Kakva god da je odluka naroda to je odluka Boga." Vulin.
"Potrebno je da vozilo koje vrši transport ima onu ruku napred, da prebacuje... Imaju proizvođači, ja sad ne znam ko su“ Velja.
„Na Beka su pucali amateri, jednom je čak spala kapuljača“ Nesa.
Locked

Return to “Flames of War”