Glavni gradovi za kampanju

Moderator: Moderators

Locked

Glavni gradovi za svabe su:

Berlin i Minhen
0
No votes
Berlin i Rim
0
No votes
Berlin, Minhen i Rim
7
100%
 
Total votes: 7

User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Glavni gradovi za kampanju

Post by Skobra »

Pricali smo da radi izbegavanja Sudden Death sindroma uvedemo po 2 glavna grada, odnosno:

UK/US
London i Glazgov

USSR
Moskva i Perm

Nemacka
E to je sad pitanje... da li da imaju 2 ili 3 glavna grada? U opticaju su Berlin (obavezno), Minhen i Rim... Da li sva tri ili 2 od 3 ajd da glasamo... Ja bih licno isao na 3 grada...
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

User avatar
Chempress
Posts: 401
Joined: Wed Jun 11, 2008 11:27 am
Location: Standard

Re: Glavni gradovi za kampanju

Post by Chempress »

i ja sam glasao za 3.
treba da imaju tu prednost

e sad sto se tice saveznika Glazgov mi se cini kao lose resenje, mozda je bolje Kairo! Italijanima je to i bio cilj a Britancima afrika glavno ratiste

a zasto rusima Perm? Zanimljivije bi bilo Staljingrad! :D
Golub87
Posts: 195
Joined: Mon Sep 08, 2008 9:23 pm

Re: Glavni gradovi za kampanju

Post by Golub87 »

Ja sam glasao za sva tri.
Mislim da je tako ujednacenije (Axis 3, Allies 4 glavna grada)

Sto se Rusa tice Moskva i Staljingrad su najbitniji gradovi, ali oba su relativno blizu fronta, tako da je ok da imaju jedan povucen.
Vladivostok npr :lol: :lol: :lol: :lol:

Za GB se potpuno slazem da da treba da bude Cairo i London
User avatar
Chempress
Posts: 401
Joined: Wed Jun 11, 2008 11:27 am
Location: Standard

Re: Glavni gradovi za kampanju

Post by Chempress »

pa jesu blizu.... ali opet zasto bas Perm?
moglo bi da se malo prati istorijski tok
drugo perm se malo severnije od moskve, sto znaci da ceo kavkaz i juzni deo rusije ne moraju biti prioritet za ruse..
ovako bi i oni bili malo razvuceniji ;)
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Re: Glavni gradovi za kampanju

Post by Skobra »

Golub87 wrote:Ja sam glasao za sva tri.
Mislim da je tako ujednacenije (Axis 3, Allies 4 glavna grada)

Sto se Rusa tice Moskva i Staljingrad su najbitniji gradovi, ali oba su relativno blizu fronta, tako da je ok da imaju jedan povucen.
Vladivostok npr :lol: :lol: :lol: :lol:

Za GB se potpuno slazem da da treba da bude Cairo i London
Vidis ima ovde neke istine... Ja sam sve vreme razmisljao jednodimenzionalo odnosno tako da se izbegne neki lucky shot i osvajanje glavnog grada na brzinu. Sa druge strane Cempres se lepo setio da to moze da posluzi i da primora "vlasnika" da brani 2 objektive....

London i Kairo su mi ok izbor
Za svabe su ona Berlin, Minhen i Rim ok
Za ruse Moskva i koji jos grad? Malo je nezgodno buduci da je Moskva bas u centru... nekako bi istorijski bio neki grad tamo prema Uralu, ono kao preseca se ta veza... mozda Berezniki (dva polja od fronta) ili Sverdlevsk (2 polja). Opet bilo koji da se uzme nece uticati neto preterano na raspored ruskih snaga... Mozda da stvarno uzmemo Mosku i Staljingrad... nek malo i rusima bude tesko :mrgreen:
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: Glavni gradovi za kampanju

Post by Duc d' Elchingen »

Moskva i Lenjingrad
i istorijski dva najznačajnija i najbitnija grada u Sovjetskom Savezu i Rusiji
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Re: Glavni gradovi za kampanju

Post by Skobra »

Pa sad zavisi kako gledas. Iako je u Lenjingradu bilo dosta vojne industrije i baza za Balticku flotu mislim da ga je Hitler vise gledao kao bivsi glavni grad Rusije i neki moralni cilj mada je postao strateski vazan zbog velike koncentracije svapskih jedinica, koje bi bile oslobodjene za druge delove fronta ukoliko bi Lenjingrad pao...

Opet ne znam koliko je sve to merodavno za kampanju jer buduci da ne uzimamo u obzir druge istorijske okolnosti (odsustvo entuzijazma finaca za dalje napredovanje, pomoc gradjana u odbrani Lenjingrada, city fight uslove i slicno) mislim da nema smisla da se Lenjingrad stavlja kao glavni grad... osim ukoliko bi ubacili da i rusi imaju 3 glavna grada Mosku, Lenjingrad i Staljingrad... mozda bi to bilo dobro resenje
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

User avatar
Chempress
Posts: 401
Joined: Wed Jun 11, 2008 11:27 am
Location: Standard

Re: Glavni gradovi za kampanju

Post by Chempress »

hm da .....lenjingrad je na pocetku bio u opasnosti da odmah bude zbrisan, tako da bi bilo nezgodno da je od pocetka bio jedan od glavnih gradova

sto me dovodi do pitanja? - jel ovo novo pravilo za instant implementaciju ili za neku buducu kampanju?

mislim da u slucaju neke buduce kampanje moglo bi da se stave Moskva Lenjingrad i Staljngrad
a za sad samo da se ubaci staljngrad

obrni okreni za UK/USA mogli bi da ostanu London i Kairo. Nema mesta za 3 kapitol! :D
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Re: Glavni gradovi za kampanju

Post by Skobra »

obrni okreni za UK/USA mogli bi da ostanu London i Kairo. Nema mesta za 3 kapitol!
Ma mozda da ubacimo Vasington? A treba razmisljati i o Pacifickom ratistu kad izadje FoW za taj deo... Ha,ha zamisli tigra na Iwo Jimi :mrgreen:

naravno da se salim... Sto se tice pitanja implementacije mislim da nije problem da se odmah ubaci... onoi sto Slovic rece ovo je prva kampanja koje igramo ali na kojoj i isprobavamo i ucimo
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

Golub87
Posts: 195
Joined: Mon Sep 08, 2008 9:23 pm

Re: Glavni gradovi za kampanju

Post by Golub87 »

Staljingrad je bio mnoooogo znacajniji od Lenjingrada u ratu. To se lako da i videti iz cinjenice da je veci deo rata Lenjingrad bio blokiran, sto nije mnogo smetalo sovjetima (osim onima pod opsadom :lol: )

Kroz Staljingrad, sa druge strane, prolazi jedina pruga do Bakua....
User avatar
žubor
Posts: 1893
Joined: Fri Apr 25, 2003 9:35 pm
Location: BGG.CC
Contact:

Re: Glavni gradovi za kampanju

Post by žubor »

Chempress wrote:
obrni okreni za UK/USA mogli bi da ostanu London i Kairo.
moze, moze ...
Image
User avatar
Homer
Posts: 369
Joined: Sat Oct 14, 2006 1:00 pm

Re: Glavni gradovi za kampanju

Post by Homer »

A Tokio? :wink:
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Re: Glavni gradovi za kampanju

Post by Skobra »

jes vala treba ubaciti i singapur za UK.... cek sad kad izbace early war pa krene Pedja sa zahtevima :D :D :D
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

User avatar
Homer
Posts: 369
Joined: Sat Oct 14, 2006 1:00 pm

Re: Glavni gradovi za kampanju

Post by Homer »

To ti pricam.
Golub87
Posts: 195
Joined: Mon Sep 08, 2008 9:23 pm

Re: Glavni gradovi za kampanju

Post by Golub87 »

Ako izadju Japanci u EW uzmimam njih i Vladivostok na keca :P
Locked

Return to “Flames of War”