Total war po prvi put medj Srbima

Moderator: Moderators

User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Total war po prvi put medj Srbima

Post by Skobra »

Total war - sukob tradicionalno mrskih US protiv mocnog Wermarchta i Luftwafe. Po 3000 poena sa svake strane...

FJ 1500 Skobra
Hq2xPanzerkcnacker SMG teams 65
Combat platuns
FJ platun + panzerknacker 285
FJ platun + panzerknacker 285
FJ platun + panzerknacker 285
2 Section Mortar platun + Panzerknacker 170
Support
2 Gun Section (4x10.5 leFH) 220
1 section Nebelweffer + 5cm Pak38 190

Panzerkompanie 1500 Golub
HQ
Pnz III N 105
Pnz IV H 165 (kampfgrupa sa ostalim Pnz IV)

Combat
Pnz III N 105
Pnz III N 105
Pnz III N 105
Pnz III N 105
Pnz IV H 165

Pnz III J (late) 105
Pnz III J (late) 105
Pnz III J (late) 105
Pnz III J (late) 105
Pnz IV H 165

Support
2 AA SdKfz 10/5 (2cm) 60

vs

US infantry Milos

Hq
2xcarbine teams 20
Combat
Rifle platun + bazooka 145
Rifle platun + bazooka 145
Rifle platun + bazooka 145
4x37mm AT
4xHMG

Support
105mm Batery 165
105mm Batery 165
4xChemical mortars 125
2xM10 235
Ranger platun 135

US Armoured Melekith - verovatno je imao jos neke gadzete ali se zaista ne secam
HQ
2 x Sherman
Recovery vehicle 140

Combat
4xSherman 460
4xStuart 245
4xStuart 245


Support
Armoured reccon platun 175
Armoured Field Artilery 3 x M7 Priest 180

Dobra i dugotrajna borba... bas dugotrajna (7 sati). Ovih dana cu da iskuskcam neki AAR a do tada ce valjda i kolege da postuju slike. Teren je zaista fenomenalno izgledao a osim nekih "sneznih jeti" amera i sve ostalo je ekstra izgledalo... U 10 potezu rezultat je u poenima bio US 27 vs 26 Germ medjutim u istom potezu ameri gube i svoju drugu Combat company i padaju moral ostavljajuci bojiste svabama da se nesmetano sepure... Opet US komandiri su to tumacili time da oni imaju vide poena i da je sudija svirao kraj te da mozemo i sve da ih pobijemo posle toga ali zvanicni rezultat je 27:26 :D nebitno u svakom slucaju hvala svim igracima na trudu i vremenu i nadama se da cemo zapucati jos po koji put (mzoda jos u masovnijoj bitci)
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

User avatar
meloras
Posts: 723
Joined: Sat Oct 18, 2003 1:20 pm
Location: Novi Beograd

Re: Total war po prvi put medj Srbima

Post by meloras »

Neznam za ostale liste ali moju si sad bas izdjidao.Nisam imao armored mortare nego priestove.I odakle ti vadis te poene?to uopste nisu poeni iz stare afrike??
Na stranu sto ste izmuvali da se igra dodatnih 4 poteza iliti 3 sata vise kako bi bili zadovoljni rezultatom,svakako je ovo bilo jedno zanimljivo iskustvo.Jako veliki teren,mnogo jedinica,i totalno drugaciji feeling nego u standardnoj borbi.
Moje zamerke su bile da neke jedinice jednostavno nemaju sta da traze u total waru poput artiljerije koje smo mi kurceviti teksasani imali na pretek.Jednostavno nema dometa do mnogo cega a to nekako ubija draz tih spravica.No opet,drugaciji izbor jedinica nije na odmet.
Definitivni hajlajt rata je par napaljenih americkih obzervera kojima je pukao film od silnih karti,dvogleda i skrivanja po budzacima,koji izlecu iz zaklona,izbegavaju silno pucanje po njima i rasrafljuju komandira nemackih pancera.Kao da to nije bilo dosta adrenalih strca njihovim metalnim venama i oni nastavljaju da siluju neki jadan tenkic koji ni kriv ni duzan ispade po meni nemacki hajlajt,koliko je samo assaulta i pucanja,i artiljerije i svacega preziveo to ni sami neznaju.
Imam 20tak slika,koje cu okaciti cim nadjem kabl i malo slobodnog vremena da sredim slike.
User avatar
Grof Bronza
Posts: 268
Joined: Thu Jan 15, 2009 11:41 pm

Re: Svemirska mega masovka

Post by Grof Bronza »

i ko dobi juce na kraju... cijom se pobedom zavrsila bitka...? :D
User avatar
meloras
Posts: 723
Joined: Sat Oct 18, 2003 1:20 pm
Location: Novi Beograd

Re: Svemirska mega masovka

Post by meloras »

Pobedila je zelja za opstankom pa smo prekinuli u nekom 10 potezu :-({|=
Golub87
Posts: 195
Joined: Mon Sep 08, 2008 9:23 pm

Re: Total war po prvi put medj Srbima

Post by Golub87 »

Hm, ja misilm da je artiljerija mnogo efikasnija u Total War-u zato ste ima mnogo vise vremena da dejstvuje i moze da se postavi dalje od prednjih linija sto je dosta realnije. A to da nema domet bas i nije istina (ok, u slucaju mortara jeste, ali to je sasvim normalno. Jedina vasa artiljertija koja nije mogla da uhvati sta joj padne na pamet je bila ona skroz u cosku.

Moj zakljucak je da je Total War super zato sto je realniji od standardnih misija. Pogotovo sto se tice kompozicije ceta.

PS:ocu te slike!!
User avatar
Grof Bronza
Posts: 268
Joined: Thu Jan 15, 2009 11:41 pm

Re: Svemirska mega masovka

Post by Grof Bronza »

a ko je vodio do tad? :-)
Golub87
Posts: 195
Joined: Mon Sep 08, 2008 9:23 pm

Re: Svemirska mega masovka

Post by Golub87 »

U stvari pali ste battalion moral roll, pa smo prekinuli :D
User avatar
meloras
Posts: 723
Joined: Sat Oct 18, 2003 1:20 pm
Location: Novi Beograd

Re: Svemirska mega masovka

Post by meloras »

Saveznici od prvog poteza.

Ustvari vi ste predlozili da se igra 6 poteza ali ste produzavali za jos 4 dok niste dogurali do sebi dobrog rezultata.To sto je to produzilo pricu za jos 3 sata nema veze :P
Ubuduce iskljucivo odredjen broj poteza i nijedan vise ma kakav bio rezultat.Dovoljno je dugacko i bez toga.
Last edited by meloras on Sun Jan 10, 2010 11:11 am, edited 1 time in total.
Golub87
Posts: 195
Joined: Mon Sep 08, 2008 9:23 pm

Re: Svemirska mega masovka

Post by Golub87 »

Al poeni nisu bitni kad smo vas oterali sa table :D :D
User avatar
Grof Bronza
Posts: 268
Joined: Thu Jan 15, 2009 11:41 pm

Re: Total war po prvi put medj Srbima

Post by Grof Bronza »

svaka cast momci.... :D bilo je i interesantno gledati vas... :D
User avatar
Grof Bronza
Posts: 268
Joined: Thu Jan 15, 2009 11:41 pm

Re: Svemirska mega masovka

Post by Grof Bronza »

tako je golube sine vermahtov.... :D takos e brani cast i obraz rajha :D

sad jedno pitnaje... a sta mislite o LW masovki? :D
User avatar
meloras
Posts: 723
Joined: Sat Oct 18, 2003 1:20 pm
Location: Novi Beograd

Re: Svemirska mega masovka

Post by meloras »

Nista vam se to nepriznaje.Poeni su bitni u total waru,a vase djidanje i muvanje sa pravilima necu ni da komentarisem.Sve sam napisao u prethodnom postu.Dogovor je dogovor,a izasli smo vam u susret sa svime sto vam je palo na pamet.Osim da zamenis vod unistenih tenkova za tigra.

Ja ocu lw masovku sa ruskim tenkovima.ili jos bolje dve ruske pesadijske na jednoj strani,sa bar 2000 poena po igracu.
Golub87
Posts: 195
Joined: Mon Sep 08, 2008 9:23 pm

Re: Svemirska mega masovka

Post by Golub87 »

:D :D :D :D :D

Par stvari o total war pravilima:

Broj poteza je neogranicen.
Poeni se gledaju ako su obe strane na stolu.
Ako je jedna strana pobegla sa stola, druga je pobedila bez obzira na poene.

Sad malo par stvari o pocetnom dogovoru:

Receno je da igramo MINIMUM 6 poteza, a igrati cemo vise ako se ne smorimo. Ajde mi reci da lazem molim te
Ja se nisam smorio
Skobra se nije smorio
Mikan se nije smorio

Na kraju krajeva, ne mozes tako da igras... Prista si na svaki potez posle sestog. Ako si pristao na poteze, prihvati i njihove posledice. Sve ostalo je prilicno nezrelo ponasanje
User avatar
meloras
Posts: 723
Joined: Sat Oct 18, 2003 1:20 pm
Location: Novi Beograd

Re: Svemirska mega masovka

Post by meloras »

Pristanak povlaci pitanje da li se na nesto pristaje.Niko nikoga nije pitao da li igramo jos nego ste samo igrali dalje.Ne mi,nego vi.Da si ti otisao sa table u 5 potezu kako je i trebalo da se desi,batalili biste celu pricu u sestom potezu.Nemoj da se vadis,znas da sam u pravu.

Moja zamerka za mene i Mikaana je sto smo totalno zaboravili na nase specijalno total war pravilo sto bi nam mnogo toga promenilo u samom toku partije.Nije sad ni vazno,ali eto netreba zaboravljati stvari koje olaksavaju tamanjenje svaba.Takodje u buduce samo ja odlucujem o rasporedu i formaciji svojih trupa.Razvuci ionako premali broj platuna na ogromnoj tabli je glupost.Jedan flank i kraj price.

Dalje Golube,Zaista smatram da je super igrati sa tobom,ali secas li se na promociji prosle godine?14 poteza ili vise iako realno nisi imao cime da me dobijes gde si poslednjih 7 poteza setao nekim vodom pesadinaca po coskovima i pospotrebno produzavao pricu?

Ok,ubuduce kome je toliko ocajnicki stalo do pobede da ce na svaki nacin pokusati da dodje do iste odma mu predajem partiju pa nek slavi posle.Ne nekukam sto sam izgubio tenkove zbog loseg saveznickog plana,nego govorim svoje misljenje.Nemoj da se ljutis sto ti to kazem,zaista tako mislim.Nemam ni najblazu nameru da igram 20 sati i da gledam neku saku vojnika kako se sunja okolo u nadi da cu ja da ispizdim i da me krenu jos gore kocke.Ako nemogu da zavrsim za neko prosecno normalno vreme igranja stvarno mi nije vise toliko stalo.I znam da ce se vecina ljudi sloziti u ovome samnom.Neigramo u pare negu da se zabavimo.Nije zabavno izgubiti ceo dan ninasta.

Ja nisam rekao da sam se smorio al jbt 7 sati igrati partiju i napucavati se iz supljeg u prazno i sad se prepucavati ovde je totalno glupo.U startu smo kasnili 3 sata sa pocetkom,sto je vec doprinelo da se delom ubije draz igre.Meni je partija bila zabavna,uprkos mojim tradicionalno usranim kockama,end of story.

A o detaljima vaseg djidanja necu ni da govorim.Pesadija koja se krece vise od 6 inca pa se vraca ko zna koliko u drugu stranu,pa se ponovo mrda i na kraju prevali boga pitaj koliku razdaljinu.

O total war pravilima nemam mnogo da kazem jer sam samo jednom probao,tj,juce,ali da mnogo uticu na pravljenje same liste to je tacno i previse limitiraju izbor jedinica.Previse.Tacka.Moras da uzmes neka sranja koja ces razvuci po svojoj strani da ovaj ne bi mogao da ti se zavuce iza ledja rezervama,moras imati svoje jake rezerve da bi ovome mogao da probas da se zavuces iza ledja.Sve sto nije combat nemoj ni da gledas.Zajebi ti armiju u kojoj kad izgubim 2 voda idem sa table.
User avatar
meloras
Posts: 723
Joined: Sat Oct 18, 2003 1:20 pm
Location: Novi Beograd

Re: Svemirska mega masovka

Post by meloras »

Eh da,jos nesto.Receno je da MORAMO da ogranicimo vreme igranja,najbolje an 6 poteza pa kakav god rezultat bio.NIKO nije ni spomenuo MINIMUM 6 poteza.
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Re: Total war po prvi put medj Srbima

Post by Skobra »

Neznam za ostale liste ali moju si sad bas izdjidao.Nisam imao armored mortare nego priestove.I odakle ti vadis te poene?to uopste nisu poeni iz stare afrike??
sry jeste imao si pristove. Sto se tice poena vadio sam ih iz Afrika pdf, ako sam negde zabrljao jebga drugi put poneses lepo sredjenu listu iz koje sve tacno prepisem i bude sve ok :wink:
melekith wrote:Eh da,jos nesto.Receno je da MORAMO da ogranicimo vreme igranja,najbolje an 6 poteza pa kakav god rezultat bio.NIKO nije ni spomenuo MINIMUM 6 poteza
St ose ovoga tice Golub je u pravu... rekli smo da igramo dok se ne smorimo ali minimum 6 poteza... Sta god nebitno je - US su pobedile sa poenom razlike u opciji 6 poteza, Svabe su pobedile u To the death opciji tako da nema potrebe da se prepiremo... svi srecni \:D/
Moja zamerka za mene i Mikaana je sto smo totalno zaboravili na nase specijalno total war pravilo sto bi nam mnogo toga promenilo u samom toku partije.
Ne bogami Milos je gotovo uvek koristio Patonovo reroll unpina pravilo na onim sneznim US pesadincima... Ti to pravilo nisi ni mogao da koristis jer ti je HQ stradao vrlo brzo...
Nemam ni najblazu nameru da igram 20 sati i da gledam neku saku vojnika kako se sunja okolo u nadi da cu ja da ispizdim i da me krenu jos gore kocke.
I ovo ne pije vodu... mi smo ukupno izgubili 3 platuna (Pz IIIJ, AA platun i FJ platun) tako da nije bas da je bilo sacica vojnika...

Sto se tice cele Total war price meni je licno ekstra iz sledecih razloga:
- velika tabla gde domet znaci nesto i vidi se razlika izmedju tockova i foor jedinica
- mnogo realnije kompozicije ceta
- mnogo realnije postavljanje - ovo se odnosi na ono razvlacenje jedinica da te neprijatelj ne bi flankovao ali isto pravilo sprecava rush taktiku oklopno mehanizovanih snaga. U svakom slucaju rezerve izadju u 1-2 potezu i slobodan si da igras dalje.

Koje su preporuke za sledecu partiju ovakve vrste
- obavezno vremensko ogranicenje 20-25 minuta
- obavezno da svi dobro nauce pravila kako bi se izbegle bespotrebne rasprave oko stvari koje su jasno definisane pravilima
- ako i postoji osnova za neslaganje (concealed jeste nije itd) prvo se bace kocke jerbo cesto posle rola i nema potrebe za raspravom
- uzasno je pozeljno da se obeleze standove kako bi se znalo sta je sta i kome pripada. Danas sam video kako je Pedja na donju stranu baza napoleonskih figura zalepio naziv jedinice i ostale podatke i to je veoma korisno pogotovo za osmatrace, komandire vodova i slicno.
- obavezno da se igra po redosledu. Ako si odigrao assault nema vracanja na shooting i slicno...
- mislim da je optimalan broj poteza 8... 6 poteza je prekratko za pesadijske cete

U svakom slucaju hvala svima na dobroj zabavi i ovo bih rado ponovio :D
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Re: Total war po prvi put medj Srbima

Post by Skobra »

Armoured reccon platun 175

ovde jesam ja napravio gresku jer zaista imas passengere u vozilima :oops: . A opet mislim da ne mozes da izvedes 5 odvojenih dzipova vec samo 2. Ako neko moze da isproverava ovo u AB builderu bilo bi kul...
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

User avatar
meloras
Posts: 723
Joined: Sat Oct 18, 2003 1:20 pm
Location: Novi Beograd

Re: Total war po prvi put medj Srbima

Post by meloras »

Skobra wrote:
Nemam ni najblazu nameru da igram 20 sati i da gledam neku saku vojnika kako se sunja okolo u nadi da cu ja da ispizdim i da me krenu jos gore kocke.
I ovo ne pije vodu... mi smo ukupno izgubili 3 platuna (Pz IIIJ, AA platun i FJ platun) tako da nije bas da je bilo sacica vojnika...
Nisam mislio na sinoc.Mislio sam generalno na partije tokom prethodne godine.

Definitivno trebalo bi praktikovati obelezavanje ko cemu pripada.Dobro svaba nema taj problem,nema mnogo modela,ali rus i amer..lele,bice pisanija po mojim postoljima :|
Ako kazes da je 6 poteza prektatko za pesadiju to razumem samo ako mislis na total war zbog sporog kretanja a velikog terena.I broja objektiva.
Sto ti Skobra kazes,ovde definitivno vredi imati transporte za pesadiju.Ogromna je razlika.Pa,dobro,igrace se jos O:)
Za ogranicenje od 20-25 min se slazem ali sta ces kad imas hordu pesadije,i to oba igraca na jednoj strani?Dok se dogovre,ispomeraju,izbacaju milion kockica za pucanje (npr),pa neki moguci assault u nekom tamo 5 potezu recimo.Svakako zahteva puno koncetnarice i fizicko prisustvo svakog igraca.Sa moje strane ja obecavam za sledeci put bolje raspolozenje,i jos kurcevitiju akciju posto sad znam o cemu se radi i kako se igra.I vise slikanja :P

Kojih 5 odvojenih dzipova?Sve je bilo zajedno.I negledaj AB,pun je gresaka,gledaj rulebook i afriku
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: Total war po prvi put medj Srbima

Post by opsidiannight »

Aman može, ako se ne zapitkuju glupa pitanja već pre partije PROČITAJU pravila i ako igrači pomažu jedni drugima oko pomeranja, potez može biti gotov za 25 min.
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Re: Total war po prvi put medj Srbima

Post by Skobra »

opsidiannight wrote:Aman može, ako se ne zapitkuju glupa pitanja već pre partije PROČITAJU pravila i ako igrači pomažu jedni drugima oko pomeranja, potez može biti gotov za 25 min.
Nije bas tako cika drinki... Sto kaze melekith ako imas gomilu pesadije to traje... A pritom imaj u vidu da svi vole da vide neke zanimljive akcije, pucanja, jurise pa gotovo nikada nece igrati istovremeno svi igraci iste strane... Realno moze da se zavrsi za 30 minuta prvih par poteza (kada imas puno modela) a kasnije moze i brze... Najduze ubedljivo traje postavljanje.
Kojih 5 odvojenih dzipova?Sve je bilo zajedno.I negledaj AB,pun je gresaka,gledaj rulebook i afriku
Pa to sam i gledao 164 strana Afrike (166 pdf-a). Ima nacrtano 2 crna dzipa i 2 siva... E sad ja mislim da su ovi sivi oznaka da model moze da bude predstavljen sa 2 dzipa na jedno, standu ili sa jednim (stipsa varijanta). A cini mi se da si ti imao 5 standova sa po 1 dzipom... ne znam mozda gresim.
Sa moje strane ja obecavam za sledeci put bolje raspolozenje,i jos kurcevitiju akciju posto sad znam o cemu se radi i kako se igra.I vise slikanja
Ma ja mislim da iduci put trebate da uzmete jos artiljerije... cisto da biste imali vise observera :mrgreen:
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

User avatar
meloras
Posts: 723
Joined: Sat Oct 18, 2003 1:20 pm
Location: Novi Beograd

Re: Total war po prvi put medj Srbima

Post by meloras »

Imao sam 4 automobila i 4 dzipa.Ok,moja je greska bila jer sma imao 2 viska.Ti sivi modeli su samo ako hoces da izmodeliras sa 2 komada ali nicemu realno nesluzi.Istina to sto sam ja izveo stoji lepo u novoj africi,ali spoto smo igrali po staroj,moja greska.Mada i dalje svih tih 32 kocke pucanja ubilo je samo jedan jedini top sto je zaista vrh apsurdnosti za moje rolove.
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Re: Total war po prvi put medj Srbima

Post by Skobra »

jeste ali ne racunas nas emocionalni stres kad smo videli sa koliko kocki pucas :mrgreen:
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

User avatar
meloras
Posts: 723
Joined: Sat Oct 18, 2003 1:20 pm
Location: Novi Beograd

Re: Total war po prvi put medj Srbima

Post by meloras »

aha usrali ste se od 2 stealth dzipa a ono vase lozenje sa 12 tigrova i 13 pantera?ili ona dva tigra na stolu?
Lepo ti kazem uzmes jedan schwere aspirin i nema brige :lol:
User avatar
Mikaan
Posts: 507
Joined: Mon Jul 07, 2008 4:51 pm

Re: Total war po prvi put medj Srbima

Post by Mikaan »

U jebote, al se raspisaste .... :mrgreen:

Elem, par misli i sa moje strane:
Bitka je bila veoma zanimljiva i dinamicna, slozio bih se da u dosta slucajeva Total War pravila doprinose balansiranosti igre i rado bih opet igrao nesto slicno :P

Having said that ... 7 sati je ipak malo predugo za jednu partiju (sve uzevsi u obzir Skobrinu kalkulaciju koja govori da i nismo toliko dangubili u samom gameplay :D ) tako da bi definitivno trebalo ograniciti broj poteza i vreme po potezu pre samog pocetka. Postavljanje definitivno odnosi najvise vremena i tu moze samo malo da se poboljsa gubitak vremena ....
Ne bi bilo lose probati ni 3 vs. 3, samo je pitanje kako ce to funkcionisati (zamislite samo da igramo Skobra, Melekit i ja sa jedne strane :lol: :lol: :lol: - omage Duc :lol: :lol: ). Takodje, treba unapred protumaciti pravila Total War u dogovoru dve strane, kako posle ne bi dolazilo do nesuglasica i naravno da se svi upoznaju sa istima, kao sto rece Skobra ...

Sto se tice same partije, vecinu komentara su vec dali ostali ucesnici O:) tako da cu se osvrnuti samo na par stvarcica:
- fakat da smo kao US trebali da uzmemo vise tenkova u armoured listi i mozda smo mogli pazljivije da ih koristimo na pocetku
- artiljerija je delimicno radila, delimicno ne (u pocetku bolje, na kraju losije) - i Melekite, i dalje ne verujem da bi sa 3 hita artiljerije - 2 x 105mm i 1 x chem mortar (cak i da smo uspeli da ih postignemo) unistili 2 panzera :)
- definitivni MVP partije je jedan Golubov tenk koji je jedno 3 ili 4 puta prosao platoon morale (sto je sacuvalo jos jedan Panzer vod koji bi automatski otisao sa table kao poslednji combat company vod posto je 1iC bio unisten) i nebrojeno puta prosao save od artiljerijskog bombardmenta i direktne vatre Priestova - ipak ovu igru odlucuje roll kockice :mrgreen:
- heroji partije su bili 2 US observera koji su ubili nemackog 1iC Panzera i besumucno jurili gore pomenuti svapski super tenk dok konacno nisu bili istrebljeni :applause: - RIP
- dobro se pokazao i jedan Skobrin vod FJ (mozda su cak veoma bitniji moji losi roll-ovi za morale za counter-attack, platoon morale i na kraju Company morale)
- partija je i pored ponekih nesuglasica, Skobrinog djidanja :lol: :lol: (morao sam, bilo je jace od mene), Melekitovog nerviranja 8) (same as above :lol: ) i mojeg whatever.... :roll: prosla u dobroj atmosferi i zavrsila se u izmorenosti obe strane - cestitam oponentima na finish-u partije i pobedi nakon iznurivanja neprijatelja :applause: (sto rece Skobra mi smo njih dobili na poene u x,y,z krugu, a oni nas na kraju pocerase :D ) - i praise Golubu za malo price, puno dobre igre i sportsmanship :applause:

Nadam se da ce sutra Melekith i Olsianon (hvala na foto aparatu :) ) postaviti i malo fotografija na forum :wink:
Golub87
Posts: 195
Joined: Mon Sep 08, 2008 9:23 pm

Re: Total war po prvi put medj Srbima

Post by Golub87 »

Mikaan: i praise Golubu za malo price, puno dobre igre i sportsmanship

Hvala lepo, Total war je zakon i igracu ga jos.

Vidimo se preko nisana! :D
User avatar
meloras
Posts: 723
Joined: Sat Oct 18, 2003 1:20 pm
Location: Novi Beograd

Re: Total war po prvi put medj Srbima

Post by meloras »

Evo slike sa masovke.Fali 2-3 slike jer me zeza aparat.Skobra slobodno moderisi post da ubacis raport.


Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Re: Total war po prvi put medj Srbima

Post by Skobra »

A evo i kako je sve to pocelo....

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

ce da se nastavi...
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

User avatar
Chempress
Posts: 401
Joined: Wed Jun 11, 2008 11:27 am
Location: Standard

Re: Total war po prvi put medj Srbima

Post by Chempress »

vrh! :D
jos!
User avatar
Grof Bronza
Posts: 268
Joined: Thu Jan 15, 2009 11:41 pm

Re: Total war po prvi put medj Srbima

Post by Grof Bronza »

we want more.. we want more... we want more...!!!!!!! :D :D :D
Olsianon
Posts: 1467
Joined: Tue Nov 04, 2008 8:17 am
Location: Lazarevac
Contact:

Re: Total war po prvi put medj Srbima

Post by Olsianon »

:lol: :lol: :lol: :applause: :applause: :applause:
User avatar
Bathory
Posts: 786
Joined: Thu Jan 22, 2004 10:15 am

Re: Total war po prvi put medj Srbima

Post by Bathory »

Jbte, ladno bi igrao masovke samo zbog ovog prikaza! Bravo Skobroooooo!!!! :applause: :applause: :applause:
Image
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Re: Total war po prvi put medj Srbima

Post by Megabaja »

:applause: :applause:
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
meloras
Posts: 723
Joined: Sat Oct 18, 2003 1:20 pm
Location: Novi Beograd

Re: Total war po prvi put medj Srbima

Post by meloras »

Momo uze mi reci iz usta

:applause: :applause: :applause: :applause: :applause: :applause: :applause:
User avatar
Mikaan
Posts: 507
Joined: Mon Jul 07, 2008 4:51 pm

Re: Total war po prvi put medj Srbima

Post by Mikaan »

:lol: :lol: :lol: :lol:

E stvarno si ludjak Skoberu :applause:
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Re: Total war po prvi put medj Srbima

Post by Skobra »

fala, fala...
a sta nas sve ceka u sledecem broju?

Image
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: Total war po prvi put medj Srbima

Post by Duc d' Elchingen »

imam jedan predlog za Total War partije

ukoliko želimo da neki drugi dan pored subote igramo Total War bilo bi dobro obavestiti Sigil par dana ranije jer dve table zautimaju poprilično prostora pa da igrači drugih sistema znaju i da mogu da se organizuju
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: Total war po prvi put medj Srbima

Post by opsidiannight »

A opet su kukali? More, čim mene nema osile se.
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: Total war po prvi put medj Srbima

Post by Duc d' Elchingen »

niko nije kukao

ja samo dajem predlog koji nije obavezujući
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Re: Total war po prvi put medj Srbima

Post by Skobra »

Ok predlog je sasvim korektan samo je pitanje kome i na koji nacin da se najavimo... i nadam se da ce to da bude prihvaceno kao nas doprinos bolje radu sigila a ne kao neki uslov/obaveza....
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: Total war po prvi put medj Srbima

Post by Duc d' Elchingen »

na ovo0m forumu ima 3 osobe koje rade u Sigilu plus vlasnik
mislim da je to sasvim dovoljno

a uvek možete da se najavite meni pa ću ja da obavestim nadležne
Locked

Return to “Flames of War”