Novi ostfront - utisci

Moderator: Moderators

Locked
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Novi ostfront - utisci

Post by Skobra »

Malo sam pregledao knjigu pa cisto neke impresije a nadam se da ce se i drugi ukljuciti:

- Kod FJ ne vidim da se nesto izrazito promenilo osim sto vise zamena brdskih za Recoilles artiljeriju nije dzabe jer je recoiless opako poskupeo. Mozda to pravilo vise nije ni moguce?

- T70 ima RoF 1 sto je bas bedak i ne znam koji je razlog za to ogranicenje.
- Sermani su sada po cena/kvalitet bolji od T34! Malo GW taktike prodaje... :?
- Kozaci...ah te nesrece su sad postale jedna od najskupljih armija pogotovo ako hoces da imas u fullu mounted i dismounted opcije... a pritom je ukinut Kozacki Company box set. A pritom izgleda da ce za njih biti tek muke i galame oko ekstramega jedinica. Pade mi na pamet recimo kozacki minobacacki platun (mislim da je PC+9 standova, mozda ima i komesar) koji moze da se mountuje kao cavalry timovi za +5 poena. Ako ja tu nesto dobro racunam dobijes 10 cavalry timova za 210 (ili 230 ne znam da li je cena 170 ili 190) poena a svi ti timovi se ponasaju kao konjanici (znaci save na 3+, charge 8") dok tek kad ih dismountujes imaju karakteristike gun timova... joc crnja kombinacija je sa kozackim PT platunom koji ce izgleda imati lak posao dolazenja u bok svapskim tenkovima...
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Re: Novi ostfront - utisci

Post by bojan »

Skobra wrote:... T70 ima RoF 1 sto je bas bedak i ne znam koji je razlog za to ogranicenje...
Zato sto mu je realna brzina gadjanja bila oko 4 granate u minuti... Radi poredjenja T-34/76 je 5-6, Sherman je 7-8. Jedan clan posade u kupoli koji nalazi mete, puni top, nisani, koriguje...
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Re: Novi ostfront - utisci

Post by Skobra »

Pa generalno je kod ruskih tenkova bio problem sto je komandir bio i nisandzija ali u FoW zato imaju hen&chick pravilo.
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: Novi ostfront - utisci

Post by Duc d' Elchingen »

Šerman ima bolji top a slabiji oklop
sa druge strane T-34/76 je Fast i ima Wide tracks
a pošto Conscript tenk voli šumicu ovo je no brainer po meni
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Re: Novi ostfront - utisci

Post by Skobra »

Front armour shermana i t34 je isti (6), bocni oklop kod T34 je 5 a kod Shermana 4 dok je Sherman AT 10 (T34 9). I pritom sherman nema limited vision (doduse nema ni wide track niti je fast). Tja u principu vise manje isto mada sta god ja se drzim cisto ruskih vozila... :wink:
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: Novi ostfront - utisci

Post by Duc d' Elchingen »

Skobra wrote:Front armour shermana i t34 je isti (6), bocni oklop kod T34 je 5 a kod Shermana 4 dok je Sherman AT 10 (T34 9). I pritom sherman nema limited vision (doduse nema ni wide track niti je fast). Tja u principu vise manje isto mada sta god ja se drzim cisto ruskih vozila... :wink:
pravi sin Partije
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Re: Novi ostfront - utisci

Post by Skobra »

pravi sin Partije
:D :D

Kad smo vec kod toga kad cemo masovni strelkovy&tankovy protiv nekih napacenih fasista?
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

User avatar
žubor
Posts: 1893
Joined: Fri Apr 25, 2003 9:35 pm
Location: BGG.CC
Contact:

Re: Novi ostfront - utisci

Post by žubor »

ima li neko Eastern Front u elektronskom obliku?
Image
User avatar
žubor
Posts: 1893
Joined: Fri Apr 25, 2003 9:35 pm
Location: BGG.CC
Contact:

Re: Novi ostfront - utisci

Post by žubor »

žubor wrote:ima li neko Eastern Front u elektronskom obliku?
ili original na pozajmicu ... da prelistim malo Ruse pre nego sto posaljem Pedji porudzbinu :-)
Image
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: Novi ostfront - utisci

Post by Duc d' Elchingen »

žubor wrote:
žubor wrote:ima li neko Eastern Front u elektronskom obliku?
ili original na pozajmicu ... da prelistim malo Ruse pre nego sto posaljem Pedji porudzbinu :-)
daću ti ja moj
User avatar
žubor
Posts: 1893
Joined: Fri Apr 25, 2003 9:35 pm
Location: BGG.CC
Contact:

Re: Novi ostfront - utisci

Post by žubor »

Duc d' Elchingen wrote:
žubor wrote:
žubor wrote:ima li neko Eastern Front u elektronskom obliku?
ili original na pozajmicu ... da prelistim malo Ruse pre nego sto posaljem Pedji porudzbinu :-)
daću ti ja moj
super! hvala! ponesi je na turnir jer je pre toga ne mogu nikako uzeti (sutra palim za Zurich)
Pozdrav
B.
Image
User avatar
žubor
Posts: 1893
Joined: Fri Apr 25, 2003 9:35 pm
Location: BGG.CC
Contact:

Re: Novi ostfront - utisci

Post by žubor »

Koliko su dramaticne razlike izmedju Strelkovy-a u Ostfrontu i Eastern Frontu?
B.
Image
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Re: Novi ostfront - utisci

Post by Skobra »

jel to novi strelkovy u najavi?
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

User avatar
žubor
Posts: 1893
Joined: Fri Apr 25, 2003 9:35 pm
Location: BGG.CC
Contact:

Re: Novi ostfront - utisci

Post by žubor »

Skobra wrote:jel to novi strelkovy u najavi?
yeeeeeeeeeeeeeees
Image
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: Novi ostfront - utisci

Post by Duc d' Elchingen »

žubor wrote:Koliko su dramaticne razlike izmedju Strelkovy-a u Ostfrontu i Eastern Frontu?
B.
relativno dramatične
ništa epohalno ali svejedno ima razlike
User avatar
žubor
Posts: 1893
Joined: Fri Apr 25, 2003 9:35 pm
Location: BGG.CC
Contact:

Re: Novi ostfront - utisci

Post by žubor »

A ako uzmem Shtraf Company onda uvek napadam?
Nice :D
Image
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: Novi ostfront - utisci

Post by Duc d' Elchingen »

Straf Company kao Support Strelkovy bataljonu
da onda uvek napadaš
čak i protiv tenkova
User avatar
žubor
Posts: 1893
Joined: Fri Apr 25, 2003 9:35 pm
Location: BGG.CC
Contact:

Re: Novi ostfront - utisci

Post by žubor »

Duc d' Elchingen wrote:Straf Company kao Support Strelkovy bataljonu
da onda uvek napadaš
čak i protiv tenkova
to pase mom stilu igranja ;)
Image
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Re: Novi ostfront - utisci

Post by Skobra »

Ma uvek sam govorio da tebi najbolje pase ruski oklopni bataljon
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

User avatar
žubor
Posts: 1893
Joined: Fri Apr 25, 2003 9:35 pm
Location: BGG.CC
Contact:

Re: Novi ostfront - utisci

Post by žubor »

Skobra wrote:Ma uvek sam govorio da tebi najbolje pase ruski oklopni bataljon
to ce biti faza 2 u mom Ruskom razvoju ...
Image
User avatar
žubor
Posts: 1893
Joined: Fri Apr 25, 2003 9:35 pm
Location: BGG.CC
Contact:

Re: Novi ostfront - utisci

Post by žubor »

žubor wrote:
Duc d' Elchingen wrote:Straf Company kao Support Strelkovy bataljonu
da onda uvek napadaš
čak i protiv tenkova
to pase mom stilu igranja ;)
nije da je bitno ... ali danas mi je stigao paketic Peter Pig Ruskih figura :D ... a pre izvesnog vremena i paketic od Measltroma ... tako da kada stigne roba u Junu ... eto nama nove MW Strelkovy Armije ... do duse posto je sam farbam ... ne znam kad cu stici ... ali ako nsita drugo onda za sledeci (novembarski?!) MW turnir :D

B.
Image
User avatar
joggy
Hronos
Hronos
Posts: 1224
Joined: Sat Apr 06, 2002 6:17 am
Location: Buduca nezavisna Republika Kotez
Contact:

Re: Novi ostfront - utisci

Post by joggy »

jel neko moze na pm da mi posalje neki link ka elektronskom obliku novog east fronta?
"Narod u demokratiji ne može da pogreši. Kakva god da je odluka naroda to je odluka Boga." Vulin.
"Potrebno je da vozilo koje vrši transport ima onu ruku napred, da prebacuje... Imaju proizvođači, ja sad ne znam ko su“ Velja.
„Na Beka su pucali amateri, jednom je čak spala kapuljača“ Nesa.
User avatar
žubor
Posts: 1893
Joined: Fri Apr 25, 2003 9:35 pm
Location: BGG.CC
Contact:

Re: Novi ostfront - utisci

Post by žubor »

joggy wrote:jel neko moze na pm da mi posalje neki link ka elektronskom obliku novog east fronta?
toga jos, na zalost, nema ...

imas do duse one XSL faile-ove tako da mozes da pravis army liste ... ali knjige jos nema u besplatnom formatu ....
Image
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Novi ostfront - utisci

Post by Dzon Vejn »

Da li neko zna - da li novi AB3 data file, koji sam danas skinuo sa lone wolf sajta, ima stari ili novi ostfront? Vidim da su nesto doradjivali, nema vise samo UK, ima i nekih drugih (nema minor nations), ali nemam sad pojma da li je stari ili novi ostfront u pitanju?
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: Novi ostfront - utisci

Post by Duc d' Elchingen »

tek su počele da izlaze liste za nemce za Eastern Front
ali zato imaš kompletnu North Africa
Locked

Return to “Flames of War”