WW II Movies

Moderator: Moderators

Locked
User avatar
deka
Medved ili Jeti? Odlučite sami.
Posts: 1116
Joined: Thu Feb 24, 2005 3:55 pm

WW II Movies

Post by deka »

Pošto sam se pre nekog vremena ponovo setio da pogledam neke WWII klasike, zanima me koji su vaši favoriti kada su u pitanju "drugo-svetsko-ratovski" filmovi???

Čisto da nabacam par komada koje sam gledao ovih dana...
- A Bridge Too Far
- The Longest Day
- Kelly's Heroes
- The Dirty Dozen

Na polici čeka da bude odgledano:
- The Guns of Navarone
- Battle Of Britain
- Battle of The Bulge
- Saving Private Ryan
- Patton
- The Great Escape
Image Image
User avatar
meloras
Posts: 723
Joined: Sat Oct 18, 2003 1:20 pm
Location: Novi Beograd

Re: WW II Movies

Post by meloras »

Ja sam ovih dana gledao Saints and solders,Cross of iron i SS Doom troper.The Keep mi se smucio uprkos Gandalfu iz mladjih dana te ga nisam odgledao.
Olsianon
Posts: 1467
Joined: Tue Nov 04, 2008 8:17 am
Location: Lazarevac
Contact:

Re: WW II Movies

Post by Olsianon »

My top 5 WW II movies :) :
Das Boot
Stalingrad
Saving Private Ryan
The Bridge on the River Kwai
A Bridge Too Far

Epski TV Serial:
Band of Brothers
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Re: WW II Movies

Post by bojan »

Die Brucke (The Bridge) 1950neka.
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
User avatar
Chempress
Posts: 401
Joined: Wed Jun 11, 2008 11:27 am
Location: Standard

Re: WW II Movies

Post by Chempress »

poslednje sto sam odgledao (po xy put :D ) - A Bridge Too Far
skinuh i The Big Red One po se malo podsetim... bilo je davno kad sam ga odgledao :)
Band of Brothers :applause:
Golub87
Posts: 195
Joined: Mon Sep 08, 2008 9:23 pm

Re: WW II Movies

Post by Golub87 »

Inglourious Basterds :lol:
User avatar
deka
Medved ili Jeti? Odlučite sami.
Posts: 1116
Joined: Thu Feb 24, 2005 3:55 pm

Re: WW II Movies

Post by deka »

Golub87 wrote:Inglourious Basterds :lol:
Original iz '77 ili ovan novi "plagijat"?
Image Image
Golub87
Posts: 195
Joined: Mon Sep 08, 2008 9:23 pm

Re: WW II Movies

Post by Golub87 »

Plagijat
User avatar
meloras
Posts: 723
Joined: Sat Oct 18, 2003 1:20 pm
Location: Novi Beograd

Re: WW II Movies

Post by meloras »

Uf,ovo moram da podelim sa vama.
Upravo sam zavrsio gledanje svih 6 sati Bitke za Moskvu.I iako sam u iskusenju da kazem da je samo propagandno sranje,ipak prijao mi je jedan dobar,ne holivudski film.
Jedine zamerke koje imam jesu nemacki izvidjacki avioni koji niti su nemacki niti pripadaju tom periodu,a narocito par m84ki koje su se zagubile medju nemackim tenkovima u snegu.Ako nista drugo bar sam se sit nasmejao sa tom scenom.
User avatar
deka
Medved ili Jeti? Odlučite sami.
Posts: 1116
Joined: Thu Feb 24, 2005 3:55 pm

Re: WW II Movies

Post by deka »

Čisto radi istorijske tačnosti, koju propagiraju neki pripadnici FoW zajednice, ukoliko me sećanje ne vara mislim da rusi ne poseduju tenk sa oznakom M84, pošto je isti proizvod SFRJ, a inače je nastao na bazi ruskih tenkova T72 i T80... :wink: :wink: :wink:
Image Image
User avatar
meloras
Posts: 723
Joined: Sat Oct 18, 2003 1:20 pm
Location: Novi Beograd

Re: WW II Movies

Post by meloras »

Cisto radi istorijske tacnosti,moje interesovanje za tenkove bilo koje nacionalnosti prestaje zavrsetkom WWII,te stoga ako nisu leman russovi ili predatori,izuzimam sebe od bilo kakve odgovornosti za pogresno procenjeno poreklo tenka.
Cisto da se ispravim,u pitanju je bio t72 O:) :lol: ,lapsus :mrgreen: ,ali hvala sto si mi ukazao na isti.
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: WW II Movies

Post by Dzon Vejn »

Downfall (Der Untergang) - poslednjih 10 dana Hitlera. Sutra cu da odgledam, bas me interesuje kakav je.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Chempress
Posts: 401
Joined: Wed Jun 11, 2008 11:27 am
Location: Standard

Re: WW II Movies

Post by Chempress »

odlican!
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: WW II Movies

Post by Duc d' Elchingen »

pogotovo deo kada priča o Philadelphia Flyers :lol:
User avatar
joggy
Hronos
Hronos
Posts: 1224
Joined: Sat Apr 06, 2002 6:17 am
Location: Buduca nezavisna Republika Kotez
Contact:

Re: WW II Movies

Post by joggy »

da spomenem jos neke koji nisu spomenuti

Enemy at the gates
Zivot je lep (ne znam original naziv)

ne znam ime filma, radi se o pobuni jevreja u getu u poljskoj valjda. Ako neko zna kako se zove neka napise

Naravno niko nije spomenuo nase filmove, a imas ih milion
"Narod u demokratiji ne može da pogreši. Kakva god da je odluka naroda to je odluka Boga." Vulin.
"Potrebno je da vozilo koje vrši transport ima onu ruku napred, da prebacuje... Imaju proizvođači, ja sad ne znam ko su“ Velja.
„Na Beka su pucali amateri, jednom je čak spala kapuljača“ Nesa.
User avatar
deka
Medved ili Jeti? Odlučite sami.
Posts: 1116
Joined: Thu Feb 24, 2005 3:55 pm

Re: WW II Movies

Post by deka »

Domaća drugosvetskoratovska kinematografija mi je uglavnom poznata...

Trenutno se zanimam sa The Pacific - om... (http://www.imdb.com/title/tt0374463/)

Tom Henks i Spilberg, marinci, Gvadalkanal najskuplja serija snimljena do sada i tako to...

Sviđa mi se... Produkcija je vrhunska!

Odgledao prve dve epizode, a večeras ću i druge dve (3 i 4)... Toliko ih ima do sada (4. premijerno prikazana u nedelju na HBO-u)...
Image Image
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Re: WW II Movies

Post by Skobra »

La vita è bella? Roberto Benigni? Ako je to to, film je stvarno ekstra ali daleko od toga da se fokusira na pobunu jevreja... Jako dobar film ali mislim da nije isti zanr kao ovi prethodno navedeni...
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Re: WW II Movies

Post by bojan »

joggy wrote:...ne znam ime filma, radi se o pobuni jevreja u getu u poljskoj valjda...
Uprising (ne onaj novosadski :) ).
http://www.imdb.com/title/tt0250798/
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: WW II Movies

Post by opsidiannight »

Ma bre Prva partizanska eskadrila, bre. :D
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
Olsianon
Posts: 1467
Joined: Tue Nov 04, 2008 8:17 am
Location: Lazarevac
Contact:

Re: WW II Movies

Post by Olsianon »

Zwartboek (2006)
In the Nazi-occupied Netherlands during World War II, a Jewish singer infiltrates the regional Gestapo headquarters for the Dutch resistance....
User avatar
joggy
Hronos
Hronos
Posts: 1224
Joined: Sat Apr 06, 2002 6:17 am
Location: Buduca nezavisna Republika Kotez
Contact:

Re: WW II Movies

Post by joggy »

Skobra wrote:La vita è bella? Roberto Benigni? Ako je to to, film je stvarno ekstra ali daleko od toga da se fokusira na pobunu jevreja... Jako dobar film ali mislim da nije isti zanr kao ovi prethodno navedeni...
ne, naveo sam 2 filma, jedan je taj sto si napisao, a drugi kome ne znam ime je americki i radi se o pobuni jevreja u getu.
"Narod u demokratiji ne može da pogreši. Kakva god da je odluka naroda to je odluka Boga." Vulin.
"Potrebno je da vozilo koje vrši transport ima onu ruku napred, da prebacuje... Imaju proizvođači, ja sad ne znam ko su“ Velja.
„Na Beka su pucali amateri, jednom je čak spala kapuljača“ Nesa.
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: WW II Movies

Post by opsidiannight »

Jevreji u getu, ma to je ovaj film http://www.imdb.com/title/tt0080120/
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
Locked

Return to “Flames of War”