LW turnir 01.05.2010. - Rezultati i Utisci

Moderator: Moderators

Locked
User avatar
Chempress
Posts: 401
Joined: Wed Jun 11, 2008 11:27 am
Location: Standard

LW turnir 01.05.2010. - Rezultati i Utisci

Post by Chempress »

bravo zubore valjano si me oprljio! :D
zasluzena pobeda na turniru!
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Re: LW turnir 01.05.2010. Vojni muzej

Post by Skobra »

Ja samo da pohvalim FoW turnir i sve cestitke organizatorima... Sve je bilo ekstra!

p.s. Joj sto me bole noge :?

Da i cestitke Zuboru na osvojenom turniru :applause: :applause: :applause:
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

User avatar
Mikaan
Posts: 507
Joined: Mon Jul 07, 2008 4:51 pm

Re: LW turnir 01.05.2010. Vojni muzej

Post by Mikaan »

Skobra wrote:Ja samo da pohvalim FoW turnir i sve cestitke organizatorima... Sve je bilo ekstra!

p.s. Joj sto me bole noge :?

Da i cestitke Zuboru na osvojenom turniru :applause: :applause: :applause:
I second that - on all three counts :lol: :mrgreen: O:)
User avatar
Grof Bronza
Posts: 268
Joined: Thu Jan 15, 2009 11:41 pm

Re: LW turnir 01.05.2010. Vojni muzej

Post by Grof Bronza »

meni je licno bilo jako prijatno danas iako nisam igrao.. svaka cast na organizaciji i od mene.. naravno sve cestitke zuboru i njegovoj sturmdiviziji.... :)
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: LW turnir 01.05.2010. Vojni muzej

Post by opsidiannight »

Vaistinu je bilo dobro.
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
User avatar
žubor
Posts: 1893
Joined: Fri Apr 25, 2003 9:35 pm
Location: BGG.CC
Contact:

Re: LW turnir 01.05.2010. Vojni muzej

Post by žubor »

bese bas zabavno ... prostor je bio savrsen, a one "cike" sto su snimale film meni su dodatno pojacale utisak "rata" ... klopa je bila super, pica u izobilju ... tereni nam postaju vec veoma ozbiljni ... samo nam fale tereni u 3D (sve sa udolinama i tome slicno) ... sveukupno ... bolje od ovoga tesko da moze ... osim kvantitavino ... da nas bude vise ...
ja sam imao ludu srecu da ne naletim ni na jednu pesadijsku cetu ... jer mi je lista ipak bila bolje opremljena za rat protiv tenkovskih ceta (khm 7 x pak 40, 4 fausta, 3 shreka, 3 stuga :oops:) ... kockica me i htela i nije (prosek rekao bih) ... recimo: 3 stuga assaultuju,1 se boguje, 2 sa bailuju od DF-a ... zatim ... nekih 15-tak kockica na 5+ u kljucnom momentu puca na inf (treba da umre jedan za moral) pogadjam 2 puta, oba se save-uju ... 3 panzer"necega" na 5+ rokaju i sva tri pogadjaju :-), 3 mrtva tenka :D ... zatim 3 ruska tenka, sa po 2 MG-a rade DF na nemacke pionire u sumi i od 11 kockica (jedan Hull MG je bio van LoS-a), pogadjaju 9 puta na 5+!!!, padam 6 saveova i odose pioniri maleni) ...

Najbolja partija ona protiv Chempresa ... bez ikakve dileme ... napeto, sa preokretima ... bez ikakvih argumenata ... stvarno savrseno ;)
B.
P.S. Sturmkompanie-u ode u penziju ;), u narednom periodu se igram sa Wikinzima i slicnim Panzer chetama ... sve dok ne oformim Strelkovy ... prve figure su juce naruceno sa (Peter Pig) jer ce armija biti mesavini Battlefron i Peter Pig figura
Image
User avatar
Baneblade
Posts: 392
Joined: Thu Apr 10, 2008 12:00 am
Location: Teretana

Re: LW turnir 01.05.2010. Vojni muzej

Post by Baneblade »

juce je bas bilo super,odlicna atmosfera,organizacija,protivnici,hrana(sendvic,pica,palacinka,malo je falilo da overim od kalorija).
Александар Велики је заправо српски војсковођа Александар Карановић и он је трећи српски војсковођа који је у свом походу на исток дошао до Индије. Пре њега су то учинили Нино Белов и Сербо Макаридов.
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: LW turnir 01.05.2010. Vojni muzej

Post by Duc d' Elchingen »

evo i zvanične tabele

1. Žubor, Sturmkompanie, 71 bod
2. Čempres, Welsh Guards Armoured Recce 65 bodova (kolko ime suzu ti jebem)
3. Meda, 4th Canadian Armoured, 59 bodova
4. Goran, Panzer Lehr, 58 bodova
5. Mikaan, US Rifle, 53 boda (bolji od Škobre jer je u međusobnom duelu uzeo više bodova)
6. Škobra, Fallschrimjager, 53 boda (majstor nerešenih partija)
7. Melekit, Tankovy Batalon, 51 bod
8. Olsianon, Panzer Lehr, 46 bodova
9. Nevenko, US Tank, 33 boda
10. Nemanja, Grenadier Kompanie, 32 boda
11. Baneblade, Tankovy Batalon, 29 bodova
12. Čika Drinki, Sturmkompanie, 26 bodova (verovatno je podbacio jer mu nismo dali pogonskog goriva)
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: LW turnir 01.05.2010. Vojni muzej

Post by Duc d' Elchingen »

par reči i o mojim bitkama

Free for All vs Panzer Lehr (Goran)
Kao prvo nadao sam se da kad već moram da se bijem protiv Pantera to barem bude u ovom scenariju.
od samog starta mi je dobro krenulo jer su Wolverini uništili StuG vod a potom uz pomoć Firefly i vod PzKpfwIVH
kao što se moglo i očekivati najveći problem su mi zadavali Panteri
međutim moj 2iC u herojskom naletu uništava KG sastavljenu od PzKpfwIVH i jenog Pantera dok Firefly uništavaju jednog Pantera iz matičnog voda
preostalog Pantera uništila je pešadija iz drugog juriša dok je nemački CC poginuo od Šermana
tako da sam em zauzeo objektiv em je Nemac automatski pao četni moral

Cauldron vs Fallschirmjager (Škobra)
i pored nekih natezanja oko pravila sa Škobrom i ov mi je bila sasvim OK partija
da nismo gubili vreme oko više nego očigledne stvari verovatno bih pobedio, ovako bilo je usled isteka vremena nerešeno
ovde moram da prizna do Škobra ne da nije ima sreće sa pojačanjima nego je to bolelo, dok sa druge strane moj vod pešadije je ginuo gore nego nemci u partizanskim filmovima
jedan od prelomih momentata je bio kada i pored neverovatne količine paljbe i juriša nisam uspeo da uništim vod padobranaca (ostali su na 2 postolja)
da nije bilo bespotrebne rasprave verovatno bih dobio
iako su Škobri stigla pojačanja uništio sam 1 od 2 Tigra i jednog od 3 StuG-a a moji tenkovi su bili tako raspoređeni da svaki eventualni pokušaj da pešadija proba da napadne bi se završio skoro sigurnim neuspehom

No Retreat vs Panzer Lehr (Olsianon)
definitivno najepskija partija od sve 3
ja napadač a čaka ju me 3 Humela, 3 Pantera, 6 PzKpfwIVH, 3 Pume a ja Trained sa oklopom od 4 do 6 jao...
u početku je bio solidno i već u drugom potezu uspevan da oteram vod od 4 PzKpwfIVH ali tada na scenu stupaju Panteri, Humeli i CC...
sistematski mi tamane moja vozila dok ja pešadijom nastupam najbrže što mogu ka objektivima
redom ginu Wolverini, Wasp carriers, Armoured Cars... čak glasno razmišaljam da predam partiju ali me Olsianon odgovara
u tom trenutku ratna sreća mi pruža drugu šansu
uništavam 2 Pume i uspevam da bejlujem jednog Pantera, pešadija kreće u juriš kroz žito tako da samo jedan tend radi DF i uspevam da PIAT-om uništim operativnog Pantera, treći pada moral mora da brejkofuje tako da i bejlovan biva uništen
CC kreće u suludi juriš, nešto poput 2iC u prvoj partiji jer su pred njim Panter, Puma i 2 PzKpwfIVH
no međutim uspevam u dva poteza da sa bejlujem Pumu i sa prilično osakaćenim vodom pešadije (PC i PIAT) napadnem i uništim Pumu kao i KG sastavljenu od PzKpfwIVH i Flakpanzer38
Panter potom uništava pešadiju ali CC uništava Pantera
Nemački CC uništava preostala 2 tenka dok Flakpanzeri uništavaju Motor platoon ali ja uspevam da prođem četni moral
svelo se na kraju čiji CC će prvi da pogine
na sreću moj je imao priliku da puca Nemcu u bok, pogađa i iako sam bacao jeziva FP rolove skore celu partiju uništava neprijatelja i donosi možda najkrvaviju pobedu koju sam ikada izvojevao
Izgubio sam sledeće:
2iC
vod tenkova 3 Šermana i 1 Firefly
3 Šermana iz drugog voda
1 Šerman obzerver
Rifle platoon
Motor Platoon
Wasp Carriers (3vozila)
Armoured Car platoon (3 vozila)
Wolverine (4 vozila)
2 25pdr topa

a pobedih...
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: LW turnir 01.05.2010. Vojni muzej

Post by Dzon Vejn »

Ja kao sto sam i rekao: cak i sa strane, onako, bacanjem pogleda, vidi se ko smara, odugovlaci, nije sposoban da zavrsi partiju, itd.

Pedji i Zuboru jos jednom svaka cvast na trudu / terenima i pobedi na turniru.

Zao mi je sto FoW nema podrsku kakvu ima 40k / WH... voleo bih da vidim da se to na ovaj ili onaj nacin promeni.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Re: LW turnir 01.05.2010. Vojni muzej

Post by Skobra »

E super je ovaj Pedjin pregled, bilo bi ql dasvi napisemo tako nesto i da eventualno sumiramo utiske o ceti.... ajd sad ja
Par reči o mojim bitkama

Free for All vs US infantry (Milos)
Kada sam pogledao tablu prvo sam pomislio da se borim protiv rusa! Definitivno najbrojnija ceta na turniru... mislim da je imao jedno 10 vodova kojecega...
Od pocetka mi je nekako krenulo naopako... US 155mm je u prva dva kruga unistila oba Tigra i to onako usput... Sa Shermanima sam se malo bolje nosio mada mi je ona sugava artiljerija zbrisala i 2 stuga (prethodno je jedan stradao od aviona). US trupe su se toliko osilile da su M10 koristile da mi maltretiraju pesadiju mada je to moglo da ih skupo kosta da mi je prosao Tenk terror test (roll 2, reroll 2 :? ). U principu imao sam jako slab plan koji je apsolutno odgovarao protivniku - nesto sam petljao iz daljine tigrovima i bojazljivo micao stugove dok su me ameri tukli artiljerijom i avionima kako hoce... Mislim da je moglo da bude mnogo bolje da sam agresivnije koristio pesadiju i to u prva 3 kruga... Ovako draw u nekom 8 krugu....

Cauldron vs 4th Canadian Armoured (Pedja)
Vecinu stvari je Pedja rekao ali cisto da odam priznanje ovim nesrecnim FJ na cvrstini. Nekako su trpeli one drske kanadjane do 3 kruga ocekujuci pojacanje ali uzalud nada... Prvo pojacanje je doslo kada sam bacao 4 kockice (6 krug) a do tada je trajalo izivljavanje. Pedja je taj nesrecni vod tukao topovima, mitraljezima, artiljerijom, flamethroverima i par puta assaultovao i ipak su preziveli i ostali na 1 timu! Mislim da smo zavrsili u 7 krugu.
Sto se tice natezanja najvise smo vremena izgubili oko onog "Shooting was too sucesfull" a za bedak to i nije bila neka win/defeat situacija... Opet bila je malo komplikovanija situacija ali ajd. Opet i kanadjani su naucili par stvari iz pravila :wink:
Da je potrajalo Pedja bi najverovatnije dobio ali bi mu trebala jos minimum 2 kruga za to.... Opet na tabli sam imao Tigra sa rof3 i 2 (ili 3 stuga)... par lepih bacanja i kanadjana bi bilo znatno manje... Ok to je sve u domenu sta bi bilo kad bi bilo ali definitivno me je najvise nervirao onaj vod (praznih) flamethrovera koji su non stop motali okolo bez da je iko opalio metak na njih!

No Retreat vs US Tank (Nevenko)
Gadna tabla za napadaca (pruga, ona Zuborova ogromna planina i naselje). Sve najlepse o protivniku ali definitivno mu nedostaje iskustvo. Samo zahvaljujuci tome mogao sam da prozivim "vlazne" snove FJ - close combat u gradu, juris iz concealment terena, borba sa tenkovima na dificult terenu i slicno... Licno mislim da bi Nevenko trebao da proba da povede neku pesadijsku cetu jerbo mi se cini da mu vise lezi taj stil igre...

Utisci o mojoj listi u praksi
Negativni. Previse poena utroseno u Tigrove i Stugove se moglo mnogo bolje iskoristiti za jos FV pesadije (ili pionira) i jos par template oruzja. Pritom niti sam bio pesadijska niti tenkovska lista a imao sam slabosti obe. FJ platune sam koristio defanzivno a sa tenkovima mi nije bas islo. Definitivno se vracam na suve infantry liste.

p.s. Voleo bih da Zubor i Slovic napisu par reci jer su vodili maltene iste cete a imali ekstremno razlicit uspeh
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: LW turnir 01.05.2010. Vojni muzej

Post by opsidiannight »

Kockica je kurva, al se bilans isplati in the long run.

Sturmkompanie su jaki samo tako.

P.S. Jadna Čempresova devojka. S obzirom kako je bacao ona vene već duže vreme. Ručni jamb šestica sa šest kockica.
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: LW turnir 01.05.2010. Vojni muzej

Post by Dzon Vejn »

Ne iskljucujem to kao opciju :D, ali ako se dobro secam - 1. FoW turnir na kome sam ucestvovao 14 igraca, sledeca 2 po 12. Dakle gubitak igraca.

1. 40K turnir na kome sam ucestvovao, mislim 16 ljudi, sledeci 30, ovaj sada 36. Dakle vise nego duplo vise igraca.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
žubor
Posts: 1893
Joined: Fri Apr 25, 2003 9:35 pm
Location: BGG.CC
Contact:

Re: LW turnir 01.05.2010. Vojni muzej

Post by žubor »

Lista:
CiC & 2iC sa Panzerfaustima + 3 x Panzerschrek
Grenadiri (6 x MG, 1 x MG/Panzerfaust)
Grenadiri (6 x MG, 1 x MG/Panzerfaust)
2 x HGM (uvek attachovani)
2 x PAK40 (uvek attachovani)
2 x PAK40 (kampfgrupe sa 2iC kako bih posle inicijalnih 9 vodova i combat attachovanja HMG i PAK40 platoona opet imao 8 platoona)
3 x PAK40
3 x Stug
3 x Nebel
Pioniri (10 x Rifle - goli - bez upgrade-a)
7 x bodljikava zica

Bitke:

FFA vs Baneblade-ovih Tenkova ...
Na tabli se zeleznicom, gradom i Zuborevim velikim brdom :-)
Baneblade bira da napada se strane na kojoj je grad ... meni ostaje da se branim sa livade :-( i iz polja ... na svu srecu, prvom prilikom mi se ukopavaju gotovo svi vodovi osim jednih Pakova a oni uspevaju u tome vec u sledecem krugu. Svi vodovi su spremni da dejstvuju po neprijatelju osim Stugova koji spavaju iza jednog malecnog brdasca ... i tamo su spavali 4 kruga :-) dok nisi izasli i malo zapucali po T34-vorkama ... elem, poenta svega je da Baneblade napreduje preko velikog brda sa velikim vodom tenkova i pesadijom ali zbog napredovanja kroz brdo/sumu tenkovi i pored wide track-a imaju ... izvesnih problema :-) ... Ja pravim jednu gresku, koja to u stvari nije trebalo da bude: saljem grenadire u sumu/brdo da docekam Tenkove ali, kao sto vec napisah kada sam krenuo u assault, od 11MG kockica na 5+ pijem 9 hitova i gubim 6 postolja i Pioniri odlaze sa table (jedini izgubljeni vod) ... u nastavku HMG/MG kombinacija maltretira rusku pesadiju, a PAK-ovi tenkove ... stugovi jure BA-ove ne bi li pokupio jos neki poen i na kraju: 5:2 ... jedan izgubljen vod, Baneblade je izgubio 4 (valjda)

Couldron vs Malekithovih Tenkova ...
Tabla sa ruskim selom u sredini i par neprolaznih brda na strani odakle doalze ruska pojacanja ... veoma lepo ... bodljikava zica pravi 75% kruga, okrenutog ka ruskim rezervama ...
Ovo je jedina bitka u kojoj su se Panzerschrekovi isplatili ... na tabli mi pocinju grenadiri, grenadiri, pioniri i 3 x PAK40, u rezervi, nebeli, 1 x pak40, 1 x pak40 i 3 x Stug ... obrni okreni jedna "normalna rezerva" (Stugovi) ... PAK-ovi (onih 5 sto su startovali na tabli) su stradali u prva 3 kruga ... a da nisu uradili gotovo nista (unistili su 2-3 tenka) i 2 kacuse u prvom krugu (komandir kacusa 2 puta prolazi sole survivor test i odlazi sa table - vod se ne racuna u unistene) ... kljucna desavanja: 8 Stuarta se seta po difficult brdu i sa istog napada grenadire u oranici ... epilog (valjda 5) zaglavljenih, jedan skenjan u DF, u sledecm krugu unistavam jedan stuart (2 unistena, 1 ziv i 5!!!! bogovanih), moral test 2 ... ciao ... nekoliko krugova HTH-a Tenkovi vs Pioniri / Grenadiri u kucama i epilog je ihahahaj bogovoanih tenkova, jedan INF platoon unisten ... Pojava Stugova i PAK40 iz rezerve donosi mali pomaka na skali jer kombinovanom vatrom uz OGROMNU pomoc Panzerschrekova unistavaju oba Tenk platoona ... u nekom trenutku Ruska pesadijia se priblizava (bespotrebno prolazeci skill preko bodljikave zice preko koje je, sada vec mrtvi ruski CiC presao :( jbg.) napada pesadince koji se povlace ... unpinuju i rokaju za sve pare sa MG/HMG, tu se prikljucuju i Stugovi (2 komada - jedna je pao za slobodu Rusije pod naletom T34-ke) i assaltuju Rusku pesadiju i posle 3 runde combata (nije im nista :D) save-ovi 3+, moral 4+, ruski moral 2, pa 2 odose pesadinci, CiC je vec mrtav, odose i ostali Rusi ... ostadose Nemci da brane svoju rusku zemlju :d ... 4:3 (2 izgubljena voda - PAK40 i pesadija - protivnik gubi 4 platoona)

No Retreat vs Chempres
Dobijamo tablu broj 4. Divna tabla za braniti se u ovoj misiji ... Chempres komentarise ... Hmmm ... kad bi smo samo igrali na tabli broj 2 ... Meda reaguje i dodeljuje nam tablu broj 2 umesto table broj 4! Uaaaaa bando korumpirana :D :D :D ...
Elem, bodljikava zica se prostire centrom table ... iza nje grenadiri sa HMG, PAK40, i Panzerschreck dodacima ... jedan OPAK vod ... taj opak vod ima 7 "zivih" + jos 7 attachovanih postolja i postaje veoma "labav" posle gubitka prva 3 postolja ... i to svih iz originalne postavke!!!! Na tabli su jos i Pioniri (spavaju u sumici), Nebeli i 3 x PAK40 u ambushu ... Chempres ima tri (3 artiljerije) koje ili rokaju ili bacaju smoke (veoma uspesno) ... u nekom drugom krugu na mom levom (nebranjenom) krilu probija se jedan Tank platoon i jedan recce platoon) ... spoter ih primecuje, naredjuje raketnu paljbu ... rezultat ... sve zivo osim ... platoon lidera Tenk platoona! Vod je izbacen iz bitke jer ne moze da se pomera a ne vidi nista na sta moze da puca! Na drugom (centralom delu table) situacija potpuno drugacija ... Tank platoon, pesadija i jos tu par drugara polako ali sigurno zvacu moj veliki ultra pojacani platoon koji biva nateran da prodje moral (i prolazi) ali u tom sazvakivanju bivaju unisten i drugi Chempresovi Tenkovi .... Recce (pre toga) assaultuje izolovan deo pojacanog pinovanog grenadirskog platoona ali, 1 panzerschreck i 1 panzerfaust unistavaju 2 vozila, a u assaultu unistavam i trece ... jedan platoon manje ... u ovom trenutku resih da je red da se ambush pojavi (recimo 5. krug) i dokrajci "nepomerljvi Tank platoon" kako bih dosao korak blize do bacanja company morala ... 6 pucanja AT12 radi posao ... jos jedan platoon manje ... rezerva je dolazila korak po korak, a dolazak 2 x PAK40 je posle 3 kruga (pomeranje po 2" + storm trooper od 4" dovela do unistenja 2 artiljerijska Tenka iz HQ-a! ... hu, jedna pita manje :-) .... ovde mi stvarno postaje sve maglovito ali poenta cele price je da na vec osakaceni saveznicki pesadijski platoon i CiC-a (u tenku) saljem sve sta imam! tj. grenadire i pionire i osakacene grenadire i stugove ... saveznici se ne daju ... unistavaju Stugove - ja napadam u sumicu, CiC bailuje jednog Stuga, Piat drugog, treci se boguje :D ... Chempresova artiljerija roka po ostatku pesadije i teraju osakacene grenadire (padaju moral) ... rokanje se nastavlja ... rokam 12 puta na 5+ kako bih ubio jedno postolje i dobijam 2 pogotka! chempres proalzi save ... i rokanje se nastavlja ... pucanje i artiljerija dovode pionire na 5 postolja, a grenadire na 4! ... CiC sve to unpinuje i jos jednom izdaje naredbu ... pucajte po slobodnoj volji ovo je nas poslednji trzaj ... konacno, saveznicka pesadija trpi jos jedan gubitak i pada moral! Zubor je egzaltiran ... ali ... Chempres kaze BRITISH BULDOG!!! re-roll! i ... ponovo pad morala!!! Zubor se opet raduje ... ali Chempres kaze ... a sad Company moral ... i ... PADA!!! Zubor skace od srece ... ali ... Chempres kaze ... BRITISH BULDOG daje re-roll i company morala ... potpuno sledjen, gledam u kockicu ... broj 2! Konacno kraj :D ... 4:3, meni su unistena 2 voda (pesadija i stugovi), Chempresu 4!

The End :D

Utisak: Sturmkompanie.

Veoma zajebana armija :-) ... Mogucnost uzimanja minskih polja i bodljikavih zica je nesto sto po meni ne treba preskociti, i na iste ne treba gledati kao na trosenje "viska poena" ili "bacanje" istih ... bodljikave zice i minska polja su esencijalni za dobru odbranu ... a kako se sa istim Sturmkompanie automatski brani u svim misijama osim u FFA i Encounter ... sta reci ... kada bih modifikovao listu ... dodao bi pionirski kamion i jedno minsko polje na ustrb cega ... ne znam ni sam ... ali 2 minska polja u bitkama kada se branim uz vec postojecih 7 bodljikavih zica bi bilo stvarno extra zlo :D

Prednosti Armije: Grenadiri su MG ... tako da iako ih ima samo 7, u DF ako nisu pinovani pucaju 21 put ... izvolte doci ... combat attachovanje HMG-a i PAK-ova regularnom platoonu moze podosta da produzi zivot PAK-ovim jer uvek prva 2 hita na GUN timove idu da HMG ... velika stvar je mogucnost da uvek imam 8 platoona od kojih su 4 koja su na tabli + stugovi (kada dodju iz rezerve) nosioci ove liste ... ostatak je tu kao ... filer ... tj nacin da se dodje do 8 platoona bez gubitka vatrene moci ... u odnosu na Slovicevu listu (Tigar oh Tigar + upgrade svih postolja u panzerschreck) moja Tigra nije imala ... smatram da su 3 Stuga drasticno bolja (u postavci liste kakvu ja imam) nego jedan Tigar ... takodje ... umesto da upgradujem MG postolja u MG/Panzerschreck za iste parice sam dobio 3 DODATNA postolja sa ROF 2 ... jeste da nemam 8 Schrekova u jednom platoonu ... ali sta ce mi?

Takodje, sa ovakvom listom veoma je bitno ostati hladne glave i ne pucati dok neprijatelj ne dodje u 16" ... pre toga se isplati pucati samo u recce koji bi ionako "sklonio" gone to ground ... nekada je veoma tesko odoleti i ne zapucati ... ali u tome, cesto moze da bude razlika izmedju pobede i poraza ...

Na kraju (ukoliko je iko stigao do kraja ovog romana :D)... Sturmkompanie ide u zasluzenu penziju ... na tablu izlaze Wikinzi, Obicni Panzeri, Bake, Kingtiger kompanie i ostale slicne tenkovske zajebancije :D.
Image
User avatar
Chempress
Posts: 401
Joined: Wed Jun 11, 2008 11:27 am
Location: Standard

Re: LW turnir 01.05.2010. - Rezultati i Utisci

Post by Chempress »

reroll plt morala i company morala dobijam time sto sam garda a ne british bulldog :)
ludacka partija!
na pocetku sam mislio da nemam neke sanse protiv tvoje liste (pa ko normalan stavlja 7 pak40!!!!! :D ) ali je na kraju jos i ispalo cupavo ! :D

ali kako si mi epski izbacio onaj vod na levom krilu nindza ubijanjem komandira! :D jbt ziveo GMT!
Olsianon
Posts: 1467
Joined: Tue Nov 04, 2008 8:17 am
Location: Lazarevac
Contact:

Re: LW turnir 01.05.2010. - Rezultati i Utisci

Post by Olsianon »

Odlican turnir :)!
Sve bitke su bile dobre, ali protiv Pedje 8O !!! Tabla na kojoj se odigrao sukob Kanadjana i Lerovca se zapalila :lol: !
Pozdrav svima!!!
Locked

Return to “Flames of War”