Tabla: Update 13.06.10 - 10:15 - GOTOVO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Moderator: Moderators

User avatar
žubor
Posts: 1893
Joined: Fri Apr 25, 2003 9:35 pm
Location: BGG.CC
Contact:

Tabla: Update 13.06.10 - 10:15 - GOTOVO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Post by žubor »

Ciaos svima ...

Svi znate koliko sam smarao sa zeljom da se u Sigilu poboljsa situacija kako bi smo mogli da cuvamo terene (table) u 3D ...

E pa sada kada su se Pedja, Rick i Aleksandar sve lepo dogovorili (jos samo da dogovoreno sprovedu u delo :evil:) resih da krenem sa pravljenjem table i ispunim obecano ...

Osnovnu ideju za 1/3 table sam nasao na FoW forumu i mnooogoooo mi se svidela pa sam je ukrao ;) ... Onda sam pokusao da skrojim jos dodatna 2 dela tako da se tabla moze namestiti na vise nacina ... kada je i taj plan zavrsen uz pomoc 3 table-makete velicine 6 x 12 cm (tj u razmeri 1:10 :D) ... prionuh na posao ...

Materijal/cena:

3 table 60x120cm obicnog lesonita (oko 1.000 rsd)

2 table Stirodura (5cm i 2cm)
3 x Akrilni Git od 800g
2 x Farba za beton (braon i siva)
(2.200 rsd)

40 drvenenih stapica (RSD 200 - morao dam da popijem kafu u Costa Coffee i ukradem iste :D)

Drvca, travica, zbunje i slicno od Woodland Scenica/GW/ITD (rsd 6.000)

Za sada potroseno: RSD 9.400

I projekat je pokrenu. Ovo sto je pred vama je plod nekih (samo!) 2,5 sata rada ... sada treba sacekati da se git osusi i lepak odradi svoje ... onda krece farbanje ... pa travica i drvca ...

Inicijalni plan ...
Kratko objasnjenje - 2. i 3. tabla mogu ZAJEDNO da se rotiraju za 90 stepeni (suprotno smeru kazaljke na satu) i naprave novu tablu ... ili recimo DRUGA tabla moze da se rotira za 180 stepeni, a treca onda dolazi ISPOD 1. i 2. Takodje 3. tabla u ma kakvoj postavci moze da se rotira 180 stepeni i tako doda na raznovrsnosti ...
Image

Crtez prve table
Image

Pogled odozgo
Image

Pogled sa strane
Image

Komentari, kritike i saveti su vise nego dobro dosli ...
B.
Image
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: Tabla - Pocetak (Update 29.05.10 - 09:45)

Post by Duc d' Elchingen »

mislim da bi brda bolje izgledala da su malko niža a da imaju kosinu
ovako nekako štrče ko soliteri

ajde stavi figure pored brda da steknem bolju percepciju
User avatar
žubor
Posts: 1893
Joined: Fri Apr 25, 2003 9:35 pm
Location: BGG.CC
Contact:

Re: Tabla - Pocetak (Update 29.05.10 - 09:45)

Post by žubor »

Moze biti ...
No ideja i jeste bila da kosine nema ... I da za penjanje i silazenje mogu da se koriste samo dva putica ... A da se na drugim mestima mogu peti samo "planinari" ....
Verovatno cu dodatno izrezbariti ivice da ne izgledaju jednobrazne ... Ali ih kositi necu ...
To je ujedno i ono sto mi se svidelo na par terena koje sam video ... gde autor objasnjava da je pravio kompromis izmedju realnosti (kosih brda) i igrivosti (ravnih brda) + ovo ovde su klifovi ... a oni se uzdizu kao soliteri :-) ... inace brda (do prve ravnice) su visoka 5 cm ...
B.
Image
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: Tabla - Pocetak (Update 29.05.10 - 09:45)

Post by opsidiannight »

ma super su i ovako oštra samo bi po licu litice zalepio nekog kamenja i peska da ne izlgeda ovako glatko već kao stenčuga najstrašnija.

P.S. Zašto imam otisak da ću ovo ja prskati?
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
User avatar
Homer
Posts: 369
Joined: Sat Oct 14, 2006 1:00 pm

Re: Tabla - Pocetak (Update 29.05.10 - 09:45)

Post by Homer »

Meni su brda sasvim ok. Pogotovo mi se svidja ideja da se moze popeti samo putevima. Na taj nacin se stice utisak da su sama brda pogodna za odbramben polozaj i naravno naknadno izinjerski uredjenja.
Jedino ne kontam sta je ono u donjem desnom uglu (lici mi na prerasli stog sena).
User avatar
žubor
Posts: 1893
Joined: Fri Apr 25, 2003 9:35 pm
Location: BGG.CC
Contact:

Re: Tabla - Pocetak (Update 29.05.10 - 09:45)

Post by žubor »

@Homer - iskreno i ja se pitam sta je to sto lici na prerasli plast sena (lepo si ga definisao) - ideja je bila da je u tu "probila stena" ...
@Slovic - ti ovo neces prskati :-)

Evo i update posle koriscenja pozamasne kolicine boje za beton (koja se pokazala odlicnom). Na slici se vide i Woodland Scenic drvca ... deo on onih 56 sto mi je stiglo :D

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Vidje traaaaaaaaveeeeeeeee
Image
Image
User avatar
žubor
Posts: 1893
Joined: Fri Apr 25, 2003 9:35 pm
Location: BGG.CC
Contact:

Re: Tabla - Pocetak (Update 29.05.10 - 17:00)

Post by žubor »

Postavljen je most i zasejana je prva travica ...

Image

"preglomazni plast sena :D"
Image

Valter napada most :D
Image
Image
User avatar
Baneblade
Posts: 397
Joined: Thu Apr 10, 2008 12:00 am
Location: Teretana

Re: Tabla - Pocetak (Update 29.05.10 - 19:00)

Post by Baneblade »

respect!
Александар Велики је заправо српски војсковођа Александар Карановић и он је трећи српски војсковођа који је у свом походу на исток дошао до Индије. Пре њега су то учинили Нино Белов и Сербо Макаридов.
User avatar
žubor
Posts: 1893
Joined: Fri Apr 25, 2003 9:35 pm
Location: BGG.CC
Contact:

Re: Tabla - Pocetak (Update 29.05.10 - 19:00)

Post by žubor »

@Baneblade :D thanks ;)

I poslednji update za veceras ;)

Požar
Image

Jos jedan pogled na "predimenzionirani plast sena" :D
Image

Lepa slika :)
Image

Cela (ali jos uvek ne zavrsena) 1/3 table :)
Image

Ajd ciaos do sutra :-)
B.
Image
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: Tabla - Pocetak (Update 29.05.10 - 20:30)

Post by Duc d' Elchingen »

aferim Žubore
ovo baš lepo izgleda ovako kada se završi
biće uživanje igrati na istoj
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Tabla - Pocetak (Update 29.05.10 - 20:30)

Post by Dzon Vejn »

Stvarno super izgleda. Jedino sto nisam mogao da provalim izmedju prvih i zadnjih slika jeste da li su braon povrsine dobile jos neki brush? To je bilo jedino sto mi se nije bas svidelo.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Mikaan
Posts: 507
Joined: Mon Jul 07, 2008 4:51 pm

Re: Tabla - Pocetak (Update 29.05.10 - 20:30)

Post by Mikaan »

Sta reci osim :applause: :applause: :applause:
User avatar
žubor
Posts: 1893
Joined: Fri Apr 25, 2003 9:35 pm
Location: BGG.CC
Contact:

Re: Tabla - Pocetak (Update 29.05.10 - 20:30)

Post by žubor »

@Pedja & Mikaan - hvala na podrsci :D
Dzon Vejn wrote:Stvarno super izgleda. Jedino sto nisam mogao da provalim izmedju prvih i zadnjih slika jeste da li su braon povrsine dobile jos neki brush? To je bilo jedino sto mi se nije bas svidelo.
ma te braon povrsine mi zadaju najvise problema/brige/itd ...

jednostavno ako ih ostavim samo braon ... ne lice ni na sta ... cak i ako ih drybrushujem ... opet su previse ravne (ko mi je kriv kad sam stedeo na materijalu :D) ... a da stavim svuda travicu ... i to ne ide ... jer ipak ... trava kosta boga oca ... aaaaaaaaaaa ...

Sutra treba da zavrsim te braon povrsine (ako smislim kako 8O) i da skroz zavrsim tu prvu tablu ...

E sad ... kad ce doci na red druga dva dela ... verovatno za 2 nedelje ... jer mi je sledeceg vikenda detetov rodjendan ...
B.
Image
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: Tabla - Pocetak (Update 29.05.10 - 20:30)

Post by Duc d' Elchingen »

a da pospeš nečim što liči na šljunak?
User avatar
Stevan
Posts: 210
Joined: Tue Apr 23, 2002 8:00 am
Location: Labudovo Brdo

Re: Tabla - Pocetak (Update 29.05.10 - 20:30)

Post by Stevan »

Zubore..wash cini cuda u velikom broju slucajeva..e sad..bolje bi bilo da je svetlija braon ta osnovna..pa da washujes tamnijom...ali mozda bi mogao i ovo da washnes crnom nekom..i samo malo drajbrasujes preko.
"Moj pas nema nos!"
"Pa kako onda mirise?"
"Odvratno!"
User avatar
žubor
Posts: 1893
Joined: Fri Apr 25, 2003 9:35 pm
Location: BGG.CC
Contact:

Re: Tabla - Pocetak (Update 29.05.10 - 20:30)

Post by žubor »

Duc d' Elchingen wrote:a da pospeš nečim što liči na šljunak?
pa poenta je sto sam se zajebao ... grdno ... te sam stavio akrilni git ... pa ofarbao ...
e sad ... to ostaje kao jedna od opcija ... ali onda cu morati da farbam jos jednom ... tj ... jednom sam dzabe krecio :D
ali ... izgleda da je to jedino moguce resenje ...
B.
Image
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: Tabla - Pocetak (Update 29.05.10 - 20:30)

Post by opsidiannight »

Žubore, svaka ti dala.

Samo jedno pitanje, gde je tu sneg, nama su obećali snežne padavine? :D
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
User avatar
žubor
Posts: 1893
Joined: Fri Apr 25, 2003 9:35 pm
Location: BGG.CC
Contact:

Re: Tabla: Update 30.05.10 - 11:00 - prva trecina je zavrsena

Post by žubor »

Prva trecina table (tj komad velicine 120 x 60 cm) je zavrsen i od danas ce biti u klubu jer ja stvarno nemam gde da ga drzim ... o istom trosku odnecu i onaj vinograd ...

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
Image
User avatar
Mrzimsvee
Posts: 3201
Joined: Wed Feb 12, 2003 4:46 pm
Location: Novi Beograd

Re: Tabla: Update 30.05.10 - 11:00 - prva trecina je zavrsena

Post by Mrzimsvee »

Sad je mnogo, mnogo bolje.
Extra.
"They shall be my finest warriors, these men who give of themselves to me. Like clay I shall mould them, and in the furnace of war forge them. They will be of iron will and steely muscle. In great armour shall I clad them and with the mightiest guns will they be armed. They will be untouched by plague or disease, no sickness will blight them. They will have tactics, strategies and machines so that no foe can best them in battle. They are my bulwark against the Terror. They are the Defenders of Humanity. They are my Space Marines and they shall know no fear."
Emperor of mankind – on the Creation of the Space Marines.

"By reason. By truth. I have learned how your hearts and minds function. With that lore, I brought peace to this culture."
"--At the cost of freedom."
"Peace reigns, as I reign. I wouldn't expect your to understand. You are a little man, with little dreams."
"--You've ushered in the peace of the graveyard. Peace, at the cost of surrendering all choice, all freedom. The city lies in terror, forced to live by the standards you place upon our shoulder."
"Yes...yes."
"--But every sin...is punished, but punished by death, no matter the crime. No matter the scale of the sin. The people of the city live in silence, lest a single word earn them death for speaking out against you."
"Yes. Listen. Listen to the sound of raw silence. Is it not serene?"
- Night Haunter addressing a gathering of Nostraman nobles

"Your presence does not surprise me, Assassin. I have known of you ever since your craft entered the Eastern Fringes. Why did I not have you killed? Because your mission and the act you are about to commit proves the truth of all I have ever said or done. I merely punished those who had wronged, just as your False Emperor now seeks to punish me. Death is nothing compared to vindication."
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Tabla: Update 30.05.10 - 11:00 - prva trecina je zavrsena

Post by Dzon Vejn »

Sad bas ubija ;).

Nego Zubore, kljucno pitanje je: da li si napisao na mostu koja je nosivost i koja ja visina mosta :twisted: ?

Mislim, meni nije bitno, ali mozda ce biti onih kojima jeste, jer - onaj most je drven, pa sad, da li drveni most bez donje konstrukcije moze da izdrzi, recimo, sermana, tigra, pantera ili KV1? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Baneblade
Posts: 397
Joined: Thu Apr 10, 2008 12:00 am
Location: Teretana

Re: Tabla: Update 30.05.10 - 11:00 - prva trecina je zavrsena

Post by Baneblade »

http://www.youtube.com/watch?v=NwTQmmqm9nk
da se ja pitam ja bi proterao tigra tuda :)

uh sad je bas,bas opak teren.jedva cekam da vidim celu tablu.plus izgleda bas visokobudzetno.jos jednom respect!
Александар Велики је заправо српски војсковођа Александар Карановић и он је трећи српски војсковођа који је у свом походу на исток дошао до Индије. Пре њега су то учинили Нино Белов и Сербо Макаридов.
User avatar
žubor
Posts: 1893
Joined: Fri Apr 25, 2003 9:35 pm
Location: BGG.CC
Contact:

Re: Tabla: Update 30.05.10 - 11:00 - prva trecina je zavrsena

Post by žubor »

@Mrzimsvee & Dzon Vejn - hvala na komentarima :D
Baneblade wrote:http://www.youtube.com/watch?v=NwTQmmqm9nk
da se ja pitam ja bi proterao tigra tuda :)
ahahahaha ... moj se ne klima ;)
Baneblade wrote: uh sad je bas,bas opak teren.jedva cekam da vidim celu tablu.plus izgleda bas visokobudzetno.jos jednom respect!
pa da .. nisko budzetni sigurno nije ;) ... pored sveg navedenog u prvom postu, otisla su i 2 suepr lepka (150 kinti, i jedna farba 250) ... do karaj ce mi (koliko vidim) trebati jos 2 akrilna gita (500 kinti) + dve farbice za dry brush (jos 500 kinti), jos jedan ceo veliki PVA lepak (300 kinti - valjda) i jedan otirac + cosmos mat sprej ... tj total ce biti oko 12.000 dinara 8O ...

na kraju ... samo se plasim da ce biti lep ... ali ne bas preterano igriv :-( ... vec sada ima previse livada ... na druge dve table ce ostati prostora za kucice ... a videcu da polja budu sastavni deo table ...

B.
Image
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Tabla: Update 30.05.10 - 11:00 - prva trecina je zavrsena

Post by Dzon Vejn »

Prazni delovi terena se uvek mogu dopuniti sumama ili necim drugim, sto vec sada stavljamo na one "prazne table".
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
žubor
Posts: 1893
Joined: Fri Apr 25, 2003 9:35 pm
Location: BGG.CC
Contact:

Re: Tabla: Update 30.05.10 - 11:00 - prva trecina je zavrsena

Post by žubor »

Dzon Vejn wrote:Prazni delovi terena se uvek mogu dopuniti sumama ili necim drugim, sto vec sada stavljamo na one "prazne table".
ma to je jasno ;) ... ali meni nekako na ovaj deo koji je napravljen ... nekako ne ide da se ista doda ... na drugim delovima ce ostati mesta za par seoskih kucica ... a imacemo i jos Woodland Scenic drvca koja ce nam docarati realnost :D (uh ala s****m :D)

sad mi je sinulo!!! Woodland Scenic drvca se sastoje od korena ... i drveta ... drvo moze da se nabode u koren a ne mora da se zalepi ... tako da suma moze biti integrisana na tablu ("korenje zalepljeno") i kada tokom igre drvo zasmeta ... ono se samo izvadi iz korena! ha ;)

B.
Image
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Tabla: Update 30.05.10 - 11:00 - prva trecina je zavrsena

Post by Dzon Vejn »

Mislim da je ona opcija gde lepis drvece na baze za WH40K najbolja - uvek mozes da ih sklonis, ne remetis ostatak terena, moze da se koristi na svim tablama, itd.

Inace, samo ovako informativno, koliko si placao 5cm i 2cm stirodur table?
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
žubor
Posts: 1893
Joined: Fri Apr 25, 2003 9:35 pm
Location: BGG.CC
Contact:

Re: Tabla: Update 30.05.10 - 11:00 - prva trecina je zavrsena

Post by žubor »

Dzon Vejn wrote: Inace, samo ovako informativno, koliko si placao 5cm i 2cm stirodur table?
nemam ideju koliko stirodur kosta ...

kupio sam 2 table stirudoura + 2 boje za beton + 2 gita + cosmos sprej + cetkicu i platio 2.000 dindzi ...
Image
User avatar
žubor
Posts: 1893
Joined: Fri Apr 25, 2003 9:35 pm
Location: BGG.CC
Contact:

Re: Tabla: Update 30.05.10 - 11:00 - prva trecina je zavrsena

Post by žubor »

Tabla je u Sigilu ... Treba samo da se ponovo zalepi most jer je pukao od tenzije tokom voznje :)
B.
Image
Olsianon
Posts: 1467
Joined: Tue Nov 04, 2008 8:17 am
Location: Lazarevac
Contact:

Re: Tabla: Update 30.05.10 - 11:00 - prva trecina je zavrsena

Post by Olsianon »

Odlichno, sve sto si uradio i prikazao je vrh i tako da samo jedan komentar moze da bude :applause: :applause: :applause:!
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Tabla: Update 30.05.10 - 11:00 - prva trecina je zavrsena

Post by Dzon Vejn »

žubor wrote:Tabla je u Sigilu ... Treba samo da se ponovo zalepi most jer je pukao od tenzije tokom voznje :)
B.
Jel sam ti lepo rekao da napises koja je nosivost... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Re: Tabla: Update 30.05.10 - 11:00 - prva trecina je zavrsena

Post by Skobra »

More Zubora za predsednika! :applause:
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

User avatar
žubor
Posts: 1893
Joined: Fri Apr 25, 2003 9:35 pm
Location: BGG.CC
Contact:

Re: Tabla: Update 30.05.10 - 11:00 - prva trecina je zavrsena

Post by žubor »

@Olsianon & Skobra

Hvala :D

Inace ne mogu da docekam da krenem dalje da radim ... tako da sigurno necu cekati 2 vikenda .. .a kako imam nagomilanog overtime ... mozda uzmem day off i zavrsim sve i tokom nedelje ...

B.
Image
User avatar
žubor
Posts: 1893
Joined: Fri Apr 25, 2003 9:35 pm
Location: BGG.CC
Contact:

Re: Tabla: Update 30.05.10 - 11:00 - prva trecina je zavrsena

Post by žubor »

Danas kupljeno: 2 x veliki PVA lepak, 4 x Akrilni git, Otirac = RSD 2.000

Pocet rad na drugoj trecini table:
Braon "tackice" su "korenja" od Woodland Scenic drvaca ...
Image

Braon fleke ...
Image

Elem, za sada nista epoholano, slike vise sluze kao nagovestaj da sam nastavio da radim na tabli ...

Kao sto se da primetiti druga trecina (a i treca) bice malo "opustenije" u odnosu na prvu, tj. imace manje "terena" ali ce isti biti veci ... neofarbani deo je spreman da "primi" otirac ...

Nastavak veceras (dry brush i njiva) i sutra (travica/drvca/mocvare i ostalo).
B.
Image
User avatar
žubor
Posts: 1893
Joined: Fri Apr 25, 2003 9:35 pm
Location: BGG.CC
Contact:

Re: Tabla: Update 30.05.10 - 11:00 - prva trecina je zavrsena

Post by žubor »

Gotova je i druga trecina :-)

Ok ... nije bas gotova ... treba da udarim jos jedan drybruh ... i da je isprskam mat lakom ... ali ... to stvarno ne mogu sada da uradim ... verovatno sutra oko 7h ... tik pred dorucak :D

Ovaj deo nije impozantan kao prvi, ali nije ni los :-) i kada sve bude gotovo pretstavljace lepu celinu :-) i tabla ce moci da se "namesti" na 8 razlicitih nacina ... cime ce se dosta dobiti na raznovrsnosti i pored toga sto su brda/sume/polja itd staticni, tj. ne mogu se pomerati ...

Ja se damo nadam se da u HS-u moze da se kupi neka normalna travica, inace ce izrada trece trecine morati da saceka dolazak nove ture robe :-( jer mi je ostala samo svetlo svetlo zelena trava ...

Image

Image

Image

Image

Image

Suma - na slici se vidi korenje ... elem .. ima 16 korenja ... i 8 drvaca ... ako vam neko drvce tokom igre zasmeta ... samo ga treba ubosti u slobodni koren :-)
Image

Efektna slika :D
Image

Dijagonalni presek ...
Image

Out of focus :( pogled od gore ...
Image

Pogled s' desna
Image

Pogled s' leva
Image
Image
User avatar
Mikaan
Posts: 507
Joined: Mon Jul 07, 2008 4:51 pm

Re: Tabla: Update 08.06.10 - 00:40 - druga trecina je zavrsena

Post by Mikaan »

:applause: :applause: :applause:

Dajte Zuboru travu da ga ne prodje ovaj veliki talas stvaralastva :mrgreen:

Svaka cast :-({|= - ovo ce odlicno da posluzi za Italy prangijanje izmedju HG i Devil's brigade - jedva cekam da prelistam friski primerak Dogs&Devils :P

Koja je ideja za 3 deo - nesto od onih vinograda sto si vec odradio .... :?:
User avatar
Homer
Posts: 369
Joined: Sat Oct 14, 2006 1:00 pm

Re: Tabla: Update 08.06.10 - 00:40 - druga trecina je zavrsena

Post by Homer »

Svaka cast matori.
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: Tabla: Update 08.06.10 - 00:40 - druga trecina je zavrsena

Post by Duc d' Elchingen »

neka te ne brine veliki broj praznog prostora
ono selo što sam kupio ima 15 zgrada i 2 seta ogradica...
User avatar
žubor
Posts: 1893
Joined: Fri Apr 25, 2003 9:35 pm
Location: BGG.CC
Contact:

Re: Tabla: Update 08.06.10 - 00:40 - druga trecina je zavrsena

Post by žubor »

@Pedja: ipak nece biti mesta za selo na ovoj tabli :D
@Mikaan: na zalost nemam vise materijala za vinograd ... a jos ne znam kako ce tacno izgledati treci deo table ali znam da ce biti uradjen u Petak :d
Image
User avatar
Chempress
Posts: 401
Joined: Wed Jun 11, 2008 11:27 am
Location: Standard

Re: Tabla: Update 08.06.10 - 00:40 - druga trecina je zavrsena

Post by Chempress »

e vala svaki ti dala!
User avatar
žubor
Posts: 1893
Joined: Fri Apr 25, 2003 9:35 pm
Location: BGG.CC
Contact:

Re: Tabla: Update 08.06.10 - 00:40 - druga trecina je zavrsena

Post by žubor »

I drugi deo table se nalazi u Sigilu ... kao i one uboge kuce za "jeftini Stalingrad"
B.
Image
User avatar
Mikaan
Posts: 507
Joined: Mon Jul 07, 2008 4:51 pm

Re: Tabla: Update 08.06.10 - 00:40 - druga trecina je zavrsena

Post by Mikaan »

Videsmo danas ja i Golub prvi deo uzivo u Sigilu - odlicno izgleda :applause:
Locked

Return to “Flames of War”