Totalni pocetnik

Moderator: Moderators

Locked
Floigl
Posts: 11
Joined: Sat Feb 13, 2010 3:12 pm

Totalni pocetnik

Post by Floigl »

Hteo bi da pocnem da skupljam armiju za FoW, nemacku vojsku da budem precizniji, pa mi treba par saveta strucnjaka, jer kod nas (NS) niko se time ne bavi jos.
Mislim da uzmem za pocetak Open Fire! , ali ne znam sta dalje da uzimam. Svidja mi se ideja panzer divizije, pa razmisljam da skupljam tako nesto za pocetak, ali ne znam od cega da pocnem
User avatar
žubor
Posts: 1893
Joined: Fri Apr 25, 2003 9:35 pm
Location: BGG.CC
Contact:

Re: Totalni pocetnik

Post by žubor »

ciao i dobro dosao u FoW!

Open fire je odlican izbor za pocetak ... ako bi nasao jos jednog prijatelja pa kupite lepo 2 komada ... a on krene da skuplja Amere ili Britance ... eto divote ...

Elem, prvo treba da vidis da li ces igrati Mid War ili Late War ... jer od toga zavisi i sta ti dalje treba ...

U svakom slucaju sa paketom Grenadira ne mozes da pogresis cak iako uzmes Panzer Kompanie ... pesadija ti nikada nece ... zasmetati ... takodje ... igraci (medju kojima sam i ja) se kunu u Nebelwerfere te i oni nisu los izbor za pocetak ... Pitanje je, takodje, kojom brzinom hoces da skupljas ... odmah celu armiju? ili deo po deo?

Ciaos
B.
Image
Floigl
Posts: 11
Joined: Sat Feb 13, 2010 3:12 pm

Re: Totalni pocetnik

Post by Floigl »

Mislio sam polako da skupljam vojsku, jer mi se ne isplati da uzmem sve od jednom kad nemam sa kime da igram velike armije.
Intresantni su mi i Mid War i Late War, mada bi se pre mozda odlucio za Mid, da idem hronoloski.
Znaci pored Open Fire! da uzmem platoon Grenadira za pocetak. A verujem da cu naci nekoga ko hoce amere pa da razdelimo dva paketa
User avatar
Mikaan
Posts: 507
Joined: Mon Jul 07, 2008 4:51 pm

Re: Totalni pocetnik

Post by Mikaan »

Willkommen :mrgreen:

Pored ovoga sto je Zubor savetovao (dobra je ideja da nadjes jos nekog i uzmete 2 startera kako bi obojca imali mini rulebook koji ima sve sto je neophodno, a pri tome je mnogo prakticniji od velikog hard cover :D ), najbolje bi bilo da za pocetak nabavis i army briefinge - ako cete se fokusirati na GER/USA/UK tj. zapadni front preporuka su sledeci brief-inzi:
Mid War (MW) - North Africa
Late War (LW) - Fortress Europe, Cobra, Villers Bocage i Monty's Meatgrinder

Tu lepo mozes da pogledas sastav raznih army lista (poentaza je uglavnom 1,500 pts za MW i 1,750 pts za LW), da pravis kombinacije i onda vidis sta i kojim redom da nabavljas (Zubor ti je vec naveo core vecine nemackih lista ...).

Koliko ja znam, u NS ima jos par zainteresovanih ljudi kojima smo prezetovali FoW u klubu Valhala pre nekoliko nedelja (mozda si i bio tamo :D ).

Pozdrav
Floigl
Posts: 11
Joined: Sat Feb 13, 2010 3:12 pm

Re: Totalni pocetnik

Post by Floigl »

Bio sam, ja sam jedan od onih sto vam je visio za vratom non stop :D
hvala, onda cu krenuti tako kako ste me savetovali. Jedino mi je za pocetak bitno da ne uzimam nesto sa cime se necu igrati, vec nesto od cega se moze sastaviti mala armija da ucimo i vezbamo
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Re: Totalni pocetnik

Post by Skobra »

Panzer company je dobar balans izmedju cene i kvaliteta. U principu uzmes nesto tenkova (Panzer III, IV), par stugova i vec imas gotovo celu 1500 armiju (mislim da ti ukupno treba 10-12 tenkova). Ukoliko pazaris i vod grenadira i nebele imas lepe opcije a vrlo lako ces da se prosiris i na grenadir company. Uz nevidljive avione lako doguras i do 1750 poena.
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

Floigl
Posts: 11
Joined: Sat Feb 13, 2010 3:12 pm

Re: Totalni pocetnik

Post by Floigl »

Jel po Grenaderima podrazumevate one obicne ili Panzergrenadere? Ako uopste postoji razlika u igri?
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: Totalni pocetnik

Post by Duc d' Elchingen »

postoji mala razlika u opremi i mogućim weapon i support vodovima
samim tim da kada kažemo grenadiri mislimo na Grenadier Kompanie
Locked

Return to “Flames of War”