Rusi pomoc !!!

Moderator: Moderators

Locked
vojislav
Posts: 12
Joined: Sat May 22, 2010 2:54 pm

Rusi pomoc !!!

Post by vojislav »

Pozdrav svima,

posto mi je Pedja zbrsao na odmor a ja se ipak nisam snasao, trazim pomoc :)
Uzeo sam sledecu ekipu:

SU711 Heavy Mortar Company
SU703 SMG Platoon
SU702 Strelkovy Platoon
SU016 T70 OBR 1942 x 8 kom
SU302 BA-64 x 2 kom
SU102 SU-85 x 4 kom
SU053 T-34 OBR 1942
SU883 Komissar M A Dedov
T-34 obr 1942 Tenkovy Company (5 T34 obr 1942,5 tank commanders, soviet stowage)

Hteo bih da pratim OstFront (koji imam u pdf). Jedino sto sam sklopio jesu Strelkovy Platoon i to tako sto sam podjednako na svim plocicama podelio (zalepio i ofarbao) figurice.
E sad pitanje. Vidim da mi je Pedja odredio da budem tenkovska ali mi frka da pogresim nesto pa pitam za proveru.
1. Kako da u opste podelim koje polje ide koji vojnik?
2. Za mortare vidim da imam manja polja (sto je za izvidjace), ali uz izvidjaca ide jos neko ali ko? :)
3. Imam li izbora u odlucivanju gde ide koji?
4. Ko su komandiri, kako ih razlikujem i koliko i gde moram da ih imam.
4. Ovo mu dodje i najbitnije, jel moze neko da mi malo objasni kao se citaju one knjizice (EasternFront...). Npr. kad gledam za tenkovski bataljon, nigde nevidim da mogu da imam Strelkovsky platoon, a Pedja mi je ipak narucio sto znaci da moze ali mi nije jasno kako? isto kod havy mortara u Eastern Frontu izvidjaci su desabled? cemu mi sluze onda ove manje plocice?

Nadam se da nisam mnogo konfuzan.

Hvala
V
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: Rusi pomoc !!!

Post by opsidiannight »

Ako u jednoj kocki imaš više opcija, tj. pločica, to znači da možeš da uzmeš samo jednu od ponuđenih opcija.
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
vojislav
Posts: 12
Joined: Sat May 22, 2010 2:54 pm

Re: Rusi pomoc !!!

Post by vojislav »

nije mi bas najjasnije. evo primera za mortare iz pdf za tenkovsku.



Image
User avatar
žubor
Posts: 1893
Joined: Fri Apr 25, 2003 9:35 pm
Location: BGG.CC
Contact:

Re: Rusi pomoc !!!

Post by žubor »

Ciao i dobro dosao na forum ... a i u Flames of War porodicu :D

Elem, vezano sa primer sa slike ...

U svoju listu mozes dodati Heavy Mortar platoon sa

Jednom sekcijom (2 postolja mortara)
Dve sekcije (4 postolja mortara)
ili tri sekcije (6 postolja mortara)
Bilo sta da izaberes moras imati i komandno postolje (oni su CRNI/TAMNO SIVI) a moze i opciono dodati Komesara i/ili observera (svetlo sive opcije)

Nadam se da je sada , bar ovaj deo, koliko toliko jasniji ...

U principu NIKAKO ti se ne isplati da pravis armijsku listu po Ostfronu jer je Eastern Front knjiga donela velike promena i neka pojeftinjenja, recimo najbanalnije ... observer u Eastern Frontu kosta 15 poena ...

B.
Image
vojislav
Posts: 12
Joined: Sat May 22, 2010 2:54 pm

Re: Rusi pomoc !!!

Post by vojislav »

hvala Zubore CARE !!!
sad mi je vec dosta jasnije. Sad cu da probam da nadjem Est. front na netu, pa da po tome slazem. Moracu da vas sve smaram cisto da pohvatam sve finte. Cim skinem ovo (ako ga nadjem) saljem dalja pitanja (ako ih budem imao).

Hvala ti jos jednom
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: Rusi pomoc !!!

Post by opsidiannight »

A ja mislio da pitaš za kockice u East Frontu. He.

Imaš ga na Emule-u.
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
vojislav
Posts: 12
Joined: Sat May 22, 2010 2:54 pm

Re: Rusi pomoc !!!

Post by vojislav »

upravo pokusavam da ga skinem, da ga ti nemas da mi pustis na mail?

pozdrav
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: Rusi pomoc !!!

Post by opsidiannight »

Nažalost, nisam ga skinuo.
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
vojislav
Posts: 12
Joined: Sat May 22, 2010 2:54 pm

Re: Rusi pomoc !!!

Post by vojislav »

upravo skinuo Eastern front, ako nekom treba saljem mu.

pozdrav
vojislav
Posts: 12
Joined: Sat May 22, 2010 2:54 pm

Re: Rusi pomoc !!!

Post by vojislav »

Polako upadam u fazon. Shvatio sam da imam sve za tenkovsku jedinicu. E sad pitanja:


Image


Ovo mi je sad uz pomoc Zubora dosta jasnije.Moram da ima HQ i 2 jedinice tenkova. Sve ostalo moja zelja bodovi. Jasna mi je fora za Red Army (koju cu da izaberem).
1. Battalion HQ, jel to vise tenkova ili samo jedan. I jeli to ovaj Dedov koga imam?



Image


2. Ovde je za HQ, posto imam Dedov T-34 obr 1943 & T34/85 turrets jel moze on? i ako ne ide gde on jadnicak ide?


Image


Da potvrdim ovde samo. Znaci da bi napravio company, imacu 5-10 tenkova. Jedan ce biti kapetan, kad budem sklapao kako to da sklopim da bi on bio oznacen kao kapetan. Drugo sta znaci ako je tenk sa kupolom ili bez nje?
User avatar
žubor
Posts: 1893
Joined: Fri Apr 25, 2003 9:35 pm
Location: BGG.CC
Contact:

Re: Rusi pomoc !!!

Post by žubor »

Battalon HQ u tvom slucaju je samo jedan tenk ... jer je samo jedan nacrtan na stranici sa HQ-om.
To u principu moze da bude Dedov, bez obzira sto je on T34 obr 1943 a tebi daje samo opciju za 1942 ... to nikoga (od normalnih:)) ne zanima previse ...
Kapetan tenkova se razlikuje od ostatka bagre tako sto samo njemu zalepis cikicu da viri ... ostale lepis bez cikica ...
Kupola ti pomaze da u nekim situacijama lakse pogadjas ... tj. da nemas penale koje donosi limited vision ...
Mislim da sam odgovorio na sva pitanja :)
B.
Image
vojislav
Posts: 12
Joined: Sat May 22, 2010 2:54 pm

Re: Rusi pomoc !!!

Post by vojislav »

Hvala mnogo.Ubices me ali evo jos samo jedno. Imam SMG Platoon i 9 plocica i kako da uglopim sa ovom dole slikom?




Image
User avatar
žubor
Posts: 1893
Joined: Fri Apr 25, 2003 9:35 pm
Location: BGG.CC
Contact:

Re: Rusi pomoc !!!

Post by žubor »

Hmmm ...

Koliko vidim imas jedan Strelkovy Platoon (9 postolja) i jedan SMG platoon (9 postolja) blister ...

Pretpostavljam da je Pedja mislio da napravis jednu Strelkovy Kompaniju sa 18 postolja + komanda u kojoj ces 9 postolja upgradeovati u SMG za 0 poena ...

Za cikice sa slike ti treba 7, 14 ili 21 SMG postolje ...

B.
Image
vojislav
Posts: 12
Joined: Sat May 22, 2010 2:54 pm

Re: Rusi pomoc !!!

Post by vojislav »

to znaci da sklopim 9 postolja smg podjednako sa svim ljudima i to je to a?
User avatar
žubor
Posts: 1893
Joined: Fri Apr 25, 2003 9:35 pm
Location: BGG.CC
Contact:

Re: Rusi pomoc !!!

Post by žubor »

Sklopis 9 postolja sa po 4 cikice sa SMG-om i to je to ...
b.
Image
User avatar
meloras
Posts: 723
Joined: Sat Oct 18, 2003 1:20 pm
Location: Novi Beograd

Re: Rusi pomoc !!!

Post by meloras »

Dedov ti kao spec. baja ide tek u late war-u hammer and sickle knjiga,i ima izbor klasicne t34ke ili t34/85,pa otuda i dve kupole.Jos je plus tenkovski komesar :P ali radi samo u ceti u kojoj je kupljen,znaci ne za celu armiju.
Ali posto je model jako lep,koristis ga kao komadanta bataljona tenkova,bilo u t34/76 ili /85 varijanti,jer se lepo razlikuje od ostalih.

Kupola ti nije potrebna za tenkove,jer ces je vrlo retko upotrebiti,a ako se izmanevrises kako valja nece ti ni trebati.

Za red army tenkovske cete,ako je ikako moguce gledas da stavis paran broj tenkova,6-8.Red army su conscripti,sto znaci da ih protivnik lakse pogadja,a sa 5 tenkova treba samo 3 da ubije za moral.Sa parnim brojem je to polovina cete + jedan (6 tenkova znaci 4 za moral).Takodje ne bih ti preprucivao da imas previse tenkova u cetama.Izgleda strava kad imas 10 komada ali ces brzo uvideti da nemas gde da ih manevrises i krijes,sto je mnogo vaznije kad si red army a ne garda.Recimo za medium tankovy company stavis 6 t34,i 3 upgradeujes u t34/57 (u sustini posto su ti isti modeli,te jace ces oznaciti nekako da se razlikuju,nekom oznakom na kupoli recimo).Opet vremenom ces videti sta tebi vise pase.

Za pesadiju se slazem sa Zuborom,posto ces tu pesadiju vodati za tenkovima,rifle/smg ceta je super.Sklopi ih tako kako si ih dobio,znaci komanda + 9 postolja sa po 4 cike na postoljima.I gledaj sliku sa prethodne strane u knjizi,strelkovy company,tamo imas 9/18/27 postolja plus komandu i komesar
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: Rusi pomoc !!!

Post by opsidiannight »

Štaviše, kupi odma deset Dedova jerbo dobiješ dve kupole pa samo menjaš po potrebi a sa njih 9 zbrusiš zastave.
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: Rusi pomoc !!!

Post by Duc d' Elchingen »

Sloviću, dogovorili smo se da nećeš da postuješ dok piješ :D
User avatar
joggy
Hronos
Hronos
Posts: 1224
Joined: Sat Apr 06, 2002 6:17 am
Location: Buduca nezavisna Republika Kotez
Contact:

Re: Rusi pomoc !!!

Post by joggy »

posalji meni link
"Narod u demokratiji ne može da pogreši. Kakva god da je odluka naroda to je odluka Boga." Vulin.
"Potrebno je da vozilo koje vrši transport ima onu ruku napred, da prebacuje... Imaju proizvođači, ja sad ne znam ko su“ Velja.
„Na Beka su pucali amateri, jednom je čak spala kapuljača“ Nesa.
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: Rusi pomoc !!!

Post by opsidiannight »

Postovao sam trezan a ideja je inače super. Zašto da kupuješ 20 tenkova kad možeš da uzmeš 10 sa po dve kupole.
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
Locked

Return to “Flames of War”