Turnir u Novembru

Moderator: Moderators

Locked
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Turnir u Novembru

Post by Duc d' Elchingen »

Dragi saborci,

Drago mi je da mogu da vas obavestim da je za subotu 20.11.2010. zakazan Flames of War turnir.

Turnir će se održati u galeriji Progres u Knez Mihailovoj ulici.

Obezbeđene su i lepe nagrade.

Učešće se plaća 300 din.

Nije još odlučeno da li će biti MW ili LW turnir pa bih molio igrače da daju svoje mišljnje.

O satnici i pravilima učešča bićete obavešteni u narednih par dana.

Slobodno počnite sa prijavljivanjem.
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: Turnir u Novembru

Post by Duc d' Elchingen »

Ukoliko se bude igrao MW armije se prave po:
Eastern Front
North Africa
svi oficijalni PDF sa Flames of War sajta

Ukoliko se bude igrao LW:
Fortress Europe
Dogs & Devils
D-1
Bloody Omaha
Monty Meatgrinder
Cobra
Stalins Onslaught
Hammer & Sickle
River of Heroes
Hells Highway
A Bridge Too Far
svi oficijalni PDF sa Flames of War sajta

MW u 1500 poena
LW u 1750 poena
u oba slučaja neće biti dozvoljeni "specijalni" karakteri
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: Turnir u Novembru

Post by Duc d' Elchingen »

Voljom Naroda odlučeno je da se igra MW 1500 poena

Igraće se tri bitke i to:

1. Encounter
2. Breakthrough
3. Cauldron

Dozvoljene liste:

1. Eastern Front
2. North Africa
3. Oficijalne MW pdf liste http://www.flamesofwar.com/Default.aspx ... _cat_id=17

"Specijalni" karakteri nisu dozvoljeni.

Učešće se plaća 300 dinara.
Obezbeđene su veoma vredne nagrade za prva 3 mesta.

Pošto je prthodni turnir u Vojnom muzeju imao sasvim solidnu organizaciuju propozicije će se ponoviti:

4th Belgrade Flames of War Tournament

Lokacija
Galerija Progres, ulica Kneza Mihaila

Datum i vreme
20.11.2010
Okupljanje igraca u 09:00-09:30 molim vas budite tačni
Odredjivanje parova za prvu partiju od 09:30
Pocetak turnira u 10:00

Period, proksiji i liste
MW period, 1500 poena (1501 poen i vise nije dozvoljeno). Prihvatljive su sve MW oficijelne knjige i PDF. Specijalni karakteri nisu dozvoljeni .

Proksiji su dozvoljeni uz sledeca ogranicenja:
- Ista velicina postolja i tip jedinice (primer artiljerija 10.5 cm moze imitirati artiljeriju 15cm)
- Isti tip vozila i dimenzije (Pnz II ne moze biti Pnz III, T-34 moze biti OT-34 i sl.)
Sve proksije pregleda Pedja pre pocetka turnira i donosi konacnu odluku pre pocetka turnira.

Sta je potrebno poneti
Svi igraci moraju imati odstampana 2 primerka liste u AB formatu. Ukoliko nemate AB softver posaljite listu na http://forum.klubzmaj.org/memberlist.ph ... file&u=851 (PM Pedja) najkasnije do 17.11.2010 u 20h i na samom turniru cete dobiti listu.

Preporucuje se da igraci ponesu zvanicnu Sequence of play listu (iz FoW Rulebuka). Ukoliko tokom partije propustite neki od vasih koraka (u to se ne racunaju utvrdjivanje victory condition, bacanje za moral cete i "last man" bacanje) - nema vracanja! Zao nam je ovo je turnir...

Sami ste odgovorni za posedovanje templejta, kockica i inchmetara. Preporucuje se igracima da ponesu i sopstveni rulebook.

Svim igracima se preporucuje da procitaju FoW pravila i http://www.flamesofwar.com/Default.aspx ... _cat_id=23 kako bi izbegli bespotrebne prepirke

Raspored partija
Prva partija - "Encounter" - 10:00 - 12:30
Pauza 30 minuta (odredjivanje parova)
Druga partija - "Breakthrough" - 13:00 - 15:30
Pauza 60 minuta (ručak, mali predah, odredjivanje parova)
Treca partija - "Cauldroon" - 16:30 - 19:00

Vreme partije je strogo ograniceno. 15 minuta pre kraja svake partije Pedja najavljuje vreme. Ukoliko u trenutku zavrsetka vremena predvjenog za partiju igrac koji je poceo kao drugi nije odigrao svoj potez ima pravo da ga odigra, sto znaci da oba igraca moraju odigrati jednak broj poteza. Nakon sto je drugi igrac odigrao svoj poslednji potez ne prelazi se na sledecu fazu niti se vrsi provera Victory conditiona.

Ukoliko u regularnom vremenu nije ispunjen Victory condition partija se racuna kao Draw.
Nakon zavrsetka partije igraci popunjavaju Rezultatsku listu i obojica je potpisuju. Listu predaju Pedji.

Ukoliko igrac kasni na partiju >15 minuta pocinje igru bez jednog platuna (njego izbor), ukoliko kasni >30 minuta pocinje bez 2 platuna (njegov izbor). Kasnjenje >45 minuta je automatska pobeda sa 26 tournament points or their average score so far if this is higher.

Odredjivanje parova
Igraci ce biti podeljeni u Axis i Allies grupu. Pokusacemo da sve partije budu Axis vs Allies. Ukoliko to nije moguce gledace se da sto manji broj parija budu "manevri".

1. partija - Izlaci se Axis igrac i njegov Allies par. Zauzimaju mesto za prvim stolom. Po zavrsetku parije Axis igrac se sa stola br. 1 premesta na sto br.2 i tako dalje. Allied igrac ceka da se odredi protiv koga igra i nakon toga premesta svoje figure na odgovarajuci sto. (Fakticki Axis igrac koji je prvi izvucen igra partije na stolovima br. 1, 2 i 3)

2. i 3. partija - Kreiraju se 2 bodovne liste (Axis i Allies). Prvi sa liste Axis igra protiv prvog sa liste Allies i tako dalje. Cilj je da se upare igraci slicnog nivoa. Ukoliko bude neparan broj igraca, poslednji igrac sa brojnije liste propusta krug. Igrac moze propustiti samo jednu partiju tokom turnira (ukoliko se desi da isti igrac 2 puta treba da propusti partiju, umesto njega pauzira pretposlednji sa liste itd)

Bodovanje
· If the winner claims a 6-1 victory then they score 28 tournament points, plus or minus 1pt
per the difference in the number of platoons destroyed* to a maximum of 32 points or a
minimum of 25 points.
· If the winner claims a 5-2 victory then they score 24 tournament points, plus or minus 1pt
per the difference in the number of platoons destroyed* to a maximum of 28 points or a
minimum of 21 points
· If the winner claims a 4-3 victory then they score 20 tournament points, plus or minus 1pt
per the difference in the number of platoons destroyed* to a maximum of 24 points or a
minimum of 17 points
· If the game ends in a draw, then the winner is the player who has destroyed the most
enemy platoons, he scores 16 tournament points plus 1pt per the difference in platoons
destroyed* to a maximum of 18 tournament points or a minimum of 14 points.*** (vidi opciju nize)

*Note that the Company HQ Platoon counts towards this score (but not for the 6:1, 5:2 etc score - as per rules)

*** (opcija)
In some missions like Free-for-all and Encounter it is possible for neither side to win the game before the
time limit for the game expires. In these cases use the Fair Fight rules on page 198 of the rulebook to resolve the outcome. In essence this means that both sides calculate their Victory Points as if the other player had won the game—both sides lose! Both players will end up with between one Victory Point (failed to destroy any enemy platoons) and three Victory
Points (destroyed two or more enemy platoons).
As you can see, it is better to go down fighting and take some enemy with you, even if you lose in doing so, than sitting back and doing nothing (which will only get you one Victory Point).
Other missions cannot have a drawn result. If the attacker does not achieve their victory conditions, then the defender wins.

Both players score must add up to 32. Losser gets 32 - winner score.

Igrac sa najvise poena je pobednik turnira. U slucaju izjednacenog rezultata gleda se sledeci mredom:
1. medjusobni rezultat
2. broj pobeda

Primeri:

Uncle Sam plays Tommy Atkins at the end of the game Tommy has won the mission having lost one platoon of his
own and having destroyed three platoons from Sams’ force. Because Tommy has won and only lost one platoon it is a
5-2 victory so Tommy gets a basic 24 tournament points plus an extra two bonus points for having killed two more
platoons for a total of 26 tournament points. Uncle Sam gets 6 tournament points (32-26=6).

Ivan plays Heinrich and at the end of a hard fought game Ivan has broken Heinrichs’ force, killing two platoons but
has lost four of his own platoons. This is worked out as a 4-3 victory for Ivan has he won the game but lost a lot of
platoons, Ivan gets a basic 20 tournament points, but looses two points for the difference in platoon losses for a
total of 18 points. Heinrich scores 14 tournament points (32-18=14).

Specijalni slucajevi

Bespotrebno otezanje branioca
In all missions without the “Fair Fight” special rule, a defender can possibly waste time and play out for a draw.
If a game in one of these missions ends before seven complete turns have been played then the defenders
winning margin is worked out on the 4-3 basis (that is they will score between 17 and 24 tournament points only). If
eight or more turns have been played then work out the victory conditions as normal with the defender counting as
the winner.

Bacanje kockica
Kockice se bacaju tako da se kotrljaju, ne spustaju se iz ruke bez kotrljanja. Svaka kocka koje ne lezi u potpunosti na tabli (bilo koji deo kocke je na delu terena, baze i slicno tako da nije celom povrsinom polozena na tablu) se ponovo baca.
Igraci moraju da bacaju sto je vise moguce kocki zajedno - odvojeno bacanje kocki je opravdano ukoliko se radi o razlicitom oruzju, razlicitim ciljevima ili razlicitim modifikatorima.

Neslaganje igraca
Ukoliko igraci ne mogu da se sloze u vezi nekog pravila pozivaju sudiju (Pedja). Sudija resava slucaj prema pravilima ili bacanjem d6 kockice. U svakom slucaju sudijska odluka je konacna! Ukoliko igrac tokom jedne partije pozove sudiju 3 puta i sva tri puta sudija objasni da po pravilima igrac nije u pravu igrac dobija -1 poen za svaki naredni put kada tokom turnira trazi sudijsku arbitrazu a nije u pravu (protivnik ne dobija +1 poen zbog toga)!


Manje više to bi bilo to, još samo da napopmenem da će biti obezbeđena i užina od strane organizatora.
Ukoliko bude bilo nekih pitanja slobodno me kontaktirajte.

Još jednom da podsetim sve prijavljene da mi pošalju svoje liste putem PM ili telefonski što pre kako bi mogao da ih proverim.

Ja sam rezervni igrač tako da neparnog broja neće biti sigurno.

Ukoliko budem igrao vodim ili Sovjetski Strelkovy ili Rumunski Venatori Motorzida, zavisi šta bude trebalo.
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: Turnir u Novembru

Post by Duc d' Elchingen »

samo jos nekoliko dodatnih informacija vezanih za propozicije

1. brda
iza brda se ne vidi bez obzira koliko je visoko brdo a koliko je visok model. znaci sve sto kompletno iza baze brda je Out of Line of Sight.

2. artiljerijski templejt
da bi se izbegli eventualni nesporazumi a i ubrzalo postavljanje sva postavljanja templejta bice paralelno sa duzom ivicom table bez obzira na to kako su postavljena orudja koja gadjaju
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: Turnir u Novembru

Post by Duc d' Elchingen »

došlo je do još otkazivanja tako da trenutna situacija izgleda ovako:


1. Olsianon/Deutche Afrika Korps Aufklarungsschwadron
2. Nevenko/ Soviet Tankovy
3. Nemanja/ US Tank
4. Deka/ US Tank
5. Mikaan/ Bersaglieri
6. Goran/ Panyergrenadier kompanie
7. Golub/UK Rifle
8. Čempres/ UK Rifle
9. Melekit/ Panzepioner
10. Bane/ Panzergrenadier
11. Škobra/ Fallschrimjager
12. Slović/ US Airborne
13. Vlada/ Grenadierkompanie
14. Pedja/ Soviet Tankovy
Last edited by Duc d' Elchingen on Fri Nov 19, 2010 3:50 pm, edited 2 times in total.
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: Turnir u Novembru

Post by Duc d' Elchingen »

Evo i zvaničnih rezultata:

1. Mikaan / Bataglione Bersaglieri 76 poena
2. Golub / UK Rifle Company Italy 72 poena
3. Chempress / UK Rifle Company Tunisia 72 poena
4. Škobra / Fallschirmjager kompanie 70 poena
5. Voja / Soviet Tankovy batalon 66 poena
6. Nemanja / US Tank company 48 poena
7. Slović / US Airborne company 46 poena
8. Goran / Panzergrenadier kompanie 43 poena
9. Olsianon / Aufklarungsschwadron Tunisia 40 poena
10. Baneblade / Panzergrenadier kompanie 36 poena
11. Melekit / Panzerpioneer kompanie 33 poena
12. Deka / US Tank company 30 poena
13. Vlada / Grenadier kompanie 26 poena
14. Nevenko / Soviet Tankovy batalon 14 poena
User avatar
Mikaan
Posts: 507
Joined: Mon Jul 07, 2008 4:51 pm

Re: Turnir u Novembru

Post by Mikaan »

Samo ukratko da pohvalim organizaciju turnira - lokacija je bila odlicna, Pedja se podobrano potrudio za pomoc novim igracima, display figura na ulazu (sve pohvale :applause: ), logistika i podrska od stane Sigil momaka je bila kvalitetna - sve u svemu svaka cast :-({|= . Ukoliko tome dodamo cinjenicu da je ovo turnir sa navecim brojem igraca do sada (barem se meni tako cini) i da smo imali mnogobrojne posetioce koji su isli oko stolova, raspitivali se i posmatrali (i verovatno razmisljali sta rade ove cudni ljudi sa tim malim cikicama po stolovima i o cemu to pricaju i oko cega se raspravljaju :mrgreen:), mislim da je event vise nego uspeo.

Jos jednom sve pohvale i nadam se da ce na sledecem eventu biti jos vise ucesnika ... :wink:
User avatar
deka
Medved ili Jeti? Odlučite sami.
Posts: 1116
Joined: Thu Feb 24, 2005 3:55 pm

Re: Turnir u Novembru

Post by deka »

Eto, beše to moj prvi FoW turnir... Zapravo to je bilo moje prvo ozbiljnije igranje :oops: :oops: :oops: pošto sam pre danas odigrao jedno pola partije.

Dobra organizacija, dobra lokacija, prijatni oponenti...

Naučio sam dosta o pravilima, imao tri prilično zanimljive partije, (to što zbog liste, terena i same misije nisam imao skoro nikakve šanse u drugoj partiji nema veze), i globalno sam se dosta dobro proveo...

Nadam se da nisam bio mnogo dosadan svojim beskrajnim zapitkivanjima u vezi pravila...

Vidimo se na sledećem turniru... A možda i ranije...

P.S. I da nisam bio poslednji... 8-)
Image Image
User avatar
žubor
Posts: 1893
Joined: Fri Apr 25, 2003 9:35 pm
Location: BGG.CC
Contact:

Re: Turnir u Novembru

Post by žubor »

Duc d' Elchingen wrote:Evo i zvaničnih rezultata:

1. Mikaan / Bataglione Bersaglieri 76 poena
Bravoooooo Mikaane! :applause: :applause: :applause:
Image
User avatar
žubor
Posts: 1893
Joined: Fri Apr 25, 2003 9:35 pm
Location: BGG.CC
Contact:

Re: Turnir u Novembru

Post by žubor »

Mikaan wrote:Samo ukratko da pohvalim organizaciju turnira - lokacija je bila odlicna, Pedja se podobrano potrudio za pomoc novim igracima, display figura na ulazu (sve pohvale :applause: ), logistika i podrska od stane Sigil momaka je bila kvalitetna - sve u svemu svaka cast :-({|= . Ukoliko tome dodamo cinjenicu da je ovo turnir sa navecim brojem igraca do sada (barem se meni tako cini) i da smo imali mnogobrojne posetioce koji su isli oko stolova, raspitivali se i posmatrali (i verovatno razmisljali sta rade ove cudni ljudi sa tim malim cikicama po stolovima i o cemu to pricaju i oko cega se raspravljaju :mrgreen:), mislim da je event vise nego uspeo.

Jos jednom sve pohvale i nadam se da ce na sledecem eventu biti jos vise ucesnika ... :wink:
Nadam se da si dobio najavljenu nagradu ...
B.
Image
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: Turnir u Novembru

Post by opsidiannight »

Turnir je bio superiška.
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
User avatar
Mikaan
Posts: 507
Joined: Mon Jul 07, 2008 4:51 pm

Re: Turnir u Novembru

Post by Mikaan »

žubor wrote:
Duc d' Elchingen wrote:Evo i zvaničnih rezultata:

1. Mikaan / Bataglione Bersaglieri 76 poena
Bravoooooo Mikaane! :applause: :applause: :applause:
Fala Zubore :mrgreen:
User avatar
Chempress
Posts: 401
Joined: Wed Jun 11, 2008 11:27 am
Location: Standard

Re: Turnir u Novembru

Post by Chempress »

Istorijski momenat kada su zabari uzeli turnir! :D
cestitam Mikane! :applause:

a shkobra je moj novi arch nemesis! :D izludeo sam u onoj poslednjoj partiji! :D mozda sam se malo i previse zaneo :oops:
ali onaj juris je stvarno bio sumanut :D lol GG
Nemanja
Posts: 805
Joined: Mon Jun 07, 2010 1:01 pm

Re: Turnir u Novembru

Post by Nemanja »

Moram da pohvalim organizatore turnira, celu ekipu iz Sigila i naravno Pedju :applause:
Hvala i svim mojim protivnicima na zanimljivim i korektnim partijama.
Sve u svemu, veliki napredak FoW-a u Srbiji u svakom pogledu. Nadam se da je sledeci korak ,,internacionalizacija" turnira.
p.s.za divno cudo nisam dobio kaznu za parking, sto mi je bas ulepsalo dan posle lose poslednje partije
User avatar
Baneblade
Posts: 396
Joined: Thu Apr 10, 2008 12:00 am
Location: Teretana

Re: Turnir u Novembru

Post by Baneblade »

ja bih takodje cestitao Milosu na pobedi i od srca sve najbolje sto se tice organizacije.prostor u kojem se odigrao turnir je iskidao to sam vise puta komentarisao za vreme turnira.ona mala postavka vozila na ulazu u galeriju je bila bas super.steta sto sam dosao polu mrtav i ne ispavan inace bi mi bilo jos lepse.prosto lepo ti bre da igras u onom okruzenju.
Александар Велики је заправо српски војсковођа Александар Карановић и он је трећи српски војсковођа који је у свом походу на исток дошао до Индије. Пре њега су то учинили Нино Белов и Сербо Макаридов.
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Re: Turnir u Novembru

Post by Skobra »

A bre ljudi pa kad cu ja da osvojim turnir? 3 pobede u 3 partije i opet cetvrti! :evil:
Sve cestitke Milosu za prvo mesto i to sa spageti manekenima i sve pohvale za moje protivnike Goluba i Cempresa... Iako sad jos vise mrzim engleze obe partije su bile bolesno dobre!
Turnir je generalno bio odlican te puno pohvala organizatorima a sutra cu malo opsirnije o utiscima
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

vojislav
Posts: 12
Joined: Sat May 22, 2010 2:54 pm

Re: Turnir u Novembru

Post by vojislav »

pozdrav svima,
prvo da se zahvalim Pedji koji je bio kao extra i tricao od stola do stola pomagajuci svima. prvi put sam zaigrao FOW juce i bilo je extra. Hvala jos jednom Pedji. Ako neko zeli da protiva rusa okusa srecu ja sam uvek voljan.

p.s.
postavite slike ko ima

Pozdrav
Vojislav
Olsianon
Posts: 1467
Joined: Tue Nov 04, 2008 8:17 am
Location: Lazarevac
Contact:

Re: Turnir u Novembru

Post by Olsianon »

Cestitam Milosu na osvojenom prvom mestu :) !
Organizatori turnira svaka cast!
Pedja je odlicno komandovao stafom od Sigila :D i zasluzuju jedan veliki :applause: :applause: :applause: :applause: :applause:
Sve hvale i mojim protivnicima Deki, Nemanji i Slovicu :)
Veliki pozdrav svim ucesnicima turnira i nadam se sledeci put jos vecem broju igraca!
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Re: Turnir u Novembru

Post by Skobra »

Ajd sad malo detaljniji utisci sa turnira. Posto sam na vreme pripremio rusku llistu Pedja je odlucio da sacuva moj renome temeljnosti (neki bi rekli sporosti :wink: ) pa me je prebacio u svabe. I ja sam shvatio da je reputacija ipak bitna pa sam sa listom cutao sve do petka nekih 22h i mudro cekao Pedjin preteci poziv. Ono jeste tada bilo lakse uraditi listu uz pomoc Army buildera ali Pedja ipak nije bio toliko umoran pa nisam uspeo da proteram ni bednih 5 poena vise :( Ono cisto par informacije, posto sam sada prvi put detaljnije zagledao novi East front. Generalno smanjene su cene za vecinu jedinica (pricam za ruse i FJ) sto je opet u skladu sa BF strategijom prodaje sto vise figurica :? Za recimo FJ je sada lako moguce sklopiti cetu od 8 efektivnih vodova (racunajuci i Kampfgrupu) sto je po staroj knjizi bilo gotovo nemoguce. Za ruse je situacija jos povoljnija tako da ce horde tenkova postati jos vece. Mnogo je i vise opcija za kreiranje cete buduci da je skinuto ogranicenje u pogledu odnosa combat i support platuna.

Prostor
Ovaj put 10 za prostor. Odlicno mesto, puno prostora sto kaze da se covek razmase. Displej vozila je odlicna ideja i privlacio je najvise paznje. Medjutim zamerka organizatorima na vizuelnoj prezentaciji turnira i FoW-a. Naime na onolikom izlogu nalepljen je samo 1 (jedan) plakat - ako se list A4 formata moze nazvati plakatom. Sto je najgore i ta slika je bila nekako neprepoznatljiva i neutralna (naslovna strana rulebuka). Veoma veliki propust je uz neke atraktivnije i vece plakate sigurno bi interesovanje prolaznika bila znatno vece. Druga zamerka (ne znam da li osnovana ili ne) je sto se moglo izloziti i nesto robe pored displeja. Kutije su dosta atraktivne i ako nista drugo moglo se prodati par komada. Mozda je trebalo i malo vise osoblja koji bi davali objassnjenja zainteresovanim prolaznicima jer su igraci bili fokusirani na igru a Pedja nije mogao da podmiri potraznju. Mislim da je propostena velika sansa da se FoW jos vise popularizuje...

Lista
Buduci da je vecina lista bila tenkovska i pri kreiranju svoje cete malo sam se vise orjentisao na AT aspekt. Nazalost ta kombinacije se i nije pokazala najsrecnija buduci da sam u dve partije bio napadac i to protiv pesadijskih ceta.

Hq + 2 panzerknackera + pupschen - standardno zajebani smg/knacker timovi. U jednoj partiji su se SMG-ovi pokazali fenomenalno. Nazalost ni jednom nisam koristio knackere
2 x full FJ platun sa pnzknack - fearles/veterani! zaista ubitacni i zilavi
Lg40 recoilles - bljak, 70 poena da se poveca broj vodova. Nazalost konstantno sam zaboravljao da nemaju gun shield pa su samo donosili poene neprijatelju
3 x Pak40 - prvi put sam ih koristio i zaista su odlicni
2 x stug F8 - standardno dobri
Fj artiljerija G36 (oni brdski topovi) - nije se preterano eksponirala. Los FP (6) nije pomagao kod bombardovanja a i nisam usprevao da poklopim neku pesadiju na otvorenom.

Prva partija
FJ vs Tankovy (Nevenko)
Encounter

Protivnik izvodi 2 voda T-34 (5 i 8 tenkova + T-34 iz Hq) dok su pesadijski vod (2 platuna) i kacuse u rezervi. Nasuprot njima 2 FJ voda i Pak 40. Na sredini table suma i veliko selo tako da pakovi nisu imali bas dobar vidik. Naravno i ja sam se potrudio da izaberem prilicno losu poziciju. Protivnik krece 6" da bi opalio koji metak ali to je sve prilicno neefikasno. Doduse prva ispaljena granata pogadja observera pravo u celo i on pada kao prva zrtva bitke. U drugom potezu tenkovi se kao nesto kriju po selu i pokusavaju da pucaju po FJ - naravno FJ su ukopani, GtG, concealed tako da tu ima slabih rezultata.

U trecem potezu ruske rezerve se ne pojavljuju ali se Nevenko odlucuje na akciju. Manji vod T-34 napada na jedno krilu dok veliki vod sa komandirom na drugom krilu jurisa na FJ. U defanzivnoj vatri pupschen ubija jedan T-34 :D , tenkovi ubijaju jedan FJ tim a ostatak platuan se dobrovoljno povlaci. Tenkovi prate povlacenje i ulaze u zonu vatre Pak voda. 2 Pak pucaju po manjem platunu i ubijaju 4 komada, tekovi padaju moral i povalce se. Jedan Pak puca po vecem vodu i ubija jedan tenk. Pupschen se okurazuje i opet pogadja tenka ali ga samo bailuje.

Ruske rezerve opet ne dolaze, tenkovi nesto pucaju, juris je slabasan (ubijaju samo jedan FJ tim). Ni nemacke rezerve nemaju nameru da se pojave ali Pak baterija sada posvecuje punu paznju velikom platunu i ubija 1 a bailuje 3 tenka. 3 ubijena tenka, 4 bailovana i 2 ziva traze moral check. Kec pracen dvojkom uzrokuje bezaniju kompletnog voda sa sve komandirom bataljona.

p.s. Kuriozitet je da sam PRVI zavrsio partiju! Ej ja! Prvi zavrsio! \:D/ . Protivniku svaka cast ali bre nista ne moze da me zadivi vise od toga da ja PRVI zavrsim krug!

FJ pobeda 6:1, poeni 31-1 (28 osnovni + 3 za unistena 2 voda i HQ)

Druga partija
FJ vs UK rifle (Golub)
Breaktrough

Golub je jedan od najprijatnijih saigraca ali moram priznati da su mi UK infantry najomrazeniji. To bre stoka veteranska samo se zabije u rovove i cuti pa ti gledaj sta ces! Ono mi FJ-ovci makar pricamo pa se za nas ne moze reci isto. Golub je furao ono klasicno - 2 puna infantry platuna, 1 kraci platun, ona ogromna artiljerija, platun vickers HMG i 3 shermana, naravno gomila Piat-a i f*king gajdas. Oko lik je predstavljao 2iC ali je psiholoski mnogo dobra fora jer te nesto uzasno vuce da ga ubijes pa da ne svira vise!

Na svu muku ja napadac! Naravno Golub nabija svoje platune sto je dalje moguce i meni ostaje samo mali komad terena za postavljanje. Odlucujem se za prilicno riskantnu postavku - na tablu ide artiljerija, Pak40 i stugovi dok 2 Fj platuna i Lg40 idu u rezervu.

Pakovi u prvom krugu ubijaju 1 Uk atriljerijski tim (sto ce se kasnije pokazati izuzetno bitnim). Golub videvsi saku nemackog jada krece sa 2 platuna pesadije i tenkovima dok jedan veliki platun trci ka objektivama. Pucanjem ubija 1 Pak.
Sledeca 2 kruga Uk pesadija jurisa na moju cetvrtinu, ja sa stugovima jurim za jednim platunom (sa gajdasem) i mitraljiram. Gine par engleza i (cini mi se) FJ observer.

U trecem krugu prsti na sve strane. UK pesadija jurisa, moj CinC, 2iC i Pak Platun comander praste Smg-ovima po englezima (9 pucanja nije zanemarljivo), odbijaju neke jurise, ubijaju par engleza. Englezi opet asaultuju observera i priblizavaju se na jurisno odstojanje od svapske artiljerije. Stugovi ubijaju Piat tim i gajdasa! \:D/ Na tablu stize i FJ vod iz rezerve. Zauzima objektiv i puca po Uk pesadiji. Ubija par timova ali ih ne pinuje i odustajem od jurisa. Kao nagradu Golub ih lepo sve do jednog pobije, nesto artiljerijom, nesto pucanjem a ostatak dokusuruje jurisem (gubi par timova pri tome).

Cetvrti krug. Moji HQ timovi i Platun comanderi opet iskacu iz sume i pucaju po englezima (sad je to vec 12 smg pucanja) i engleski vodovi se polako smanjuju. Iz rezerve stize FJ vod i Lg40. Fj platun prasti za sve pare i vec u shootingu unistava kompletan UK vod koji cuva objektive. Jednu objektivu zauzima FJ vod a drugu LG40 vod (i glupo izlazi na nisam vickers HMG odeljenju :oops: ). Naravno Golub ih lepo postrelja mitraljezima (naravno opet sam zaboravio da nemaju gun shield). Na drugoj strani table, u mojoj cetvrtini golubova UK manja pesadija jurisa i upada u kombinovanu defanzivnu vatru - Van der Hoyt (on mi je glumio CiC-a) i ekipa praste smg-ovima i totalno unistavaju platun. Drugi platun pokusava istu pricu i prolazi slicno. Moji pakovi padaju moral i bivaju unisteni.

Peti i sesti potez. Bitka se lomi. Golub ide na moral break a ja pokusavam da sacuvam objektiv do pocetka 6 kruga. Shermani unistavaju moj HQ koji sam lakomisleno ostavio izlozen. Ja gadjam stugovima vickerse koji su se namontirali u crkvi ali bez nekog uspeha. FJ se ukopavaju i cekaju neminovno murder/stonk/death UK bombardovanje. Medjutim sad se pokazuje koliko je bilo srecno ono unistavanje 1 UK artiljerijskog tima. Naime 2 tima su iza sume i ne mogu da bombarduju tako da englez ima samo 5 orudja te ne moze da ima siroki templejt. FJ platun prolazi u oba kruga sa gubitkom samo 1 tima i u 6 krugu odnosi pobedu \:D/

p.s. Definitivno jedna od najboljih partija koju sam ikada igrao. Napeta od samog pocetka, uz mnostvo obrta. Pobeda je visila o koncu a Golub kao i uvek fer i prijatan igrac :applause: . Partija koju cu se uvek secati!
FJ pobeda 4:3, poeni 20-12 (20 osnovni, broj izgubljenih platuna jednak. Pak, Fj platun, LG40 i Hq naspram 3 infantry platuna i HQ)

Treca partija
FJ vs UK rifle (Cempress)
Cauldron

Uff... sta reci? Vec napomenuh da mrzim UK infantry ali bre evo i druge partije sa njima. I ovog Cempressa nikako da zaobidjem na turniru? Ama nikako... Ovoga puta je furao neku trained UK infantry i naravno one svoje reccon pacove - i mislim da mu bre te nesrece treba zabraniti! Samo njemu i to zauvek :twisted:

Jedna zamerka na table. Tabla na kojoj smo igrali je imala ogromnu sumu u sredini. Znaci za defendera u Cauldron misiji savrsenstvo. Siguran sam da ni jedna tenkovska ceta ne bi mogla nikada da pobedi na ovom terenu u Cauldron misiji! Apsolutno nikada. Cisto napomena da se malo povede racuna o ovakvim terenima ubuduce.

Naravno ja napadac. Cempresova lista: 3 infantry platuna, 3 Chercila, ogromna artiljerija, 6" AT topovi, minobacaci i recconi (koji se jelte dele na 2 platuna maj*ku im pacovsku!). Ni manje ni vise nego 10 vodova, na srecu confident trained. Pa ti gledaj jadni svabo gde ces. Cempres naravno nabija 2 platuna u sumu, Cercile stavlja u ambush a 2 recce platuna se montiraju oko sume. Ja izvodim 2 FJ platuna i artiljeriju. Buduci da UK imaju 5 platuna na tabli znatno mi ogranicavaju prostor za postavljanje tako da sam artiljeriju morao da ostavim potpuno izolovanu.

Cempres koristi ambush, krece ka artiljeriji i bukvalno je napastvuje sa Chercilima (srecom jedan se boguje u sumi). Prednji oklop mu je 8, meni je AT 9 znaci mogu samo da ga mrzim. On polako kljucka pucanjem mada sam u jednom trenutku uspeo da mu bailujem jednog chercila. Nazalost u prethodnom potezu sam izgubio platun komandira tako da 2iC nije mogao sam da asaultuje (independent tim).
I svapske i UK rezerve dolaze uredno. Moji pak40 ubijaju onaj bogovani Chercil a stugovi unistavaju UC recce platun. Zauzvrat Cempres unistava moju artiljeriju i pocinje da napucava Lg40 koji sam budalasto ostavio na vidiku (sta oni nemaju gun shield? :oops: ).

Buduci da smo obojica vec bili pomalo umorni, mislim ja definitivno i da ne bi pocelo smaranje. Odlucujem se da krecem u masovni juris. E sad tu nastaje velika guzva - Stugovi i 2 FJ platuna se spremaju da asaultuju 2 UK infantry platuna koji su ukopani u sumi. Prvi krecu stugovi koji se dobro pakazuju u sumi, ubijaju 3-4 tima i nakon toga jedan od njih biva unisten a drugi se povlaci. Opet sreca je sto su sada oba UK platuna pinovana te i padobranci krecu u juris. Nakon krvave ali bas krvave borbe (FJ su veterani ali englezi imaju ono bulldog pravilo), FJ osvajaju objektivu (ostaju ziva samo 3 tima) dok nasuprot njima stoje 2 UK tima i UK CiC.
U sledecem potezu Cempres unistava LG40 platun, mrda Chercile ali se sve svodi na to da li ce uspeti da jurisom unisti ostatke FJ platuna. Jurisa, kratka borba koju prezivljava UK CiC i jedan FJ tim pri cemu svabe zadrzavaju objektiv i odnose pobedu.

p.s. Partije FJ i Cempresove UK infantry su definitivnoi postale festival kasapljenja. Igrali smo na svakom turniru i svaki put se poklali do kosti. Dobra i napeta partija medjutim definitivo mi je 3 partije u danu previse. Pogotovo kada su poslednje 2 tako intenzivne i napete - a opet to je gotovo uvek slucaj kod infantry vs infantry sukoba. Cempress standardno ugodan protivnik. Da tdefinitivno mu treba zabraniti da vodi recce platune! :D

FJ pobeda 4:3, poeni 19-13 (20 osnovni, meni -1, Cempresu +1 zbog razlike u broju izgubljenih platuna. Artiljerija, Fj platun, LG40 i Hq naspram 2 infantry platuna i UC platun)


Generalno dobar turnir i mislim da ovaj put pobednik ne bi trebao da prodje bez nagrade! Takodje bi bilo fino da Pedja postuje slike sa turnira i da izbaci rezulate svih partija, da mi statisticari vidimo kako su prosle koje cete.
A i vi ostali bi mogli malo da se raspisete :-({|=
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Re: Turnir u Novembru

Post by Ko, jel' ja? »

Evo kratkog video zapisa sa turnira
http://www.youtube.com/watch?v=n6bYNWvNfKU

Videcu uskoro da okacim i slike.
User avatar
Baneblade
Posts: 396
Joined: Thu Apr 10, 2008 12:00 am
Location: Teretana

Re: Turnir u Novembru

Post by Baneblade »

ja sam uhvatio svega dve slike mobilnim...
Image
Image
Александар Велики је заправо српски војсковођа Александар Карановић и он је трећи српски војсковођа који је у свом походу на исток дошао до Индије. Пре њега су то учинили Нино Белов и Сербо Макаридов.
User avatar
deka
Medved ili Jeti? Odlučite sami.
Posts: 1116
Joined: Thu Feb 24, 2005 3:55 pm

Re: Turnir u Novembru

Post by deka »

Pošto sam ja izgleda "operisan" od upotrebe sprave za slikanje, a i zaboravim da slikam kada se "zaigram", ovo je nešto što mojih slika što još liči na nešto :oops: :oops: :oops:

Image
Prva pustinjska tabla čeka na početak bitke

Image
Borbeni inženjerci čekaju svoj red

Image
Neki švabovi koji čekaju deployment...

Image
Postavka u prvoj partiji sa Igorom....

Image
Šermani i artiljerija na početnim položajima

Image
Šermani na početnim položajima u krupnom planu

Image
Centar table sa šermanima

Image
Šermani i Stjuarti kreću napred...

Image
105mm hoviceri traže žrtve

Image
Čiko talijan počinje da sprovodi svoj lukavi plan...

Image
Talijanska pešadija odmara u žitu pored objektiva

Image
Postavka u trećoj partiji na drugoj pustinjskoj tabli protiv Baneta
Image Image
Olsianon
Posts: 1467
Joined: Tue Nov 04, 2008 8:17 am
Location: Lazarevac
Contact:

Re: Turnir u Novembru

Post by Olsianon »

Nesto fotki i sa moje strane :)
Image
Image
User avatar
Mikaan
Posts: 507
Joined: Mon Jul 07, 2008 4:51 pm

Re: Turnir u Novembru

Post by Mikaan »

Ne bi bilo lose da se okaci i neki topic sa par slika i komentarom na FoW sajtu - cisto da podsetimo svet da se i ovde igra FoW :mrgreen:
Olsianon
Posts: 1467
Joined: Tue Nov 04, 2008 8:17 am
Location: Lazarevac
Contact:

Re: Turnir u Novembru

Post by Olsianon »

Mikaan wrote:Ne bi bilo lose da se okaci i neki topic sa par slika i komentarom na FoW sajtu - cisto da podsetimo svet da se i ovde igra FoW :mrgreen:
Dobar predlog :)!
User avatar
deka
Medved ili Jeti? Odlučite sami.
Posts: 1116
Joined: Thu Feb 24, 2005 3:55 pm

Re: Turnir u Novembru

Post by deka »

Olsianon wrote:
Mikaan wrote:Ne bi bilo lose da se okaci i neki topic sa par slika i komentarom na FoW sajtu - cisto da podsetimo svet da se i ovde igra FoW :mrgreen:
Dobar predlog :)!
I? Napravi li neko štogođ po ovom pitanju?
Image Image
User avatar
Baneblade
Posts: 396
Joined: Thu Apr 10, 2008 12:00 am
Location: Teretana

Re: Turnir u Novembru

Post by Baneblade »

a nece niko vise da kaci slike,trebalo bi da ih bude bar nekoliko sa uslikanim celokupnim prostorom pored ovih sa stolovima,cisto da bude onako lepa celina,onako gala!plus mislim da su nasi stolovi u samom vrhu po kvalitetu zakljucno iz onoga sto sam vidjao po fow forumu.

ako se neko odluci da baci jos koju sliku ja bi napisao report na fow forumu cisto da se vidi da u srbiji rolamo sa stilom!
Александар Велики је заправо српски војсковођа Александар Карановић и он је трећи српски војсковођа који је у свом походу на исток дошао до Индије. Пре њега су то учинили Нино Белов и Сербо Макаридов.
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Re: Turnir u Novembru

Post by Skobra »

Koliko ja znam Pedja je slikao dosta na turniru. Ne znam zasto ne kaci slike?
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: Turnir u Novembru

Post by Duc d' Elchingen »

jedno pitanje za sve učesnike turnira
proverite svoje tokene da kojim slučajem 4 moja nemačka Gone to the Ground nisu slučajno kod nekog od vas
reč je o crnim tokenima sa žutim X

hvala unapred
User avatar
Mikaan
Posts: 507
Joined: Mon Jul 07, 2008 4:51 pm

Re: Turnir u Novembru

Post by Mikaan »

Za one koje zanima - izasao je kratak clanak o turniru u decembarskom broju Sveta Kompjutera na 93-coj strani :mrgreen:
Olsianon
Posts: 1467
Joined: Tue Nov 04, 2008 8:17 am
Location: Lazarevac
Contact:

Re: Turnir u Novembru

Post by Olsianon »

Mikaan wrote:Za one koje zanima - izasao je kratak clanak o turniru u decembarskom broju Sveta Kompjutera na 93-coj strani :mrgreen:
Odlichno :D
Evo i sken clanka iz Sveta Kompjutera
Image
User avatar
Baneblade
Posts: 396
Joined: Thu Apr 10, 2008 12:00 am
Location: Teretana

Re: Turnir u Novembru

Post by Baneblade »

Olsianon wrote:
Mikaan wrote:Za one koje zanima - izasao je kratak clanak o turniru u decembarskom broju Sveta Kompjutera na 93-coj strani :mrgreen:
Odlichno :D
Evo i sken clanka iz Sveta Kompjutera
Image
bogami bas lepo,kratko i jasno.
Александар Велики је заправо српски војсковођа Александар Карановић и он је трећи српски војсковођа који је у свом походу на исток дошао до Индије. Пре њега су то учинили Нино Белов и Сербо Макаридов.
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Re: Turnir u Novembru

Post by Skobra »

"surovi sobni stratezi slali pesadiju u samoubilacke jurise" 8O
Tja tu i tamo... Jbt pa makar je FoW poznat po faktoru Morala i nepostojanju potrebe da pobijes sve protivnicke figure? A samoubilacki jurisi su retkost u FoW-u
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

Locked

Return to “Flames of War”