moj predlog za sledeci "online painting contest"

Locked
User avatar
sto mu gromova
Posts: 1089
Joined: Sun Oct 23, 2005 3:29 pm
Location: blok 21

moj predlog za sledeci "online painting contest"

Post by sto mu gromova »

ciao drugari.

pre par minuta mi pade jedna kul ideja za sledece takmichenje. vec par dana razmishljam da bi bilo kul farbati bretonsku konjicu. pre svega zato shto pruza neverovatno mnogo mogucnosti za kolor shemu, i zato shto na kraju uvek moze da izgleda kao jedinica.
evo i razloga zashto pominjem chinjenicu da uvek moze da izgleda kao jedinica, i moja ideja o nagradama, ucheshcu i svemu ostalom:


-za pochetak sam razmishljao da svaki uchesnik plati svog bretonca na konju, to jest, da uchestvuje podjednako u kupovini kutije. u kutiji ima 8 konja, a to bi znachilo da bi svako trebalo da uchestvuje sa 200-300 dinara (ako se ne varam), i mislim da to i nije mnogo.

-svako bi odabrao svog konja i konjanika sa opremom, i imali bi 14 dana da mi poshaljete sliku/e zavrshenog rada.nakon toga bi usledilo glasanje, koje bi najverovatnije bilo na istom principu kao i ovo poslednje, shto znachi da bi glasali za 5 najboljih radova. mozemo da diskutujemo o alternativnom nachinu, ako mislite da imate bolju, a ne toliko komplikovanu ideju.

-i sada ono shto bi mozda bilo i najinteresantnije, a to su nagrade, i kako mislim da ih ostvarimo zajedno.
moja ideja je da pre glasanja svi donesete vashe bretonce u hobi stor, i da ako ja nisam tu, ostavite ih duletu ili kirganu.u nekoj kutijici ili nechemu slichnom. posle glasanja i proglashavanja pobednika, sam mislio da postavim celu konjicu na "ebay", i da se nagrade podele od finalne cene aukcije.

-razmishljao sam da u tom sluchaju mozda bude nagrada za prvih 5, ili mislite da bi bilo u redu da se podele nagrade za prvu trojicu, kao i do sada?


chekam vashe mishljenje, i mislite o tome. ovo moze da bude jako interesantno.
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: moj predlog za sledeci "online painting contest"

Post by Shunka »

Uh, ipak bi morao postojati neki sklad oko stila farbanja, postolja, i u krajnjoj liniji kvaliteta farbanja da bi se modeli mogli staviti u istu jedinicu.
Padale su i meni slicne stvari naum...

Ono sto mi najvise ne igra u svemu ovome je koncept takmicenja.
Mogla bi to vise biti neka ne-takmicarska manifestacija (hmmm... postoji rec za ono sto hocu da kazem ali ne mogu da se setim), gde se mi skupimo, pazarimo te konje, dogovorimo se oko unificirajucih elemenata (npr. svi radimo metalik, i postolja sa plutom i flockom), svako ofarba svog konja (i jahaca), sve to djuture prodamo, i podelimo novce medju sobom. Na kraju javnost moze da se divi nasem kolektivnom ucinku, a mi izmedju sebe mozemo da vecamo ko je sta dobro uradio i sta se kome najvise svidja.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
orome pancevo
Posts: 493
Joined: Wed Apr 19, 2006 12:47 pm

Re: moj predlog za sledeci "online painting contest"

Post by orome pancevo »

Ja sam za. :D
audaces fortuna iuvat
Shunka wrote:Upravo sam se setio da sam ja mod ovde!
Aman bre ljudi ne preterujte u zajebavanju coveka!
User avatar
sto mu gromova
Posts: 1089
Joined: Sun Oct 23, 2005 3:29 pm
Location: blok 21

Re: moj predlog za sledeci "online painting contest"

Post by sto mu gromova »

Shunka wrote:Mogla bi to vise biti neka ne-takmicarska manifestacija (hmmm... postoji rec za ono sto hocu da kazem ali ne mogu da se setim), gde se mi skupimo, pazarimo te konje, dogovorimo se oko unificirajucih elemenata (npr. svi radimo metalik, i postolja sa plutom i flockom), svako ofarba svog konja (i jahaca)...
to jeste super ideja, ali razmisli o tome da ne moze svako kao ti da ofarba konja i konjanika za jedan dan, i da bude zadovoljan njegovim izgledom. zato i zelim da to farbanje potraje, i da svako odvoji onoliko vremena koliko mu prija dnevno, ili jednom u par dana, i da posle dve nedelje poshalje sliku kojom ce biti zadovoljan.
meni se chini da su na proshlom takmichenju svi bili manje-vishe zadovoljni svojim slikama. naravno izuzimam jocu :lol: , tako da mislim da ljude ne treba forsirati, jer mislim da bi od prodaje mogle da se podele fine nagrade.

slazem se sa idejom da bi mozda bilo u redu da svi rade postolja na isti, ili slichan nachin, i da recimo, svi rade metalik bojama.
ja bih posle takmichenja postovao kolektivnu sliku na coolminiornot, postovao bi i na cmon forum sa prichom da je u pitanju konjica sa takmichenja, i da fond od prodaje ide u nagrade. isto tako, linkovao bih ebay aukciju na cmon, tako da sa sigurnoshcu mogu da kazem da bi shanse za prodaju bile skoro 100%
User avatar
slayer king
Posts: 811
Joined: Sat Mar 18, 2006 8:24 am
Location: Zvezdara

Re: moj predlog za sledeci "online painting contest"

Post by slayer king »

Ja sam za, u bilo kojoj varijanti, mada moram priznati da mi je malo gotivnija Shunkina ideja.
Last edited by slayer king on Fri Apr 17, 2009 7:44 am, edited 2 times in total.
Image
opsidiannight wrote:Čitaj moje postove, šećeru.
User avatar
Kirgan
Ser
Posts: 1624
Joined: Mon Sep 06, 2004 12:32 pm
Location: Banovo Brdo Republika

Re: moj predlog za sledeci "online painting contest"

Post by Kirgan »

Ja sam za mada recimo imam predlog da se pored uobicajene heraldike ubaci krstaski element tj da su dosli iz pohoda u Arabiji tako da bi taj element pored postolja objedinio jedinicu znaci bilo bi polje koje je belo sa crvenim krstom recimo da mi to pada na pamet kao ideja 8) :twisted:
Josef Quartjin (Enemy Within):

"Zbogom Wittgendorf-e na k...c te nabijem" Sommerzeit 13. 2512.
User avatar
orome pancevo
Posts: 493
Joined: Wed Apr 19, 2006 12:47 pm

Re: moj predlog za sledeci "online painting contest"

Post by orome pancevo »

Sve je ovo cool,nego...kad ce taj contest? :D
audaces fortuna iuvat
Shunka wrote:Upravo sam se setio da sam ja mod ovde!
Aman bre ljudi ne preterujte u zajebavanju coveka!
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: moj predlog za sledeci "online painting contest"

Post by Dzon Vejn »

Vecina stvari mi se slazu sa Sunkinim misljenjem.

"Da se ja pitam, ja bih proterao autobus ovuda":

1. Bretonci sa istim postoljima... ne bih dodatno ogranicavao nacin farbanja. Mozda da se ispostuje neka heraldika na njima (nije bitno sta - dakle ne moraju svi da imaju isti znak, ali da je pozadina toga zajednicka (ja sam 1 od svojih unita bretonaca "nazvao" elemental knights, te svaki ima neki element na sebi kao osnovu, i plus heraldika prati tu temu) - mislim da tema ima toliko mnogo da mozemo bukvalno bilo sta da odaberemo).

2. To ostavlja prostor da moze svako kuci da farba kako hoce i tempom kojim hoce.

3. Nagrade se skupe i podele na ravne casti. Opcija b) nagrade se skupe, 10% ide u fond za Feanora, ostalo se podeli na ravne casti :D.

4) Posto ima samo 8 figura, duboko sam ubedjen da ljudima nece biti problem da ocene dodatne 3 figure, a bilo bi jako lepo (i fer).

5) Rok koji god da je - to je rok do kada trebate da donesete figure na lokaciju Y. Sa te lokacije je pokupi osoba X i ista osoba uslika sve figure. Mislim da ce to dosta doprineti "pravednosti" takmicenja. Neke od figura koje sam video uzivo izgledaju DRASTICNO drugacije nego na slici ;).

Sidenote: posto je ovo tip "takmicenja" u kome svi daju kintu za figure, a nagrade stizu "spolja", ovako nesto bi moglo konstanto da se odrzava. Imperijalna milicija moze da ima razlicite boje, zombiji isto, lizardi uslovno, undivided CSM, horori, verujem da ima jos stvari koje sam propustio.

Da li je dozvoljeno konvertovanje?
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
arborsomniorum
Posts: 410
Joined: Wed Oct 17, 2007 12:49 am
Location: Нови Сад, Србија

Re: moj predlog za sledeci "online painting contest"

Post by arborsomniorum »

Hocu i ja da se ukljucim. Hoce li smetati, da nabavim sam konjanika, jer mi je preveliki cim da idem do Bga zbog jedne figure... Naci cu novog konjanika iz boksa... i poklonicu cu ga, posto ga posaljem Vama u Bg, a Vi radite sta Vam je volja...
User avatar
orome pancevo
Posts: 493
Joined: Wed Apr 19, 2006 12:47 pm

Re: moj predlog za sledeci "online painting contest"

Post by orome pancevo »

Ne trebaju svi da imaju istu/slicnu color-semu,ili heraldike.To je i poenta sa farbanjem bretonaca,sto svi mogu da budu drugaciji.Jedino se slazem da bi bilo dobro da postolja budu ista,i da svi rade metalik ili NMM,kako god vecina odluci.Ostalo,ko kako hoce i kako mu odgovara.
Jedini problem koji ce mozda kvariti takmicenje,je komanda.Ako hoces da se to proda na ebayu,za igranje je onome ko kupuje,veoma neophodna(naravno uvek moze da se desi da ih kupi neki kolekcionar,kome je nebitno,ali ovako pocecavas broj kupaca),ali to moze da stavi u prednost onoga koji radi zastavnika.Meni je apsolutno sve jedno sta bih farbao,poslednji cu uzeti svog bretonca,pa sta ostane.
audaces fortuna iuvat
Shunka wrote:Upravo sam se setio da sam ja mod ovde!
Aman bre ljudi ne preterujte u zajebavanju coveka!
User avatar
Kirgan
Ser
Posts: 1624
Joined: Mon Sep 06, 2004 12:32 pm
Location: Banovo Brdo Republika

Re: moj predlog za sledeci "online painting contest"

Post by Kirgan »

Napomena pozeljno je da svi rade metalik jer to svi znaju valjda da ne uce na takmicenju nmmmmmmmmmm hrana odo ja :wink: :roll: :lol: 8) :twisted:
Josef Quartjin (Enemy Within):

"Zbogom Wittgendorf-e na k...c te nabijem" Sommerzeit 13. 2512.
User avatar
Zogdar
Posts: 63
Joined: Fri Jun 09, 2006 8:57 pm
Location: Obrenovac

Re: moj predlog za sledeci "online painting contest"

Post by Zogdar »

Ja sam za, sigurno bih ucestvovao.
Mislim da bi postolja mogla da uradi jedna osoba sva na isti nacin pa da takmicari dobiju zavrsena postolja, pa bi samim tim imali unifikujuci element, mislim ako bi ucesnicima bilo receno da urade postolja na jedan nacin, oni bi imali razlicite pristupe tome pa bi na kraju postolja izgledala manje vise razlicito, pa je bolje da neko uradi sva postolja isto.
I da, za to sam da svi rade metalik, bilo bi nerealno traziti da svi rade NMM.
Sto se tice zastavnika, mozda bi njega mogao da radi neko van takmicenja, mada to bas i nije potrebno.
I mogli bismo i da probamo Shunkinu ideju, tj da raspodela zarade ne zavisi od toga ko je bolje ofarbao, vec da delimo na ravne casti. na kraju krajeva, mozemo da glasamo po tom pitanju.
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Re: moj predlog za sledeci "online painting contest"

Post by Megabaja »

ja sam za i ucestvovao bi... mislim da i dalje treba da dobijaju prva tri rada. Od dva boksa konjice tesko da ces namaci sto evra na aukciji, a da se to deli na petoro je bulja.
pre bih radio ovako, hobi stor obezbedi dva boksa koji se refundiraju na kraju aukcije iz fonda za nagrade, a ucesce je fraj za sve... postolja uradi zlaja na kraju tako da su sva ista...
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
gotmong
Posts: 17
Joined: Mon Jun 02, 2008 9:18 am

Re: moj predlog za sledeci "online painting contest"

Post by gotmong »

Da li ima mesta za jos jednog takmicara? :)
User avatar
sto mu gromova
Posts: 1089
Joined: Sun Oct 23, 2005 3:29 pm
Location: blok 21

Re: moj predlog za sledeci "online painting contest"

Post by sto mu gromova »

polako, pochetak takmichenja josh uvek nije tako blizu. naravno da ima mesta, i da su svi dobrodoshli.

drugari, ne zelim nikoga da uvredim, ali cilj ovog TAKMICHENJA nije da svi zarade, nego da se kao i do sada, i kao i shto ce biti ovog puta, i kao shto ce biti i dalje dok ja organizujem ovakve dogadjaje, nagrade najbolji radovi. "caps lock" na takmichenje je zbog toga shto zelim da naglasim da sam ja ovo zamislio kao takmichenje a ne kao neshto gde cemo svi igrati "ringe ringe raja...", drzati se za ruke, i svi zaraditi za po pljeku i koka kolu.

kao shto svi znate, ja od svih dosadashnjih takmichenja nisam imao nikakvu materijalnu korist, niti sam je trazio, niti mi pada na pamet tako neshto, kako sada tako i u buducnosti. moja "tajna" zamisao je da se na ovakvim dogadjajima ljudi koliko-toliko nateraju da daju shto je vishe moguce od sebe, i na taj nachin uvere pre svega sebe, a posle i druge da umeju da urade neshto lepo i kreativno, i da imaju potencijal da ofarbaju svoje armije na najreprezentativniji moguci nachin. generalno, ciljam na to da ako je ikako moguce utichem na opshti kvalitet farbanja figura i armija, ne bi li se tamo negde mozda jednog dana prochulo da ovde ljudi imaju odlichno ofarbane armije i da ovde ima kreativnih ljudi.

mozda sam ovim gore malo otishao od teme, ali u svakom sluchaju sam zeleo da i to znate. poenta je da se i ovde na nashim malim takmichenjima (koja na moju srecu i zadovoljstvo postaju sve veca i veca) kao i u drugim oblastima hobija, nagradjuju najbolji, zato shto tako treba, a ja cu uvek biti za to.
i ja sam malo razmishljao, i ipak bi bilo u redu da se nagrade 3 prvoplasirana. od finalne cene dobili bi:
1. mesto 55%
2. mesto 30%
3. mesto 15%

ja sam takodje za to da svi rade metalik bojama, i da svi imaju koliko toliko ista postolja. to bi bili jedini uslovi koje bi zahtevao od uchesnika. znachi nikakva specifichna heraldika itd... imali bi apsolutnu slobodu kolor sheme, i znakova, crteza itd...

@dzon vejn
konvertovanje bi bilo dozvoljeno, ako je u skladu sa bretonskim izgledom.

@arborsomniorum
ne znam kako bi doneo/poslao tog viteza, ali ako mislish da mozesh, 'ajde. naravno znash i sam. ako figura ne stigne do dogovorenog datuma, smatracu da nisi uchestvovao.

@megabaja
ja bih radije da se odmah plati za box/ove.

@shunka
mogli bi da se jednog dana skupimo ti, ja i par drugara sa skilom i vishkom vremena, i da ofarbamo neshto na nachin na koji si ti predlozio.

aj' zdravo 8)
User avatar
slayer king
Posts: 811
Joined: Sat Mar 18, 2006 8:24 am
Location: Zvezdara

Re: moj predlog za sledeci "online painting contest"

Post by slayer king »

Kad sam rekao da mi se Shunkina ideja svidja mislio sam na vreme za farbanje (jedan dan na nekom dogovorenom mestu, pretpostavljam haustor...), mada se ipak slazem sa Zlajom da ima dosta ljudi koji bi dosta bolje uradili kad bi radili polako kod kuce, tako da ucestvujem u bilo kojoj varijanti. Sto se tice nagrada podrzavam ideju da ih dobiju najbolji.
Image
opsidiannight wrote:Čitaj moje postove, šećeru.
User avatar
milosh
Posts: 891
Joined: Mon Jun 09, 2008 2:11 pm
Location: Vidikovac

Re: moj predlog za sledeci "online painting contest"

Post by milosh »

Ako bude bilo mesta i ja učestvujem sigurno. Sasvim su mi svejedne propozicije pod kojima će se održavati, bilo da samo najbolji budu nagradjeni, bilo da svi budu nagradjeni...
Image
User avatar
Snotling
Posts: 496
Joined: Wed May 23, 2007 7:31 am

Re: moj predlog za sledeci "online painting contest"

Post by Snotling »

Evo jois jedne prijave ako bude mesta... :mrgreen:
User avatar
sto mu gromova
Posts: 1089
Joined: Sun Oct 23, 2005 3:29 pm
Location: blok 21

Re: moj predlog za sledeci "online painting contest"

Post by sto mu gromova »

momci, da li bi vecini odgovaralo da ovo takmichenje pochne 6. jula ove godine?
u sluchaju da odgovara, cenio bih ako bi ste ovde potvrdili svoje ucheshce, zato shto je potrebno da znam koliko kutija konjice da rezervishem.
jedna kutija ce biti sigurno, ali je pitanje da li ce biti vishe od dve. za one koji ne znaju, u kutiji ima 8 konjanika.
josh jednom naglashavam da ivan i ja necemo uchestvovati, ali cemo obojica ofarbati po jednog konjanika kao doprinos nagradnom fondu, u cilju postizanja vece finalne cene aukcije, iz koje ce biti podeljene nagrade prvoj trojici takmichara.

prijavljujte se.
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: moj predlog za sledeci "online painting contest"

Post by Shunka »

Prijav!
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Kirgan
Ser
Posts: 1624
Joined: Mon Sep 06, 2004 12:32 pm
Location: Banovo Brdo Republika

Re: moj predlog za sledeci "online painting contest"

Post by Kirgan »

Jos jedan 8) :twisted:
Josef Quartjin (Enemy Within):

"Zbogom Wittgendorf-e na k...c te nabijem" Sommerzeit 13. 2512.
User avatar
Dorian
Posts: 203
Joined: Wed Mar 26, 2008 7:35 pm

Re: moj predlog za sledeci "online painting contest"

Post by Dorian »

I ja se prijavljujem.
"More than any time in history mankind faces a crossroads. One path leads to despair and utter hopelessness, the other to total extinction. Let us pray that we have the wisdom to choose correctly."

Woody Allen

---
http://dorianm.deviantart.com/
User avatar
slayer king
Posts: 811
Joined: Sat Mar 18, 2006 8:24 am
Location: Zvezdara

Re: moj predlog za sledeci "online painting contest"

Post by slayer king »

Prijavljujem se.
Image
opsidiannight wrote:Čitaj moje postove, šećeru.
User avatar
milosh
Posts: 891
Joined: Mon Jun 09, 2008 2:11 pm
Location: Vidikovac

Re: moj predlog za sledeci "online painting contest"

Post by milosh »

Ja sam imao volju da učestvujem ali 6. jula palim na more tako da vidimo se na sledećem takmičenju.
Image
User avatar
orome pancevo
Posts: 493
Joined: Wed Apr 19, 2006 12:47 pm

Re: moj predlog za sledeci "online painting contest"

Post by orome pancevo »

Prijavljujem se.
audaces fortuna iuvat
Shunka wrote:Upravo sam se setio da sam ja mod ovde!
Aman bre ljudi ne preterujte u zajebavanju coveka!
User avatar
teclis
Posts: 2241
Joined: Sun Sep 23, 2007 11:01 am
Location: Basket teren
Contact:

Re: moj predlog za sledeci "online painting contest"

Post by teclis »

napokon se skola zavrsila, tako da ovaj put ucestvujem, i iskreno se nadam da necu ispaliti.... O:)
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: moj predlog za sledeci "online painting contest"

Post by Hypodermic »

prijav
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
Olsianon
Posts: 1467
Joined: Tue Nov 04, 2008 8:17 am
Location: Lazarevac
Contact:

Re: moj predlog za sledeci "online painting contest"

Post by Olsianon »

Prijavljujem se.....
EDIT: Nazalost moram da odustanem od ucestvovanja....Pozzzz svima.
Last edited by Olsianon on Fri Jun 26, 2009 12:49 pm, edited 1 time in total.
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Re: moj predlog za sledeci "online painting contest"

Post by Megabaja »

i ja.
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
Locked

Return to “Kreativna sekcija”