Projekat - samuraji

Locked
Orthodox
Posts: 79
Joined: Tue Apr 03, 2007 7:20 am
Location: Hamburg

Projekat - samuraji

Post by Orthodox »

Vec dugo vremena se kanim otpoceti sa ovom temom na pravi nacin. Figurice su se skupljale i konacno se prelomilo. U samom projektu imam veliku pomoc od cika Ivana, cije radove moze i on sam da predstavi ili cu ih ja, kako stignu posiljke, ovdje kaciti.

Igrom slucaja smo se upoznali sa jednom prijatnom japanskom porodicom i postali dobri prijatelji. Njihovo prezime je Mori, pa sam malo surfujuci po internetu, nasao i da je klan sa istim prezimenom postojao i da su bili dobrano prosireni po zapadnom Japanu. Oni su mi osnova za projekat. Krecem od nekog perioda oko 1520. godine i prva tura ce biti uspon samog klana. Male borbe protiv lokalnih klanova Ouchi i Amako. Ne znam gdje ce sve zavrsiti, ali bih volio da se to produzi na cijeli period 16. vijeka. Sam period obiluje velikim bitkama, ali naravno tu je onda ogroman izvor i za male skirmishe, sto mene konkretno vise privlaci.

Pravila za igru ce biti samostalno sklepana. Samu osnovu ce ciniti This Very Ground, ali cu ga naravno prilagoditi. Nadam se krajem maja i nekim test bitkama, pa cu i slike i izvjestaje kaciti ovdje.

Velike uniformnosti nema, to odgovara i pocetku samog Sengoku perioda. Tek krajem 16. vijeka u velikim bitkama, veliki daimyo-si su investirali u ashigaru trupe, koje su onda postajale uniformnije i time cijeli efekat za oko ljepsi.

Da ne davim previse, evo i slika:
Image
Image
Image
Image

Ono sto me trenutno okupira je sedam samuraja. Pokusavam da film predstavim kroz jedan (mozda poslije i vise) scenarija. U radu je trenutno grupa seljaka. Kod cika Ivana je sedam samuraja, koji jel'te trebaju malo bolje da izgledaju kao pravi karakteri. Nadam se do vikenda da cu ih imati zavrsene pa cu i te slike da postavim. O tom potom, bicete izvjestavani ...
Pozdrav,
Vaske
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: Projekat - samuraji

Post by Shunka »

Vidim da ce ovo da zaintrigira lokalne japanofile.
Zasad deluje kao super koncept!
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Magi
Posts: 58
Joined: Thu Jan 27, 2005 3:25 pm
Location: Zagreb

Re: Projekat - samuraji

Post by Magi »

Već sad sam na iglama od nestrpljenja!

:wink:
"Shiny. Let's be bad guys."
Orthodox
Posts: 79
Joined: Tue Apr 03, 2007 7:20 am
Location: Hamburg

Re: Projekat - samuraji

Post by Orthodox »

Smrdi naftalin, jeste, znam, ali ... O:)

Polako se priblizava i kraj februara a time i hamburska Tactica (http://www.hamburger-tactica.de). Prezentujem scenario sedam samuraja. Cijeli projekat se vuce nekih godinu dana, farbanje figura, skupljanje i pravljenje terena, testiranje sopstvenih pravila. Bas za protekli vikend smo zavrsili i dvije table, stavljeno je terena sto se za to sprema. Jos izgleda neispunjeno, ali dolaze jos dvije kucice, jos jedna suma, par malih drveca, nekoliko polja, tako da ce sve na kraju izgledati, nadam se, ok.

Poslije Tactice se nadam nekom vecem broju slika i sa samih partija, pa cu okaciti.
Image

i ostatak:
http://i307.photobucket.com/albums/nn28 ... Vasa02.jpg
http://i307.photobucket.com/albums/nn28 ... Vasa03.jpg
http://i307.photobucket.com/albums/nn28 ... Vasa04.jpg
http://i307.photobucket.com/albums/nn28 ... Vasa05.jpg
Pozdrav,
Vaske
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Projekat - samuraji

Post by Dzon Vejn »

Kucica desno na slici 02 mi je bas super. A i ona u sredini je isto lepa. Lepo vam je bojno bolje na slici 05, meni licno bi se jako svidelo kada bi suma bila bambusova (ali ne znam koliko je to tesko izvesti).
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
Orthodox
Posts: 79
Joined: Tue Apr 03, 2007 7:20 am
Location: Hamburg

Re: Projekat - samuraji

Post by Orthodox »

Pa u samom filmu je u pitanju borova suma. napraviti se matene sve moze, ai je mislim velika vremenska investicija. A druga stvar, to su gotova kupljena drva (mislim od Buscha), koja sam stavio na baze i djelimicno ofarbao. Ustedi se dosta vremena, evo sinoc sam uspio ofarbati jos 4 dodatna bora, pa se moze napraviti neka pristojnija sumica. Pokusali smo i sami da sklepamo nesto, ide dosta sporo, prvo zicom se napravi kostur, pa onda prvo napravi koru drveta, sacekaj da se osusi, pa poslije prespi lisce, prednsot je da su sve unikatni radovi, ali bas potraje. Napravio sam jedno tresnjino drvo, ali ostalo je da pospem lisce, a kada cu to sve stici, vise ni sam ne znam.

Ali ideja sa bambusom je notirana! :wink:
Pozdrav,
Vaske
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Projekat - samuraji

Post by Dzon Vejn »

Jel su kuce rucno radjene ili kupljene? Osnova table je isto sjajna, predpostavljam da je ona kupljena (gde?)?
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
teclis
Posts: 2240
Joined: Sun Sep 23, 2007 11:01 am
Location: Basket teren
Contact:

Re: Projekat - samuraji

Post by teclis »

iskreno, figure i teren su bas profi! :applause:
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: Projekat - samuraji

Post by Shunka »

Sve u kompletu fenomenalno izgleda! Mozda jedina zamerka sto su frontline likovi previse zuti, sto pravi cudan kontrast sa ostalima koji su normalne boje. Mada film je crno-beli, ne mozemo znati kakve su boje bili u originalu ;)
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
Orthodox
Posts: 79
Joined: Tue Apr 03, 2007 7:20 am
Location: Hamburg

Re: Projekat - samuraji

Post by Orthodox »

@kuce: www.oshiromodelterrain.co.uk
Fenomenalan momak, radi kao masina, nema se zamjerki. Najvaznije sto realno predstavlja cijeli period, prilicno dosta izucavanja, mislim da mu je supruga Japanka, pa onda kad nesto i vidis uzivo, sve je drugacije.

@figure i frontline: pa ove prve su naravno cika Ivanovo maslo, oni predstavljaju 7 samuraja i moraju tu da se isticu! :) Ovo ostalo ima i njegovih i mojih figura. Ja nesto eksperimentisem sa raznim wash-evima, da vidim sta daje dobar efekat sa malo truda.

@osnova table: cijela tabla (ove dvije ploce) je hand made. Dva komada MDF-a (120cm x60 cm), okolo oivicena sa drvenim lajsnama debljine 1 cm (prvo je MDF skracen po 2 cm sa strana kako bi ostala ploca pocetne povrsine). Iscrtano otprilike gdje sta stoji, onda ima doljepljenih malih brdasaca i ovdje se bas ne vidi, ali suprotni kraj je nesto uzvisen. Ali umjesto naglog skoka, uzimao sam djelimicno po otprilike 1cm pa lijepio jednu preko druge sa djelimicnim odstupanjem. Potom lijepak za drvo i mazi, pijesak (3 razlicite krupnoce), pa farbaj osnovnu farbu. Kad se osusilo onda trava (3 razlicita tipa) i jos nekih flokova i na kraju drybrush sa postepeno sve svjetlijim nijansama. Otprilike tri dana posla, sa pauzama u medjuvremenu kako bi se osusilo (prvo pijesak, pa poslije i osnovna farba, sa ostalim onda ide mnogo brze).

Za mene prva tabla koju sam pravio, ali sam imao pomoc od pravih eksperata. Dosta sitnica se naucilo, kako sta uraditi, na prvi pogled izgleda bezveze kad se cuje, ali se poslije itekako osjeti.
Pozdrav,
Vaske
Orthodox
Posts: 79
Joined: Tue Apr 03, 2007 7:20 am
Location: Hamburg

Re: Projekat - samuraji

Post by Orthodox »

Prezentovao sam moj sto na Tactici, okacio sam post na Turniri i desavanja, tako da ne kacim linkove i slike duplo. Proslo je sjajno, sedam puta sam prezentovao igru, na kraju sam bio prilicno iscrpljen. Rekacije su pozitivne, mnogi su trazili pravila, tako da je sljedece na listi da se sve to napise u nekoj citljivoj formi. Spremaju se i neki novi scenariji, nadam se da cu moci da napisem neki izvjestaj kad budu testiranja. :)
Pozdrav,
Vaske
Locked

Return to “Kreativna sekcija”