Koje boje koristite?

Locked

Dakle,koje boje koristite?

Citadel paints
18
56%
Vallejo model color
1
3%
Vallejo game color
1
3%
Formula P3
0
No votes
Rackham paints
0
No votes
Sve gore navedene
9
28%
Neke gore ne navedene (navedite koje)
3
9%
 
Total votes: 32

User avatar
Viking
Posts: 43
Joined: Thu Jun 04, 2009 8:20 pm

Koje boje koristite?

Post by Viking »

Ne bi bilo lose da navedete zbog cega ste se odlucili za te boje,mada verujem da svako ima odredjeni broj boja razlicitih proizvodjaca.
Last edited by Viking on Wed Feb 24, 2010 11:17 am, edited 3 times in total.
"All will die,but few will have lived."
User avatar
kgkid
Posts: 493
Joined: Thu Nov 18, 2004 8:53 pm
Location: Kragujevac
Contact:

Re: Koje boje koristite?

Post by kgkid »

citadel.

poceo slucajno, posto sam ih kupio u HS, a poazale su se sasvim dobro.

koristio sam i vallejo, ali se one mnogo brzo suse van bocice i pustaju cudne "sekrete" kada se pokusa razblazivanje metalik boja...
kuliraj dete, zivot je pred tobom.
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Koje boje koristite?

Post by Dzon Vejn »

Citadeline - kada sam ja pocinjao (duuuringg the waaar... :D), nije bilo bas nekog drugog izbora, posle sam se vec navikao na te nijanse, i poznajem svaku boju (sa cime mogu da je mesam, koja druga boja je lepa u kontrastu sa njom, kako koja reaguje na ink, itd.), tako da posle nisam ni menjao.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Kirgan
Ser
Posts: 1624
Joined: Mon Sep 06, 2004 12:32 pm
Location: Banovo Brdo Republika

Re: Koje boje koristite?

Post by Kirgan »

Citadel uglavnom po malo Valjeha i mislim da je dobar P3 mi izgleda ok sto sam probao par boja Rakham mi je diskutabilan ima par dobrih koje za sad niko nema :twisted:
Josef Quartjin (Enemy Within):

"Zbogom Wittgendorf-e na k...c te nabijem" Sommerzeit 13. 2512.
User avatar
Homer
Posts: 369
Joined: Sat Oct 14, 2006 1:00 pm

Re: Koje boje koristite?

Post by Homer »

Trenutno sam pravim boje pomocu akrilnog veziva i tempere (da se ne bih jebavao sa pigmentima u prahu).
Takodje koristim i ostale gore navedene, ponajvise Rackham.
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: Koje boje koristite?

Post by Shunka »

Poll-u ozbiljno nedostaje opcija "sve od navedenih".
Problem P3 boja je sto su skuplje od drugih, problem Vallejo boja je sto ih je tesko naci, Rackham boje koristim iskljucivo za highlight-ovanje - sjajne su za kontrolisano nanosenje lakih providnih slojeva, problem GW range-a je sto ne proizvode vise stare inkove (novi washevi su fenomenalni ali rade drugu stvar), a i boje im variraju u kvalitetu (setimo se Desert Yellow-a)...
Ali na kraju krajeva ja volim sto imam toliko razlicitih boja i ne verujem da bih ikad presao samo na boje jednog proizvodjaca.

Edit: da iskoristim samo priliku da jos jednom pohvalim GW-ove foundation boje. Kako vreme prolazi sve ih vise koristim.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Viking
Posts: 43
Joined: Thu Jun 04, 2009 8:20 pm

Re: Koje boje koristite?

Post by Viking »

Opcija "sve gore navedene" dodata(mislio sam da se poll nece "restartovati" :oops: ).
"All will die,but few will have lived."
User avatar
meloras
Posts: 723
Joined: Sat Oct 18, 2003 1:20 pm
Location: Novi Beograd

Re: Koje boje koristite?

Post by meloras »

Koristim citadelu i vallejo od navedenih,a od ne navedenih revell (one koje valjaju),modelmaster i ponekad humbrol.Washeve nekoristim nicije,pravim ih sam od tuseva.
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Re: Koje boje koristite?

Post by Pendargon »

Uglavnom citadeline.
Jako su lako dostupne, a i navikao sam. Doduse, Vallejo boje koje sam probao su mi sve bile fenomenalne, i vise se nikada nisam vracao na citadelu za te nijanse (recimo, jos uvek koristim Vallejo skin tones, mnogo su mi lepse od citadelinih). Takodje mi se svidja sto su u flasicama i ne suse se sa vremenom. Rackham boje mi imaju prelepe nijanse, ali su za moj ukus previse guste, pa me cesto mrzi da ih razvodnjavam.
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
Rover
Posts: 1150
Joined: Fri Feb 13, 2004 6:46 pm
Location: In DooRs

Re: Koje boje koristite?

Post by Rover »

najvishe citadeline i P3, mada imam neshto i valeja i neshto malo rachama. pored toga koristim i neke humbrolove metalike..
"I like my women like i like my cannons: Big, Loud and full of fire"
Locked

Return to “Kreativna sekcija”