online turnir u bojenju

User avatar
sto mu gromova
Posts: 1089
Joined: Sun Oct 23, 2005 3:29 pm
Location: blok 21

online turnir u bojenju

Post by sto mu gromova »

vec dugo vremena razmishljam o online takmichenju i mislim da je doshao trenutak da postavim ovu temu. prva stvar koju bi voleo da znate je to da ce biti nagrada po vashem izboru i to:
1. mesto nagrada u vrednosti od 40 e.
2. mesto nagrada u vrednosti od 20 e.
3. mesto nagrada u vrednosti od 10 e.
ostalima pozdrav i zahvalnica na ucheshcu.

ideju sam dobio od gospodina "jgemrich" sa rakamovog foruma i coolminiornot. predlog je da takmichari oboje 2 minijature istog profila (ne moraju da budu u istoj pozi) u odredjenom vremenskom roku. 2 minijature da bi se videlo koliko mozete da odrzite isti nivo kvaliteta bojenja. naravno, ochekujem da drzite rech i budete poshteni prema drugima i da pochnete dana kojeg bi smo dogovorili i da zavrshite u predvidjenom roku.

znachi, trebalo bi da pochnete dogovorenog dana i da kad zavrshite, meni poshaljete sliku na pm ili na mail [email protected]
dogovoricemo i dan i chas za krajnji rok da mi poshaljete sliku, a ko mi do tog dogovorenog termina ne poshalje sliku, smatracu da nije uchestvovao.

ideja je da kad postavim slike na forum, uchesnici glasaju za modele tako shto ce meni da poshalju pm sa brojem poena koje zele da daju takmicharima. ko ne uchestvuje u takmichenju - ne moze da glasa. pored slike ne bi stajalo vashe ime ili nick sa foruma, vec redni brojevi. glasali bi recimo ovako:
slika7 - 5 poena
slika1 - 4 poena
slika9 - 3 poena
itd...
shto znachi da po vashem izboru za:
prvo mesto dajete 5 poena
drugo 4 poena
trece 3 poena
chetvrto 2 poena
peto 1 poen

shta mislite o ovome i da li bi ste uchestvovali?
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Post by Megabaja »

a razliciti aparati? ja bi ucestvovao, ali cisto iz zezanja... bez nagrada, ili ista slicno. znaci, samo pohvale drugih glasaca, i to je to.
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
sto mu gromova
Posts: 1089
Joined: Sun Oct 23, 2005 3:29 pm
Location: blok 21

Post by sto mu gromova »

Megabaja wrote:a razliciti aparati?
kakvi aparati? mislish na mashine?
Megabaja wrote:ja bi ucestvovao, ali cisto iz zezanja... bez nagrada, ili ista slicno. znaci, samo pohvale drugih glasaca, i to je to.
ne dolazi u obzir. ili nagrada ili nishta od uchestvovanja. :twisted:
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Post by Dzon Vejn »

Problem koji ja vidim - to podrazumeva da svi imaju digitalni fotoaparat, i to istog kvaliteta, i da jednako dobro umeju da ga koriste...
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Post by Megabaja »

to sam i ja hteo da kazem...
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
sto mu gromova
Posts: 1089
Joined: Sun Oct 23, 2005 3:29 pm
Location: blok 21

Post by sto mu gromova »

shto se tiche aparata, ako neko nema digitalni aparat, neka mi baci pm, ja cu mu uslikati figure za tu priliku.
shto se tiche kvaliteta slike, uopshte nije teshko podesiti boje da budu shto realnije u fotoshopu ili korelu. ako ima onih koji ne znaju kako da podese boje u jednom od navedenih programa, neka mi bace pm, objasnicu im shta ja radim sa slikama.
User avatar
orome pancevo
Posts: 493
Joined: Wed Apr 19, 2006 12:47 pm

Post by orome pancevo »

Ja sam za,samo da ne zapadne u vreme ispitnog roka koji imam,11,12 januar.
Inace imam digitalni fotoparat,ali jos ni jednom nisam uspeo da napravim bistru sliku,a ove programe koje si nabrojao nikad video,tako da bi mi dobro dosla tvoja pomoc. :D
audaces fortuna iuvat
Shunka wrote:Upravo sam se setio da sam ja mod ovde!
Aman bre ljudi ne preterujte u zajebavanju coveka!
User avatar
teclis
Posts: 2240
Joined: Sun Sep 23, 2007 11:01 am
Location: Basket teren
Contact:

Post by teclis »

mozda se i ja pridruzim! :P

EDIT: nemam vremena :!:
Last edited by teclis on Wed Jan 30, 2008 9:36 pm, edited 1 time in total.
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

Ja bih ucestvovao.
Dokle god se radi o pesadijskim modelima, i dok niko od mene ne bi ocekivao da pobedim.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Luka_Pancevo
Posts: 256
Joined: Sat Nov 26, 2005 9:12 pm

Post by Luka_Pancevo »

Ja bih se mozda pridruzio, onako rekreativno (koliko sam shvatio sto vise ucesnika - to bolje)
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Post by Hypodermic »

Ja bih ucestvovao samo da bih mogao da glasam :D Sto se slikanja modela tice, jako rado cu pomoci zlaji da napravimo upotstvo kako uslikati model i da ga okacimo ovde. I to uputstvo koje je primenjivo i na mobilne telefone od 2 megapiksela recimo ;)
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
Balder
Posts: 608
Joined: Tue Nov 29, 2005 11:42 pm
Location: Beograd
Contact:

Post by Balder »

Cout me in... :) naravno, ako budem imao vremena...

Sto se tice pocetka i kraja bojenja... Moze da se odradi preko EXIF-a sa slike...
User avatar
sto mu gromova
Posts: 1089
Joined: Sun Oct 23, 2005 3:29 pm
Location: blok 21

Post by sto mu gromova »

i ovde da naglasim da tema postoji i na agram forumu pa mozete da pratite shta se i tamo pricha.
http://www.ums-agram.hr/phpBB2/viewtopic.php?t=11004
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Post by Pendargon »

Ja cu sigurno ucestvovati, sa mojim ubogim painting skilovima, a mozda nagovorim i isidoru... :D :D
Image
ImageImageImageImageImage
RatGod
Strvinar
Posts: 1353
Joined: Sun Jan 29, 2006 6:29 pm

Post by RatGod »

Meni se svidja ideja iako necu ucestvovati,pogotovu mi se svidja da postoji neko ko hoce da konacno malo rasiri i popularizuje sve iz svog dzepa mogli bi neki kljucni ljudi da se ugledaju pa organizuju i turnire u WHF i WH40k sa minimalnim nagradama!

A i konacno ce se videti ciji rad koliko vredi!

BRAVO ZLAJO!
1000 year-old lords of the walking dead? Chosen avatars of the dark gods leading horrible creatures from another dimension? Ancient members of the civilization who created the very world upon which we wage our wars? Bah! We're skittish mutant rats. We've got a bell. And we're going to ring it till your ears hurt bleed. Bitches.
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

RatGod wrote:A i konacno ce se videti ciji rad koliko vredi!
Mislim da se vec vrlo dobro zna ciji rad koliko vredi.

Nesto ne smatram da ce vrednost nagrada doprineti popularizaciji...
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Post by Dzon Vejn »

Shunka wrote:
RatGod wrote:A i konacno ce se videti ciji rad koliko vredi!
Mislim da se vec vrlo dobro zna ciji rad koliko vredi.

Nesto ne smatram da ce vrednost nagrada doprineti popularizaciji...
Ja se potpuno slazem sa Sunkom... za obe stvari.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Post by Hypodermic »

Takodje se slazem, za obe stvari. Plus, ljudi vec uveliko zadnjih par godina sve turnire placaju iz svojih dzepova, tako da luka, apsolutno mi nije jastan tvoj "najzad" stav.
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
Orthodox
Posts: 79
Joined: Tue Apr 03, 2007 7:20 am
Location: Hamburg

Post by Orthodox »

Evo i ja bih se prijavio, ionako moram da isfarbam par jedinica za C:AoR, pa da se time malo vise motivisem.
Pozdrav,
Vaske
User avatar
Balder
Posts: 608
Joined: Tue Nov 29, 2005 11:42 pm
Location: Beograd
Contact:

Post by Balder »

Sto se tice ostalih, nagrada... Mislim da je do sada uvek stajao neki klub/prodavnica iza toga... Slazem se da je to, takodje, jedna osoba, ali ta osoba je tu da popularizuje i svoj klub/prodavnicu, gde ce posle zaraditi... A Zlaja samo zeli da popularizuje bojenje u ovoj zemlji...
A i moramo reci da su nagrade jako lepe...
User avatar
Luka_Pancevo
Posts: 256
Joined: Sat Nov 26, 2005 9:12 pm

Post by Luka_Pancevo »

Samo da naglasim da bi ucestvovao i Kolja skoro sigurno...
User avatar
Thael
Posts: 70
Joined: Sun Oct 24, 2004 12:02 pm
Location: Novi Sad
Contact:

Post by Thael »

Ja se prijavljivam isto.
"Nemoj sine ni posred dzade, ni onkraj, nego 'nako..."
Isman ibn Ferizzi
User avatar
sto mu gromova
Posts: 1089
Joined: Sun Oct 23, 2005 3:29 pm
Location: blok 21

Post by sto mu gromova »

u sredu 6. februara cu vam reci tachan datum pochetka takmichenja a to ce najverovatnije biti petak 8. februar.
User avatar
Kirgan
Ser
Posts: 1624
Joined: Mon Sep 06, 2004 12:32 pm
Location: Banovo Brdo Republika

Post by Kirgan »

Aj i ja cu Zlajo ti fotkas ok znaci da se obezbede adekvatni modeli :wink: :twisted:
Josef Quartjin (Enemy Within):

"Zbogom Wittgendorf-e na k...c te nabijem" Sommerzeit 13. 2512.
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Post by Hypodermic »

Mogla bi i tacna pravila turnira :D
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
sto mu gromova
Posts: 1089
Joined: Sun Oct 23, 2005 3:29 pm
Location: blok 21

Post by sto mu gromova »

takmichenje pochinje u nedelju 10. 2. i zavrshava se 24. 2. u ponoc. ko do tada ne poshalje slike meni na p.m. ili na mail [email protected] , smatracu da nije uchestvovao.
rezime pravila:

-mozete koristiti samo "rank & file" modele bez zastavnika, muzichara, heroja lordova i specijalnih karaktera.
-oba modela koja bojite moraju biti istog profila i iste jedinice (2 executionera, 2 longbearda, 2 sentinela, 2 bloodlettera, 2 obliteratora...).
-figure mogu biti sklopljene pre pochetka takmichenja.
-postolja ne smeju biti uradjena pre pochetka takmichenja, shto vas ne sprechava da koristite "custom made" postolja.
-gl & hf 8)

ako ima josh neshto shto vas interesuje, pitajte pre pochetka.
ciao.
User avatar
orome pancevo
Posts: 493
Joined: Wed Apr 19, 2006 12:47 pm

Post by orome pancevo »

Sta znaci ovo gl & hf?
audaces fortuna iuvat
Shunka wrote:Upravo sam se setio da sam ja mod ovde!
Aman bre ljudi ne preterujte u zajebavanju coveka!
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Post by Dzon Vejn »

good luck and have fun
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Luka_Pancevo
Posts: 256
Joined: Sat Nov 26, 2005 9:12 pm

Post by Luka_Pancevo »

Da li mogu da se koriste konvertovani modeli ? Tipa 2 beastmane sa krilima ?
User avatar
sto mu gromova
Posts: 1089
Joined: Sun Oct 23, 2005 3:29 pm
Location: blok 21

Post by sto mu gromova »

Luka_Pancevo wrote:Da li mogu da se koriste konvertovani modeli ? Tipa 2 beastmane sa krilima ?
da ako izgledaju kao chlanovi jedne jedinice.

p.s. ne morate da kazete sa chime cete da uchestvujete. moze da se desi da vas neko kome ste antipatichni ili slichno, izostavi sa liste za dodelu poena.
i ne zaboravite, slike poshaljite meni na p.m. ili e-mail. ja cu ih aploudovati na photobucket ili imageshack, tako da eventualno neko ko bi hteo da vidi ko je vlasnik slike i posluzi se opcijom properties, ne moze da zna chiji je rad u pitanju.
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

Da li ucestvuju samo GW modeli?
Da li ucestvuju modeli veci od standardnog pesadinca (npr. Ogri)?
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
sto mu gromova
Posts: 1089
Joined: Sun Oct 23, 2005 3:29 pm
Location: blok 21

Post by sto mu gromova »

Shunka wrote:Da li ucestvuju samo GW modeli?
ne. moze bilo koji proizvodjach.
Da li ucestvuju modeli veci od standardnog pesadinca (npr. Ogri)?
da.
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

Video sam da su te vec pitali ljudi na Agram forumu...
No dobro. Dve figure cu da pofarbam.
Ne znam jos koje.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Post by Pendargon »

Ja u subotu pocinjem (treba mi undercoat :oops: ), a jos uvek pokusavam da nagovorim Doru da ucestvuje (ona ne voli all that competition thing). Trebace mi mala pomoc sa slikanjem, jer najbolji digitalni fotoaparat koji imam se nalazi na telefonu... hoces li moci da mi pomognes malo, cika Zlajo?
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
sto mu gromova
Posts: 1089
Joined: Sun Oct 23, 2005 3:29 pm
Location: blok 21

Post by sto mu gromova »

Pendargon wrote:hoces li moci da mi pomognes malo, cika Zlajo?
naravno... i to samo zbog "chika" :mrgreen:
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Post by Hypodermic »

Dule, mogu i ja da ti pomognem sa slikanjem, a koliko vidim bice potrebno jer nemaju svi aparate pa da ne cimaju svi zlaju (btw, i meni treba undercoat :blush: ali ja pocinjem redovno u nedelju uvece, kao sto se trazi :D)

Ono sto ti sigurno treba sem aparata je dobar izvor svetlosti (jedna stona lampa sa sijalicom od 100 vati je sasvim dovoljno) i bela, neutralna pozadina (ovo mozes da postignes sa par a4 belih papira). I kada budes slikao, slikaj bez blica (blic se koristi samo kod lose, neonske rasvete, tipa na turnirima i sl).
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Post by Ko, jel' ja? »

Samo jedna napomena:
takmichenje pochinje u nedelju 10. 2.
Znaci ne u subotu, ne u nedelju uvece. Pricam o pocetku takmicenja.
Kad vi zelite da pocnete posle tog datuma je vasa stvar, naravno.
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Post by Pendargon »

ali ja pocinjem redovno u nedelju uvece, kao sto se trazi Very Happy
ijao :oops: :oops: :oops:
Ja sam ukapirao da je vec pocelo, nisam ni gledao natpis... Nema veze, ionako nea undercoata do subote vece, tako da srecom, nisam varao...
Image
ImageImageImageImageImage
Mind Uploader

Post by Mind Uploader »

Zlajo, hoces da mi ofarbas neku figuru da pobedim na takmicenju, pa da mogu i ja da iskoriscavam malu decu za preskupo farbanje? :D :D
User avatar
sto mu gromova
Posts: 1089
Joined: Sun Oct 23, 2005 3:29 pm
Location: blok 21

Post by sto mu gromova »

Mind Uploader wrote:Zlajo, hoces da mi ofarbas neku figuru da pobedim na takmicenju, pa da mogu i ja da iskoriscavam malu decu za preskupo farbanje? :D :D
naravno. zivela exploatacija dece i novchanika njihovih roditelja.
Locked

Return to “Kreativna sekcija”