fire prism (blog)

Locked
User avatar
sto mu gromova
Posts: 1089
Joined: Sun Oct 23, 2005 3:29 pm
Location: blok 21

fire prism (blog)

Post by sto mu gromova »

trenutno radim jednu prizmu za koju sam dobio odreshene ruke po pitanju izgleda. koristice se za "saim-hann craftworld", shto znachi crveno crna kolor shema. donja strana ce biti crna a gornja koja je i najzanimljiviji deo crvena. pade mi na pamet da uradim oplatu tako da izgleda kao da je prevuchena kozom crvenog zmaja.. prvobitna ideja mi je bila da izgleda kao koza, recimo krokodila, ali kad sam to stavio na papir i obojio shvatio sam da to bash i nece izgledati ubedljivo. odluchio sam se za klasichan "dragon scale pattern".

prvo sam celu oplatu obojio u "scorched brown". naravno, ako koristite beli anderkout kao ja, preporuchujem 2-3 redja sloja boje radije nego jedan gusti.
Image


slobodnom rukom sam iscrtao plochicu po plochicu, iz prostog razloga shto sam smislio da plochice na vrhu oplate budu vece od plochica pri ivicama. boja "scar red".
Image


na tako iscrtanu povrshinu sam svaku plochicu obojio "scar red" bojom od sredine prema ivicama na levo i desno. nadam se da je iz slike sve jasnije.
Image


posle dolazi isti postupak sa bojom "gore red". na moju zalost, nisam uslikao oplatu posle te boje. sledi isti postupak sa "blood red" bojom. znachi, boja se dodaje prema ivicama.
Image


posle "orange" to izgleda ovako:
Image


za kraj sam ivice plochica naglasio "elf flesh" bojom. mozda je mogla da padne i po koja bela tachkica, ali mislim da i nije potrebno. evo i par slika iz par uglova da vidite kako to izgleda na kraju.
Image
Image
Image


i jedna slichica uvelichanih plochica, da vidite kako to izgleda.
Image

nastavak sledi uskoro 8)
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Post by Ko, jel' ja? »

Do jaja.
Pravi si umetnik :D
User avatar
Claza
Posts: 45
Joined: Fri Jul 06, 2007 3:53 pm

Post by Claza »

Svaka ti cast extra izgleda!! :o
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

Lepo je.
Mada bih ja vise voleo da vidim varijantu sa krokodilskom kozom, moram priznati!

Imam jednu zamerku, no dobro, u pitanju je stvar stila/ukusa - cini mi se da je nedovoljna povrsina pokrivena crvenom bojom - osnova tamnija, ivice svetlije, a deo izmedju zauzima malu povrsinu...
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Balder
Posts: 608
Joined: Tue Nov 29, 2005 11:42 pm
Location: Beograd
Contact:

Post by Balder »

Iskusno i korisno... hvala :)
User avatar
novot
Posts: 1352
Joined: Sun Mar 03, 2002 11:44 pm
Location: Singidoomum

Post by novot »

Bravo chika Zlajo :applause: Jako lep i koristan vodich!
Samo ono što činimo iz ljubavi, činimo slobodno, pa ma koliko patnje iz toga proizašlo.

Istina rađa mržnju. Ko govori istinu, često se zamera drugima.
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Post by Pendargon »

Ja inace izbegavam da komentarisem na ovom delu foruma, uglavnom iz sdva razloga:
a) nisam dovoljno kompetitivan, jerbo sam ja paint amater, a ne umem ni boje da slozim na odeci, pa ne mislim da je lepo da komentarisem druge
b)
uglavnom se komentari svode na bravo, bravo!!, a nekako ne volim da dajem komentare od 2-3 reci

ALI:

Ovo je stunning!!!
Narocito mi se svidja kako povrsina prizme daje neki cudni dubinski 3d efekat, kao i overall tamnoca modela. Bravo cika zlajo, jos jednom si uspeo da me impresioniras.
Image
ImageImageImageImageImage
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Post by Hypodermic »

Sta da ti kazem.. nije te mrzelo, odlicno izgleda, odlican tutorijal. Jedva cekam da vidim turret, i kako ces da sredis sam top.
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
teclis
Posts: 2242
Joined: Sun Sep 23, 2007 11:01 am
Location: Basket teren
Contact:

Post by teclis »

odlicna ideja, BRAVO :applause:
Shark
Posts: 793
Joined: Sat Aug 03, 2002 12:54 am
Location: Chiba City
Contact:

Post by Shark »

kinda off-topic, ali moram da pitam -
chini mi se da se na slikama vide tri razlichite pakle (meke) marloboroa... al opet, ponekad se chini kao da ih je dve - jel ih bilo dve ili tri? :)

ontopic: izgleda odlichno, mada se meni chini da treba malko vishe crvene... but then again, moje ovce se obichno tumache kao oblaci i obrnuto tako da tolko od mene o umetnosti... :)
User avatar
sto mu gromova
Posts: 1089
Joined: Sun Oct 23, 2005 3:29 pm
Location: blok 21

Post by sto mu gromova »

evo i nastavka. ovo shto sledi i nije neshto specijalno ali eto, da vidite skoro sve vredno bar minimalnog pomena shto se tiche ove prizme. sledi objashnjenje bojenja pilota i kao shto cete videti, vishe je nego prosto.

poshto preko kokpita ide poklopac, nema nekog specijalnog razloga da picanite pilota i oko pilota. staklo ce ionako uchiniti minimalni "blur". celog pilota sam obojio u "codex gray" i preko njega prevukao crni glejz (ili vosh). poshto smo dobili dubinu, opet uzimamo "codex gray" i sledi drajbrash preko pilota. naravno, kao shto sam gore rekao koristio sam drajbrash zbog toga shto je ushteda vremena ogromna a iscrtavanjem i izvlachenjem se ne bi primetila razlika preko poklopca.
Image


zatim sledi drajbrash bojom "stonewall gray".
Image


onda cam belom bojom iscrtao hajlajte za par sekundi.
Image


na ono malo koze sam naneo elf flesh...
Image


i na kraju na kosu naneo razredjenu boju "dark fleshtone", i izhajlajtovao kozu belom bojom. sve to na kraju izgleda ovako.
Image



evo i prizme i slikovitog postupka kako sam doshao do krajnjeg rezultata. mislim da nema potrebe da pishem shta sam i kako radio. slike ce vam dovoljno reci. jedina stvar koju bih rekao je to da sam koristio "liche purple", "tentacle pink", "wolf gray" i belu.
Image
Image
Image
Image
Image



josh je ostalo da postujem donji deo vozila, nadam se za par dana.

ciao.
User avatar
orome pancevo
Posts: 493
Joined: Wed Apr 19, 2006 12:47 pm

Post by orome pancevo »

Ovo ti je super nesto nemoguce! :applause:
audaces fortuna iuvat
Shunka wrote:Upravo sam se setio da sam ja mod ovde!
Aman bre ljudi ne preterujte u zajebavanju coveka!
User avatar
teclis
Posts: 2242
Joined: Sun Sep 23, 2007 11:01 am
Location: Basket teren
Contact:

Post by teclis »

Super potezi cetkicom,odlican izbor boja, sve pohvale :applause: :applause: :applause:
User avatar
Da Pimp
Posts: 36
Joined: Mon Nov 05, 2007 9:11 pm

Post by Da Pimp »

8O

Zlajo, Zlajo...

Smo se pitam kako se slazu boja "tenka" i prizme?
Videcemo na kraju, :)
User avatar
sto mu gromova
Posts: 1089
Joined: Sun Oct 23, 2005 3:29 pm
Location: blok 21

Post by sto mu gromova »

na zalost, donji deo vozila cu ovaj put da izostavim zato shto ga nisam radio kod kuce a foto aparat nisam nosio sa sobom. u sushtini, nema shta specijalno ni da se kaze o njemu. evo slike gotovog vozila. to bi bilo to za sada.
ciao.
Image
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Post by Megabaja »

ovo decije cebe je fantasticna pozadina, ozbiljno.
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Post by Awakened »

... nerealno 8O

Nego cika Zlajo, jel' ona prizma u nekom trenutku promenila boju, ili je to do osvetljenja/photoshopa ili stagod?

I da, decije cebe + pakle mekog marlbora kao pozadinski elementi = ekstra 8)
User avatar
sto mu gromova
Posts: 1089
Joined: Sun Oct 23, 2005 3:29 pm
Location: blok 21

Post by sto mu gromova »

Awakened wrote:...jel' ona prizma u nekom trenutku promenila boju, ili je to do osvetljenja/photoshopa ili stagod?
sigurno je od fotoshopa.
nishta bez cebeta 8)
User avatar
Balder
Posts: 608
Joined: Tue Nov 29, 2005 11:42 pm
Location: Beograd
Contact:

Post by Balder »

au, jbt...
User avatar
stalker
High Seas Commander
High Seas Commander
Posts: 541
Joined: Sun Mar 03, 2002 4:40 pm

Post by stalker »

ufffff! :)
Bolje missat vino nego beton! - mudrost jednog neznanog dalmtinskog strucnjaka
User avatar
ZorzSERBIA
Posts: 97
Joined: Sun Apr 01, 2007 10:24 pm
Location: Zapadni SREM
Contact:

Post by ZorzSERBIA »

I take my hat off 8)

Svaka ČAST.
Image
User avatar
teclis
Posts: 2242
Joined: Sun Sep 23, 2007 11:01 am
Location: Basket teren
Contact:

Post by teclis »

mislim sta reci... Svaka chas :) !
Locked

Return to “Kreativna sekcija”