WHITE PRIMER

Locked
Olsianon
Posts: 1467
Joined: Tue Nov 04, 2008 8:17 am
Location: Lazarevac
Contact:

WHITE PRIMER

Post by Olsianon »

Dakle do sada sam uglavnom koristio Cosmos crni mat lak kao undercoat za moje modele, a od skoro sam imao eksperimentalni izlet sa nekim P3 bleachedbone primerom sa kojim sam delimichno zadovoljan, pa me zanima sta vi koristite kao beli primer za vase figure i preporucite mi neki naravno?
Eventualno predpostavljam da Cosmos bela mat varijanta dolazi kao moguca solucija?

POZZZ svima!
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: WHITE PRIMER

Post by Hypodermic »

Prestao sam da koristim beli primer pre vise godina, sve radim sa crnim. Povrsine koje treba da budu svetlije premazem posle primera deneb stone foundation paintom kao osnovom i problem resen.
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
Olsianon
Posts: 1467
Joined: Tue Nov 04, 2008 8:17 am
Location: Lazarevac
Contact:

Re: WHITE PRIMER

Post by Olsianon »

PA u osnovi ja i dalje za vecinu svojih modela koristim crni primer kao undercoat, ali kod nekih modela mi je lakse da krenem sa farbanjem ako je bela podloga, pa mi zato treba predlog za dobar beli primer...
Ali tvoja tehnika je skroz ok !
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: WHITE PRIMER

Post by Hypodermic »

Beta i sunka imaju mnogo vise iskustva sa belim cosmosom od mene, cekam da se oni oglase. Ne znam doduse da li ga i dalje koriste.
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: WHITE PRIMER

Post by Shunka »

Ja sa belim undercoatom radim jako retko, nikad ga nisam posedovao.
Mada obzirom na moje tehnike farbanja uglavnom nije mnogo bitno koje je boje undercoat. Kupio sam nedavno kod Ricka neki braon, i taj mi super radi posao (ne premazujem ga slojem boje).
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Re: WHITE PRIMER

Post by Megabaja »

skull white sprej.
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: WHITE PRIMER

Post by opsidiannight »

Happy Colour mat beli je OK pod uslovom da se drzi pristojno rastojanje od boce do figurica, bar 30cm i da se ne nanosi puno spreja, (nii u kom slucaju reci starog orkovskog ucitelja "Dugi i nekontrolisani rafali" ne radi).
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
Olsianon
Posts: 1467
Joined: Tue Nov 04, 2008 8:17 am
Location: Lazarevac
Contact:

Re: WHITE PRIMER

Post by Olsianon »

Kupio sam Cosmos white primer, pa da vidimo ....
Locked

Return to “Kreativna sekcija”