"living legend", slike, rezultati, imena i pobednici

User avatar
sto mu gromova
Posts: 1089
Joined: Sun Oct 23, 2005 3:29 pm
Location: blok 21

"living legend", slike, rezultati, imena i pobednici

Post by sto mu gromova »

vreme je isteklo, prijave vishe ne primam.
zahvaljujem se svima koji su nashli vremena i uchestvovali u ovom takmichenju. pre svega, meni je bilo veliko zadovoljstvo to shto se skupilo
19 takmichara.
vreme prolazi, a kvalitet farbanja figura se polako ali sigurno pomera na vishi nivo, a meni je neizmerno drago shto je tako. ima stvarno izuzetnih radova. svaka chast momci, a svaka chast i jednoj devojci :applause:

chisto da rezimiram pravila glasanja:

pravo na glasanje imaju uchesnici takmichenja i moja malenkost.
ne mozete glasati za svoj rad.
glasacete po sledecem primeru:
rad br.x - 5 poena
rad br.y - 4 poena
rad br.z - 3 poena
.......... - 2 poena
...........- 1 poen
glasove cete slati meni na p.m. ili na e-mail.
uzivajte i glasajte. 8)

1. atma
Image

2. dzon vejn
Image

3. ko, jel' ja?
Image

4. orome panchevo
Image

5. milosh
Image

6. stole
Image

7. zogdar
Image

8. sanja
Image

9. balder
Image

10. razz
Image

11. kirgan
Image

12. hypodermic
Image

13. slayer king
Image

14. kole
Image

15. joca
Image

16. stefaz
Image

17. zoran
Image

18. monsterman
Image

19. dorian
Image
Last edited by sto mu gromova on Wed Apr 01, 2009 1:37 pm, edited 6 times in total.
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: "living legend", slike i...

Post by Hypodermic »

Err, zlajo, pre nego sto krenem da glasam... da li su to radovi 2 i 8 indenticni ili si ti neso zeznuo...? EDIT: aj, vidim ispravio si to :) Pa da krenemo da glasamo :)
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: "living legend", slike i...

Post by Shunka »

Uh, sjajni radovi uistinu. Cekam da se zavrsi glasanje pa da izdvajam favorite...
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
orome pancevo
Posts: 493
Joined: Wed Apr 19, 2006 12:47 pm

Re: "living legend", slike i...

Post by orome pancevo »

SExtra su radovi.
Svaka cast svima koji su ucestvovali, i Zlaji organizatoru i velikom guruu! :D
audaces fortuna iuvat
Shunka wrote:Upravo sam se setio da sam ja mod ovde!
Aman bre ljudi ne preterujte u zajebavanju coveka!
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Re: "living legend", slike i...

Post by Ko, jel' ja? »

Shunka wrote:Uh, sjajni radovi uistinu. Cekam da se zavrsi glasanje pa da izdvajam favorite...
Apsolutno se slazem :)
User avatar
Mrzimsvee
Posts: 3207
Joined: Wed Feb 12, 2003 4:46 pm
Location: Novi Beograd

Re: "living legend", slike i...

Post by Mrzimsvee »

Jocina slika je uzasna!
"They shall be my finest warriors, these men who give of themselves to me. Like clay I shall mould them, and in the furnace of war forge them. They will be of iron will and steely muscle. In great armour shall I clad them and with the mightiest guns will they be armed. They will be untouched by plague or disease, no sickness will blight them. They will have tactics, strategies and machines so that no foe can best them in battle. They are my bulwark against the Terror. They are the Defenders of Humanity. They are my Space Marines and they shall know no fear."
Emperor of mankind – on the Creation of the Space Marines.

"By reason. By truth. I have learned how your hearts and minds function. With that lore, I brought peace to this culture."
"--At the cost of freedom."
"Peace reigns, as I reign. I wouldn't expect your to understand. You are a little man, with little dreams."
"--You've ushered in the peace of the graveyard. Peace, at the cost of surrendering all choice, all freedom. The city lies in terror, forced to live by the standards you place upon our shoulder."
"Yes...yes."
"--But every sin...is punished, but punished by death, no matter the crime. No matter the scale of the sin. The people of the city live in silence, lest a single word earn them death for speaking out against you."
"Yes. Listen. Listen to the sound of raw silence. Is it not serene?"
- Night Haunter addressing a gathering of Nostraman nobles

"Your presence does not surprise me, Assassin. I have known of you ever since your craft entered the Eastern Fringes. Why did I not have you killed? Because your mission and the act you are about to commit proves the truth of all I have ever said or done. I merely punished those who had wronged, just as your False Emperor now seeks to punish me. Death is nothing compared to vindication."
User avatar
joca☻
Posts: 170
Joined: Sat May 03, 2008 7:48 pm

Re: "living legend", slike i...

Post by joca☻ »

:lol:
iguman
Posts: 23
Joined: Mon Apr 03, 2006 12:49 pm

Re: "living legend", slike i...

Post by iguman »

Izgleda sam promasio mail :) i nije ti stigla slika cim me nema...:) jbga sledeci put :)
Olsianon
Posts: 1467
Joined: Tue Nov 04, 2008 8:17 am
Location: Lazarevac
Contact:

Re: "living legend", slike i...

Post by Olsianon »

Odlicno!
Ovde nece biti lako dati ocenu....
Pozdrav svima
User avatar
Mirijevac
Posts: 214
Joined: Sun Jun 19, 2005 11:17 pm
Location: Beograd, Mirijevo

Re: "living legend", slike i...

Post by Mirijevac »

sto mu gromova wrote:
ne mozete glasati za svoj rad.
Imam jednu veliku primedbu... zashto nemoze da se glasa za svoj rad ? meni je to sasvim logicno !
Pa zashto bih glasao za drugog kad mogu za sebe !
papi pauer !!!

"Your Mother Is A Hamster And Your Father Smelt Of Elderberries"
User avatar
sto mu gromova
Posts: 1089
Joined: Sun Oct 23, 2005 3:29 pm
Location: blok 21

Re: "living legend", slike i...

Post by sto mu gromova »

par odgovora na pitanja i objashnjenje pojedinosti:

chika djoko, na moju zalost, a i zalost mnogih, posle dugog raspravljanja sa podstanarom u mojoj glavi, predsednikom kucnog saveta iz susednog ulaza, skretnichara kod prokopa i kasirkom iz maksi diskonta, doshli smo do rezultata 9:4 u korist ne glasanja za sebe. drugog kruga nema, jerbo smo preshli 50%.

igumane druze, tvoj mail mi je ipak stigao, ali je iz meni apsolutno nepoznatih razloga doshao u spam :? primetio sam ga tek sinoc, a na zalost, nije mi palo na pamet da ipak proverim i spam kad sam proveravao mailbox :oops:

jocina slika izgleda katastrofalno iz vishe razloga. figura je bila postavljena izmedju joce i prozora (izvora svetlosti), a joca je slikao objektivom okrenutim prema prozoru (izvoru svetlosti). slika je mala zato shto su slike bile velichine 300dpi, i kad sam ih "lepio" jednu za drugu, automatski su se smanjile u 72 dpi. tek juche sam se setio da sam mozda mogao da uradim neshto drugo da bi slike bile kako treba. izvinjavam se joci na mom minimalnom poznavanju fotoshopa.

hvala svima na podrshci.

chekam josh milosha da se oglasi, i da vrlo verovatno presudi izmedju treceg, chetvrtog i petog mesta. rezultate cu postovati odmah posle glasanja milosha.
User avatar
joca☻
Posts: 170
Joined: Sat May 03, 2008 7:48 pm

Re: "living legend", slike i...

Post by joca☻ »

sto mu gromova wrote: tek juche sam se setio da sam mozda mogao da uradim neshto drugo da bi slike bile kako treba. izvinjavam se joci na mom minimalnom poznavanju fotoshopa.
ma opsuteno... :lol: svi koji zele da vide figuru nalazi se u hs-u u vitrini,medju ostalim DE.
User avatar
Mirijevac
Posts: 214
Joined: Sun Jun 19, 2005 11:17 pm
Location: Beograd, Mirijevo

Re: "living legend", slike i...

Post by Mirijevac »

sto mu gromova wrote: igumane druze, tvoj mail mi je ipak stigao, ali je iz meni apsolutno nepoznatih razloga doshao u spam :? primetio sam ga tek sinoc, a na zalost, nije mi palo na pamet da ipak proverim i spam kad sam proveravao mailbox :oops:
Genijalna ideja Zlajo brate ! Ni meni ne bi pala na pamet bolja ideja za izbacivanje nelojalne konkurencije. Kad se sledechi put budemo videli, urucicu ti za ovaj izuzetan potez plaketu pocasnog gradjanina grada Mirijeva...
papi pauer !!!

"Your Mother Is A Hamster And Your Father Smelt Of Elderberries"
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Re: "living legend", slike i...

Post by Ko, jel' ja? »

@Mirijevac: idi igraj WOW :lol:
User avatar
sto mu gromova
Posts: 1089
Joined: Sun Oct 23, 2005 3:29 pm
Location: blok 21

Re: "living legend", slike, rezultati, imena i pobednici

Post by sto mu gromova »

ciao drugari.

pre par minuta sam dobio i poslednji "glasachki listic", editovao prvi post, tako da sada pored rednog broja stoji i vashe ime ili nadimak. i evo rezultata vasheg glasanja:

1.__________4
2.__________1
3._________70
4._________59
5.__________0
6.__________0
7.__________0
8.__________5
9._________30
10._________9
11._________8
12._________0
13._________7
14.________26
15._________0
16.________34
17._________5
18._________4
19.________37

u prevodu, prva tri mesta su:
1.ivan
2.dobrivoje
3.dorijan
nagrade vas chekaju u hobi storu, dule ili kirgan ce vam ih uruchiti. :applause:

kao shto ste i sami videli i zakljuchili, prva dva mesta su stvarno izuzetni radovi, a zapravo meni je najvece zadovoljstvo bilo da vidim konkurenciju za trece mesto. tu su bili balder, kole, stefaz i dorijan.
izdvojicu tri rada koja su po mojoj proceni loshe proshla:

pre svega rad broj 13. slayer king.
imao sam to zadovoljstvo da figuru vidim i uzivo, i reci cu da je ekstremno potcenjena. mozda je malo i moja krivica, zato shto slika i nije bash najbolja. figura je krajnje nezahvalna za pokazati svoje veshtine. previshe detalja i nepravilnih povrshina, a i figura je takva da trazi extremne veshtine, ne bi li gledaoca naterala da malo bolje pogleda o chemu je tu zapravo rech. inache je ovaj rad bio jedan od mojih favorita.
rad broj 2. dzon vejn.
iako je slika uslikana na katastrofalan nachin, vidi se da je dosta paznje i truda ulozeno. da je bar za 30% bila manja, verovatno bi imala i koji glas vishe. vazno je da figura na slici ne bude vishe od duplo veca, nego uzivo. moja jedina zamerka je postolje koje je moglo da se uradi minimalno bolje.
rad broj 10. razz
i ovu figuru sam video uzivo, i prava je shteta shto nije uslikana bar iz josh dve poze. izuzetno lep i chist rad. i ovo je bio jedan od mojih favorita.

iskoristicu priliku da se zahvalim atmi, jedinom uchesniku van srbije, a ujedno se zahvaljujem i svima ostalima na ucheshcu, i nadam se da cemo se opet videti na ovakom sledecem takmichenju. ne dozvolite da vas malobrojni glasovi sa ovog takmichenja obeshrabre za sledeci put. "shta vas ne ubije, to ce vas ojachati".
nadam se da ste svi nauchili neshto iz ovog takmichenja, pochev od kvaliteta i nachina farbanja, preko uslikavanja svojih figura, do toga da treba imati zdrav takmicharski duh, i ne stideti se svojih ruku dela.

hvala josh jednom svima, i zdravi mi bili.
uzivajte. :applause:
User avatar
Mirijevac
Posts: 214
Joined: Sun Jun 19, 2005 11:17 pm
Location: Beograd, Mirijevo

Re: "living legend", slike i...

Post by Mirijevac »

Ko, jel' ja? wrote:@Mirijevac: idi igraj WOW :lol:
Shta si se naprzio ko mlad majmun na kupanje !

Osim jocinog rada koji je neprepoznatljiv (nazalost) zbog izuzetno male slike (chuti joco, mogla je da bude i manja), svi ostali radovi su stvarno izuzetnog kvaliteta... Deluje mi kao da se broj kvalitetnih molera povecao po otpocinjanju igranja confronta u srbiji ...
papi pauer !!!

"Your Mother Is A Hamster And Your Father Smelt Of Elderberries"
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: "living legend", slike, rezultati, imena i pobednici

Post by Dzon Vejn »

Cestitke pobednicima, svima ostalima: vise srece sledeci put ;).
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Kirgan
Ser
Posts: 1624
Joined: Mon Sep 06, 2004 12:32 pm
Location: Banovo Brdo Republika

Re: "living legend", slike, rezultati, imena i pobednici

Post by Kirgan »

Moram reci da sam zadovoljan sve u svemu 8) :twisted:
Josef Quartjin (Enemy Within):

"Zbogom Wittgendorf-e na k...c te nabijem" Sommerzeit 13. 2512.
User avatar
joca☻
Posts: 170
Joined: Sat May 03, 2008 7:48 pm

Re: "living legend", slike i...

Post by joca☻ »

ko je ovaj mirijevac? :?:
User avatar
slayer king
Posts: 811
Joined: Sat Mar 18, 2006 8:24 am
Location: Zvezdara

Re: "living legend", slike, rezultati, imena i pobednici

Post by slayer king »

sto mu gromova wrote: mozda je malo i moja krivica, zato shto slika i nije bash najbolja.
Nemoj nista da brines, ja sam skroz zadovoljan fotkom :wink:

Inace, cestitke pobednicima i ostalim ucesnicima na stvarno kvalitetnim radovima. :applause:
Image
opsidiannight wrote:Čitaj moje postove, šećeru.
Stole
Posts: 23
Joined: Tue Jun 03, 2008 4:31 pm

Re: "living legend", slike, rezultati, imena i pobednici

Post by Stole »

Sve cestitke pobednicima, kao i svima koji su sucestvovali. Mnogo odlicnih radova :)
User avatar
Dorian
Posts: 203
Joined: Wed Mar 26, 2008 7:35 pm

Re: "living legend", slike, rezultati, imena i pobednici

Post by Dorian »

Cestitke svima ukljucujuci i Zlaju kao organizatora. Odusevljen sam brojem ucesnika i opstim nivoom farbanja.
"More than any time in history mankind faces a crossroads. One path leads to despair and utter hopelessness, the other to total extinction. Let us pray that we have the wisdom to choose correctly."

Woody Allen

---
http://dorianm.deviantart.com/
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: "living legend", slike, rezultati, imena i pobednici

Post by Shunka »

Moj ubedljivi favorit je blighted trollkin.
Zato sto sam je dugo zagledao, i razmisljao da li je to Stefaz ili nije... Sa jedne strane to je njegov neki stil farbanja. Sa druge, mnogo je dobro ofarbano! Neke stvari sa kojima se on malo mucio, npr. krvavi splatter, zeleni sjajevi, ovde izgledaju sjajno!
No offense Ivanu, Dorijanu, Dobrivoju, Koletu i ostalima, ali oni su se nekako vec pokazali/dokazali. Stef me je bas iznenadio.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
stefaz
Posts: 327
Joined: Tue May 20, 2008 6:33 am

Re: "living legend", slike, rezultati, imena i pobednici

Post by stefaz »

'fala sunak. cestitke i pozdravi svima. :applause:
User avatar
Balder
Posts: 608
Joined: Tue Nov 29, 2005 11:42 pm
Location: Beograd
Contact:

Re: "living legend", slike, rezultati, imena i pobednici

Post by Balder »

Cestitke svima, a posebno meni jer sam realno imao najbolju figuru, ali zbog potkopavanja i antimarketinga od strane organizatora i drugih ucesnika zavrsio sam na ovom nesrecnom mestu... :)

Odlicne figure, zaista... Pozdrav svima!

Da napomenem da ce sledeci put ucestvovati i moja devojcica... Evo, vec se prijavila xD
User avatar
jorgurt hlebozvak
Posts: 449
Joined: Mon Nov 29, 2004 1:07 pm

Re: "living legend", slike, rezultati, imena i pobednici

Post by jorgurt hlebozvak »

Svaka čast!!! Napredak u odnosu na prethodno online takmičenje je toliki da čak ni ja, veliki kritičar svega i svačega, ne mogu da stavim ozbiljnije zamerke na kvalitet slika, a kamoli na kavlitet farbanja, jer za tako nešto nisam ni kvlifikovan. Prošli put sam komentarisao modele sa aspekta mog ličnog utiska, a sad ne mogu ni to da uradim, budući da su svi prikazani modeli na mene ostavili lep utisak, kad isključim faktor "kvalitet slikanja". Zato predlažem budućim učesnicima da do narednog takmičenja provežbaju rad sa fotoaparatom ili da za sledeći put angažuju nekog ko zna da radi sa istim. Jer figura može biti ofarbana savršeno, ali da dobije manje glasova, od lošije ofarbane figure, ako ne ispadne lepo na slici. Čestitke svim učesnicima i mnogo uspeha u budućem radu.

Za Jocu: Ne znaš ko je Mirijevac? Srami se!!! Mirijevac je legenda, čovek koji je kao i ja nekada postojao u realnom vremenu i prostoru i pojavljivao se u trodimenzionalnom obliku u Klubu "Grifon". Iznenada, zbog prečeste upotrebe kapije prostora i vremena, došlo je do kvara iste te je ova legenda ostala zaglavljena u prostoru same kapije. Ako te interesuje, u šta čisto sumnjam, mogu ti podrobno objasniti kako ova kapija funkcioniše.
orks rules!!! Osim kad to nije slučaj.
iguman
Posts: 23
Joined: Mon Apr 03, 2006 12:49 pm

Re: "living legend", slike, rezultati, imena i pobednici

Post by iguman »

sto mu gromova wrote:
igumane druze, tvoj mail mi je ipak stigao, ali je iz meni apsolutno nepoznatih razloga doshao u spam primetio sam ga tek sinoc, a na zalost, nije mi palo na pamet da ipak proverim i spam kad sam proveravao mailbox



Genijalna ideja Zlajo brate ! Ni meni ne bi pala na pamet bolja ideja za izbacivanje nelojalne konkurencije. Kad se sledechi put budemo videli, urucicu ti za ovaj izuzetan potez plaketu pocasnog gradjanina grada Mirijeva...

@ Cika DJole Hahahaha :) hm svidja mi se kako razmisljas ima tu necega...
Pa eto da i meni stize mail sa adrese crniiguman verovatno bi otisao u spam...
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Re: "living legend", slike, rezultati, imena i pobednici

Post by Ko, jel' ja? »

Čestitke svim učesnicima. Stvarno ima puno odličnih radova. Još samo da se poradi na uslikavanju i sređivanju fotografija i biće još bolje.

Posebno bih izdvojio dva rada:
- moj apsolutni favorit, Dobrivojev high elf
kada sam video sliku totalno sam se oduševio a bogami i zapitao ko je ovo radio, nikako nisam mogao da pogodim. Svaka čast Dobrivoje, stvarno vrhunski rad.

-Balderov Vladar arogantni
jako lepo izveden prelaz iz boje u boju sa finim freehandom, šteta što više ne farbaš tako često.
Svaka čast i tebi.

Zahvaljujem vam se na glasovima i ovom prilikom bih želeo da vam kažem da vas neću više smarati na nekim budućim takmičenjima. Mislim da je bilo dosta od mene.

Pozdrav
User avatar
Balder
Posts: 608
Joined: Tue Nov 29, 2005 11:42 pm
Location: Beograd
Contact:

Re: "living legend", slike, rezultati, imena i pobednici

Post by Balder »

Ivane, hocu tvoju decu <3 xD
Hvala na lepim komentarima... Nadam se da cu malko cesce bojiti od sada... I pored toga sto nemam mnogo vremena... :)
User avatar
orome pancevo
Posts: 493
Joined: Wed Apr 19, 2006 12:47 pm

Re: "living legend", slike, rezultati, imena i pobednici

Post by orome pancevo »

Hvala Ivane.Izgleda da se isplatilo smaranje Zlaje oko farbanja do beskonacnosti i nazad. :D
Cestitam svima,i steta sto su neki ucesnici zeznuli slikanje,mislim da bi onda bio mnogo tesniji rezultat.
audaces fortuna iuvat
Shunka wrote:Upravo sam se setio da sam ja mod ovde!
Aman bre ljudi ne preterujte u zajebavanju coveka!
User avatar
sto mu gromova
Posts: 1089
Joined: Sun Oct 23, 2005 3:29 pm
Location: blok 21

Re: "living legend", slike, rezultati, imena i pobednici

Post by sto mu gromova »

danas sam chuo da je bilo i nezadovoljnih 8O na ishod krajnjeg glasanja. pokushao sam da saznam u chemu je problem i zbog chega je doshlo do nezadovoljstva, i dobio sam komentar:
"nemam komentar"?! 8O
ja i dalje ne znam da li je posredi razocharenje zbog:
neosvojenih poena
sumnje u regularnost ishoda
necheg treceg, shto je meni apsolutno neverovatno.
jako mi je zao, shta god da je razlog nezadovoljstva, a ako ima josh "nezadovoljnih", ja cu vrlo rado porazgovarati sa svima i potruditi se da otklonimo nesporazum koga po mom mishljenju nema.
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: "living legend", slike, rezultati, imena i pobednici

Post by Dzon Vejn »

Zlajo, pusti, uvek ce biti nezadovoljnih ;).

Posto smo to ustanovili, ja cu, kao i uvek, dati primer sebe - da, nezadovoljan sam time sto su pojedini radovi za koje se iz aviona vidi da su losiji od mog dobili vise poena od mene... pa sta?
1. Da li sam znao propozicije takmicenja (po kojima bilo ko moze da da bilo kome bez objasnjenja bilo koji broj glasova)? Jesam.
2. Da li sam prihvatio te propozicije? Jesam.
3. Da li su ljudi glasali? Jesu.
4. Da li si ti sabrao regularno glasove? Nisam ti drzao svecu, ali sam 101% siguran da jesi.
5. Da li ja znam na kom su nivou moji radovi? Znam.
6. Da li imam potrebu da ikome dokazujem raspravkama nesto? Nemam.

Dakle ne vidim u cemu je problem? Ako je neko glasao namerno za losiji rad, to samo pokazuje kakav djon od obraza taj neko ima. I to je to. Tu se zavrsava svaka dalja raspravka za ovo. Radovi kojima sam ja dao 5 i 3 poena su bili u prva 2 rada, a 3. radu sam isto dao neke poene. Rad kome sam dao 4 poena je vrlo specifican, imao je i on dosta poena, ali to je figura koja se nece svima svideti (iako je fenomenalno uradjena).

Dakle, jos jednom: svim pobednicima cestitke, a svima ostalima vise srece sledeci put ;). A ko se ljuti nek sledeci put ne ucestvuje i to je to.

P.S. za Zlaju: moras shvatiti da postoje ljudi koji ne umeju da gube ;)

edit: mala ispravka, sada sam proverio ko je bio na kom mestu, radu koji je osvojio 3. mesto nisam dao poene... on je bio na listi onih kojima bih dao poene da sam imao jos glasova.... 4. i 5. i 6. mestu sam isto dao poene (dakle od prvih 6 mesta, ja sam dao eptorici glasove, a ko je od ostalih kako glasao - svako zna za sebe, i ukoliko nije iskreno mislio, neka mu ide na cast ;) )
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: "living legend", slike, rezultati, imena i pobednici

Post by Dzon Vejn »

A ako neko neveruje evo vam quote mog glasanja:
5 poena - rad #3 (Ivanov rad, i mislim da ga treba staviti van konkurencije )

4 poena - rad #14 (jako teska odluka izmedju 2., 3., i 4. mesta - mislim da je prelomilo to sto ovaj nurgleovac ima uradjene sve detalje ekstra u stilu nurgle boja, dok onaj elf ima kosu kojoj je moglo da se posveti malo vise paznje, kao i postolju, i nekako mi je cudno ispala kaciga i mac (moguce zbog slike... kao da mi je nekako previse tamno); za trolla cu u sledecoj stavci objasniti)

3 poena - rad #4 (uh ovde je bilo jos gore premisljanje... troll ima zaista fenomenalno uradjenu rdju, i spektakularno postolje, ali je ostataku figure nedovoljno paznje posveceno, a moglo je dosta bolje da ispadne)

2 poena - rad #16 (kad nije 2., ni 3., mora barem 4.)

1 poen - rad #9 (ovde sam se razmisljao izmedju rada broj 9 i broj 10 - 10 izgleda daleko lepse, ali mi se cini da je tehnicki daleko, daleko iza 9; prelazi boja na plastu kod 9. figure su definitivno odlucili, ko god da je radio, zaista se maksimalno potrudio, i mislim da to treba nagraditi barem tim 1 poenom)

Da imam jos jedan glas, isao bi broju 10... zaista mi je bilo tesko da se odlucim, mislim da je nedostatak truda na pojedinim delovima prelomio da ipak figuri 9 dam 1 poen (kosturske glave skoro da nemaju nikakav rad, osnovna crvena boja takodje, plast takodje... figura zaista izgleda efektno, i jako lepo, i definitivno spada u nekoliko najlepsih, ali 9. mislim da je tehnicki bolje uradjena i to je odlucilo.

Eto, sve u svemu, to su moji glasovi. Hvala ti na trudu oko organizacije, i nadam se da cu sledeci put imati vise vremena da posvetim ucescu, te da ce biti nesto bolje za prikazivanje . Takodje, puno hvala za sve savete i strpljenje koje si iskazao za moje "udavljivanje" .

Pozdrav
Nenad
I drugi mail:
Dzon Vejn wrote:
sto mu gromova wrote:ako je ikako moguce pogledaj poslednji 19-ti rad. dobio sam ga par minuta pre ponoci, a nisam proveravao mail u medjuvremenu. ako ce to promeniti neshto, glasaj ponovo, slobodno i izvini.
ciao.
Hm, pa taj rad mi je negde u nivou rada 10, ali ima previse tamnih delova koje ne mogu da vidim (mac, ceo desni trup, dobar deo levog, front je malo mutan, pa ne mogu najbolje da procenim sta je uradjeno). Da je malo bolja slika, mozda bi dospeo cak i na mesto 4, ali ovako necu promeniti ocene. Po onome sto jasno vidim mi se cini da ima iste probleme kao i rad #10. Odlican je i taj rad, ali nazalost moram da izaberem samo 5 radova ;). Dakle, ocene ostaju kakve su i bile.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: "living legend", slike, rezultati, imena i pobednici

Post by Dzon Vejn »

Mozda predlog za sledeci put: svaki rad treba da dobija ocene. Dakle svaki tamkmicar daje max poena najboljem radu, max-1 onom drugom najboljem, ..... , i 1 poen najgorem.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: "living legend", slike, rezultati, imena i pobednici

Post by Shunka »

Ali onda ce i Bocin rad imati neke poene! :twisted:
Mislim da je dovoljno naporno precizno odabrati redom 5 najboljih radova...
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: "living legend", slike, rezultati, imena i pobednici

Post by Dzon Vejn »

To je tacno... pogotovu kada su radovi jednako dobri. edit: sto i dalje ne znaci da je ne znam kakav problem odvojiti neke minute / sat-dva da se to ljudski odradi ;).

Takodje, mozda jos jedan predlog za sledeci put: da se svacije glasanje, na kraju, kada se saberu svi poeni, objavi. Prvo, uklanja svaku dilemu o regularnosti, a drugo, mene recimo zivo interesuje ko nije dao Ivanu 5 poena, jer mislim da je taj rad 10 klasa ispred svih ostalih, ukljucujuci i drugoplasirani rad (koji je takodje neverovatno dobar). Ne kazem da neko ne sme da ima svoje misljenje, daleko od toga, niti da svako mora da misli isto kao i nas X, nego cisto iz radoznalosti.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: "living legend", slike, rezultati, imena i pobednici

Post by Shunka »

Pa ne vidim zasto bi svi morali dati Ivanu 5 poena. Njegova figura jeste zaista najbolje ofarbana, i niko ne bi smeo da se buni sto je osvojila prvo mesto...
Ali Ivan uspesno farba Grifonce jos od 2006. I iz godine u godinu samo usavrsava stil. Koji je skoro u potpunosti pokupljen od Rackhamovih farbaca. Sve do baze - pluta kao kamen+pesak ofarban u travu. Pogledajte sta je Musa napisao prosle godine kad je on pobedio.
Sa druge strane imamo recimo Koletovog Nurglovca. Uveren sam da taj model izgleda dvaput bolje uzivo. Sjajno je iskonvertovan, savrseno je ofarban. Cak je i dobro fotografisan, jedino bi fotke mogle biti vece. Meni je zao sto ovaj rad nije osvojio vise glasova. No dobro, svi su videli na HS turniru sta Kole moze i ume...
I vec sam napisao sta mislim povodom Stefovog trollkina.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
arborsomniorum
Posts: 410
Joined: Wed Oct 17, 2007 12:49 am
Location: Нови Сад, Србија

Re: "living legend", slike, rezultati, imena i pobednici

Post by arborsomniorum »

Мене је одушевио Нургло(му)вац, али Тролкин је толико по мени добро испао да немам речи. Наравно, два Ракам рада су изванредна, али ја бих пре дао свој глас или мувцу или тролу, зато што једноставно те игре играм, и одушевљавам се њиховим фигурама. Ово није критика гласања, јер мислим да је гласање било потпуно регуларно, него објашњење Џону зашто ја лично не бих дао 5 поена Ивану, да сам имао право гласа.
User avatar
stefaz
Posts: 327
Joined: Tue May 20, 2008 6:33 am

Re: "living legend", slike, rezultati, imena i pobednici

Post by stefaz »

evo ja sam, na primer, drugoplasiranom radu dao samo jedan poen i to cisto reda radi. mozda je ona tehnicki ofarbana gotovo savrseno ali meni se ic ne dopada kako je to sve na kraju ispalo, za razliku od prvoplasirane koja zaista jeste nekoliko klasa iznad ostalih (po mom skromnom misljenju. ipak sam imao samo dve godine likovno na faksu i figure farbam tek nesto vise od sest meseci :oops: ). sto se rasporedjivaja poena za drugo, trece i cetvrto mesto, odlucivao je opsti utisak koji je figura ostavljala na mene i tu sam zapravo imao dilemu samo zato sto fotke nurglovca i marinca br.19 bile relativno lose (jedna mala, druga tamna) a opet dovoljno dobre da pokazu da to sto je uslikano je zapravo jako dobro. u svakom slucaju ja sam zadovoljan i svojim ucinkom i onim sto sam, nadam se, naucio iz svega ovoga.
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: "living legend", slike, rezultati, imena i pobednici

Post by Dzon Vejn »

@Sunka: cekaj, ako sam ja tebe dobro razumeo: on farba identicne modele godinama (pa sta?), farba ih odlicno (daleko bolje neko sto bilo ko drugi farba bilo sta), i eventualno je pokupio stil od nekoga (nismo li svi?), i zbog toga mu ne treba dati 5 poena?

Mene to licno, a ne mora da znaci da sam u pravu, stravicno podseca na stari srpski problem: ako je neko bolji od mene, necu ga pohvaliti, nego cu pokusati na svaki moguci prljavi nacin da ga ukopam... sto mi, jelte, licno, ide stravicno po zivcima.

Ponavljam, samo licno vidjenje stvari ;)... kada neko bude uradio tehnicki lepsu figuru, da, iz momenta cu njemu dati 5 poena. Ali dokle god se Ivan prijavljuje i ima najbolji rad, pa makar i svaki put farbao istu figuru, ja cu mu davati 5 poena. Disclaimer: nemoj da shvatis kao da te nesto optuzujem... jer mi zaista to nije namera.

@arborsomniorum: vidi, nemoj ni ti pogresno da me razumes - ja shvatam, i cak mislim da sam to i napisao vec, da je ovo glasanje po principu "glasacu kako mi se svidja". To znaci da sam ja, recimo, mogao da kazem za sve one radove koji su osvojili 0 poena, da su najlepsi i njima da dam poene.

Licno, nikada nisam igrao confrontation, niti sam planirao (mada sam jedno vreme razmisljao da kupim one inkvizitorske modele, i da ih pofarbam, jer su mi izuzetno lepi sami modeli) - pa sta? Igram / igrao sam gotovo SVE sisteme koji su se igrali / igraju kod nas (osim confrontationa jelte), i jel to razlog da ja tom radu ne dam 5 poena? Za mene nije. Kazem, nemoj pogresno da me razumes, ja shvatam kako ti razmisljas, ali je moje razmisljanje 13 svetlosnih godina pomereno u odnosu na tvoje ;).

@stefaz: ok, to je vec neki argument. Ti si svestan toga da je ta figura tehnicki ekstra uradjena, ali ti se ne svidja sveopsti utisak (sto je bio slucaj i kod mene, pa je figura sa drugog mesta kod mene bila treca i bila bi i cetvrta da je trollu posveceno samo malo vise paznje na pojedinim mestima).

Razlika je u tome kako ko ocenjuje figure (pa je kod nekoga tehnicki momenat bio glavni, kod nekoga drugoga sveopsti utisak, kod trecih kombinacija ta dva (recimo da ja volim da mislim da ja spadam u ovu kategoriju, s tim sto tehnika ima malu prednost), a kod cetvrtih je potpuno random galasanje).

Sve u svemu, kod mene uopste nije sporan raspored poena za prvih nekoliko figura (posto smatram da su sve izuzetno dobro uradjene), sporno mi je to kako su neke figure stigli do 4-5 poena, koje, u poredjenju sa ovim prvim modelima, nikako ne zasluzuju - nebitno kojim nacinom ocenjujes (osim onim potpuno random, sto je sasvim validno i sto ja postujem - jelte, svi smo prihvatili da neko moze i tako da glasa).

Nadam se da ovo nece izazvati buru reakcija, jer mi to nije namera ;).
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
Locked

Return to “Kreativna sekcija”