Tajni projekat Z.

Locked
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Tajni projekat Z.

Post by Shunka »

Dakle, zvanicno sam otpoceo sa radom.
Bez da sam jos uvek nesto uradio.
Za pocetak sam prelistao svoju kolekciju potencijalno prikladnog vizuelnog materijala prikupljanog tokom dugih godina (od pocetka 2004.) sa sajtova tipa Elfwood i conceptart.org...
Nasao sam fenomenalnu slicku, ali se pokazala neupotrebljivom jer ovaj nas model nemoguce je postaviti u cucecu pozu.
Dalje sam dosao na ideju da mu noge budu strasno dugacke i da stoji u nekoj istrcenoj pozi (dupe na vecoj nadmorskoj visini od glave), i pokusao to da skiciram, ali opet odustao jer nas model je previse vitak i mnogo bi smesno i nelogicno izgledao.
Na kraju sam dosao do zakljucka da ce udovi uglavnom ostati u dosadasnjim proporcijama, ali da ce stajati na sve cetiri, u nekom trku ili tako nesto. Pri cemu su zadnji udovi kraci od prednjih, dobija se neki pomalo gorilast hod.
Bacio sam se na izradu trodimenzionalne skice, putem dobrog starog parceta plastelina (tacnije, tu ima nekoliko vrsta plastelina, omot od sira (na vostanoj bazi), i ko zna sta sve jos, sve u cilju da smesa bude dovoljno tvrda za rad bez armatura, a da moze da se efektivno razgnjeci) i dobio nesto sto deluje prihvatljivo.
Opet nemam pri sebi foroaparata, tako da ce WIP fotke i ovoga puta izostati. Steta.
Mada mozda ce moci naknadno da se snime.
Rad na ovako velikom projektu valjalo bi dokumentovati!
Dakle, sada, na osnovu gorepomenute trodimenzionalne skice radim armaturu za umanjenu beta-verziju, koja ce naravno, ako li bude fino izgledala, a hoce, opstati kao figura za sebe. Naci ce joj se valjda primena...
Cak sam, igrom slucaja, naleteo na jedno kranje lepo parce zice, nesto tanje od one bakarne koju obicno koristim. Za armaturu ce taman lepo posluziti.
Javicu ukoliko se ostvari jos kakav progres do kraja dana.
Za kraj da napomenem muzicku pratnju danasnje aktivnosti:
The Flower Kings - Adam And Eve
Spock's Beard - Octane
Jednoznacno preporucujem i jedno i drugo.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

Setio sam se da bih mogao da postujem ovde link za nacrt onih krila koje nameravam da izvedem za ovaj projekat, i o kojima pricam mesecima...
Dakle - http://www.thelostworlds.net/Images/SR- ... ing-02.JPG
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
sto mu gromova
Posts: 1089
Joined: Sun Oct 23, 2005 3:29 pm
Location: blok 21

Post by sto mu gromova »

nemoj samo da ima duge noge t.j. udove. bilo bi lepo da lichi na zmaja a ne na rodu :D
Locked

Return to “Kreativna sekcija”