Revel boje, koristiti ili ne?

Locked
User avatar
berserker
Posts: 40
Joined: Sun Dec 07, 2003 11:27 pm

Revel boje, koristiti ili ne?

Post by berserker »

Imam neke revelove boje za makete, pa sam razmisljao mogu li se njima bojiti figurice za warhammer? Ako se ne varam, valjda su to akrilne boje?Nesto su mi retke, ali ne znam ima li to nekog uticaja?
User avatar
Dervish the neki
Posts: 275
Joined: Tue Mar 16, 2004 4:10 am
Location: N.S.

Post by Dervish the neki »

Koliko ja znam, nisu akrili, vec enameli, a to je... pa... lose... nemoj, kupi akrilnih boja.

Mislim, mozes ti da radis enamelima, ali se oni ne razredjuju u vodi, a onda je to ogromna komplikacija... da moras da radis sa alkoholom/terpentinom svaki put? Ne hvala.

--
Dervish the enamel-hater
There really isn't a polite way to say:
"your game fucking sucks and I'm going to take my chances with the Rifts game run by the autistic kid"

When I play doctor, I play to win.
User avatar
Rover
Posts: 1150
Joined: Fri Feb 13, 2004 6:46 pm
Location: In DooRs

Post by Rover »

revelove boje nisu lose, sve dok ne koristis metaline, jer ti one unistavaju cetkicu...

ali sto jes jes , poslusaj dervias i uzmi obicne akrilike,......lakse je....
"I like my women like i like my cannons: Big, Loud and full of fire"
User avatar
berserker
Posts: 40
Joined: Sun Dec 07, 2003 11:27 pm

Post by berserker »

Dosad sam koristio akrilne boje, ali one slikarske, iz tube. Nekako nisam zadovoljan rezultatima, brzo se suse i ne mogu da uradim lep drybrush sa njima...E sad, posto me svrbi nestasica para pokusavam da vidim koja su mi alternativna resenja pre nego sto kupim originalne boje za figure...
User avatar
žubor
Posts: 1893
Joined: Fri Apr 25, 2003 9:35 pm
Location: BGG.CC
Contact:

Post by žubor »

berserker wrote:Dosad sam koristio akrilne boje, ali one slikarske, iz tube. Nekako nisam zadovoljan rezultatima, brzo se suse i ne mogu da uradim lep drybrush sa njima...E sad, posto me svrbi nestasica para pokusavam da vidim koja su mi alternativna resenja pre nego sto kupim originalne boje za figure...
definitivno NE za Revell boje ...
Image
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Post by Hypodermic »

Sto se Revell boja tice, u odsustvu adekvatnog undercoat spreja mogu sasvim lepo da posluze, kao i za farbanje nekih vecih povrsina terena, ali za bilo kakve detalje na modelima, skoro je nemoguce. Da ne pominjem da ce vam pojesti cetkicu...

U slucaju da morate da koristite Revell boje i imate problema sa ciscenjem cetkica, sredstvo za skidanje laka za nokte se u praksi pokazalo najprakticnije (cetkica dobije nazad neznocu dlaka posle ovoga, za razliku od razredjivaca koji ih susi)
User avatar
novot
Posts: 1352
Joined: Sun Mar 03, 2002 11:44 pm
Location: Singidoomum

Post by novot »

To sredstvo za skidanje laka se u narodu zove aceton :wink:
Budući da sam nekada radio sa uljanim (enamel) bojama iliti bojama za makete (avione), mogu da kažem da njima mogu da se farbaju figure i ne Boco, ne jedu četkice, osim ako ne kupuješ neke buđave, kod Kineza! Četkice ipak treba uzimati kvalitetnije (one tanke), a za suvo četkanje, sve što vam padne šaka, a ima iole malo mekšu dlaku (ne preterano meku).
Istina, nisam nmnogo koristio Revell boje, više Testors (Model Master), Humbrol i Molak (ovaj poslednji je očaj živi!) Bio sam vrlo zadovoljan Humbrolom. Doduše, ja ne radim enamel bojama već više od deset godina, tako da ne znam šta se po tom pitanju izdešavalo do danas.
User avatar
sto mu gromova
Posts: 1089
Joined: Sun Oct 23, 2005 3:29 pm
Location: blok 21

Post by sto mu gromova »

ne znam u kolikoj si nestashici novca, ali mogu da ti preporuchim najbolje, najkvalitetnije, najkvantitativnije :D i najjevtinije boje u zemlji. to su "vallejo" boje i mozesh ih naci u klubu grifon za 170 din. (nije reklama majke mi) oli za ovo mi dodjesh kamilicu 8)
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Post by bojan »

sto mu gromova wrote:ne znam u kolikoj si nestashici novca, ali mogu da ti preporuchim najbolje, najkvalitetnije, najkvantitativnije :D i najjevtinije boje u zemlji. to su "vallejo" boje i mozesh ih naci u klubu grifon za 170 din. (nije reklama majke mi) oli za ovo mi dodjesh kamilicu 8)
Samo treba proveriti jer ima nekih koje nisu ni za k (jedna od tamno plavih, i ja i Bane Babovic smo dobili krsh). No dobro starac je zamenio pa nije strasno... Ali treba paziti.
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
User avatar
deka
Medved ili Jeti? Odlučite sami.
Posts: 1116
Joined: Thu Feb 24, 2005 3:55 pm

Post by deka »

najkvantitativnije i najjevtinije boje u zemlji. to su "vallejo" boje
A u kakvom su odnosu gorepomenute boje sa GWS - ovim bojama, to jest kako naci ekvivalentne boje??? (Npr. koja boja odgovara ultramarine Blue boji?)
User avatar
berserker
Posts: 40
Joined: Sun Dec 07, 2003 11:27 pm

Post by berserker »

I kad spomenuste GW boje, koliko one kostaju?
User avatar
deka
Medved ili Jeti? Odlučite sami.
Posts: 1116
Joined: Thu Feb 24, 2005 3:55 pm

???

Post by deka »

Koliko se sećam mislim da je jedna oko 240 din...
User avatar
Luka_Pancevo
Posts: 256
Joined: Sat Nov 26, 2005 9:12 pm

Post by Luka_Pancevo »

deka wrote:
najkvantitativnije i najjevtinije boje u zemlji. to su "vallejo" boje
A u kakvom su odnosu gorepomenute boje sa GWS - ovim bojama, to jest kako naci ekvivalentne boje??? (Npr. koja boja odgovara ultramarine Blue boji?)
http://www.game-mart.co.uk/colour_chart.cfm
Evo liste sa nazivima citadel boja i vallejo ekvivalentima.
User avatar
slayer king
Posts: 811
Joined: Sat Mar 18, 2006 8:24 am
Location: Zvezdara

Post by slayer king »

GW-ove su ja mislim ipak 210 , a i sasvim su dobre :twisted:
Image
opsidiannight wrote:Čitaj moje postove, šećeru.
User avatar
Luka_Pancevo
Posts: 256
Joined: Sat Nov 26, 2005 9:12 pm

Post by Luka_Pancevo »

240 kinti za GW-ovih 12ml...
220 za Rackhamovih 20ml, ali VEOMA gustih, znaci najmanje 25ml (mozda i vise) ako ih razredish do GW gustine. Duplo vise boje za iste pare :wink:
Edit: Mislio sam na rackham a ne vallejo... :oops:
Last edited by Luka_Pancevo on Sat Apr 01, 2006 2:55 pm, edited 1 time in total.
Image
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Post by bojan »

Luka_Pancevo wrote:240 kinti za GW-ovih 12ml...
220 za Vallejovih 20ml, ali VEOMA gustih, znaci najmanje 25ml (mozda i vise) ako ih razredish do GW gustine. Duplo vise boje za iste pare :wink:
Tja - Valleyo ima neke dobre boje dok je za neke druge GW nenadmasan - Recimo Valleyov chainmail nije ni za k****, ali su zato crvene i zute fenomenalne. Dark (Angel) Green im je losa a Bleached bone odlicna... Ukratko - zavisi koja ti boja treba.
PS - I jednoj i drugoj firmi je Desert Yellow totalni shit.
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Post by Dzon Vejn »

A da li neko zna gde imaju da se kupe (ako uopste imaju) kod nas Valleyo boje?
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Post by Ko, jel' ja? »

Dzon Vejn wrote:A da li neko zna gde imaju da se kupe (ako uopste imaju) kod nas Valleyo boje?
Imas u Grifonu pored Valleyo boja i Rackhamove boje (nisam siguran za cenu, pitaj Olivera).
Locked

Return to “Kreativna sekcija”