inkwash

Locked
User avatar
berserker
Posts: 40
Joined: Sun Dec 07, 2003 11:27 pm

inkwash

Post by berserker »

Farbam neke figurice pa mi se mnogo dopalo kako imaju jasno ogranicene linije i crnilom ispunjena udubljenja. Znam da se za taj efekat koristi inkwash, pa sam nesto improvizovao sa razvodnjenom crnom bojom. Prvo je izgledalo kao da ce da uspe, ali onda se boja upila preko ostatka boje i dobio sam samo razmazanu crnkastu boju... Dakle, kako se TACNO pravi taj inkwash i kako se stavlja na figuricu?
User avatar
sto mu gromova
Posts: 1089
Joined: Sun Oct 23, 2005 3:29 pm
Location: blok 21

Post by sto mu gromova »

pa kao shto i sam kontekst rechi kaze : razredish crni tush sa vodom( u sluchaju crnog inkovanja). mada bih ti ja preporuchio da koristish tush u boji povrshine koju zelish da inkujesh. izgleda prirodnije. inache mislim da ti trebaju crveni, plavi, zeleni, flesh wash i crni tush. to ce ti biti sasvim dovoljno za sve shto radish.
User avatar
Dervish the neki
Posts: 275
Joined: Tue Mar 16, 2004 4:10 am
Location: N.S.

Post by Dervish the neki »

ako si bas zapeo za crnu boju, mozes, posto razedis boju, da dodas malecnu kap sapuna u isti, pa ce onda lakse teci u rupe (manji surface tension, kakogod da se to kaze na srpskom).

Ali, da, slazem se sa gos'n sto mu gromova - najbolje je nesto sto je blizu boje koju "ogranicavas"

--
Dervish the sapunjavi
There really isn't a polite way to say:
"your game fucking sucks and I'm going to take my chances with the Rifts game run by the autistic kid"

When I play doctor, I play to win.
Locked

Return to “Kreativna sekcija”