Novosti vezane za vallejo!

Locked
User avatar
Dervish the neki
Posts: 275
Joined: Tue Mar 16, 2004 4:10 am
Location: N.S.

Novosti vezane za vallejo!

Post by Dervish the neki »

wooo! Bas su bili busy!

prvo: inkovi! 10 razlicitih inkova! yayness!
http://thewarstore.com/vallejogamecolors.html
skrollujte skroz dole

drugo: razni gelovi! water effects! Cuda!
http://thewarstore.com/StoneTextureWaterEffects.html

Ovo hocu! Hocu! Olivere, znas sta treba da radis! Nabavljaj nam ovo :D

--
Dervish the efektni
There really isn't a polite way to say:
"your game fucking sucks and I'm going to take my chances with the Rifts game run by the autistic kid"

When I play doctor, I play to win.
Guardian
Posts: 6
Joined: Sat Apr 22, 2006 9:40 pm

Post by Guardian »

ok, ljudi, jel zna neko...
Jel ima di u ZG za kupit Vallejo boje... :pray:
a, ak ,ne...di ima?? ne na svijetu, neg ovdje...balkan :P
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Post by Megabaja »

Pa imas kod starca Odlivera - koji je na forumu znan kao novot.
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
slayer king
Posts: 811
Joined: Sat Mar 18, 2006 8:24 am
Location: Zvezdara

Post by slayer king »

Pa ove boje za teksturu vode su jako dobre kad ih starac jednom nabavi necemo vise morati da lakiramo vodu sto puta da bi zapravo izgledala realnije.
P.S. Da nije cena mozda malo preterana 10$ po boji :twisted:
Image
opsidiannight wrote:Čitaj moje postove, šećeru.
Guardian
Posts: 6
Joined: Sat Apr 22, 2006 9:40 pm

Post by Guardian »

Megabaja wrote:Pa imas kod starca Odlivera - koji je na forumu znan kao novot.
on je iz ZG-a?
ima dučan, il je to na "sivo"?
kolka je cijena po komadu, ak znaš?
User avatar
slayer king
Posts: 811
Joined: Sat Mar 18, 2006 8:24 am
Location: Zvezdara

Post by slayer king »

Ma starac je iz BGa , ali znam da je nesto pricao da je bio par puta kod vas , tako da bi sigurno mogao nekako da vam dostavi robu :twisted:
Image
opsidiannight wrote:Čitaj moje postove, šećeru.
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Post by Awakened »

Ima ducan na sivo 8)
User avatar
stalker
High Seas Commander
High Seas Commander
Posts: 541
Joined: Sun Mar 03, 2002 4:40 pm

Post by stalker »

Awakened wrote:Ima ducan na sivo 8)
prica se da mu sluzi kao paravan za distribucija alkohola :)
Bolje missat vino nego beton! - mudrost jednog neznanog dalmtinskog strucnjaka
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

A svi mi znamo odakle potice taj alkohol...
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
Guardian
Posts: 6
Joined: Sat Apr 22, 2006 9:40 pm

Post by Guardian »

ček,ček...Odliver...jel je to njegovo ime, il ima neko "dublje" značenje...? :P
da, ok, poslao sam mu mail...valjda će skužit... :)
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Post by Ko, jel' ja? »

@guardian: sta ce ti vallejo, mislim, sta farbas? Ako imas uslikano to sto farbas mogao bi da postujes na forum (a ako ne, onda bi mogao da slikas pa da postavis na forum :D )
Guardian
Posts: 6
Joined: Sat Apr 22, 2006 9:40 pm

Post by Guardian »

Ko, jel' ja? wrote:@guardian: sta ce ti vallejo, mislim, sta farbas? Ako imas uslikano to sto farbas mogao bi da postujes na forum (a ako ne, onda bi mogao da slikas pa da postavis na forum :D )
eh, sad, za TO bi bila potrebna "malo" kvalitetnija kamera...što ja nemam još... :P
a, i nije nešto reprezentativno...
ma, čuo sam MILJARDU dobrih feedbacka za Vallejo boje, i da su puno bolje od GWovih...
baš da čujem vaša mišljenja o razlici?
a, imam na umu VELIKI HE projekt, i tako to....
također se polako bacam na NMM...al, evo uslikat ću konverzije silver helmova pa ću vam postat na forum čim uhvatim nekoga sa fotićem :D


EDIT: e, da, znam da je OT, al, mrzim mettalic boje, jer u 80% slučajeva unište model...
jel ima ko kakav savjet vezano za metallic boje...(nemoj mi reć NMM :twisted: )
User avatar
stalker
High Seas Commander
High Seas Commander
Posts: 541
Joined: Sun Mar 03, 2002 4:40 pm

Post by stalker »

Guardian wrote:ček,ček...Odliver...jel je to njegovo ime, il ima neko "dublje" značenje...? :P
da, ok, poslao sam mu mail...valjda će skužit... :)
o da, ima ,hm, znaccenje, :) ...inacce deccko ima oko 20 godina mada se posljednjih 36 godina bavi figuricama te mislim da ce ti moci pomoci oko boja ....i najvisse voli kad mu neko uzme box set :) onda se zauzima pravac jug-jugozapad , jedno 45 koraka, do coska gdje se na tajnom mjestu raspraaavlja o kvalitetu boja :-({|= :-({|= \:D/

sve u svemu jedan kvalitetan izvor hobi materijala i offtopic-a :)
Bolje missat vino nego beton! - mudrost jednog neznanog dalmtinskog strucnjaka
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Post by bojan »

Guardian wrote:...ma, čuo sam MILJARDU dobrih feedbacka za Vallejo boje, i da su puno bolje od GWovih...
baš da čujem vaša mišljenja o razlici?...
Ovako - Valljeyo boje koristim od pre 2.5 godine...
Neke njihove boje su mnogo bolje od GW-ovih (Zute, crvene, Breached bone, bela), neke su manje-vise iste (Plave, neke nijanse braon) a neke su loshije (Dark Green, Chainmail).
Prvu kategoriju gledas da nabavis Valleyo kako znas i umes (prodaja bubrega za boju recimo :) ), druga kategorija je Valleyo bolji cisto zato sto ga ima vishe, dok kod trece kategorije uzmes GW i ne razmisljas...
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
User avatar
sto mu gromova
Posts: 1089
Joined: Sun Oct 23, 2005 3:29 pm
Location: blok 21

Post by sto mu gromova »

ne, ne, ne, vallejo boje su najbolje boje i to shto je bojan rekao ne treba uvaziti.
1. njihov kvalitet ne zavisi od nijansi (ne govorim o metalik bojama) tako da to shto si imao loshija iskustva sa nekima je posledica njihovog dugotrajnog mirovanja.
2. jedina mana osnovnog seta boja (game color) je nedostatak nekoliko nijansi- zamena za dark angels green, desert yellow,i neka svetla nijansa plave boje.
3. ja se inache kunem u vallejo boje zato shto se sa boljim josh nisam sreo. moguce je da negde u svetu ima boljih (recimo boje kojima japanci pishu po pirinchu ili one kojima kinezi boje pesak) ali ne verujem 8) .
User avatar
lord warrior
Server Admin
Server Admin
Posts: 1169
Joined: Wed Mar 27, 2002 9:15 pm
Contact:

Post by lord warrior »

Vallejo koristim preko dve godine i primetio sam recimo da je dark green losija od GW-ove DA green. Mada, sto rece SmG (Sto mu Gromova), moguce da je posledica stajanja (ne kod mene, vec u radnji). S obzirom na to da je jos nisam potrosio, i samim tim, koristio samo jedno bocicu...
Deception is a Right · Truth is a Privilege · Innocence is a Luxury
Guardian
Posts: 6
Joined: Sat Apr 22, 2006 9:40 pm

Post by Guardian »

eh...baš volite trljati sol u ranu... :cry:

ah, skombinirat ću ja nešto... :D

e, da, i da pitam sada, ovak "malo" iskusnije, jer nisam ni ja od jučer, al nisam kist držao 5 mj, sve do juče... :P
dakle...malo me zaje*avaju metallic boje...
recimo chainmail,pa highlight mithril silver...onak, postaje mi "grainy", i totalno uništi ravnu površinu...koplje, ili helma...
jel to zbog starosti boje(makar naočigled izgledaju relativno svježe)...?
i, kak se efektno razrjeđuju metallics, da se ne dobije ona lokva alu ljuskica, neg baš boja...a da je dovoljno tekuća, da nebudu debeli prijelazi?


e, da, i također, kak bi vi farbali HE lica, ja koristim ovu shemu...
sve mi je crni undercoat, jer jednostavno sam vidio da su figure "dublje" na crno( :P ), onda idem sa dwarf flesh, flesh wash, pa opet DF, pa higlight elf flesh...
al full mi je teško tak kroz uske kacige i to, a kad gledam neke face na CMONU, mislim si, kako pobogu može takve highlighte radit?? 8O

e, i još jedna stvar me pere, to su oči, naime, imam fakat najmanji mogući kist....20/0, i sve mi se može super pokriti, ALI, dok dođem do oka bijelom, potegnem kistom nikakav trag ne ostavlja...2 sekunde od boje do kontakta... :x a ak malo jače pritisnem, ode mi preko granice, dakle, ajd koji savijet...
jer fakat mi je zlo 2 sata provest za facu, i malo blendanja :evil:
User avatar
sto mu gromova
Posts: 1089
Joined: Sun Oct 23, 2005 3:29 pm
Location: blok 21

Post by sto mu gromova »

ja sam vec nekome rekao ovo: koliko para toliko muzike ili koliko truda toliko efekta.
najveci majstori jednu peshadijsku figuru boje oko 40 sati :-$
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Post by Dzon Vejn »

Metalik boje (ako zelis da farbas metalnim bojama a ne NMM), ofarbas u osnovnu, pa nekoliko svetlijih (na kraju beli highlight skroz tanak), i onda okruzis crnim inkom ;)... izgleda dosta lepo

NMM vs. metalik boje, ti je cista stvar ukusa... ja recimo koristim oba, jer smatram da na nekim figurama mnogo lepse izgleda jedan od ta dva. Neki jednostavno ignorisu jedan tip farbanja... znaci bukvalno: stvar tvog izbora ;)
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
Guardian
Posts: 6
Joined: Sat Apr 22, 2006 9:40 pm

Post by Guardian »

sto mu gromova wrote:ja sam vec nekome rekao ovo: koliko para toliko muzike ili koliko truda toliko efekta.
najveci majstori jednu peshadijsku figuru boje oko 40 sati :-$
ma, znam, znam, al kad je riječ o figurama za tablu, onda se tolik trud fakat ne isplati....nije da ću ić na GT, pa dobijem best painted il nešt...
al, u principu, praksa radi majstora... :)
Locked

Return to “Kreativna sekcija”