Revel sprejevi - valjal to sta?

Locked
User avatar
atma
Posts: 93
Joined: Fri Jul 08, 2005 12:04 pm
Location: Sarajevo

Revel sprejevi - valjal to sta?

Post by atma »

U jednoj prodavnici u Sarajevu sam nasao to. Nije bas da su jeftini, ali je to jedino sto sam nasao da je sprej i da bi se moglo koristiti za famozni prvi sloj. Fazon je sto tamo stoji da je bezbojan ali sam siguran da ne nagriza plastiku ( :roll: sve Revelovo je plastika). Imal iko kakva iskustva sa tim? I pitanje je kako bi se na to primao akril...
User avatar
žubor
Posts: 1895
Joined: Fri Apr 25, 2003 9:35 pm
Location: BGG.CC
Contact:

Re: Revel sprejevi - valjal to sta?

Post by žubor »

atma wrote:U jednoj prodavnici u Sarajevu sam nasao to. Nije bas da su jeftini, ali je to jedino sto sam nasao da je sprej i da bi se moglo koristiti za famozni prvi sloj. Fazon je sto tamo stoji da je bezbojan ali sam siguran da ne nagriza plastiku ( :roll: sve Revelovo je plastika). Imal iko kakva iskustva sa tim? I pitanje je kako bi se na to primao akril...
Ja sam ga kupio jednom ali nisam bio zadovoljan ... mogao bi se skoro zakunuti da je izvor nezadovoljstva to sto jednostavno NISAM VIDEO da li je figura prime-ovana ili nije ... nekako mi je falilo to da je figura ili bela ili crna ... mada kada malo bolje razmislim nekako mi se javlja da je bilo lakse farbati preko regularno primovane figure nego preko bezbojno primeovane figure ...
Image
User avatar
Balder
Posts: 608
Joined: Tue Nov 29, 2005 11:42 pm
Location: Beograd
Contact:

Post by Balder »

Bezbojan Revellov undercoat? Hmmm iskreno nisam cuo... Ali inace sam primetio da svi maketari izbegavaju Revellov undercoat, a ja ga nisam nikada ni koristio zbog toga... Od kako sam presao na figurice, uzimam samo autolakove i slicno... I sasvim sam zadovoljan, samo treba naci pravi...
Inace, vecina i maketara koristi GW-ov undercoat, i ja bih da imam pare :)
User avatar
slayer king
Posts: 811
Joined: Sat Mar 18, 2006 8:24 am
Location: Zvezdara

Post by slayer king »

Ma netreba ti nista fensi samo odes do farbare i uzmes neki mat sprej za kola koji nenagriza plastiku( vecina nenagriza) :wink: :twisted:
Image
opsidiannight wrote:Čitaj moje postove, šećeru.
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Post by bojan »

slayer king wrote:Ma netreba ti nista fensi samo odes do farbare i uzmes neki mat sprej za kola koji nenagriza plastiku( vecina nenagriza) :wink: :twisted:
E vidis, tu gresis - bas ti treba lak koji ce da u mikronskom sloju :) da nagrize plastiku - tako ti se figure mnogo teze ljuste. Caka je u tome da ti treba neki lak koji se JAKO brzo susi da ne bi previse nagrizao. Tako da svi akrilni sprejevi otpadaju.
Ja sam koristio crni mat Cosmos (kojega ponovo ima u gradu) i jako sam bio zadovoljan.***

***Beli Cosmos nije ni za K kako sam cuo (samo cuo ne koristim beli undercoat).
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
User avatar
Balder
Posts: 608
Joined: Tue Nov 29, 2005 11:42 pm
Location: Beograd
Contact:

Post by Balder »

Ja sam koristio crni Happy Akrilni, i bio je sasvim dobar... Sad sam presao na beli, jer je na beloj "podlozi" ipak lepse bojiti... Koristim Masters Color, isto akrilni, i sasvim je dobar... Doduse, sve su to metalne figure, ali se lak ne skida... Inace, nije mi jasno kako su to ovi lakovi "akrilni", a smrde 5 puta gore od uljanog razredjivaca!
User avatar
slayer king
Posts: 811
Joined: Sat Mar 18, 2006 8:24 am
Location: Zvezdara

Post by slayer king »

bojan wrote:
slayer king wrote:Ma netreba ti nista fensi samo odes do farbare i uzmes neki mat sprej za kola koji nenagriza plastiku( vecina nenagriza) :wink: :twisted:
E vidis, tu gresis - bas ti treba lak koji ce da u mikronskom sloju :) da nagrize plastiku - tako ti se figure mnogo teze ljuste. Caka je u tome da ti treba neki lak koji se JAKO brzo susi da ne bi previse nagrizao. Tako da svi akrilni sprejevi otpadaju.
Ja sam koristio crni mat Cosmos (kojega ponovo ima u gradu) i jako sam bio zadovoljan.***

***Beli Cosmos nije ni za K kako sam cuo (samo cuo ne koristim beli undercoat).
Mislio sam da nenagriza mnogo (da detalji na figuri ostanu isti) ja ionako vec duze vreme neradim undercoat sa sprejem nego ga nanosim rucno :twisted:
Image
opsidiannight wrote:Čitaj moje postove, šećeru.
User avatar
Kirgan
Ser
Posts: 1624
Joined: Mon Sep 06, 2004 12:32 pm
Location: Banovo Brdo Republika

Post by Kirgan »

To ti je gubljenje boje , para , zivaca i kvalitet je mnogo bolji kad se prska ZIVEO SPREJ :twisted:
Josef Quartjin (Enemy Within):

"Zbogom Wittgendorf-e na k...c te nabijem" Sommerzeit 13. 2512.
User avatar
Balder
Posts: 608
Joined: Tue Nov 29, 2005 11:42 pm
Location: Beograd
Contact:

Post by Balder »

Zapravo, kvalitet je dosta bolji kada se nanosi AB-om ili cetkicom... Ali da je gubljenje para, boje i zivaca, to jeste :)
Inace, Slayer, ne znam da li kod nas ima negde da se uzme, ali pokusaj da nadjes Undercoat u tubicama kao za boju, on je predvidjen da se nanosi cetkicom i AB-om... Andrea ga proizvodi sigurno, verovatno i Vallejo, pa ne znam da li ga je Oliver mozda dobio...
User avatar
slayer king
Posts: 811
Joined: Sat Mar 18, 2006 8:24 am
Location: Zvezdara

Post by slayer king »

Ja za sad koristim kao sto sam rekao obicnu boju na cetkici ,verovatno to nije najpametniji izbor ali za sad mi dobro sluzi :twisted:
Image
opsidiannight wrote:Čitaj moje postove, šećeru.
User avatar
Balder
Posts: 608
Joined: Tue Nov 29, 2005 11:42 pm
Location: Beograd
Contact:

Post by Balder »

Pa nije najpametniji, ali moze i tako... Ionako nisam siguran da li kod nas moze da se nadje ona vrsta Undercoat-a...
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Post by Ko, jel' ja? »

Otidji lepo u farbaru i kupi Dupli-Color MAT lak (crni ili beli, po zelji), sasvim je OK. Mislim da kosta 300 din.
User avatar
slayer king
Posts: 811
Joined: Sat Mar 18, 2006 8:24 am
Location: Zvezdara

Post by slayer king »

A gde je ta fabrika :twisted:
Image
opsidiannight wrote:Čitaj moje postove, šećeru.
Locked

Return to “Kreativna sekcija”