Foundation paint

Locked
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Foundation paint

Post by Hypodermic »

Problemi probnlemi problemi.. na sajtu kaze da treba da blago razblazite farbu vodom kako bi sve islo kako treba. U kur moj (pardon) iden kako treba. Ako ne razvodnim boju izgleda ok dok se ne osusi, a onda se vide svi potezi cetkicom, i to u teksturi. Ako razvodnim - isto, plus je farba deblja na krajevima. Gde gresim?
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
xclub
Posts: 248
Joined: Mon Nov 28, 2005 6:34 am
Location: Novi Sad, Telep, bezinternetno mesto

Post by xclub »

Si li je dobro promuckao>>>>>
Image
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Post by Hypodermic »

da. Toliko sam se iznervirao koliko je lose ispalo, da sam bacio ceo tenk (ne u djubre,nego na skidanje farbe). Jednostavno ne znam koliko da je razvodnim.. ili kako vec da farbam ili gde gresim. Debljina cetkice? Kvalitet cetkice? Sta?
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Post by Ko, jel' ja? »

Mozda da nanosis boju u tanjim slojevima?

Nisam probao te boje pa ti ne mogu reci tacno, ali u tome bi mogla biti stvar, eventualno.
User avatar
xclub
Posts: 248
Joined: Mon Nov 28, 2005 6:34 am
Location: Novi Sad, Telep, bezinternetno mesto

Post by xclub »

A da nije stara farba, hoce ponekad i kada je stara tako da se ponasa...
Image
User avatar
Zekina banda
Posts: 1459
Joined: Tue Dec 20, 2005 8:16 am

Post by Zekina banda »

Dodaj medijuma, to obicno pomaze (imao sam slicno iskustvo sa nekim Rackhamovim bojama)
Image
Izgubio je sve ko nije razumeo da je pobeda bila nesto drugo
http://offgridttgamers.blogspot.rs/
stari blog http://waxerspasttime.wordpress.com/
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Post by bojan »

Vidis, ja sam boje minimalno razblazivao i:
1. Ne vide se potezi cetkicom
2. Nemam problema sa gomilanjem boje po krajevima

Na osnovu onoga sto si ti opisao cini mi se da treba da smanjis kolicinu boje koju nanosis iz cuga kada je razvodnis, jerbo ako imas visak boje na cetkici ona se nece ravnomerno nanositi vec ce se razlivati na sve strane....
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Post by Hypodermic »

Ok, preterano sam je razvodnio, i manje boje na cetkici... Ali imam sledeci problem onda: vidi se potez cetkicom. I poceo sam sa manje boje na cetkici, pa sam video undercoat ispod toga. ne ostaje konstantan trag...

Beta, od ponedeljka, kada si u HS-u / Sigilu? Dalepo dodjem da ti pokazem, pa da mi kazes gde gresim.

EDIT:
Uspeo sam da ga nateram nekako da lici na ono na sta bi trebalo da lici. Trebalo je potrefiti kolicinu vode (da, vode, medium mi ne ide u korist ovde, jer zadrzava gustinu farbe, pa onda opet imam gorenavedeni problem). Jedini problem sada su fleke na vecim ravnim povrsinama... Kako ih vi izbegavate? veca cetkica?
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Post by Ko, jel' ja? »

Hypodermic wrote:Jedini problem sada su fleke na vecim ravnim povrsinama... Kako ih vi izbegavate? veca cetkica?
Predpostavljam da ti je to zbog razredjene boje, odnosno viska vode na cetkici. Dobar nacin da to resis je da pre nanosenja boje na figuru sa cetkice skines visak vode. Blago prislonis cekticu na maramicu/salvetu/sta god i problem je resena :D
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Post by Hypodermic »

Ko, jel' ja? wrote:Predpostavljam da ti je to zbog razredjene boje, odnosno viska vode na cetkici. Dobar nacin da to resis je da pre nanosenja boje na figuru sa cetkice skines visak vode. Blago prislonis cekticu na maramicu/salvetu/sta god i problem je resena :D
Pokusacu, ali ovo mi je sad drugi problem - da ne bi sve ovo radio sam i kupio foundation paint :P Ovako se farba i sa obicnim farbama. Jeste da mi treba jedan sloj, ali ako imam flekice, opet mi treba jos jedan sloj da ubijem flekice i sl. A fleka nastaje tako sto kada predjem cetkicom preko povrsine boja ostane oko oboda cetkice, a tamo gde je prosla sredina cetkice ostane svetlije. Pa ako predjem sledeci put nastane jos gore. Meni izgleda neko treba da pokaze kako se radi sa razvodnjenom farbom a da to nije wash :D Jbga, navikao sam da kad predjem cetkicom preko necega, tu boja i ostane, a ne da non-stop premazujem kako bi boja ostala tamo gde treba.

Ma poslacu ti pm, da ne gusim ovde :D

Back to the topic - foundation paint i medium zajedno se jako cudno ponasaju. Previs emi je gusto za rad, ostane previse debeo sloj farbe. Kako mesati medium i foundation paint?
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
Zekina banda
Posts: 1459
Joined: Tue Dec 20, 2005 8:16 am

Post by Zekina banda »

Uz vodu, naravno, nikako sam medium. Meni je to resilo problem sa Rakhamom, ali naravno boja postaje providnija, te je potrebno dva put je naneti. Moguce da Fundation paint zbog svog sastava i ne rade dobro sa svakim medijumom :?: .
Image
Izgubio je sve ko nije razumeo da je pobeda bila nesto drugo
http://offgridttgamers.blogspot.rs/
stari blog http://waxerspasttime.wordpress.com/
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

Foundation paint?
Sta je to uopste?
Cemu to sluzi, ko to proizvodi?
Prvi put cujem...
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
makifromtoronto
Posts: 46
Joined: Wed Apr 05, 2006 9:19 pm

Post by makifromtoronto »

nove gw boje
Image
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Post by bojan »

Shunka wrote:Foundation paint?
Sta je to uopste?
Paint = boja... :)
Cemu to sluzi, ko to proizvodi?
GW-ove. Izmedju ostalog imaju boju skoro istu kao bleached bone (Dheneb stone ako se ne varam) koja se u jednom (tankom) sloju nanese na crni undercoat i savrseno ga pokrije... Dovoljan razlog da postanem veliki fan istih.
Takodje totalno su mat.
Last edited by bojan on Sat Feb 02, 2008 10:16 pm, edited 1 time in total.
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
User avatar
xclub
Posts: 248
Joined: Mon Nov 28, 2005 6:34 am
Location: Novi Sad, Telep, bezinternetno mesto

Post by xclub »

Probaj da je dok farbas pomesas sa slicnim iz gwa ili p3 boja i one su dosta pokrivne, a i imaju dobar range boja...

Metalne su kod p3 fenomenalne...
Image
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

Definitivno moram isprobati to cudo.
Pogotovo sto vec duze vreme nemam najbolju boju, tj. Bleached Bone...
Prodaju li se pojedinacno?

Mislim da cu jos koliko sutra uzeti neke P3 boje...
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Post by bojan »

Prodaju li se pojedinacno?
Da, mislim da su 280din.
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

Evo farbuckao sam malo sa Dheneb Stone.

U sustini, utisak je kao da radim sa Rackham bojama koje imaju mnogo vise pigmenta, te su u stanju i da pokriju povrsinu kako treba.
Boja jako lepo reaguje sa vodom.

Mada jos nisam probao da je nanosim kao osnovnu boju, samo sam se bavio highlightovanjem.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Post by Hypodermic »

Odlicno reaguju i sa regularnim bojama, nema nikavih nuspojava. Jedino treba paziti sa velikim ravnim povrsinama i kolicinom razvodnjenosti.

I zaista nema razlike da li ih nanosis preko belog ili crnog undercoat-a :D Za taj detalj sam odusevljen.
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Post by bojan »

Mala napomena - izbegavajte lizanje cetkice kada radite sa ovim bojama - nisu otrovne, ali moze lako da se desi da imaju negativna dejstva polse duze koriscenja.
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

bojan wrote:Mala napomena - izbegavajte lizanje cetkice...
Vec si mi rekao, uspesno sam se suzdrzavao.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Post by Hypodermic »

Pored mirisa koji ima crvena boja, nisi morao ni da nas upozoravas :)
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

Meni se generalno svidjaju mirisi boja!
Doduse, ove Foundation nisam jos adekvatno omirisao...
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Rover
Posts: 1150
Joined: Fri Feb 13, 2004 6:46 pm
Location: In DooRs

Post by Rover »

narkomani :D
"I like my women like i like my cannons: Big, Loud and full of fire"
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Post by Ko, jel' ja? »

Kako se mesaju sa Rackham i Vallejo bojama?
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Tragovi cetkica

Post by opsidiannight »

Boco, sa kakvim cetkicama radis cudi me da imas ikakav trag. :lol:

Nema ljutis, mislim da ti je vreme da se malo ponovis cetkicama i ucinis sebe srecnijim.
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Post by bojan »

Ko, jel' ja? wrote:Kako se mesaju sa ... Vallejo bojama?
Bez problema.
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: Tragovi cetkica

Post by Hypodermic »

opsidiannight wrote:Boco, sa kakvim cetkicama radis cudi me da imas ikakav trag. :lol:

Nema ljutis, mislim da ti je vreme da se malo ponovis cetkicama i ucinis sebe srecnijim.
Ide mi rodjendan, pa mozes taman da mi pazaris neke ;)
(inace ponovio sam se sa dva komada, ali i one se trose brzo...)
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Vazi

Post by opsidiannight »

Dogovoreno, vec sam odvojio jednu, a bice mozda jos jedna.
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
Locked

Return to “Kreativna sekcija”