Airbrush posecuje Hoby Store mala prezentacija

Locked
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Airbrush posecuje Hoby Store mala prezentacija

Post by opsidiannight »

Konacno sam se sastavio sa opremom pa reko da donesem jedan dan u HS airbrush i kompresor.

Sa Duletom dogovoreno za subotu 24.05. od 12 sati okvirno.

Ko je rad da proba nek dodje, eventualno da ponese svoje figure da ih base coutuje, ne underkoutuje vec ofarba u osnovnu boju. Naravno, neka ponese svoju boju.

Igranje sa komprimovanim vazduhom ce trajati najverovatnije do 18,00.

Ko je rad da vidi ocemu se i kako radi neka dodje.

P.S. Ja sam tezak pocetnik sa airbrushem i sigurno cu to biti jos koju godinu. Tako da ne racunajte da dobijete ikakve napredne savete. Samo osnove, prikljucivanje, odrzavanje, potrebni materijali i hemija, razredivanje boje, odnos pritisak gustina boje, farbanje slojeva, izrada prelaza. :)


EDIT: Postoji sansa da radim u subotu, ako se to desi ja sam u HS sa spravom u 16,00. Postoji i jako je mala sansa da idem na teren za vikend, ako se to desi upucacu se.


Radim sutra, u HS sam oko pola 4.
Last edited by opsidiannight on Fri May 23, 2008 4:48 pm, edited 4 times in total.
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
RatGod
Strvinar
Posts: 1353
Joined: Sun Jan 29, 2006 6:29 pm

Re: Airbrush posecuje Hoby Store mala prezentacija

Post by RatGod »

A koja boja se koristi mislim da li se koristi GW ili mora neka posebna i da li mora vozilo da bude undercotovano?
1000 year-old lords of the walking dead? Chosen avatars of the dark gods leading horrible creatures from another dimension? Ancient members of the civilization who created the very world upon which we wage our wars? Bah! We're skittish mutant rats. We've got a bell. And we're going to ring it till your ears hurt bleed. Bitches.
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: Airbrush posecuje Hoby Store mala prezentacija

Post by opsidiannight »

Mogu GW boje, moze i fondation paints. Mislim da mi je Beta rekao da Bleatched bone i jos neka boja prave probleme. Da figure moraju da ti budu undercotovane ako zelis da ta boja tu i ostane. Airbrush nanosi jako tanak sloj boje tako da je undercoat must have i mora biti dobro odradjen.
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
User avatar
teclis
Posts: 2240
Joined: Sun Sep 23, 2007 11:01 am
Location: Basket teren
Contact:

Re: Airbrush posecuje Hoby Store mala prezentacija

Post by teclis »

a da li ce se primiti na gromuljast sloj belog Happy Color-a?
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Re: Airbrush posecuje Hoby Store mala prezentacija

Post by Ko, jel' ja? »

Postoje posebne boje za airbrush ali mogu da se koriste i obicni akrilici, samo razredjeni doduse.

Inace, beli happy color meni ne ostavlja nikakav gromuljasti sloj. Mozda da probas da prskas sa manje razdaljine.
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: Airbrush posecuje Hoby Store mala prezentacija

Post by opsidiannight »

Ko sto rekoh, sloj farbe sa airbrusha je jako tanak tako da ce se svaka tekstura od ispod videti.
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
User avatar
Zekina banda
Posts: 1459
Joined: Tue Dec 20, 2005 8:16 am

Re: Airbrush posecuje Hoby Store mala prezentacija

Post by Zekina banda »

U sustini moze i bez anderkouta, ali mora obavezno da se preprska lakom na kraju.
Image
Izgubio je sve ko nije razumeo da je pobeda bila nesto drugo
http://offgridttgamers.blogspot.rs/
stari blog http://waxerspasttime.wordpress.com/
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: Airbrush posecuje Hoby Store mala prezentacija

Post by opsidiannight »

Slazem se ali bih dodao da u tom slucaju moras fiksirati model na drzac da ga ne bi dodirivao tokom farbanja i pre farbanja moras oprati. Ako radis sa akrilnim bojama. Uljane jos nisam probao ali verujem da se teze skidaju.
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
RatGod
Strvinar
Posts: 1353
Joined: Sun Jan 29, 2006 6:29 pm

Re: Airbrush posecuje Hoby Store mala prezentacija

Post by RatGod »

Mogu vam reci da sam ja danas isprobao air brush i da je ekstra.Gosn Slovic mi je uradio 2 dreadnotha,predatora,whirlwind,2 zujalice i 6 terminatora za 1:30 h i sve do samo za sok i sve sto je trebalo je jedna bocica boje za sve ovo cak je i ostalo malo :D

Jos jednom Hvala Slovicu a vi koji niste dosli trebali ste jer je stvarnop ekstra ne samo sto ustedis boju nego i vreme a vreme je novac!
1000 year-old lords of the walking dead? Chosen avatars of the dark gods leading horrible creatures from another dimension? Ancient members of the civilization who created the very world upon which we wage our wars? Bah! We're skittish mutant rats. We've got a bell. And we're going to ring it till your ears hurt bleed. Bitches.
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: Airbrush posecuje Hoby Store mala prezentacija

Post by opsidiannight »

Uradio doduse samo u basecoat ali uradio.

Nema na cemu. U principu sam rad da ponovim egzibiciju ali ne mogu vise da vucem ono po prevozu, jedino neka organizacija transporta.
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
Locked

Return to “Kreativna sekcija”