Pitanje peska na postoljima...

Locked
User avatar
xclub
Posts: 248
Joined: Mon Nov 28, 2005 6:34 am
Location: Novi Sad, Telep, bezinternetno mesto

Pitanje peska na postoljima...

Post by xclub »

Drustvo,

Treba mi mala pomoc, video sam na mnogim vrhunskim postoljima onaj sitni, sitni pesak, prelepo uradjen...

Medjutim, kada sam ja drvofixom zalepio takav pesak na postolje, on se jednostavno zgromuljio, i nije tako fin...

Sta Vi koristite, ima li neko neku tehniku, ideju, ili nesto da me uputi, kako da napravim lepo postolje...
Image
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Re: KAko doci do prelepog postolja...

Post by Ko, jel' ja? »

Super lepak :wink:
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: KAko doci do prelepog postolja...

Post by Hypodermic »

Meni je taj efekat (pod taj efekat mislim da je pesak ostao fin) ostao sa locktide gelom, jer pesak nije mogao da upije lepak i da postane solidna masa, vec se hvatao smao po povrsini.
Kada radim sa onim krupnijim GW peskom, Jip superlepak radi odlicno.
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
sto mu gromova
Posts: 1089
Joined: Sun Oct 23, 2005 3:29 pm
Location: blok 21

Re: KAko doci do prelepog postolja...

Post by sto mu gromova »

umochish postolje u pesak
izvadish postolje
vishak peska spadne sa postolja
ono shto ostane na postolju nalijesh super lepkom.

nema potrebe da ga zalivash u pravom smislu rechi. kap po kap. preporuka je da za to koristish najsocijalniju varijantu lepka. najsocijalniji lepak ce se osushiti za 1 sat i imace isti efekat sa peskom kao i onaj od 100 dinara po tubi.
naravno, nemoj da ti padne na pamet da koristish gel. mislim da se nekako podrazumeva da se gusta smesa kao shto je gel, nece ponashati kao technost.
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Re: Pitanje peska na postoljima...

Post by Megabaja »

Ja, kada radim sa postoljima drvofix razvodnjavam sa vodom i razmazujem cetkicom...
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Re: Pitanje peska na postoljima...

Post by bojan »

Megabaja wrote:Ja, kada radim sa postoljima drvofix razvodnjavam sa vodom i razmazujem cetkicom...
Takodje i nikada nisam imao problem.
Samo ga lepo razmazes u tankom sloju i postolje umocis u pesak, zatim otreses visak.
Sacekas 1h da se osusi a onda undercoat-ujes pesak zajedno sa figurom.
Nikada nije otpadao, bio grumuljast itd.
Ako vas bas mrzi da cekate 1 sat onda koristite super lepak, koji lepo necim razmazete po postolju u tankom sloju.
Nema potrebe da dodatno zalivate super lepkom.
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
User avatar
novot
Posts: 1352
Joined: Sun Mar 03, 2002 11:44 pm
Location: Singidoomum

Re: Pitanje peska na postoljima...

Post by novot »

Kada hotjete da lejerujete pesak, tj da ga nanosite neravnomerno, negde vishe negde manje, negde da komaditj terena ili chega vetj, bude polu zatrpan, zivo me zanima kako tjete da koristite drvofiks??? More ne filozofirajte mnogo :x - super lepak- techan je, kapilarno, trenutno biva upijen, odmah hvata (osim ako lepak nije totalni krsh, a i tada mu treba maksimalno pola sata- sat). Postolja su kao beton, i ono shto je najbitnije: naneti pesak je UVEK tamo gde ste hteli da ga nanesete, makar nanosili mrvicu po mrvicu. To sa drvofiksom nikada ne mozete da postignete na zadovoljavajutji nachin.
Istina, nikako ne preporuchujem korishtjenje istog na jako velikim postoljima... Tada koristiti drvofiks, po mogutjnosti 606, u razvodnjenom obliku...
Samo ono što činimo iz ljubavi, činimo slobodno, pa ma koliko patnje iz toga proizašlo.

Istina rađa mržnju. Ko govori istinu, često se zamera drugima.
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: Pitanje peska na postoljima...

Post by opsidiannight »

Za to nanosenje u slojevima razvodnjeni drvofix no frx. Isprobano do treceg sloja. Fora je da se pritisne necim, blago, po nanosenju floka.
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
User avatar
xclub
Posts: 248
Joined: Mon Nov 28, 2005 6:34 am
Location: Novi Sad, Telep, bezinternetno mesto

Re: Pitanje peska na postoljima...

Post by xclub »

Evo sta mi je cilj...

Image

Znaci nanesem pesak, zatim ga drybrushujem, i nanesem trave...

Ovu sliku sam nasao na brzaka, ali jel moze neko uopsteno da mi objasni drybrush da izgleda priblizno ovako...
Image
Locked

Return to “Kreativna sekcija”