Savijanje plastike! o.O

Locked
User avatar
Rat with a tool
Posts: 864
Joined: Thu Jan 06, 2005 1:07 pm
Location: World of Darkness:Belgrade

Savijanje plastike! o.O

Post by Rat with a tool »

Treba mi pomoc! Hteo bih da maaaalo savijem deo plastike (Venom Cannon tacnije, duga prica), ali naravno da ostanu vidljivi detalji i da se to ne ruinira previse. Ima na netu neka tehnika gde se plastika stavi u zagrejanu so, pa se posle moze lako savijati bez gubitka detalja, mada mi nije najjasnije kako to funkcionise. Mislim probao sam sa parcetom sprua i ne ide bas najbolje.
Je l' ima neko iskustva sa ovom ili nekom slicnom tehnikom? Hvala unapred!
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: Savijanje plastike! o.O

Post by Hypodermic »

Ima ja... sa rukama se bez problema savije. Ako pruza prevelik otpor ili se plasis da ec da pukne, ugrejes ga na suncu samo, omekasce dovoljno. ili u krajnjem slucaju savijes do pucanja, pa ako pukne, jbga, popunis prelom sa greenstuff-om.
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
sto mu gromova
Posts: 1089
Joined: Sun Oct 23, 2005 3:29 pm
Location: blok 21

Re: Savijanje plastike! o.O

Post by sto mu gromova »

Hypodermic wrote:...ili u krajnjem slucaju savijes do pucanja, pa ako pukne, jbga, popunis prelom sa greenstuff-om.
tvoje ideje ne prestaju da me fasciniraju.
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: Savijanje plastike! o.O

Post by Hypodermic »

sto mu gromova wrote:tvoje ideje ne prestaju da me fasciniraju.
Jbga, lud sam, ja sam to prihvatio :)
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
Kirgan
Ser
Posts: 1624
Joined: Mon Sep 06, 2004 12:32 pm
Location: Banovo Brdo Republika

Re: Savijanje plastike! o.O

Post by Kirgan »

Probaj fenom kazu da to rade ti sa neta 8) :twisted:
Josef Quartjin (Enemy Within):

"Zbogom Wittgendorf-e na k...c te nabijem" Sommerzeit 13. 2512.
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: Savijanje plastike! o.O

Post by opsidiannight »

Ili, jos bolje, fenom za skidanje farbe, ako ga imas dostupnog. Samo budi JAKO pazljiv posto je 5 puta topliji od obicnog. Znaci plastiku grejes 2 sekunde pa 5 sekundi ne. I tako dok se ne zagreje ceo profil, odnosno dok toplota ne prodre ravnomerno kroz ceo deko koji savijas. Srecno.
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
User avatar
novot
Posts: 1352
Joined: Sun Mar 03, 2002 11:44 pm
Location: Singidoomum

Re: Savijanje plastike! o.O

Post by novot »

A da probash u toploj vodi, a?? Ne kljuchaloj, ali jako vrutjoj??? Opet probaj sa spruom... Ovo super radi sa rezinom (chak i u kljuchaloj vodi...) Isprobaj pa javi. Neke plastike su jako rezistentne na toplotu, ali ova GW-ova bash i nije, stoga, oprez! Mislim da tje ti to raditi posao 100% :wink:
Samo ono što činimo iz ljubavi, činimo slobodno, pa ma koliko patnje iz toga proizašlo.

Istina rađa mržnju. Ko govori istinu, često se zamera drugima.
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Re: Savijanje plastike! o.O

Post by Skobra »

fantasy games je imao problem sa figurama za Battlelore i stavili su na sajt uputstvo kako da se ispravi plastika... mada mi se cini da je njihova plastika meksa od GW plastike ali vredi pogledati
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Re: Savijanje plastike! o.O

Post by bojan »

Skobra wrote:fantasy games je imao problem sa figurama za Battlelore i stavili su na sajt uputstvo kako da se ispravi plastika... mada mi se cini da je njihova plastika meksa od GW plastike ali vredi pogledati
Njihova plastika je PVC, a GW-ova je polistiren.
PVC-u je mnogo "lepsu" kriva topljenja pa imas beskrajno veci raspon temperatura kada ga mozes savijati a da ga ne upropastis, za razliku od polistirena gde je taj raspon ~15 stepeni.

Nacin da savijes:
Stavis u neku manju serpicu pesak, i naspes vodu da prekrije pesak.
Sacekas da voda prokljuca i ispari.
U taj pesak stavis parce plastike na 2-5 sekundi (probaj na necemu sto ti nije bitno).
Izvadis plasktiku i savijes je.
A onog ko je predlozio tehniku sa soli treba ubiti.
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Re: Savijanje plastike! o.O

Post by Ko, jel' ja? »

bojan wrote:A onog ko je predlozio tehniku sa soli treba ubiti.
Mozda sam ja slep, ali nisam nigde video da je neko pominjao so o.O
User avatar
Rat with a tool
Posts: 864
Joined: Thu Jan 06, 2005 1:07 pm
Location: World of Darkness:Belgrade

Re: Savijanje plastike! o.O

Post by Rat with a tool »

Jesam ja, tacnije spomenuo sam da sam nasao neki tutorijal sa tom tehnikom na netu.
Ljudi hvala na savetima, javicu vam sta sam uspeo da uradim, cim uhvatim priliku da se zanimam sa tim! :D
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Re: Savijanje plastike! o.O

Post by Ko, jel' ja? »

Ko, jel' ja? wrote:Mozda sam ja slep
:wink:
User avatar
novot
Posts: 1352
Joined: Sun Mar 03, 2002 11:44 pm
Location: Singidoomum

Re: Savijanje plastike! o.O

Post by novot »

Klub Zmaj se ogradjuje od "korisnih saveta" pojedinih chlanova foruma na ovoj temi . Na vlastitu odgovornost ih prihvatate i snosite sve posledice.
Ne, stvarno, probaj da je omekshash breneronm- kada vetj przish ruke, uradi to bar temeljno 8O 8O 8O
Last edited by novot on Fri Jun 13, 2008 7:30 pm, edited 1 time in total.
Samo ono što činimo iz ljubavi, činimo slobodno, pa ma koliko patnje iz toga proizašlo.

Istina rađa mržnju. Ko govori istinu, često se zamera drugima.
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: Savijanje plastike! o.O

Post by opsidiannight »

A el koristis drvenu ogradu ili gvozdene profile. A mozda je ziva ograda. :lol: :lol:

Nek proba na kekoj gluposti pre no sto se upusti u avanturu.
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
Locked

Return to “Kreativna sekcija”