Kako ofarbati Thunderbolt?

Locked
Mind Uploader

Kako ofarbati Thunderbolt?

Post by Mind Uploader »

Skrpio sam neki kao imperijalni Thunderbolt od aviona iz WWII.
Koristicu ga u 40k partijama kada igramo Apokalipsu uz marince...
Zanima me sta je vise fluffy... Da ga farbam kao imperijal navy, ili kao marince uz koje ide?
Ako ga farbam odvojeno od armije moze da izgleda malo nestandardno i da odudara od ostatka. A opet, njega po prici vozi imperijalni gardista, i nije deo marinackog ceptera...
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: Kako ofarbati Thunderbolt?

Post by Hypodermic »

Odredjene planete na kojima se nalaze marinacke utvrde imaju i detachment gardista koji ih cuva dok marinci nisu tu. Tako da nije toliko protiv fluff-a da doticni tunderbolt ofarbas u boje svoje marinacke armije, ako se brines zbog unifromnog izgleda.

Medutim, kako ce to cudo da definitivnonezavisno operise, uletace zasebno na tablu, i sl, ne vidim zasto bi smetalod a ga ofarbas u boje Imperial Navy.

Bottom line - farbaj kako hoces :) Ispasce dobro svakako :)
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
Mind Uploader

Re: Kako ofarbati Thunderbolt?

Post by Mind Uploader »

'Fala.
Verovatno cu probati shadow grey brush preko crnog anderkota sa dve bele crte na krilima i na repu...

Mada razmisljam i da ga ofarbam crveno sa plamenovima, kao svoje marince, mislim da je to dobra kolor sema za avion...

Sto ce reci... I dalje sam neodlucan...a mozda i nisam? :) :)
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: Kako ofarbati Thunderbolt?

Post by Hypodermic »

A da uradis oba? Tj da ga ofarbas u shemu koja je dvoljno slicna tvojim marincima, ali je i dalje nova shema, tipa to su gardisti iz tog sektora, i zato imaju slicnu shemu kao i marinci iz jednog id lokalnih sistema.
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
Mind Uploader

Re: Kako ofarbati Thunderbolt?

Post by Mind Uploader »

Nee...
Mislim da je to najgora opcija...

Probacu sa shadow grey, pa ako mi se ne dopadne, prefarbacu u crno i raditi crvenom iz pocetka...
User avatar
kgkid
Posts: 493
Joined: Thu Nov 18, 2004 8:53 pm
Location: Kragujevac
Contact:

Re: Kako ofarbati Thunderbolt?

Post by kgkid »

Boca mozda i nije u krivu.

uradis shadow grey, ali umesto belih strafti udaris strafte, ali boje plamena (prelive).
kuliraj dete, zivot je pred tobom.
User avatar
stalker
High Seas Commander
High Seas Commander
Posts: 541
Joined: Sun Mar 03, 2002 4:40 pm

Re: Kako ofarbati Thunderbolt?

Post by stalker »

mislim da bi bilo interesantno da ga ofarbas kao veterana iz bitaka , sa napuknutim trupom , garež od pogodaka tu i tamo , ...samo da nije kao ispod čekića
Bolje missat vino nego beton! - mudrost jednog neznanog dalmtinskog strucnjaka
User avatar
Histericni Istoricar
Kапитан Рубинщайн
Posts: 1341
Joined: Thu May 01, 2008 9:47 pm
Location: Jarak

Re: Kako ofarbati Thunderbolt?

Post by Histericni Istoricar »

Potrazi na netu fotke i crteze P 47, uglavnom je bio siv ili srebrnkast... E sada mogao preko onog njegovog ogromnog nosa da razvuces neke hotroad flames i dobices nkeu finu mesavinu dva fazona...
U jednog Bocu, mi verujemo!
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Re: Kako ofarbati Thunderbolt?

Post by Skobra »

Mada razmisljam i da ga ofarbam crveno sa plamenovima, kao svoje marince, mislim da je to dobra kolor sema za avion
Fabranje plamena na avionima piloti smatraju bad omenom :mrgreen:
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

Mind Uploader

Re: Kako ofarbati Thunderbolt?

Post by Mind Uploader »

Mislim da je za Imperiju takvo verovanje jeres! :)
I da takve pilote treba spaliti... :) :) :)
Salim se naravno...
Locked

Return to “Kreativna sekcija”