Pomoc za farbanje demoneta!

Locked
User avatar
milosh
Posts: 891
Joined: Mon Jun 09, 2008 2:11 pm
Location: Vidikovac

Pomoc za farbanje demoneta!

Post by milosh »

Ljudi potrebni su mi saveti za farbanje koze demonetama posto nemam nikakvu ideju kako da to odradim. Znam da bih voleo da izgledaju kao sto ih GW farba ali ne znam da li da to radim iz crnog undercoata pa da idem do bele, ili da mozda posvetljujem koristeci bleached bone ili rotting flesh. Ili da uopste ne idem iz crne??? Kao sto rekoh nemam nikakvu ideju tako da su svi saveti dobrodosli. Zahvaljujem unapred.
Image
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Pomoc za farbanje demoneta!

Post by Dzon Vejn »

Ja sve figure primujem u crno, bez obzira na njihovu (planiranu) boju. Npr. Menoth figure koje su mi barem 50% povrsine u nijansi bele su isto primeovane u crno ili metalno (zavisi kolika je povrsina pod bojom metala planirana).

Po mom iskustvu, crni sprej je UVEK bolji, jer lepo popuni supljine. Ako prskas belim sprejem imaces problema sa supljinama koje nisu lako dostupne. Plus mi crni lak nekako daje bolji efekat na boje koje se posle nanose. To su bar neka moja iskustva.

Sto se tice same koze, ako hoces da budu slicne kao GW, koristi elf flash za osnovu, jako, jako razblazeni chestnut ink (ili kako god da se sada zove) za wash, i posle kombinaciju bele i elf flasha za posvetljavanje.

Nadam se da sam bio od pomoci...
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Dorian
Posts: 203
Joined: Wed Mar 26, 2008 7:35 pm

Re: Pomoc za farbanje demoneta!

Post by Dorian »

Slazem se u vezi undercoata. Svaki moj pokusaj da radim nesto na belom undercoatu zavrsavao se time da ponovo prajmujem figuru u crno.
Jedini izuzetak od pravila bi mogao da bude Skeleton Bone undercoat (mislim da ga jos ima u Sigilu).

Sto se tice figura na GW sajtu, ja bih rekao da imaju nesto rotting flesha u boji koze, ali ne mogu da budem siguran.
Za sledece dve, doduse, mogu...

Image

prva ide od rotting flesha ka beloj uz malo starog brown inka, a druga je tanned flesh - dwarf flesh - elf flesh uz ogryn flesh wash.

Nadam se da ti je ovo bilo od pomoci.
"More than any time in history mankind faces a crossroads. One path leads to despair and utter hopelessness, the other to total extinction. Let us pray that we have the wisdom to choose correctly."

Woody Allen

---
http://dorianm.deviantart.com/
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Pomoc za farbanje demoneta!

Post by Dzon Vejn »

Hm onda su nesto menjali... kada sam ja gledao slike na GW sajtu, tokom Napoleonove invazije na Rusiju :D, siguran sam da su imale veoma svetlu kozu :lol:.

Anyway, sve zavisi kako zelis da uradis demonete... ako zelis da izgledaju onako, bas zenski, onda ces vrlo verovatnije koristiti svetlije tonove (elf flash pa jos posvetljavanje sa belom), i malo ljubicaste, a puno roze boje (warplock purple osnova, purple ink wash, pa onda posvetljavanje od warplock purple ka onoj roze kako god da se zove).

Ako zelis da izgledaju malo opasnije, onda verovatno neka kombinacija sa lich purple, black inkom i blagim posvetljavanjem lich purple, a koza od tanned flash sa nekim braon inkovima, ka svetlijim nijansama.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
milosh
Posts: 891
Joined: Mon Jun 09, 2008 2:11 pm
Location: Vidikovac

Re: Pomoc za farbanje demoneta!

Post by milosh »

Image

Evo i male pomoci u vidu slike za one koji su zaboravili kako GW farba demonete :) Elem, hvala na pomoci. I ja uvek undercoatujem sve figure u crno pre nego pocnem sa bilo kojom bojom samo nisam bio siguran iz koje boje da izvlacim kozu. Za kosu, odecu i ukrase sam siguran da ce biti u nijansama ljubicaste i crne a posle ovoga sto sam video nekako mi se cini da cu probati da kozu farbam po uzoru na levu demonetu sa Dorianove slike. Samo reci mi jesi li izvlacio bas iz roting flesha ili si i tu boju mesao sa crnom pa tek onda posvetljavao ka beloj?

I svi ostali saveti su naravano i dalje dobrodosli :)
Image
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Re: Pomoc za farbanje demoneta!

Post by Ko, jel' ja? »

Ako želiš da budu kao na slici, radi im kožu od sive do bele. Eventualno možeš tamnije delove kože wash-ovati ljubičastom.
User avatar
Dorian
Posts: 203
Joined: Wed Mar 26, 2008 7:35 pm

Re: Pomoc za farbanje demoneta!

Post by Dorian »

Hm, ja sam mislio na ono kako su farbali stare demonete...
Ovi ljubicasti tonovi na novim modelima mi deluju mnogo mrtvo i hladno, te samim tim u suprotnosti sa njihovom razdraganom prirodom. Zelenkasto bela kombinacija mi se cini kao bolja ako zelis da izgledaju bolesno ali ipak malo zivlje.

Levu demonetu je radila moja devojka i to davno, i ako se dobro secam posla je od par tankih slojeva cistog Rotting flesha, dok homogeno ne prekrije svu kozu, onda je osencila razvodnjenim braon inkom (mislim da bi Devlan Mud bio jos bolji u ovoj ulozi), pa onda posvetljavala mesajuci Rotting Flesh i belu. Da ubedjen sam da je to to... Provericu pa ti javljam ako sam pogresio.
"More than any time in history mankind faces a crossroads. One path leads to despair and utter hopelessness, the other to total extinction. Let us pray that we have the wisdom to choose correctly."

Woody Allen

---
http://dorianm.deviantart.com/
Locked

Return to “Kreativna sekcija”