Olsianonska Galerija

Locked
Olsianon
Posts: 1467
Joined: Tue Nov 04, 2008 8:17 am
Location: Lazarevac
Contact:

Olsianonska Galerija

Post by Olsianon »

Nurgl Chaos Marines
Image
Image
Image
Blood Angels Veterans
Image
Image
Image
ELDARSKI FALKON
Image
Last edited by Olsianon on Tue Dec 16, 2008 10:30 am, edited 1 time in total.
User avatar
teclis
Posts: 2240
Joined: Sun Sep 23, 2007 11:01 am
Location: Basket teren
Contact:

Re: Novo od Olsianona

Post by teclis »

nurglovac je super (samim tim zato sto je nedovrsen), blandjeli su blah-andjeli, a falcon je bas do jaja :D 8)
User avatar
sto mu gromova
Posts: 1089
Joined: Sun Oct 23, 2005 3:29 pm
Location: blok 21

Re: Novo od Olsianona

Post by sto mu gromova »

dacu ti odmah par zamerki.

nurglovac na levoj nozi ima "mould line" velichine auto puta. takve stvari ne smesh da dozvolish. suvishe bode ochi.
marinci izgledaju suvishe ravno i sa slike se chini da si naneo predebeo sloj boje.

kad se vidimo sledeci put, detaljnije cu o svemu. 8)
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: Novo od Olsianona

Post by Shunka »

Crveni momci su lepi i crveni. Red Ink?
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
Olsianon
Posts: 1467
Joined: Tue Nov 04, 2008 8:17 am
Location: Lazarevac
Contact:

Re: Novo od Olsianona

Post by Olsianon »

Istina Nurglovce nisam fino pripremio za farbanje, htedoh da ih namerno ucinim raspadnutijim, mada s' druge strane to sam mogao da bolje resim + imam ideju da im green stafom nalepim koje kakve iznutrice po oklopu! Ova dva primerka su samo delimicno uradjena ima ih jos oko 16? Tako da primedbe sam uzeo u obzir :) !

Krvavi andjeli s druge strane su bili nekoc azault ultramarinci, tako da samim modelima dodje drugo farbanje, a i lak koji koristim bi trebao da bude mat i da ne sija toliko, to ih je unakazilo!

Falkon se i meni najvise svidja, tako da uskoro postavljam bolje fotke istog, pa da ga bolje sagledate i date sud :D !

Docicu u nedelju 14.12. oko 13h u Hobby Store da igram 40k, donecu modele BA, Nurglovce i dosta Eldara, pa ko bude raspolozen da vidi figure uzivo, Andjeli recimo znacajno izgledaju drugacije nego na fotkama!

Pozz svima!
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Re: Novo od Olsianona

Post by bojan »

Olsianon wrote:Istina Nurglovce nisam fino pripremio za farbanje, htedoh da ih namerno ucinim raspadnutijim...
Velika aksioma farbanja figura koje trebaju da izgledaju prljavo/raspadnuto/izdrndano - Sve su one bile u nekom momentu lepe i ciste te ih treba prvo ofarbati lepo i cisto, pa tek onda zaprljati. Inace se ne dobije utisak prljavog/raspadnutog/izdrndanog vec se dobije utisak da je onog ko je farbao boleo k. kako ce figure izgledati.
PS. Promeni undercoat (rekao bih Happy Color), vidi se da je osnova na figurama (pogotovo BA) veoma hrapava.
Crni Cosmos za dominaciju svemirom.
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
Olsianon
Posts: 1467
Joined: Tue Nov 04, 2008 8:17 am
Location: Lazarevac
Contact:

Re: Novo od Olsianona

Post by Olsianon »

Kao undercoat koristim pomenuti Cosmos, Happy Color nikad, a sto se Nurglovca tice ta dva momka su mi nedovrsena, tako da imam vremena da ispravim odredjene greske! Zato sam ih i postavio ne bi li dobio konstruktivne komentare kao recimo od Zlaje ili tebe, i drugih ljudi koji se bavi farbanjem figura!

BA su prosto hrapavi zbog toga sto su to vec bili ofarbani azault ultramarinci, tako da sam ih jednostavno ponovo prefarbao, ali kao sto rekoh vec, ponecu iste u nedelju pa ako mozes navrati do Hobby Storea mnogo bolje izgledaju uzivo :), generalno njih sam radio da budu tabletop kvaliteta farbanja....lak je ono sto ih kolje da izlgedaju bolje na fotkama :? !
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: Novo od Olsianona

Post by Shunka »

bojan wrote:Inace se ne dobije utisak prljavog/raspadnutog/izdrndanog vec se dobije utisak da je onog ko je farbao boleo k. kako ce figure izgledati.
Nije uvek neophodno da se tako radi. Ja kao osvojio neko priznanje za Draga. Ili onaj raspali beton sto sam poceo za 40k. Ali nacelno to jeste dobar princip, pogotovu ako je bitniji efekat od ustede vremena. Tako sam, recimo, radio Bloat Thralla.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
Olsianon
Posts: 1467
Joined: Tue Nov 04, 2008 8:17 am
Location: Lazarevac
Contact:

Re: Novo od Olsianona

Post by Olsianon »

bojan wrote:Inace se ne dobije utisak prljavog/raspadnutog/izdrndanog vec se dobije utisak da je onog ko je farbao boleo k. kako ce figure izgledati.
Bez obzira na princip dobijanja efekata prljavog i raspadnutog, taj isti je postignut na mojim Nurglovcima, ono sto nije nisu isturpijani i odstranjeni kako Zlaja kaze "mould line" koji istina mogu da bodu oci i kvare generalan utisak, i taj deo cu ispraviti. Drugo meni su moji modeli dragi i trudim se da budu lepo ofarbani, nikada me ne boli k. za iste bilo sebi ili nekom da farbam!
Olsianon
Posts: 1467
Joined: Tue Nov 04, 2008 8:17 am
Location: Lazarevac
Contact:

Re: Novo od Olsianona

Post by Olsianon »

Falkon

Image
User avatar
orome pancevo
Posts: 493
Joined: Wed Apr 19, 2006 12:47 pm

Re: Novo od Olsianona

Post by orome pancevo »

Da li je neko primetio znak na prozorcetu falkona?Jel nekom poznat? :lol: :lol: :D :D
audaces fortuna iuvat
Shunka wrote:Upravo sam se setio da sam ja mod ovde!
Aman bre ljudi ne preterujte u zajebavanju coveka!
User avatar
Kirgan
Ser
Posts: 1624
Joined: Mon Sep 06, 2004 12:32 pm
Location: Banovo Brdo Republika

Re: Novo od Olsianona

Post by Kirgan »

Opet invalidi a 8) :twisted:
Josef Quartjin (Enemy Within):

"Zbogom Wittgendorf-e na k...c te nabijem" Sommerzeit 13. 2512.
Olsianon
Posts: 1467
Joined: Tue Nov 04, 2008 8:17 am
Location: Lazarevac
Contact:

Re: Novo od Olsianona

Post by Olsianon »

orome pancevo wrote:Da li je neko primetio znak na prozorcetu falkona?Jel nekom poznat? :lol: :lol: :D :D
Sta je tako zanimljivo sa znakom :?: 8O ....
Locked

Return to “Kreativna sekcija”