WM/Hordes turnir - takmicenje u farbanju

Locked
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

WM/Hordes turnir - takmicenje u farbanju

Post by Shunka »

19.-20. septembra ce se odrzati veliki internacionalni Warmachine/Hordes turnir. Ocekujte objavu ovih dana.
Reseno je da se organizuje i takmicenje u farbanju.
Takmicenje je ograniceno na Privateer Press modele.
Nagrade ce biti dodeljene za sledece kategorije:

Character: bilo koji jedan character model na maloj ili srednjoj bazi (moze biti warcaster, warlock, solo ili deo unita)

Warjack/Warbeast: prihvataju se u svim oblicima i velicinama

Unit: bilo koji unit od 4 ili vise modela

U okviru samog turnira dodelice se i nagrada za najbolje ofarbanu armiju.
Takodje se traze dobrovoljci za poziciju sudije na takmicenju. Ja bih radije ucestvovao nego sudio.
Dok se ne objavi turnir propozicije su podlozne promenama, tako da ako zelite da se zalite na nesto (npr. sto necete moci da dobijete nagratu za svog mega-ofarbanog Warcastera zato sto je na velikoj bazi) sada je pravi trenutak.
Lepo bi bilo imati sto vise ucesnika.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
sto mu gromova
Posts: 1089
Joined: Sun Oct 23, 2005 3:29 pm
Location: blok 21

Re: WM/Hordes turnir - takmicenje u farbanju

Post by sto mu gromova »

prijavljujem se za kadiju.
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Re: WM/Hordes turnir - takmicenje u farbanju

Post by Megabaja »

Takmicenje je ograniceno na Privateer Press modele.
ovo je jadno.
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
Zekina banda
Posts: 1459
Joined: Tue Dec 20, 2005 8:16 am

Re: WM/Hordes turnir - takmicenje u farbanju

Post by Zekina banda »

Mozda bi moglo da se prosiri ina druge brendove koje Sigil prodaje? (Infinity, Sotr)?
Image
Izgubio je sve ko nije razumeo da je pobeda bila nesto drugo
http://offgridttgamers.blogspot.rs/
stari blog http://waxerspasttime.wordpress.com/
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Re: WM/Hordes turnir - takmicenje u farbanju

Post by bojan »

Zekina banda wrote:Mozda bi moglo da se prosiri ina druge brendove koje Sigil prodaje? (Infinity, Sotr)?
A sto ne figure svih sistema kao i na drugim takmicenjima u zemlji?
Jer realno koliko ce ljudi doneti samo PP figure?
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Re: WM/Hordes turnir - takmicenje u farbanju

Post by Megabaja »

ili warhammer? posto i njih prodaju.
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
Zekina banda
Posts: 1459
Joined: Tue Dec 20, 2005 8:16 am

Re: WM/Hordes turnir - takmicenje u farbanju

Post by Zekina banda »

@megabaja
pravo u sridu. :applause:
Image
Izgubio je sve ko nije razumeo da je pobeda bila nesto drugo
http://offgridttgamers.blogspot.rs/
stari blog http://waxerspasttime.wordpress.com/
User avatar
BoltaFodda
Posts: 160
Joined: Tue Nov 04, 2008 2:39 pm

Re: WM/Hordes turnir - takmicenje u farbanju

Post by BoltaFodda »

U WM/Hordama mi padaju na pamet jedno desetak modela koji jesu karakteri, nisu beast/jack, ali su na velikim bazama. Oni ne mogu da se takmice?
I myself am a self-proclaimed expert, if I do say so myself.
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: WM/Hordes turnir - takmicenje u farbanju

Post by Shunka »

Predlozio sam Ricku alternativno kategorisanje, uz to da nema ogranicenja na PP modele.
Problem na koji sam naisao je sto kod PP modela velicina baze ne odgovara uvek velicini modela. Npr. Trollblood Warlock Griselle Bloodsong je priblizno iste velicine kao modeli na malim bazama, a na istoj je bazi kao i recimo Troll Axer...
Odtuda moja ideja da se modeli kategorizuju prema klasi iz igre. Prvobitni moj predlog je da modeli svih proizvodjaca mogu da se takmice van kategorije, ali Ricku se to nije dopalo.

Uopste uzev, ogranicavanje na PP modele nije bilo zbog toga sto Sigil nesto prodaje ili ne prodaje. Nego zato sto je ovo takmicenje u farbanju u sklopu WM/Hordes turnira, bez nekih pretenzija da bude sveobuhvatno.

Nisam znao da ce vas takvo ogranicenje toliko pogoditi. Stoga se nadam da cemo ga ukinuti.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Re: WM/Hordes turnir - takmicenje u farbanju

Post by Megabaja »

bez nekih pretenzija da bude sveobuhvatno
svako takmicenje u farbanju je sveobuhvatno, jer nije vezano za firmu prozivodjaca vec za modele kao takve. Bez obzira ko je drzao turnir, klub Zmaj, Oliver ili HS. I isto je svuda u svetu... sta ima da bude nejasno. To sto je takmicenje u farbanju u okviru WM/Hordes turnira nema nikakve veze, i trebalo bi da je potpuno odvojeno, sto bi i Rik znao da je bojio svoje figure, i shvatio da ne moze sa njima i da igra i da ih izlozi.
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
sto mu gromova
Posts: 1089
Joined: Sun Oct 23, 2005 3:29 pm
Location: blok 21

Re: WM/Hordes turnir - takmicenje u farbanju

Post by sto mu gromova »

Nisam znao da ce vas takvo ogranicenje toliko pogoditi
kao shto i sam znash, ljude nije pogodilo ogranichavanje, nego stav, za koji znash da je pogreshan...
obichaj u svetu je, da kad se odrzi neki veliki turnir koji je pod pokroviteljstvom zvanichnog proizvodjacha igre (warmachine, warhammer, confrontation...), a tu obichno bude mnogo uchesnika, napravi ogranichenje na minijature tog proizvodjacha. kao shto svi znate to jeste tako, i treba da bude tako.
ogranichavati takmichenje u farbanju na ovako malom trzishtu je chist hir, pod nazivom "nek' crkne komshijina krava".

ako ste vec planirali da se ogranichite na "privateer press" miniajture, jednostavnije bi bilo da se odaberu najlepshe minijature uchesnika "warmachine/hordes" turnira, i da tako izbegnete sve neprijatnosti, i odgovaranje na pitanja koja ce neko postaviti pre ili kasnije.

cilj takmichenja u kreativnom delu hobija je privuci i ohrabriti shto veci broj ljudi da pokazu shta znaju, razmene iskustva, porazgovaraju, i sve ono shto tu granu hobija chini zdravom granom hobija.
User avatar
PainBringer
Posts: 335
Joined: Sat Jul 03, 2004 12:01 pm
Location: 9th Circle

Re: WM/Hordes turnir - takmicenje u farbanju

Post by PainBringer »

Ovo je dobar predlog. Jednostavno, odabere se najlepse ofarban model na turniru (za svaku od kategorija) i najlepse ofabana armija - i to je to. Nema potrebe dizati mnogo frke oko ovoga.
Image
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Re: WM/Hordes turnir - takmicenje u farbanju

Post by Megabaja »

... samo to onda nije kontest vec je neka vrsta best painted armyija.
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Re: WM/Hordes turnir - takmicenje u farbanju

Post by Skobra »

... a koliko ja znam to je neka uobicajena kategorija nagrada na turnirima ali definitivno nije paint contest...
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Re: WM/Hordes turnir - takmicenje u farbanju

Post by Ko, jel' ja? »

I sta se pametno smislilo?
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: WM/Hordes turnir - takmicenje u farbanju

Post by Shunka »

Bice sledece kategorije:

1. Pojedinacni model (peske ili na konju)
2. Monstrum (poveci modeli)
3. Jedinica (5+ modela)
4. Ostalo (npr. diorame, tenkovi, figure u vecoj razmeri...)

Figure svih proizvodjaca dozvoljene.
Takmicenje se odvija nezavisno od samog turnira.
Modeli koji ucestvuju na turniru ne mogu se prijaviti za farbanje.
Bice valjda i neke nagrade.
Turnir je za nedelju dana, u subotu i nedelju.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: WM/Hordes turnir - takmicenje u farbanju

Post by Dzon Vejn »

Dobro je sto je obavestenje postavljeno tako rano, i na vreme...

edit: ah, za nedelju dana

edit2:

predpostavljam da govorimo o vec ofarbanim modelima? Tj. nije fast painting ili tako nesto?

U koju kategoriju spada bretonski pegaz jahac?

Da li je dozvoljeno imati vise modela u istoj kategoriji?
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Re: WM/Hordes turnir - takmicenje u farbanju

Post by bojan »

I sta bi sa ovim?
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: WM/Hordes turnir - takmicenje u farbanju

Post by Shunka »

Pa nista, bilo je jadno...
2 figure za single, 2 diorame, 2 warjacka... I jedna jedinica.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: WM/Hordes turnir - takmicenje u farbanju

Post by Dzon Vejn »

Pa nije ni cudo kada je turnir najavljen nedelju dana ranije, i kada (ko god vec) nije bio sposoban da nedelju dana odgovori na prosto pitanje.

Ja sam recimo hteo da donesem za svaku kategoriju po nesto novo, ali sa obzirom da (ko god) se nije potrudio ni da odgovori na obican post, onda ni ja nisam hteo da se potrudim da dodjem tamo.

Pritom ni tih 7 slika nije bilo moguce postaviti do sada na forum... da vidimo po 2 najbolja rada u svakoj kategoriji :D.

Verujem da dobar deo community-ja deli moje stavove po ovom pitanju... od govana se pita ne pravi (narodna izreka).
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Zekina banda
Posts: 1459
Joined: Tue Dec 20, 2005 8:16 am

Re: WM/Hordes turnir - takmicenje u farbanju

Post by Zekina banda »

Lako je kritikovati, ali niko od communitija se nije pretrgao da pomogne u organizaciji.
Image
Izgubio je sve ko nije razumeo da je pobeda bila nesto drugo
http://offgridttgamers.blogspot.rs/
stari blog http://waxerspasttime.wordpress.com/
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: WM/Hordes turnir - takmicenje u farbanju

Post by Dzon Vejn »

Zekina banda wrote:Lako je kritikovati, ali niko od communitija se nije pretrgao da pomogne u organizaciji.
Da li sam ja placen / motivisan na neki nacin za to? Nisam.
Da li me je neko pitao da pomognem? Nije.
Da li me je neko pitao za savet / ideje / bilo sta? Nije.

Imam razloga da verujem da to vazi za (skoro) sve ostale.

Prema tome, problem nije u nama.

Na forumu ima covek koji se aktivno bavio promocijom farbanja, imaju 2 coveka koji u svetu dobijaju veoma visoke ocene za svoje farbacke sposobnosti, i ima barem 15 ljudi (to ovako iz glave na brzaka sto mi je palo na pamet) koji farbaju fenomenalno. Duboko verujem da bi svi bili radi da pomognu na ovaj ili onaj nacin (makar savetima). Ja bih barem bio, a ja volim da smatram da ja spadam u tih "barem 15 ljudi". Dakle nije problem u community-ju.

I nisu destruktivne kritike, vec konstruktivne (iako moze da ne deluje tako jer ne pricamo uzivo - drugacije je kad nesto procitas, a drugacije kada popricas). Pozdravljam svaki pokusaj da se promovise deo hobby-ja vezan za farbanje, modeliranje, itd. I svakako necu reci "bravo" za "turnir" u farbanju gde je bilo 4 kategorije sa 7 prijava. Nadam se samo da je nesto nauceno iz ovog promasaja, i da ce sledeci pokusaj biti daleko bolji.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
sto mu gromova
Posts: 1089
Joined: Sun Oct 23, 2005 3:29 pm
Location: blok 21

Re: WM/Hordes turnir - takmicenje u farbanju

Post by sto mu gromova »

mislim da je za neuspeh tog takmichenja vezano nekoliko stvari. po mom mishljenju, to su sledece:

1.
shunkina neozbiljnost i neodgovornost po tom pitanju. nije dovoljno reci :"ej ljudi, bice takmichenje, dodjite". to bi mozda bilo u redu reci u francuskoj, shpaniji, italiji, engleskoj, americi... gde se ljudi u neuporedivo vecem broju bave HOBIJEM nego u srbiji, da ne kazem u beogradu. primera radi, ja sam se uvek trudio da ljude zainteresujem, shto kroz direktan razgovor, shto kroz postove na forumu.
ne kazem da ljude treba vuci za rukav i moliti, ali treba imati na umu da smo mi izuzetno mala komuna, i da je kontakt sa ljudima potreban, a mozda i neophodan. ja recimo nisam ni znao da takmichenje nije u sigilu, nego sam od devojke koja tamo radi saznao da je to na nekoj drugoj lokaciji. izvinjavam se, ali ja retko kada otvaram "warmachine" deo foruma, a na ovoj temi nigde nije rechena lokacija.
nepotpuna informacija odishe indirektnim neposhtovanjem potecijalnih uchesnika. 100% sam siguran da je shunka to zaboravio, i da nije bilo loshe namere.

2.
chini mi se da su ljudi polako ali sigurno, radije pocheli da traze razlog za NE uchestvovati, nego ZA uchestvovati. to je po mom mishljenju jadno i tragichno. polako ali sigurno se gubi i "sportski takmicharski" duh kod kreativnih ljudi koje ja poznajem. meni bi recimo bio izazov da ofarbam par figura koje bi stavio pored piraninih figura. iako znam da je on bolji, i da farba kvalitetnije, chak bi i malo takmichenje sa malim brojem uchesnika bio podstrek da onom boljem pokazem da i ja mogu neshto slichno da postignem. ne zelim da zvuchim pretenciozno, ali mislim da se to zove zdrav duh. mnogo ljudi u nashoj komuni to ne poseduje.
iskreno, pricha kako niko nema vremena kod mene ne prolazi. jednostavno mislim da u vecini sluchajeva "nemam vremena" znachi "sujetam sam".

to bi bilo to od mene.
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: WM/Hordes turnir - takmicenje u farbanju

Post by Dzon Vejn »

Dodao bih samo jos nekoliko stvari:
1. Turnir blagovremeno najaviti (nedelju dana unapred nije blagovremeno)
2. Svi detalji vezani za takmicenje da budu jasni odmah-sada-odmah
3. Da bude jasno gde, kad, kako i zasto (naglasak na gde)
4. Ako u najavi turnira stoji "bice valjda i neke nagrade", onda je u startu pokazano da samog orgranizatora (ne mislim i ne kazem da je to Sunka) apsolutno ne interesuje jedna tako nebitna stvar kao sto je organizacija tog segmenta hobija.
5. Licno, iako nisam dobio odgovor na svoje pitanje (a iskreno sam se nadao da ce biti odgovora), uzeo sam i ofarbao sam figure koje sam hteo da reprezentujem, a imao sam dosta drugih stvari koje su me pritiskale, i svakako sam mogao to vreme bolje da utrosim. Dakle ako sam ja mogao da odvojim deo svog nepostojeceg slobodnog vremena da ofarbam neke figure, te time sudelujem u dizanju kvaliteta ovog dela hobija kod nas, pa valjda je bilo ko od organizatora mogao da utrosi toliko vremena da na mojih par pitanja odgovori makar prostom recenicom (ne mora cak ni prosto-prosirena, ili ne daj boze slozena). Poenta je: zaista bi morao da postoji makar minimum komunikacije ako zelite da vam ljudi dodju.
6. Ako postoji nesto sto je samom organizatoru nejasno (a ne kazem da je tako necega bilo, mada se meni licno cini da jeste), ne vidim zasto se ne bi kontaktirao neko od ljudi ko ima vise iskustva? Pa pobogu, svima nam je valjda cilj da se hobi sto bolje razvija, zaista nemam utisak da bi bilo ko odbio da pomogne savetima, idejama, ucescem, sudjenjem, ili cime god da smatra da je "kvalifikovan" da pomogne.
7. Licno mislim da je Sigil stekao imidz "radnje koju boli uvo za sve". Sto u kombinaciji sa onim sto sam napisao pod 4, 5 i 6 obicno rezultira time cime je rezultiralo.

A, opet licno, smatram da kada dodje dete u radnju (bilo koju) i vidi gomilu metalnih figura, nije zainteresovano za te figure isto koliko bi bilo zainteresovano kada bi te figure bile ofarbane ekstra. Organizovanje ovakvih turnira / takmicenja (mislim na ozbiljno organizovanje) moze samo da doprinese porastu opsteg kvaliteta farbanja, te samim tim zainteresovanosti, te broju, potencijalno novih igraca (nadam se da svi razumeju sta radnja ima od toga?).

I za kraj bih dodao kako je teklo moje farbacko iskustvo:
a) 1. figura - imperijski spearmen, pola ofarbano u crveno, druga polovina u zuto, lice i ruke u boju koze i spear u braon boju. Svuda koriscena max 1 boja. Unisteno 50tak figura ovom tehnikom.
b) onda sam video da postoje ljudi koji to dosta bolje rade, pa sam naucio brush tehniku. Bio sam odusevljen kako moje figure sada dobijaju neke detalje. Sledecih 50 figura je bilo ofarbano losijim kvalitetom.
c) onda sam video kako izgleda inkovanje. Opet sam naucio novu tehniku. Sledecih 50 figura je bilo tabletop.
d) onda sam video izvlacenje highlighta. Sledecih 50 figura je izgledalo super. Osvojena best painted armija ovom tehnikom.
e) NMM - na fantasy figurama fenomenalno izgleda
f) NMG - ako moze NMM, moze i NMG
g) "utapanje" boja u prethodnu nijansu
h) freehand
i) Zlajini i Ivanovi radovi - dobro, ovde sam se isfrustrirao :D , ali se i dalje trudim da ucim sa slika koje postave, pitam ljude za savete za razne stvari, istrazujem kako sta mogu da uradim, isprobavam nove stvari, itd. Da li cu ikada stici njih? Verovatno necu, ali necu ni prestati da pokusavam.

Dakle ako sam ja, koji nisam znao cica-glisu posteno da nacrtam, mogao da naucim svasta, moze i svako drugi. Ako su coveka koji ne ume da nacrta ni cica-glisu mogli da motivisu da nauci, onda moze svako da se nauci (odgovorno tvrdim da ne postoji covek koji ne moze da uradi tabletop kvalitet, ukoliko ima IQ>80 i obe ruke). Da me niko nije motivisao, verovatno bih u nekom trenutku prestao da se igram sa svojim mrljama na tabli. Ovako, ne zelim ni da pomislim koliko sam para potrosio na figure, da ne spominjem druge ljude koje sam "uvukao u hobi". Ne kazem da je "jedini pravilan izbor" da svi budu zainteresovani za farbanje, vec da ja licno vidim veoma jasno sta radnja ima od promovisanja ovog aspekta hobija.

Nadam se da je nakon malo sireg objasnjenja sve shvaceno konstruktivno, a ne destruktivno.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
BoltaFodda
Posts: 160
Joined: Tue Nov 04, 2008 2:39 pm

Re: WM/Hordes turnir - takmicenje u farbanju

Post by BoltaFodda »

NMM je non metal metallic, a sta je NMG?
I myself am a self-proclaimed expert, if I do say so myself.
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: WM/Hordes turnir - takmicenje u farbanju

Post by Shunka »

Htedoh juce da napisem ali internet-veza nije htela da saradjuje.

Elem, ja licno sam kriv za propast takmicenja.
Konstruktivne kritike se prihvataju.
Sledeci put cu naci vise vremena da posvetim organizovanju ili se jednostavno necu time baviti.
Ovom prilikom sam se ipak vise posvetio spremanju ispita, proslavi rodjendana, izradi terena, farbanju svojih i tudjih modela...
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
milosh
Posts: 891
Joined: Mon Jun 09, 2008 2:11 pm
Location: Vidikovac

Re: WM/Hordes turnir - takmicenje u farbanju

Post by milosh »

BoltaFodda wrote:NMM je non metal metallic, a sta je NMG?
non metalic gold
Image
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Re: WM/Hordes turnir - takmicenje u farbanju

Post by Ko, jel' ja? »

Zlato je takodje vrsta metala tako da je naziv NMG potpuno nepotreban. Sve je to NMM
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: WM/Hordes turnir - takmicenje u farbanju

Post by Dzon Vejn »

Ko, jel' ja? wrote:Zlato je takodje vrsta metala tako da je naziv NMG potpuno nepotreban. Sve je to NMM
Za razliku od obicnog metala (celika, ili kako god) koji nisam imao vecih problema da uradim, sa zlatom i dalje imam problem da postignem onakav efekat kakav ja zelim. Daleko od toga da izgleda ruzno, ali nije onako kako ja hocu da izgleda... treba jos dosta vezbe i testiranja.

Zbog gore-pomenutog sam hteo da razdvojim te dve vrste metala.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
Locked

Return to “Kreativna sekcija”