edit: Saveti za farbanje gustera...

Locked
User avatar
milosh
Posts: 891
Joined: Mon Jun 09, 2008 2:11 pm
Location: Vidikovac

edit: Saveti za farbanje gustera...

Post by milosh »

Kao što stoji u naslovu potrebni su mi saveti za farbanje albino lizardmenskog heroja. Iz koje osnove da počnem, da li da koristim neki ink, kojim bojama da hajlajtujem, itd. Svaki savet i ideja su dobrodošli pošto nemam blagu predstavu kako bih to sam uradio. Voleo bih da ima neku plavičastu osnovu, kao što je svi gušteri imaju a ne da bude bolesno beo.
Last edited by milosh on Wed Sep 30, 2009 4:00 pm, edited 1 time in total.
Image
User avatar
orome pancevo
Posts: 493
Joined: Wed Apr 19, 2006 12:47 pm

Re: Kako ofarbati albino gustera?

Post by orome pancevo »

Pocni iz sive,pusti asurmen blue(malo razvodnjen),pa opet siva,space wolfes gray,bela.Gotovo! :D
audaces fortuna iuvat
Shunka wrote:Upravo sam se setio da sam ja mod ovde!
Aman bre ljudi ne preterujte u zajebavanju coveka!
User avatar
milosh
Posts: 891
Joined: Mon Jun 09, 2008 2:11 pm
Location: Vidikovac

Re: Kako ofarbati albino gustera?

Post by milosh »

Hmmm zanimljivo. Samo mi reci jel asurmen blue nova foundation boja?
Image
User avatar
Mrzimsvee
Posts: 3198
Joined: Wed Feb 12, 2003 4:46 pm
Location: Novi Beograd

Re: Kako ofarbati albino gustera?

Post by Mrzimsvee »

Ne, to je novi wash.
"They shall be my finest warriors, these men who give of themselves to me. Like clay I shall mould them, and in the furnace of war forge them. They will be of iron will and steely muscle. In great armour shall I clad them and with the mightiest guns will they be armed. They will be untouched by plague or disease, no sickness will blight them. They will have tactics, strategies and machines so that no foe can best them in battle. They are my bulwark against the Terror. They are the Defenders of Humanity. They are my Space Marines and they shall know no fear."
Emperor of mankind – on the Creation of the Space Marines.

"By reason. By truth. I have learned how your hearts and minds function. With that lore, I brought peace to this culture."
"--At the cost of freedom."
"Peace reigns, as I reign. I wouldn't expect your to understand. You are a little man, with little dreams."
"--You've ushered in the peace of the graveyard. Peace, at the cost of surrendering all choice, all freedom. The city lies in terror, forced to live by the standards you place upon our shoulder."
"Yes...yes."
"--But every sin...is punished, but punished by death, no matter the crime. No matter the scale of the sin. The people of the city live in silence, lest a single word earn them death for speaking out against you."
"Yes. Listen. Listen to the sound of raw silence. Is it not serene?"
- Night Haunter addressing a gathering of Nostraman nobles

"Your presence does not surprise me, Assassin. I have known of you ever since your craft entered the Eastern Fringes. Why did I not have you killed? Because your mission and the act you are about to commit proves the truth of all I have ever said or done. I merely punished those who had wronged, just as your False Emperor now seeks to punish me. Death is nothing compared to vindication."
User avatar
BoltaFodda
Posts: 160
Joined: Tue Nov 04, 2008 2:39 pm

Re: Kako ofarbati albino gustera?

Post by BoltaFodda »

Posto imam jednog albino gustera (skink priest) i posto imam celu albino armiju (legion of everblight):

pocni sa bledom srednjom bojom (fortress grey, ice blue ili space wolves grey), washuj preko sa tamnijom bojom (codex grey, shadow grey) NE preporucujem asurmen blue jer ce prejako osenciti celu figuru. Posle sencenja figura ce izgledati vrlo nejednako obojena, ne treba paniciti oko toga. Sad glavna stvar: highlight ne radi direktno belom bojom, ivica prelaza ce biti jasno vidljiva. Prvi highlight radi razvodnjenom belom, uz malo akrilnog medijuma (otprilike 1:1 voda/boja), ovde bi preporucio p3 boju morrow white posto se mnogo jednoobraznije razlaze od gwove skull white. Tek posle ove faze finalni highlight sa cistom belom bojom. Ovaj fazon dve faze bele daje blagi prelaz od sencenih delova od kojih si poceo plus jasne najbelje povrsine "mlecni" finis. Farbanje figure u belo zahteva nesto vere jer veci deo posla izgleda kao da si figuru upropastio, plus postoji faktor da nista nije svetlije od bele boje, pa ce ostale povrsine na figuri biti tamnije u poredjenju. Ovo ne bi trebalo da bude problem za gustere, jer osim koze i ljuski imaju uglavnom zlato na sebi.

Nadam se da opis zvuci razumljivo.
I myself am a self-proclaimed expert, if I do say so myself.
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Re: Kako ofarbati albino gustera?

Post by bojan »

Astronomicon Grey
Razvodnjeni (pola-pola) Asurmen Blue
Space Wolf Grey
Scull White
'ardcoat (da efekat vlaznog sto IMO super stoji na svim gusterolikim stvorovima).
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
User avatar
orome pancevo
Posts: 493
Joined: Wed Apr 19, 2006 12:47 pm

Re: Kako ofarbati albino gustera?

Post by orome pancevo »

Milose.ako hoces dodji u hs u subotu oko 3-4 i ponesi nekoliko saurusa,pa cu ti pokazati.To se mnogo prosto radi dry brashom i izgleda odlicno.Nema potrebe komplikovati.
pozz
audaces fortuna iuvat
Shunka wrote:Upravo sam se setio da sam ja mod ovde!
Aman bre ljudi ne preterujte u zajebavanju coveka!
User avatar
milosh
Posts: 891
Joined: Mon Jun 09, 2008 2:11 pm
Location: Vidikovac

Re: Kako ofarbati albino gustera?

Post by milosh »

orome pancevo wrote:Milose.ako hoces dodji u hs u subotu oko 3-4 i ponesi nekoliko saurusa,pa cu ti pokazati.To se mnogo prosto radi dry brashom i izgleda odlicno.Nema potrebe komplikovati.
pozz
Na žalost nisam trenutno u Beogradu (već u Šapcu) i tek za desetak dana dolazim. A druga stvar je što nemam ja nekoliko saurusa za probu već samo jednog heroja - Gor Roka kojeg sam konvertovao pa se zato toliko raspitujem da ga ne bih upropastio. Svejedno kad budem u Bg-u doći ću u HS pa ćeš mi pokazati na nekoj figuri koju donesem :)

Takodje hvala svima na savetima, sve ću ih uzeti u obzir a ovde postovati fotografiju gotovog saurusa da vidite kako sam ga skarabudžio :D
Image
User avatar
kgkid
Posts: 493
Joined: Thu Nov 18, 2004 8:53 pm
Location: Kragujevac
Contact:

Re: Kako ofarbati albino gustera?

Post by kgkid »

svi ovi albinoi bice plavkasto-sivkasti...

mozes da krenes od tentacle pink, pa osvetljavas pomocu bleached bone(ili spacewolf gray) i tako do scull white?
kuliraj dete, zivot je pred tobom.
User avatar
milosh
Posts: 891
Joined: Mon Jun 09, 2008 2:11 pm
Location: Vidikovac

Re: Kako ofarbati albino gustera?

Post by milosh »

Ja i hoću da vuku belinu iz plavkaste, napisao sam to u prvom postu. Ne razumem šta bih dobio ako bih krenuo iz tentacle pink? Osnova bi bila ružičasta a to svakako neću :)
Image
User avatar
kgkid
Posts: 493
Joined: Thu Nov 18, 2004 8:53 pm
Location: Kragujevac
Contact:

Re: Kako ofarbati albino gustera?

Post by kgkid »

bio bi albino ;)

salim se, samo sam ponudio potpuno drugaciju ideju, tek za razmisljanje.
:idea:
kuliraj dete, zivot je pred tobom.
User avatar
milosh
Posts: 891
Joined: Mon Jun 09, 2008 2:11 pm
Location: Vidikovac

Re: Kako ofarbati albino gustera?

Post by milosh »

Da ne bih otvarao novu temu:

Elem posto su mi vasi saveti pomogli u farbanju albino gustera jos jednom mi je potrebna pomoc. Odlucio sam da prefarbam mojih 50 skinkova jer ne mogu da ih gledam vise onakve :D I mislio sam da budu tirkizni, onako bas bas tirkizni ne tek blagi nagovestaj (onako kako ih GW farba sa dosta mesanja sa Regal blue i Ice blue). E sad planiram da to radim postepenim dodavanjem hawk tirkiz u neku osnovu ali nisam siguran da li da pocnem iz neke zelene ili plave osnove? E za ovo mi treba pomoc, kao i sve ostale savete koje mozete da mi date. Da li da vucem ka tirkiznoj iz recimo scaly green ili mozda regal blue? Ili neke trece boje.

Jos jednom hvala unapred :)
Image
User avatar
BoltaFodda
Posts: 160
Joined: Tue Nov 04, 2008 2:39 pm

Re: edit: Saveti za farbanje gustera...

Post by BoltaFodda »

paa, najjednostavnije bi bilo osnova scaly green, midtone h. turquoise, highlight ice blue (to je bio savet za gustere u nekom WDu). Ja sam moju temple gardu farbao h. turq-h.turq:skull w 1:1 - h. turq:skullw 1:3, ali je bilo mukotrpno i dugotrajno. Skinkovi idu brzo sa prostim osnova-wash-drybrush sistemom. mozda bi thraka green wash preko ice blue posiglo ovaj tirkizan efekat, ali to vec ne garantujem... vredi probati, po meni.
I myself am a self-proclaimed expert, if I do say so myself.
User avatar
milosh
Posts: 891
Joined: Mon Jun 09, 2008 2:11 pm
Location: Vidikovac

Re: edit: Saveti za farbanje gustera...

Post by milosh »

Ja sam mislio da idem iz scaly green ka hawk t. uz wahovanje sa asurmen blue. Pojma nemam mozda bi moglo da deluje. I na kraju jedan sloj ice blue-a.
Image
User avatar
Kirgan
Ser
Posts: 1624
Joined: Mon Sep 06, 2004 12:32 pm
Location: Banovo Brdo Republika

Re: edit: Saveti za farbanje gustera...

Post by Kirgan »

Naravno da ces to izbeci tj neces ice blue da koristis vec bar dodaj bele malo po malo u tirkiznu :twisted:
Josef Quartjin (Enemy Within):

"Zbogom Wittgendorf-e na k...c te nabijem" Sommerzeit 13. 2512.
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Re: edit: Saveti za farbanje gustera...

Post by bojan »

Jedina stvar koju mogu reci sa sigurnoscu - Tirkizna se inicijalno bolje posvetljava sa Bleached Bone nego sa belom. TJ - tirkizna/tirkizna+bleached bone/tirkizna+bleached bone+white bi trebala biti najbolja kombinacija.
Za wash probaj razredjeni Thraka Green sa jako malo dodate neke plave boje (midnight/regal blue).
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
User avatar
kgkid
Posts: 493
Joined: Thu Nov 18, 2004 8:53 pm
Location: Kragujevac
Contact:

Re: edit: Saveti za farbanje gustera...

Post by kgkid »

Za osvetljavanje boja retko koristim bas belu.

imas dve varijante:
- kako rece beta, bleached bone, i to bi trebalo da odvede na zelenkastiju varijantu
- spacewolf gray, koja ce da posvetli bez dodavanja zuckaste i izvucice h. tirkiz na plavicastiju. Ukoliko krenes od neke zelene pa okrenes na jos zelene, onda ce se tirkizna pretopiti u zelenu. Ako krenes od zelene preko tirkizne u plavicastiju, onda imas dobre sanse da ona tirkizna ostane da dominira u sredini, kako bi i trebalo?
kuliraj dete, zivot je pred tobom.
User avatar
Kirgan
Ser
Posts: 1624
Joined: Mon Sep 06, 2004 12:32 pm
Location: Banovo Brdo Republika

Re: edit: Saveti za farbanje gustera...

Post by Kirgan »

Kad dodjes pokazat cu ti u praxi ok :twisted:
Josef Quartjin (Enemy Within):

"Zbogom Wittgendorf-e na k...c te nabijem" Sommerzeit 13. 2512.
User avatar
orome pancevo
Posts: 493
Joined: Wed Apr 19, 2006 12:47 pm

Re: edit: Saveti za farbanje gustera...

Post by orome pancevo »

Verovatno je dobro i sa bleached bonom,nisam probao...ali probao sam sa ruzicastom!Mnogo dobra stvar.
tirkizna
plavi wash
brash tirkiznom
bush tirkizna+ruzicasta 8)
audaces fortuna iuvat
Shunka wrote:Upravo sam se setio da sam ja mod ovde!
Aman bre ljudi ne preterujte u zajebavanju coveka!
User avatar
milosh
Posts: 891
Joined: Mon Jun 09, 2008 2:11 pm
Location: Vidikovac

Re: edit: Saveti za farbanje gustera...

Post by milosh »

Hmm sa ružičastom, interesantno. Možda isprobam. Ionako sam odlučio da napravim pet jedinica od po 10 skinkova i da se medjusobno sve razlikuju. Mislio sam prvo da im bude različita krljušt ili kreste ali verovatno ću isprobati ovo sa dodavanjem ružičaste u tirkiznu, bar za jednu jedinicu :)
Image
User avatar
milosh
Posts: 891
Joined: Mon Jun 09, 2008 2:11 pm
Location: Vidikovac

Re: edit: Saveti za farbanje gustera...

Post by milosh »

Opet ja, opet slicno pitanje :)

Elem, pokusavam da postignem boju slicnu stegadonovoj kozi na slici dole

Image

Veca i bolja slika se moze naci na linku: http://www.games-workshop.com/gws/catal ... rod1690060

Pokusavao sam sa raznim varijantama mecrite reda, blood reda, devlan muda i baal reda, medjutim nisam zadovoljan rezultatima. Ne usudjujem se da probam sa red gorom jer boju nisam odavno koristio pa se malo ugrusala :) Takodje ako neko ima ideju kako da farbam stegadonov stomak koji je na slici mnogo svetliji (neka varijanta bleached bone-a) molim neka mi predlozi ideju :)

Hvala unapred.
Image
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: edit: Saveti za farbanje gustera...

Post by Dzon Vejn »

Mislim da ti je ovo na slici prilicno cist red gore uz crni ink. Stomak bi mogao da probas sa bleached bone, pa da inkujes sa mesavinom komando kaki i crvenog inka. One kraste su radjene sa onom bojom sto je jos tamnija od red gore, i jaci je crni ink.

...mada ja ne bih tako farbao stegadona, ali to nije bilo pitanje :D....
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
milosh
Posts: 891
Joined: Mon Jun 09, 2008 2:11 pm
Location: Vidikovac

Re: edit: Saveti za farbanje gustera...

Post by milosh »

Krljust je scab red, to je sigurno, koza me intresuje :)
Dzon Vejn wrote:...mada ja ne bih tako farbao stegadona, ali to nije bilo pitanje :D....
A kako bi ga ti farbao :) Otvoren sam za sve ideje. Posto imam 4 stegadona ofarbana u manje vise iste boje (tri nova i jedan stari) - gretchin green sa crnim krljustima i jednog starog stegadona koji je ofarban u ljubicasto :oops: odlucio sam da napravim jednog koji ce biti potpuno drugaciji od njih pa su svi saveti dobro dosli. Takodje sa ovim necu napraviti gresku kao sa prethodna tri kojima sam zalepio posadu u korpe, vec cu sve to lepo da namagnetisem i menjam po potrebi, ionako mi se cini da po novoj ediciji nece biti isplativo voditi vise od jednog stegadona.
Image
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: edit: Saveti za farbanje gustera...

Post by Dzon Vejn »

Jedna od opcija bi mi definitivno bila dark angel green osnova, crni ink, pa neka od svetlijih zelenih boja za posvetljavanje. Kontrasti sa komando kaki, braon inkom, pa bleached bone. To ispada bas bas lepo (cold one-ovi na sajtu su radjeni nesto slicno tome http://www.games-workshop.com/gws/catal ... prod820866, samo bih ja radio dosta tamnije (braonkastije) trbuhe (kontrastne delove)).

A u zavisnosti od toga u kojoj su semi skinkovi, i ostatak delova na stegadonu, zavisila bi boja krasti na njemu (da li trebaju da ga otvore ili zatvore).
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
orome pancevo
Posts: 493
Joined: Wed Apr 19, 2006 12:47 pm

Re: edit: Saveti za farbanje gustera...

Post by orome pancevo »

Koza bih rekao da je red gore pa vuces na dwaf flash,elf flash,egde i bleached bone.
A krljust...nisam siguran,ali cini mi se da su iz crne uradjeni sivi i beli highlighti, i onda wash sa baal redom.
audaces fortuna iuvat
Shunka wrote:Upravo sam se setio da sam ja mod ovde!
Aman bre ljudi ne preterujte u zajebavanju coveka!
User avatar
milosh
Posts: 891
Joined: Mon Jun 09, 2008 2:11 pm
Location: Vidikovac

Re: edit: Saveti za farbanje gustera...

Post by milosh »

Daaaa, odlicna ideja da iz red gora vucem na dwarf i elf flesh. Ovo cu probati sigurno. Hvala! Sta mislis da li da washujem crvenim ili crnim washem? A sto se krljusti tice siguran sam da je osnova scab red, jasno se vidi na vecoj slici :)
Image
User avatar
orome pancevo
Posts: 493
Joined: Wed Apr 19, 2006 12:47 pm

Re: edit: Saveti za farbanje gustera...

Post by orome pancevo »

Mislim da nema potrebe da washujes kozu,nego scorched brown,pa dalje suv brash red gore...mozda i malo blood red,proceni sam.
Za krljust rekoh da nisam siguran ali lici mi na nesto sto sam isprobavao sa crvenim NMMom,crna podloga,siva...pa wash sa baal red,pa svetlije do bele...
audaces fortuna iuvat
Shunka wrote:Upravo sam se setio da sam ja mod ovde!
Aman bre ljudi ne preterujte u zajebavanju coveka!
User avatar
milosh
Posts: 891
Joined: Mon Jun 09, 2008 2:11 pm
Location: Vidikovac

Re: edit: Saveti za farbanje gustera...

Post by milosh »

Pozdrav drugari, opet ja. Gledajuci fotografije Golden Demon pobednika naisao sam na nekoliko zanimljivih kombinacija boja koje bih pokusao da iskoristim. Medjutim kao i u prethodnim slucajevima ja ne znam koje farbe i washeve da upotrebim da bih dobio zeljeni efekat. SVaka pomoc i savet su dobrodosli. Znam da mnogima moja pitanja zvuce glupo ali meni je stvarno ponekad problem da provalim kojim bojama postizem koje efekte. Evo slike dva trola za ciju boju koze, krljusti i kresti mi je potrebna pomoc. Hvala svima unapred.

Image

Image
Image
User avatar
PeraNekron
Posts: 2231
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:31 am
Location: Rov 202

Re: edit: Saveti za farbanje gustera...

Post by PeraNekron »

Za kozu bih probao Dheneb Stone kao osnovu, a posle wash, il Thraka green, Asurmen blue, ili Leviathan purple. Mozda posle i neki sitni drybrush belom. Za krljust/kreste stvarno nemam predstavu kako izvlace te teksture, stvarno super izgledaju, mada cenim da je u sustini jednostavno.
Mind Uploader wrote:... Kazem ja da je Pera isti Darth Vader, samo bez te moralne dubine...
Hypodermic wrote:Da nije robotech-a ne bih bio ovakakv kakav jesam!
Giga wrote:Realno, sasvim je logicno da mogu bez problema da ih bace sa par stotina metara i da budu prilicno sigurni da tom land raideru nece biti nista
igor wrote:jako je tesko uzimati puno poena jer se igra po knjizi.
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: edit: Saveti za farbanje gustera...

Post by Shunka »

Ovo su ozbiljno ofarbani modeli i tu je mesano mnogo boja.
Niko ne moze da ti kaze recept stavis tu boju, pa washujes time, i onda izvuces jos onom...
Dakle za ovog prvog mesaj razlicite zelene, zute, braonkaste, kremaste i tirkizne boje, za ovog drugog recimo uzmes Dheneb Stone kao osnovu kao sto ti je Pera predlozio pa dodajes u nju plavu odnosno Bleached Bone i belu i tako pravis razlicite nijanse, pa ih nanosis polako od tamnijih ka svetlijim.
Gledaj i eksperimentisi dok radis. Naneses neku osnovnu boju, pa onda razmisljas kako da je malo washujes/glazujes da dobije na bogatstvu valera, pa onda trazis neku malo kontrastniju boju za highlighte... Ako preteras sa highlightima opet udaris neki wash ili glaze. I tako dalje i tako blize dok ne dodjes do rezultata kojim si zadovoljan.
Za slucaj da ne znas sta je glaze - radi slicno kao i wash, dakle nanosis razvodnjenu boju, ali za razliku od washa cilj je ravnomeran, tanak, providan sloj koji sluzi da se doda na pigmentaciji i obogati boja. I tu su idealne jarke boje sa sto cistijim pigmentom - plave, crvene, zute, zelene, magente, narandzaste... U tu svrhu najbolje se koriste Rackham boje i inkovi (stari GW, Vallejo ili P3). Moze i da se glazuje svetlom bojom sa ciljem da se smanji kontrast (npr ako si preterao sa shadingom).
Nemoj se nikada ogranicavati na jasne formule i selekcije boja, nego probavaj sve i svasta!
A sto se krljusti na drugom trolu tice, rekao bih da je rucno nacrtana. U slucaju da postoji takva tekstura na modelu mozes da predjes sve svetlom osnovnom bojom pa onda drybrush tamnom preko. Daje grub efekat koji posle mora da se doteruje, ali u osnovi to je to - tamna krljust sa svetlom kozom koja se vidi izmedju.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
milosh
Posts: 891
Joined: Mon Jun 09, 2008 2:11 pm
Location: Vidikovac

Re: edit: Saveti za farbanje gustera...

Post by milosh »

Hvala Shunka na iscrpnom odgovoru. Jesam ja malo kruto postavio pitanje: recite mi koje boje da koristim :) ali nisam bas tako doslovno mislilo. Npr Perin i tvoj okvirni predlog koje boje koristiti mi je pomogao, naravno nesto od toga sam i planirao da iskoristim, a neke predloge cu pokusati da iskoristim. Takodje sinoc sam se malo (i pre nego sto sam procitao tvoj post) igrao sa plavim, zelenim i zuckasto-braon nijansama pa sam dobio boje kojima sam jako zadovoljan. Kao sto vec rekoh hvala na savetima, a i ako neko drugi ima nesto da doda slobodno neka to i ucini :)
Image
Locked

Return to “Kreativna sekcija”