Interesantna ideja

Locked
User avatar
Kirgan
Ser
Posts: 1624
Joined: Mon Sep 06, 2004 12:32 pm
Location: Banovo Brdo Republika

Interesantna ideja

Post by Kirgan »

Kao sto naslov kaze cak mi je palo na pamet Srpska varijanta sa izmenjenim bojama http://warhammer-empire.com/theforum/in ... ic=31619.0 8) :twisted:
Josef Quartjin (Enemy Within):

"Zbogom Wittgendorf-e na k...c te nabijem" Sommerzeit 13. 2512.
User avatar
jorgurt hlebozvak
Posts: 449
Joined: Mon Nov 29, 2004 1:07 pm

Re: Interesantna ideja

Post by jorgurt hlebozvak »

Što jednostavno ne obojiš orke u te srpske boje. I oni imaju svinje, samo divlje.
orks rules!!! Osim kad to nije slučaj.
User avatar
Kirgan
Ser
Posts: 1624
Joined: Mon Sep 06, 2004 12:32 pm
Location: Banovo Brdo Republika

Re: Interesantna ideja

Post by Kirgan »

Ovo je interesantnija varijanta :roll: :twisted:
Josef Quartjin (Enemy Within):

"Zbogom Wittgendorf-e na k...c te nabijem" Sommerzeit 13. 2512.
User avatar
jorgurt hlebozvak
Posts: 449
Joined: Mon Nov 29, 2004 1:07 pm

Re: Interesantna ideja

Post by jorgurt hlebozvak »

Pa i nije. Domaći prasići su najinteresantniji i najkorisniji na ražnju. Jahati domaću svinju je pre svega mučenje životinje, a i gubljenje vremena (bolje je nataći na ražanj). Jahanje divljeg vepra je veština. Gde si video tako beskrupuloznog orka, da jaše domaću svinju? Ne prijatelju, plemeniti ork će pojesti domaću svinju, a vepra zajahati. Nikad neće jahati domaću svinju, a pojesti vepra. Što bi stara orkovska poslovica rekla: "Svinju u se, vepra poda se" A orkove smatraju primitivnim. Shodno tome, pravljenje i farbanje jedne armije sa domaćim svinjama koje jašu ljudi, je promovisanje sadističkog odnosa prema životinjama i to prema jednoj od najinteligentnijih životinja. To ti je jedan pogrešan sistem vrednosti. Kažem ti, to čak ni orci ne bi radili. Eto vidiš i sam da sam u pravu. Drago mi je da se slažeš samnom.
orks rules!!! Osim kad to nije slučaj.
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Interesantna ideja

Post by Dzon Vejn »

jorgurt hlebozvak wrote:Pa i nije. Domaći prasići su najinteresantniji i najkorisniji na ražnju. Jahati domaću svinju je pre svega mučenje životinje, a i gubljenje vremena (bolje je nataći na ražanj). Jahanje divljeg vepra je veština. Gde si video tako beskrupuloznog orka, da jaše domaću svinju? Ne prijatelju, plemeniti ork će pojesti domaću svinju, a vepra zajahati. Nikad neće jahati domaću svinju, a pojesti vepra. Što bi stara orkovska poslovica rekla: "Svinju u se, vepra poda se" A orkove smatraju primitivnim. Shodno tome, pravljenje i farbanje jedne armije sa domaćim svinjama koje jašu ljudi, je promovisanje sadističkog odnosa prema životinjama i to prema jednoj od najinteligentnijih životinja. To ti je jedan pogrešan sistem vrednosti. Kažem ti, to čak ni orci ne bi radili. Eto vidiš i sam da sam u pravu. Drago mi je da se slažeš samnom.
:lol: :lol: :lol:
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
sto mu gromova
Posts: 1089
Joined: Sun Oct 23, 2005 3:29 pm
Location: blok 21

Re: Interesantna ideja

Post by sto mu gromova »

jorgurt hlebozvak wrote:Pa i nije. Domaći prasići su najinteresantniji i najkorisniji na ražnju. Jahati domaću svinju je pre svega mučenje životinje, a i gubljenje vremena (bolje je nataći na ražanj). Jahanje divljeg vepra je veština. Gde si video tako beskrupuloznog orka, da jaše domaću svinju? Ne prijatelju, plemeniti ork će pojesti domaću svinju, a vepra zajahati. Nikad neće jahati domaću svinju, a pojesti vepra. Što bi stara orkovska poslovica rekla: "Svinju u se, vepra poda se" A orkove smatraju primitivnim. Shodno tome, pravljenje i farbanje jedne armije sa domaćim svinjama koje jašu ljudi, je promovisanje sadističkog odnosa prema životinjama i to prema jednoj od najinteligentnijih životinja. To ti je jedan pogrešan sistem vrednosti. Kažem ti, to čak ni orci ne bi radili. Eto vidiš i sam da sam u pravu. Drago mi je da se slažeš samnom.
:lol: :lol: :lol:
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Re: Interesantna ideja

Post by Ko, jel' ja? »

:applause:
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: Interesantna ideja

Post by Shunka »

Jorgurt Hlebozvak strikes again :lol: :lol: :lol:
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Kirgan
Ser
Posts: 1624
Joined: Mon Sep 06, 2004 12:32 pm
Location: Banovo Brdo Republika

Re: Interesantna ideja

Post by Kirgan »

I naravno da se ne slazem sa tobom jer se slaze drvece a ne osobe a sto se tice saglasnosti i dalje nisam saglasan al je bitno da si ti sam sa sobom i predsobljem saglasan ali ne i sa mnom a meni se idej svidja a ti kako oces niko te ne bije po usima da ti se svidi :roll: :twisted:
Josef Quartjin (Enemy Within):

"Zbogom Wittgendorf-e na k...c te nabijem" Sommerzeit 13. 2512.
User avatar
jorgurt hlebozvak
Posts: 449
Joined: Mon Nov 29, 2004 1:07 pm

Re: Interesantna ideja

Post by jorgurt hlebozvak »

Nema razloga da se ljutiš. Samo sam izneo mišljenje da pored orkova i njihovih veprova nema razloga da imperijalci jašu domaće svinje. Pored tenkova i ostalih tehnoloških čuda. Uostalom razmisli. Imperija je idejno smeštena u neki recimo 16 vek. Da li misliš da bi vojska koja uzima prasiće od sirotinje raje kao danak za ratovanje iste koristila za jahanje? I da li bi ta sirotinja raja ostala mirna da zna da im vojska koristi prasiće za iživljavanje, a ne za ostvarenje svetih ciljeva. Uostalom, dobar deo vojske činili su baš ti seljaci. Da li bi, kada bi to i umeo, seljak i jahao svinju. Pa on tu svinju gaji za kobasice i ostale đakonije, a ne za jahanje. Zamisli ovakav propagandni govor usmeren na okupljanje vojske za pohod u sveti rat: "Braćo! Kucnuo je čas da se okupimo i krenemo u sveti rat protiv nevernih oraka. Mi, koji smo blagosloveni kao najnaprednija rasa na svetu, udarićemo nevernike svim našim oružjem: topovima, mortarima, arkebuzama, tenkovima, teškom konjicom i naravno, našim najjačim oružjem - prasićima!!!" Čime? Budući da je geografski imperija smeštena u germanske zemlje, imam utisak da bi izbila opšta seljačka buna.
orks rules!!! Osim kad to nije slučaj.
User avatar
jorgurt hlebozvak
Posts: 449
Joined: Mon Nov 29, 2004 1:07 pm

Re: Interesantna ideja

Post by jorgurt hlebozvak »

Ako je ovo kontra arument, loš ti je primer. Nisam ja stavljao primedbu na opremu (oružje, oklop, predmeti i sl.), već na to da imperijalci ne jašu prasiće. Najbliže prasićima, su veprovi, koje jašu orkovi, te ukoliko je neko hteo da ofarba armiju u srpske boje, koristeći pri tom ove plemenite životinje, mogao je to da uradi sa orcima, što je ruku na srce bliže srpskom mentalitetu, tj. orci su bliži nama, nego imperijalci. U tvom primeru goblini jašu vukove, kao što to inače rade. Opremu koju nose mogli su da pokupe sa nekog bojnog polja sa mrtvih bretonaca, tako da se tu radi samo o prostoj konverziji, a ne originalnoj ideji. Nema ničeg neobičnog u tome da Goblin nosi deo ili čak celu bretonsku opremu, ili bilo čiju drugu, a to što GW ne pravi komplete jedinica sa raznolikom opremom, je drugo pitanje. Uostalom, ovo je bitvin mi end Kirgan.
orks rules!!! Osim kad to nije slučaj.
forsaken91
Posts: 21
Joined: Thu Jul 16, 2009 12:38 pm

Re: Interesantna ideja

Post by forsaken91 »

Ma nisam ni hteo da se ukljucujem u raspravu, samo sam postovao ovaj link, jer sam ga se setio kad sam video imperijalne prasice. :)
User avatar
Kirgan
Ser
Posts: 1624
Joined: Mon Sep 06, 2004 12:32 pm
Location: Banovo Brdo Republika

Re: Interesantna ideja

Post by Kirgan »

Pa sto onda jasu konje po toj logici jer i oni mogu biti veoma ukusni a imaju tehnologiju zar ne poenta je da si ti Musa omasio poentu posta tj originalno je to da je interesantna ideja a ne da tako treba sto se ljutnje tice ne boj se nisam videt ces uzivo :wink: 8) :twisted:
Josef Quartjin (Enemy Within):

"Zbogom Wittgendorf-e na k...c te nabijem" Sommerzeit 13. 2512.
User avatar
teclis
Posts: 2238
Joined: Sun Sep 23, 2007 11:01 am
Location: Basket teren
Contact:

Re: Interesantna ideja

Post by teclis »

Ti jogurte ocigledno nisi cuo za izreku:
"Dok ne probam lava, za mene je svinja car zivotinja"
Sto se tice ideje, kirgane, odlicna je, nek ti mmajk bude motivacija da jos razradis ideju.
Mozes da kupis one male zivotinjice sa farme, msm da ima kod kineza, samo nadji u odgovarajucoj razmeri ;)
User avatar
jorgurt hlebozvak
Posts: 449
Joined: Mon Nov 29, 2004 1:07 pm

Re: Interesantna ideja

Post by jorgurt hlebozvak »

Teclise, nisam ja Jogurt, nego Jorgurt. To nije isto. Jogurt je napitak, Jorgurt je lično ime i nema veze sa jogurtom. Obrati pažnju na slovo "r" između slova "o" i "g". Detaljnije ti mogu objasniti putem lične poruke da ovde ne zauzimamo prostor. A što se tiče izreke, ona ne odgovara poenti mog komentara.

Kirgane, ništa me nisi razumeo, ali neću se dalje raspravljati. Samo ću ti odgovoriti na pitanje zašto ljudi jašu konje. Pre toga da te pitam - kad si za novu godinu, božić, dan republike i sl. jeo konjetinu? A sad odgovor. Konj je najkorisniji kada se koristi za rad ili rat. Takva mu je bila istorijska namena. Svinja je namenjena za jelo, konj za jahanje, vuču i sl. Pitaj Mongole. Kad ratnik jaše konja, ima daleko bolji položaj u odnosu na pešadinca ili jahača svinje. Bolji pregled, udara odozgo, stabilniji je na konju nego na svinji... O tome da neko ko se bavi primenjenom umetnošću, prilikom izrade svojih dela, a ti želiš da sačiniš delo primenjene umetnosti, izražava kroz svoj rad sistem vrednosti društva kome pripada (a srpsko društvo nije sadističko pa da smatra da je normalno jahati životinju kojoj to nije osnovna funkcija, te te svoje sklonosti prikazuje kroz svoja dela), što je bila poenta mog komentara i zbog čega sam ti i rekao da ti ideja nije interesantna, jer pripadaš drugačijem društvu i drugačijem sistemu vrednosti (i ne treba da se srozavaš na nivo ispod tvog), neću se dalje raspravljati.
orks rules!!! Osim kad to nije slučaj.
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: Interesantna ideja

Post by Duc d' Elchingen »

a šta ćemo sa volovima i bikovima?
User avatar
Kirgan
Ser
Posts: 1624
Joined: Mon Sep 06, 2004 12:32 pm
Location: Banovo Brdo Republika

Re: Interesantna ideja

Post by Kirgan »

Ovo nase drustvo je mozda takvo drustvo kako ti kazes al koji su Mongoli jahali divlje veprove vukove paukove gustere da znam sta ces reci to je fantazija a te svinje su ipak srodne onim divljim iz te fantazije gde jasu te divlje veprove 8) :twisted:
Josef Quartjin (Enemy Within):

"Zbogom Wittgendorf-e na k...c te nabijem" Sommerzeit 13. 2512.
User avatar
orome pancevo
Posts: 493
Joined: Wed Apr 19, 2006 12:47 pm

Re: Interesantna ideja

Post by orome pancevo »

E ljudi, a gde ima da se nadju dobri cvarci i kavurma? Mene to zanima.
audaces fortuna iuvat
Shunka wrote:Upravo sam se setio da sam ja mod ovde!
Aman bre ljudi ne preterujte u zajebavanju coveka!
User avatar
jorgurt hlebozvak
Posts: 449
Joined: Mon Nov 29, 2004 1:07 pm

Re: Interesantna ideja

Post by jorgurt hlebozvak »

Pa, zahvaljujući imperijalcima koji jašu svinje nema više ni čvaraka ni kavurme. A ni dobre slanine.
orks rules!!! Osim kad to nije slučaj.
User avatar
jorgurt hlebozvak
Posts: 449
Joined: Mon Nov 29, 2004 1:07 pm

Re: Interesantna ideja

Post by jorgurt hlebozvak »

A da, Kirgane, Mongoli u WH jašu vukove (goblini i hobgoblini)
orks rules!!! Osim kad to nije slučaj.
User avatar
teclis
Posts: 2238
Joined: Sun Sep 23, 2007 11:01 am
Location: Basket teren
Contact:

Re: Interesantna ideja

Post by teclis »

Pricaju dva praseta: 'Jel verujes ti u zivot posle Bozica?'
XD
User avatar
jorgurt hlebozvak
Posts: 449
Joined: Mon Nov 29, 2004 1:07 pm

Re: Interesantna ideja

Post by jorgurt hlebozvak »

A u Imperiji taj vic ide ovako:

"Pričaju dva praseta: Veruješ li u život posle herojske pogibije u bici?"
orks rules!!! Osim kad to nije slučaj.
User avatar
Kirgan
Ser
Posts: 1624
Joined: Mon Sep 06, 2004 12:32 pm
Location: Banovo Brdo Republika

Re: Interesantna ideja

Post by Kirgan »

Pa kako to zar par postova nisi objasnjavao zasto Mongoli jasu konje inace doticni se hrane konjetinom uglavnom kao i mi svinjetinom a ovo si bese ti napisao˝jel tako?
Samo ću ti odgovoriti na pitanje zašto ljudi jašu konje. Pre toga da te pitam - kad si za novu godinu, božić, dan republike i sl. jeo konjetinu? A sad odgovor. Konj je najkorisniji kada se koristi za rad ili rat. Takva mu je bila istorijska namena. Svinja je namenjena za jelo, konj za jahanje, vuču i sl. Pitaj Mongole. Kad ratnik jaše konja, ima daleko bolji položaj u odnosu na pešadinca ili jahača svinje. Bolji pregled, udara odozgo, stabilniji je na konju nego na svinji a vuk je nizi od konja pa i od svinje :lol: :roll: :twisted:
Josef Quartjin (Enemy Within):

"Zbogom Wittgendorf-e na k...c te nabijem" Sommerzeit 13. 2512.
User avatar
jorgurt hlebozvak
Posts: 449
Joined: Mon Nov 29, 2004 1:07 pm

Re: Interesantna ideja

Post by jorgurt hlebozvak »

Kirgane, ništa me ne pratiš. Mongoli u REALNOSTI jašu konje, a u FANTAZIJI, u kojoj su zapravo Goblini i Hobgoblini opremljeni slično kao Mongoli, jašu vukove. Mongoli se hrane konjetinom, ali se mi evropljani (imperijalci i bretonci u fantaziji) hranimo pretežno drugim mesom, a u značajnoj meri svinjetinom. Ne jašemo ono što jedemo. Uglavnom. Različita su shvatanja (ili sistem drušvenih vrednosti, o čemu sam govorio) između evropskih i azijskih, tačnije dalekoistočnih naroda. Ti si mene pitao zašto ljudi jašu konje. Objasnio sam ti koje su po meni prednosti konja u borbi u odnosu na svinju. Svinja je daleko privlačnija i korisnija za vojsku kada je na ražnju.
orks rules!!! Osim kad to nije slučaj.
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Re: Interesantna ideja

Post by bojan »

jorgurt hlebozvak wrote:Pa, zahvaljujući imperijalcima koji jašu svinje nema više ni čvaraka ni kavurme. A ni dobre slanine.
I vama je jasno da to znaci rat!

PS. Kirgane, nalozio si se kao Doktor.
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
User avatar
Kirgan
Ser
Posts: 1624
Joined: Mon Sep 06, 2004 12:32 pm
Location: Banovo Brdo Republika

Re: Interesantna ideja

Post by Kirgan »

Ne Beta silno gresis neko drugi se nalozio i ne svata da me bas briga sta kucka poenta je Musa smisli se os realnost ili fantaziju :roll: 8) :twisted:
Josef Quartjin (Enemy Within):

"Zbogom Wittgendorf-e na k...c te nabijem" Sommerzeit 13. 2512.
User avatar
novot
Posts: 1352
Joined: Sun Mar 03, 2002 11:44 pm
Location: Singidoomum

Re: Interesantna ideja

Post by novot »

Ah (nostalgichan uzdah), nedostajale su mi ovakve teme... :applause:
Samo ono što činimo iz ljubavi, činimo slobodno, pa ma koliko patnje iz toga proizašlo.

Istina rađa mržnju. Ko govori istinu, često se zamera drugima.
srebrni vitez
Posts: 472
Joined: Tue Jan 25, 2005 4:41 pm
Location: Stojni Beograd

Re: Interesantna ideja

Post by srebrni vitez »

Kirgan wrote:Ne Beta silno gresis neko drugi se nalozio i ne svata da me bas briga sta kucka poenta je Musa smisli se os realnost ili fantaziju :roll: 8) :twisted:
Не ради се о томе. Таква коњица (свињица?) не би ни дочекала битку јашући. Све би прождрали на маршу, па би у битку ушли као пешадија!

А да не говорим о оном злочестом чики који баца прасиће (еј! прасиће!) мрском непријатељу. То би имало смисла против Ахрапа...

Уосталом, ви Царевци ни не знате шта ваља.
"Пoкa цapь Hикoлaй вoйнy вoeвaл,
Pacпутин eму жeну пoeбaл!"
User avatar
lord warrior
Server Admin
Server Admin
Posts: 1169
Joined: Wed Mar 27, 2002 9:15 pm
Contact:

Re: Interesantna ideja

Post by lord warrior »

srebrni vitez wrote:Све би прождрали на маршу, па би у битку ушли као пешадија!
A mozda su to draguni
Deception is a Right · Truth is a Privilege · Innocence is a Luxury
Locked

Return to “Kreativna sekcija”