Pitanje

Locked
Oksel100

Pitanje

Post by Oksel100 »

Molim Vas da li neko može da mi kaže kako da uradim sledeće:

Želeo bih da ofarbam 50 figurica iz igre Risk 2210 u belu boju, tj. da napravim jos jednog 6 igrača (pošto originalna igra ima samo 5). Nabavio sam dodatni set minijatura, ali ne znam šta mi sve treba kako bih ofarbao figure? Pročitao sam gde ima da se kupi boja, ali šta da radim kad je kupim? Da li mi treba četkica? Da li se figure samo umoče i same ofarbaju? Da li se suše? Koliko boje mi treba za toliko figurica i najvažnije koliko to otprilike košta?

Nadam se da mi neko može pomoći...
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Re: Pitanje

Post by Pendargon »

Mislim da ti je najlaksa procedura sledeca :
Kupis u nekoj od nasih hobby radnji beli undercoat, ili ako ne, Cosmos spray beli (trebalo bi par farbara da ga ima). Izadjes negde napolje, rasprostres novine i slozis svoje figurice, a onda lagano, sa rastojanja od oko 25 cm predjes slojem belog spreja. Sacekas da se osuse (~10 min), okrenes ih i isprskas drugu stranu. Ponovo sacekas da se osuse.
Finito :-D
Mislim da ti je to najlakse 8-)
Image
ImageImageImageImageImage
Oksel100

Re: Pitanje

Post by Oksel100 »

Hvala puno na informaciji! Ok, taj undercoat, to je isto sprej? Izvinite sto se ne razumem u te termine.

To stvarno zvuci jednostavno. Samo mi onda javite u koju radnju da dodjem, tj. adresu i koliko otprilike košta, ako možete.
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Re: Pitanje

Post by Pendargon »

Da, i undercoat je sprej. :wink: Obicno sluzi kao podloga za nanosenje akrilnih boja. Kosmos mozes naci po farbarama za oko (bar mislim) ~350-400 din, a ako pogledas na forumu, videces odeljke za radnje (hobby store i Sigil), pa ne bi mozda bilo lose da odes na njihove odeljke, i pitas tamo imaju li trenutno u ponudi i tacnu cenu.
Sto se kaze, ko pita, ne skita 8-) :wink:
Image
ImageImageImageImageImage
Locked

Return to “Kreativna sekcija”