majmun djubretar

Locked
User avatar
vamsi
Posts: 239
Joined: Mon Nov 02, 2009 9:33 pm
Location: Beograd
Contact:

majmun djubretar

Post by vamsi »

S obzirom da je takmicenje proslo (da ne bude da se neko favorizuje), kao i to da su slike kod mene (jer sam ih ja slikao, jel' te :) ), ja cu postaviti ovaj topic o cuvenom i prelepom djubretaru koji se svim srcem trudi da nam grad ostane beo i cist :)
Pretpostavljam da je potrcao za nekim ko je bacio pikavac ili kakav papiric na trotoar, pa sad vi gledajte gde bacate djubre.

Posto ga je Shunka uhvatio u tom kriticnom ternutku, delicu sekunde (ko sto bi i svaki iskusni street fotograf) bilo bi steta da ga ne vidi sira javnost, jer mozda nisu svi pratili takmicenje. :)

Image
Glupost se uvek gura u prve redove da bi bila vidjena, a mudrost u poslednje da bi gledala.

Great minds discuss ideas. Average minds discuss events. Small minds discuss people.

Image
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: majmun djubretar

Post by Dzon Vejn »

Ovo je potpuno druga figura ;).
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Kirgan
Ser
Posts: 1624
Joined: Mon Sep 06, 2004 12:32 pm
Location: Banovo Brdo Republika

Re: majmun djubretar

Post by Kirgan »

:applause: :twisted:
Josef Quartjin (Enemy Within):

"Zbogom Wittgendorf-e na k...c te nabijem" Sommerzeit 13. 2512.
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: majmun djubretar

Post by Shunka »

Da, bolje se vidi prljav stil farbanja i generalna zabrljanost svega.
Veliko hvala Vamsiju na sjajnim fotografijama!

Edit:
Malo objasnjenje sta i kako.
Figura je generalno takva kakva je, pozu nisam doterivao. Dodate su torbice na dupetu i na levoj nozi, mislim da su u pitanju bitzi Imperijalne Garde...
Metla je napravljena od cackalice i dlaka iz neke cetke, uvezanih koncem.
Gelender je komad nekog sprue-a.
Kanta za djubre je izrezbarena rucno od stirodura (zato je i tako nepravilnog oblika), a unutrasnji deo je isecen komad zatvaraca od superlepka.
Baza zaista pripada datom modelu, samo je premazana drvofiksom i blago, blago posuta peskom zarad teksture.
Slika modela u originalu.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
novot
Posts: 1352
Joined: Sun Mar 03, 2002 11:44 pm
Location: Singidoomum

Re: majmun djubretar

Post by novot »

Jako lep rad :applause: Kanta za djubre me neodoljivo podseca na onu u koju se Turchin onomad ispovracao chekajuci na stanici autobus kod Kaleniceve pijace :roll:
Samo ono što činimo iz ljubavi, činimo slobodno, pa ma koliko patnje iz toga proizašlo.

Istina rađa mržnju. Ko govori istinu, često se zamera drugima.
User avatar
sto mu gromova
Posts: 1089
Joined: Sun Oct 23, 2005 3:29 pm
Location: blok 21

Re: majmun djubretar

Post by sto mu gromova »

bravo shunka. tek sada se vidi koliko je zapravo dobra figura. ti si majstor "weathering"-a.
jebote, kanta izgleda kao prava...
User avatar
bane2
Posts: 61
Joined: Mon Jun 16, 2008 10:24 am

Re: majmun djubretar

Post by bane2 »

Kanta i gelender su fenomenalni, to me i prvi put najvise odusevilo, plus sto je kul ideja s letecim majmunom! :P
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Re: majmun djubretar

Post by Ko, jel' ja? »

Super izgleda i jako mi se svidja, ima atmosferu i dobar smek.

Vedering je super. Mozda bi mogao da napises kako si ga radio.
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: majmun djubretar

Post by Shunka »

Kanta je ofarbana u Dheneb Stone, izvuceni highlighti do bele na pojedinim mestima, narocito u ovim usecima... Onda drybrush braon i crnom. I malo malcice washic ponegde braon, crnom ili sepiom.

Gelender ofarban u neku normalnu zutu, zaista se ne secam koju... Pa highlightovan odozgo mesanjem zute i bele (ili skoro bele, tipa Menoth White Highlight or something). Odozdo zaprljan razvodnjenom crnom. E onda ide ovaj budjavi metal. Mesao sam Fenris Gray, Boltgun Metal (ili Pig Iron, isti vrag) i Brown Ink. I za kraj je metal macice posvetljen na pregibu koristeci onu Vallejo-vu belu srebrnu. I za kraj ponegde da se sliva rdja. Boga pitaj koje je to boje... Mozda braon, mozda narandzaste, verovatno i jedno i drugo.

Kombinezon je Fenris Gray pa nesto washovan highlightovan boga pitaj cime i kako. I na kraju temeljito zasran braon bojama (prskanje, drybrush, svega po malo).

Narandzasti delovi su daklen prvo ofarbani u najdrecavije narandzaste koje sam imao, pa onda nabacivane ove brlje ili goreopisane boje metala, ili cisto braon (P3 Umbral Umbra pretpostavljam), i onda opet nasumicne braon fleke ili rdja koja se sliva ili ponegde tracak srebrne na ogrebotinama.

Ima li jos pitanja?
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
kgkid
Posts: 493
Joined: Thu Nov 18, 2004 8:53 pm
Location: Kragujevac
Contact:

Re: majmun djubretar

Post by kgkid »

Jel' okaceno na cool mini, da glasamo?
kuliraj dete, zivot je pred tobom.
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: majmun djubretar

Post by Shunka »

Nije.
Ali vidis mogao bih i sa tim da pocnem.

Stvar je u tome sto ne dozivljavam sebe kao farbaca ciji radovi zasluzuju dobro fotografisanje i pazljivo posmatranje, uz mozda par izuzetaka.
Sa figurama najvise volim da se igram, ipak.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
Locked

Return to “Kreativna sekcija”