Man O' War

Moderator: Moderators

Locked
Mind Uploader

Man O' War

Post by Mind Uploader »

Man O' War

Da li neko ima pravila za ovu staru GW igru?
User avatar
Changeling
Posts: 173
Joined: Sat Mar 23, 2002 3:44 pm
Location: Aperture Science Laboratories Enrichment Center

Post by Changeling »

Imam ja sve, ukljucujuci i ekspanzije...
Naravno u PDF formatu.

A sada kada sam video i sid mejerove pirate u karticnom
formatu, izgleda da ce uz blaze konverzije moci i da se igra
(jer stare, sjajne figure mogu da se nabave samo preko ibeja,
dok ce ove plasticne biti jedva upotrebljiva zamena).

mogu da donesem u hobi stor kada budem dolazio u BG...
rekao bih da je MoW najbolja GWova takticka igra ikad,
ali posto jos nisam igrao BFG i Epic, uzdrzacu se od suda -
ali eto, cini mi se da je bolja i od Warmastera.
I should like to see the last king
strangled with the guts of the last priest.
User avatar
Rover
Posts: 1150
Joined: Fri Feb 13, 2004 6:46 pm
Location: In DooRs

Post by Rover »

pa to je otprilike i bila ideja....
"I like my women like i like my cannons: Big, Loud and full of fire"
Mind Uploader

bring...

Post by Mind Uploader »

donesi u hs...ili jos bolje donesi u grifon, posto je tamo ekipa koja bi to igrala...
User avatar
lord warrior
Server Admin
Server Admin
Posts: 1169
Joined: Wed Mar 27, 2002 9:15 pm
Contact:

Post by lord warrior »

Posalji mi pravila na mail, ako ti nije problem. vidakk [at] gmail [dot] com.
Deception is a Right · Truth is a Privilege · Innocence is a Luxury
User avatar
Igor Vasiljevic
Posts: 183
Joined: Mon Mar 24, 2003 10:36 am
Location: Zrenjanin
Contact:

Post by Igor Vasiljevic »

MOW pravila su poveca za slanje preko mail-a, ali ti preporucujem da se zadovoljis sa BFG. Na moju srecu nisam video bolju igru (a video sam ih jaaako mnogo). Sto se tice Pirates of... (Wizkids) nisu kopija Sid Maier Pirates cija stona verzija nikako da izadje (kasni vec 2 godine). Pirates je simpaticna igrica koju za oko 1500 dinara mozes imati u svojoj kelekciji. Kada kazem 1500 mislim na 4-5 buster-a koliko ti je dovoljno za igru. Racunaj da se igra brzo (oko 40 min.) i da ti treba malo prostora (oko 1m2). BFG & ostel igre by GW zahtevaju klasicnu tablu (122x183cm) a iako je BFG jeftin nije bas toliko jeftin kao Pirates.
Savet:
1) nabavi Pirates, modifikuj pravila ili pokusaj da koristis MOW pravila.
2) igraj BFG pre nego sto ga ukinu u GW :) kao i ostalo sto je dobro a ne donosi dovoljno para (poput MOW).
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Post by Dzon Vejn »

Takeda, moram da se ne slozim sa tobom.... Za pirates se CINI da ti je dovoljno par boostera... Medjutim svako ko je ikada skupljao magic ili se barem interesovao o njemu zna da:

1. Rare kartice nisu podjednako dobre
2. Rare je mnogo jaci od uncommon koji je mnogo jaci od common
3. To stvara razliku u brodovima
4. Onda jedan igrac izgubi 5 puta za redom i kupi jos 10 boostera da bi pobedio
5. Onda on pobedi 5 puta za redom, pa onaj drugi kupi jos 10 boostera da bi pobedio
6. A onda nakon izvesnog vremena (kada oba igraca shvate koliki su kre**ni jer bacaju pare na parcice kartona da bi pobedili onog drugog) prestanu da se igraju

7. Mnooooooooogooooooooooo je bolji battle fleet gothic ;)... i kompleksniji
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Changeling
Posts: 173
Joined: Sat Mar 23, 2002 3:44 pm
Location: Aperture Science Laboratories Enrichment Center

Post by Changeling »

Vidace, pravila su otprilike 45 MB... ja sam dial-up korisnik, i tako to.

Ako mozes, potrazi na ircu pa skini, ako ne, donecu
kad budem dolazio.
I should like to see the last king
strangled with the guts of the last priest.
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Post by Skobra »

Ma BFG je sjajan steta sto nije popularniji kod nas... a cak i oni koji imaju flote retko kad su raspolozeni za partiju....

Sto se tice Wizkid Pirates kupio sam mislim po 2 paketa iz kompleta Pirates of the Spanish Main, Pirates of the Crimson Coast i Pirates of the Revolution i nesto i nisam impresioniran sistemom. Doduse ukoliko bi se brodici mogli iskoristiti za neki drugi sistem valjalo bi...

Uzgred ukoliko neko ima uputstva za download MoW ili moze da posalje fajlove bilo bi fino da se oglasi
User avatar
Knight
Posts: 554
Joined: Sat Aug 03, 2002 11:30 am
Location: Net Nation
Contact:

Post by Knight »

Man o War nisam igrao, da se ne lazemo nisam ni pravila procitao ;)

ali je zato Skobra bio 100% on the spot -
Ma BFG je sjajan steta sto nije popularniji kod nas
Ja sam u procesu sklapanja&farbanja Segmentum Solaris Flote sa kojom cu vas strasno dominirati za jedno mesec dana kada mi se rasciste obaveze ;)
User avatar
djurka
Posts: 50
Joined: Wed Apr 05, 2006 3:01 pm
Location: Zrenjanin

Post by djurka »

BFG je odlicna igra! Da li neko ima predloge kako da je popularizujemo?
Sto se tice Pirata, jeste da su u pitanju buseri, ali ovde nema toliko mnogo brodova za sakupljane i samim tim se dobra flota moze relativno brzo napraviti! Rerovi, uncomoni i comoni, ima razlike ali razlika nije uopste preterana kao u ostalim igrama!
User avatar
Igor Vasiljevic
Posts: 183
Joined: Mon Mar 24, 2003 10:36 am
Location: Zrenjanin
Contact:

Post by Igor Vasiljevic »

djurka wrote:BFG je odlicna igra! Da li neko ima predloge kako da je popularizujemo?
Nemoj da se trudis, prosle godine na nas turnir u BFG niko se nije ni "ocesao" a sada kao neki bi igrali ali niko nece da igra sa njima :) ko bude hteo da igra BFG moze nam doci u posetu u Zrenjanin, jedino bi bilo lepo da se bar dan pre najavi da pripremimo flote i table ...
djurka wrote: Sto se tice Pirata, jeste da su u pitanju busteri...
Pa tako ih zovu ali to su zapravo mini starteri jer u svakom imas i kockicu i teren i pravila... Najlepsa stvar kod formiranja flote za Pirate je sto se igra u 40Pts i sto mozes da kombinujes brodove bez obzira na naciju... tako je sa 3-4 kesice tj. bustera moguce napraviti flotu i jos da imas viska.
Trenutno sam u nabavci citave kutije od 36 bustera, pa ce biti i viska :)
User avatar
djurka
Posts: 50
Joined: Wed Apr 05, 2006 3:01 pm
Location: Zrenjanin

Post by djurka »

Takeda, samo dadoh predlog!
Sve je stvar marketinga! Ako cemo da se sigramo BFG, prijateljski mecevi, turnir... Onda ovako!
POBEDNIK DOBIJA GAJBU PIVA!!! :D :D :D
User avatar
Igor Vasiljevic
Posts: 183
Joined: Mon Mar 24, 2003 10:36 am
Location: Zrenjanin
Contact:

Post by Igor Vasiljevic »

Nemoj pivo, ovde ima dece :D , navade se na to zlo, pa posle bude problema... mada sa druge pivo je zdravo i hranjivo. Ove godine izgkeda da nece biti nista od BFG turnira jer koliko sam cuo prodaju Dom armije gde smo bili prosle godine. Naravno ako je ta informacija pogresna onda bi mogli opet poslednjeg vikenda maja da pravimo turnir... I naravno dobrodosli su svi ...
Image
Locked

Return to “Ostale igre & Razno”