EVE CCG

Moderator: Moderators

User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

EVE CCG

Post by Dawngreeter »

CCG pravljen po EVE Online. Mislio sam da ce vise vremena proci od spajanja White Wolf-a i CCP-a dok ne naprave ovo cudo, al' igra se izgleda vec prodaje. Najavljena organizovana igra (tj. turniri i slicno) pocinje vec ove zime.

Ja ne igram EVE pa mi materija nije bas toliko bliska, ali mi mehanika igre izgleda zanimljivo. Cini mi se da su iskoristili par zanimljivih pravila koja su izmisljena za potrebe Exaltd CCG-a, i to je skroz cool. Takodjer, svaka karta ima sliku na sajtu tako da stampanje proksija za kucnu upotrebu nece biti komplikovano (ali slike nisu u visokoj rezoluciji pa se niko nece ubiti od kvaliteta takvih karata...)

Link: http://www.eve-ccg.com
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Resurrection
Posts: 1146
Joined: Sun Jan 01, 2006 12:32 pm
Contact:

Post by Resurrection »

Gde si bio kad smo igrali? Sramota.
User avatar
Zulufic
Har!Haaaar!Ya, matey!
Posts: 679
Joined: Thu Nov 18, 2004 3:31 pm
Location: PXR5- I am the Warrior at the edge of Time

Post by Zulufic »

Sramota je to, sto ti ne kazes gde se igra i gde moze da se nabavi......Nazalost nismo svi obdareni citajem misli....mada imam kartu iz spellfirea koja se zove ESP :D Mozda nekoga eventualno interesuje da igra tu igru.....
Image
Image
Image
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Post by Dzon Vejn »

Bolje igrajte to isto samo bez onoga CCG :P
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Resurrection
Posts: 1146
Joined: Sun Jan 01, 2006 12:32 pm
Contact:

Post by Resurrection »

Zulufic wrote:Sramota je to, sto ti ne kazes gde se igra i gde moze da se nabavi......Nazalost nismo svi obdareni citajem misli....mada imam kartu iz spellfirea koja se zove ESP :D Mozda nekoga eventualno interesuje da igra tu igru.....
Nabavio ortak u slovenij sva cetiri startera pa smo zaigrali.
Ako ti se igra konaktiraj me pa se nadjemo za vikend ili tako nesto da igramo.
User avatar
Zulufic
Har!Haaaar!Ya, matey!
Posts: 679
Joined: Thu Nov 18, 2004 3:31 pm
Location: PXR5- I am the Warrior at the edge of Time

Post by Zulufic »

VAzi se..Samo verovatno za sledeci ovaj mi je prebukiran!!:D
Image
Image
Image
User avatar
Zulufic
Har!Haaaar!Ya, matey!
Posts: 679
Joined: Thu Nov 18, 2004 3:31 pm
Location: PXR5- I am the Warrior at the edge of Time

Post by Zulufic »

Mr Vejn drzite se svojih kubura....Ma ocu da vidim kako radi karticni sistem...Ja sam zaludjenik za razne tccg SiSTEME ili kako ih vec sve zovu...A moj princip je ne dajem pare za nesto sto ne mogu da razbijem ili polomim.:D:D:D
Image
Image
Image
User avatar
Resurrection
Posts: 1146
Joined: Sun Jan 01, 2006 12:32 pm
Contact:

Post by Resurrection »

...Ondak cemo te morati vrbovati i za Vampire :D
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

E bre, cekaj bre, ocu ja bre da bre igram EVE CCG za vikend bre! UA! Sto mene niko nista ne pita! Dole vlada!
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Resurrection
Posts: 1146
Joined: Sun Jan 01, 2006 12:32 pm
Contact:

Post by Resurrection »

Nema vlade. Iskljucivo autokratija :D
Videcu sa Bjelajcem pa vam javim termine.
Image
User avatar
FGSerbia
Posts: 660
Joined: Fri Feb 09, 2007 2:20 pm
Location: Beograd
Contact:

Post by FGSerbia »

I have left all the demo boxes of EVE CCG at cumic for collection. EVE: The Exiled is released on the 21st July.
Cheers,
Rick
User avatar
Resurrection
Posts: 1146
Joined: Sun Jan 01, 2006 12:32 pm
Contact:

Post by Resurrection »

Ko je jos uzeo promose od Rika pa da se nadjemo i zaigramo?
Izmedju ostalog mi smo dobili Minmatar x2 i Amarr x2 pa ako je moguce da po jedan o njih trejdujemo za Caldari i Gallente.
Image
User avatar
warlord
Posts: 56
Joined: Thu Jun 14, 2007 8:08 am
Location: Novi Sad
Contact:

Post by warlord »

svi koj isu dobili promo karte su dobili iste dekove, drugi nazalost nisu u promo varijanti...navukli nas.. :lol:

Igra je ok mi smo se okusali..dosta interesantno.

Da li imate nameru da se malo ozbiljnije bavite ovim u BG-u?
User avatar
PainBringer
Posts: 335
Joined: Sat Jul 03, 2004 12:01 pm
Location: 9th Circle

Post by PainBringer »

I ja sam jedan od onih koji su uzeli promo deckove...
Meni se igra svidja - nije me raspametila, ali je zanimljiva i zabavna. U svakom slucaju bih kupio par bustera...
E sad, da li mi se cini ili i ostali nisu dobili pravila? Posto pravila nije bilo u mojoj kutiji...? (skinuo sam ih s neta, nego cisto pitam).
Inace, buduci da sam igrao sa ljuima koji dosta igraju M:tG, odmah smo se nasli na poznatom terenu (posto Pile i News funkcionisu isto kao Stack i instanti, kao i sve druge osobine, uostalom). Vec smo uocili par slatkih kombinacija - ko je uzeo startere, neka proba Ginnungagap + Corkite + ona lokacija koja moze da se zrtvuje da bi vukao karte (Echoes of Gloom bay, mislim da se tako zove).
Ovo funkcionise na sledeci nacin: za pocetak, potrebno je da kontrolisete region Ginnungagap, kao i da imate odigran Corkite i Echoes u nekom drugom regionu. Ako imate vise regiona od protivnika, mozete da na kraju protivnikovog poteza uradite sledece: zrtvujete Echoes, povucete karte. Lokacija ode u scrapheap. Zatim koristite osobinu na Ginnungagapu, platite 1, vratite lokaciju u igru - i sve uradite opet. I tako dok ne napunite ruku, ili vam ne ponestane resursa.
Ako je Corkite u groblju, a vama neko napada Ginnungagap, ako imate resursa pobicete protivniku sve brodove pre borbe: jednostavno platite 1 i vratite Corkite u Ginnungagap, zrtvujete i pucate 3 dmg u neki brod. I opet. I opet. I sve to na pocetku bitke (begin battle step).

Ovaj kombo bi trebao da funkcionise, nigde u pravilima nisam naisao na limite po pitanju igranja Executed ability-ja.
User avatar
FGSerbia
Posts: 660
Joined: Fri Feb 09, 2007 2:20 pm
Location: Beograd
Contact:

Post by FGSerbia »

Hey,
The problem I have with EVE is that the starters are very expensive. The boosters are only 250 din each but the starters are about 1500 din. Would the boosters be enough to play with?
Rick
User avatar
warlord
Posts: 56
Joined: Thu Jun 14, 2007 8:08 am
Location: Novi Sad
Contact:

Post by warlord »

pa treba iskopati checklist - šta sve ima u starteru ako nema nekih starter only karata koje su bitne za igranje onda naravno da nam netrebaju starteri.

kako sam mudar kao pčelica maja...ljubi ga majka :lol:
Image
User avatar
Zulufic
Har!Haaaar!Ya, matey!
Posts: 679
Joined: Thu Nov 18, 2004 3:31 pm
Location: PXR5- I am the Warrior at the edge of Time

Post by Zulufic »

E doslo je do zabune!!! Meni je Rick dao po dva od drugih frakcija za prezentaciju!!!Ajde nemojte otvarati ona druga dva demoa ja cu poslati ova dva u nedelju nazad a vi odnesite do Rika vase duplikate!!!
NAdam se da ce to resiti nase probleme!!

P.s. u starterima ima dva preconstructeda tako da i nije tako skupo (mnogo je skuplji WOW jer u starteru ne dobijes nista!!!)
Image
Image
Image
User avatar
PainBringer
Posts: 335
Joined: Sat Jul 03, 2004 12:01 pm
Location: 9th Circle

Post by PainBringer »

@Zulufcic:
E cvrc, ja sam moje otvorio... I ja sam primetio da sam dobio 2 x 2 decka, ali nisam znao da li je u pitanju zabuna, il ito tako treba... U svakom slucaju, ono sto se nalazi u demo pack-u JESTE starter za tu frakciju (pogledati decklist za startere na sajtu igre).
User avatar
warlord
Posts: 56
Joined: Thu Jun 14, 2007 8:08 am
Location: Novi Sad
Contact:

Post by warlord »

meni je ostao jedan neotvoren dek...
Image
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Post by Megabaja »

@zulufic:
javicu ressurectionu da vrati ricku po jedan demo, tako da je sve ok.
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
berserker
Posts: 40
Joined: Sun Dec 07, 2003 11:27 pm

Post by berserker »

Hm, ja sam dobio 2xAmarr i 2xMinmatar. Ako je neko od vas dobio Caldari i Gallente startere, ajde da se menjamo. Mada mi se nekako cini da smo svi dobili isto. Ajde javite da znam da li da cuvam ova dva neotvorena.
User avatar
Resurrection
Posts: 1146
Joined: Sun Jan 01, 2006 12:32 pm
Contact:

Post by Resurrection »

Megabaja wrote:@zulufic:
javicu ressurectionu da vrati ricku po jedan demo, tako da je sve ok.
Ma nek me nadju :D
I pisese se sa RR a ne SS :x


@ Ostali
Ako hocete svoje dekove dodjite na okrsaj.

Koga boli penis da li su otvoreni il nisu?
Ako nisu menjane karte u njima skroz je nebitno.
Smetaju vam tudji otisci prstiju?

Kod mene je Amarr i Minmatar viska.

Posto Rick nije od onih ljudi koje interesuje CCG njegova neobavestenost je opravdana, ono sto nije opravdano je to sto me ne placa za reklamiranje onoga sto on prodaje :x naime starter kit (obrati paznju kit ne dek) koji kosta 1500 din sadrzi startere za po dve frakcije.
Iliti starter kosta 750 din. :D

http://secure1.white-wolf.com/catalog/i ... p?cPath=63

Sadrzaj prekonstructed dekova:
http://www.eve-ccg.com/index.php?option ... &Itemid=66
Image
User avatar
Zulufic
Har!Haaaar!Ya, matey!
Posts: 679
Joined: Thu Nov 18, 2004 3:31 pm
Location: PXR5- I am the Warrior at the edge of Time

Post by Zulufic »

Resuerrection izvini ko ti je drmao kavez i rusio lego kockice

Beserker:
Ja imam dva od caldari i gallante i trebaju mi jedan od amarr i minamatar ali ne znam kad se mozemo naci jer sam ja u Makedoniji...ajde videcu nekako...
Image
Image
Image
User avatar
berserker
Posts: 40
Joined: Sun Dec 07, 2003 11:27 pm

Post by berserker »

A ja sam u Nisu, dakle imamo redovne buseve koji saobracaju, pa njima mozemo da posaljemo dekove...Sta mislis? Ja placam oko 200 din kada saljem nesto busom, mozda je cak i jeftinije iz makedonije.
User avatar
Resurrection
Posts: 1146
Joined: Sun Jan 01, 2006 12:32 pm
Contact:

Post by Resurrection »

Jel neko raspolozen za koju partiju u toku nedelje, ako ste zavrsili sa probnim periodom?:D
Image
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Malo thread necromancy, al' k'o reko cisto da prijavim da sam poceo da igram EVE CCG i da igra izgleda neocekivano fino. Prilicno je 'retro' po game design-u, recimo kao neki hibrid Netrunner i Star Wars karticnih igara.

E sad, sticajem okolnosti imam samo Exiled karte tako da mi svaka od cetri frakcije ide u pravcu odgovarajucih pirata (Minmatar deck je Angel Cartel, Caldari je Guristas, Gallente je Serpentis i Amarr je Blood Raiders). Dok se u nekom trenutku u buducnosti ne docepam osnovne edicije tako ce mi nekako i ostati deck-ovi, al' nije da se zalim.

Promo deck-ove nisam probao same (dobih dva Gallente i Caldari), ali jesmo probali startere. Ono sta bih ukazao svima koji su tako probali igru je da to nije bas reprezentativan primer toka partije. Ne znam zasto su stavili toliko brodova koliko su stavili, ali po mom poimanju Zivota, Vaseljene i Svega Ostalog, jos jedno deset brodova bi trebalo imati u deck-u. Rezultat je bio prilicno luck-based dovijanje u zavisnosti ko ima vise srece da mu dodje dovoljno brodova za razmazivanje protivnika po podu. Cak i neozbiljno sastavljeni deckovi na brzaka rezultuju mnogo zanimljivijom partijom nego sa starterima.

Do duse, moguce da su starteri iz osnovne edicije drugaciji, k'o sto vec rekoh ja imam samo Exiled.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Post by Awakened »

Dawngreeter wrote:Ne znam zasto su stavili toliko brodova koliko su stavili, ali po mom poimanju Zivota, Vaseljene i Svega Ostalog, jos jedno deset brodova bi trebalo imati u deck-u.
Zato sto je poenta startera da ti se ucini da imas dovoljno da igras, a onda kad krenes skapiras da ti treba jos ponesto, pa jos malo, pa jos, itd itd 8)
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Naravno, naravno. Al' u svakom CCG-u (pogotovo onima sa 4-card limitom, kao sto je EVE) common je potrosna roba vec posle prve kutije boostera. Sumnjam da bi pet common brodova po deck-u vise bio razlog finansijske propasti.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Resurrection
Posts: 1146
Joined: Sun Jan 01, 2006 12:32 pm
Contact:

Post by Resurrection »

Postoji li neka grupica entuzijasta koji bi igrali EVE u Rickovom klubu kad se otvori?
Image
User avatar
Resurrection
Posts: 1146
Joined: Sun Jan 01, 2006 12:32 pm
Contact:

Re: EVE CCG

Post by Resurrection »

Resurrectujem ovu temu!
Ima nas za sad 3-4 koji bi igrali EVE organizovano, iliti preriodicno se skupljali na istoj lokacji (verovatno kod Rika).

Ostali zainteresovani nek se jave na ovoj temi.
Image
User avatar
Zulufic
Har!Haaaar!Ya, matey!
Posts: 679
Joined: Thu Nov 18, 2004 3:31 pm
Location: PXR5- I am the Warrior at the edge of Time

Re: EVE CCG

Post by Zulufic »

Evo ajde da se okupimo u sredu kod Ricka u 19 h da igramo EVE!!!! JA cu biti tamo!!!
Image
Image
Image
User avatar
Roderick
Posts: 135
Joined: Sun Mar 18, 2007 8:56 pm

Re: EVE CCG

Post by Roderick »

Moze li neko da me uputi u mehaniku ove igre ?
Koji tip karte je za sta, osnovne karakteristike jedne "creature" (u ovom slucaju shipa?) itd.
Image
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Re: EVE CCG

Post by Dawngreeter »

Imas "home base" u kojem na pocetku stavis svoju maticnu bazu. Sve baze su sa jedne strane identicne, a razlikuj use po tipu upgrade-a, za koji moras da platis (kada je okrenes na drugu stranu i vise je ne mozes vratiti nazad). Svaki igrac ima i tri spoljna sistema koja stoje face down sa strane i bilo koji od njih moze u bilo kom trenutku uvesti u igru kao da kartu igra iz ruke. Svaki sistem daje vlasniku neku kolicinu para, ima odredjen broj lokacija koje se na njega mogu odigrati i neki stacionarni efekat. Iz ruke imas cetri glavne vrste karata - brodove, pilote, lokacije i vesti. Brodovi imaju attack i shields vrednosti, kada ti neciji attack spusti shields na 0 brod je mrtav.

Brodovi se igraju na maticnu bazu i u zavisnosti od karte, odredjeni broj poteza se "grade" (od 0 do 4). Izgradjeni brod moze u jednom potezu da se dock-uje ili undock-uje (udje ili izadje iz maticne baze), warp-uje u bilo koji sistem i aktivira naredjenje, ako ga ima na karti. Naredjenja mogu biti, na primer, Mining (proizvodi pare od ruda; rude su svojstvo izvesnih lokacija), Ambush (na pocetku fajta odma napravi neki damage protivniku), Sniping (+x napad, -x shields) i tako dalje. Fight se vrsi po rundama, na pocetku svake obe strane imaju opciju da se povuku. Svaki igrac bira koju metu svaki od njegovih brodova napada, a to sto brod A napada brod B ne znaci da brod B mora da napada brod A. Veliki fajtovi sa mnogo brodova na svakoj strani imaj utendenciju da budu bas zajebani za proracunavanje ko ce koga kako. Sav damage se vrsi u istom trenutku. Ako odbrambeni igrac nije izgubio ni jedan brod, napadac mora da se povuce. Ako je odbrambeni izgubio bar jedan, pocinje sledeci round. Ako se ne varam, damage ostaje na brodovima iz rounda u round (moracu da proverim pravila da bih bio siguran za ovo).

News karte su klasicni "instanti", igraju se iz ruke i mogu imati odmah neki efekat ili imaj uduration pa ostaju u igri neki broj round-ova.

Lokacije se igraju u home region ili outer system i daju neki fiksni efekat, dodaju pare, itd. Lokaciju uvek kontrolise onaj igrac koji kontrolise sistem u kojem se ta lokacija nalazi.

Piloti su slicni lokacijama, samo sto se uvek igraju na maticnu bazu i dok su u njoj daju neki fiksni efekat. Mogu se takodje ukrcati u bilo koji dock-ovani brod, u kom slucaj uce svom brodu dati neki drugaciji efekat. Kada brod u kojem je neki imenovani pilot pogine, moze se platiti naznacena cena da bi se pilot vratio nazad u bazu (kloniranje je svakodnevna stvar za pilote).

Igra je gotova kada protivniku unistis maticnu bazu (koja ima neku svoju vrednost stitova, a postoje i posebne lokacije koje su base upgrades, koje mogu tu vrednost povecati).

Od bitnih napomena bi trebalo istaci jos da igra ima klasican 4-card limit, traje u proseku nekih cetrdesetak minuta po partiji i postaje prilicno strateski zahtevna kada desetak brodova sa svake strane pocne da se krece po pet-sest spoljnih sistema.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Resurrection
Posts: 1146
Joined: Sun Jan 01, 2006 12:32 pm
Contact:

Re: EVE CCG

Post by Resurrection »

Igramo li ovije dana?
Meni odgovara sutra od x do pola 7 kod Ricka.
Image
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: EVE CCG

Post by opsidiannight »

Aj doci cu i ja sutra oko 17 ako igrate. Vrlo sam rad da probam. Ima li jos onih free startera :) ?
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Re: EVE CCG

Post by Dawngreeter »

Resurrection wrote:Igramo li ovije dana?
Meni odgovara sutra od x do pola 7 kod Ricka.
Prilicno sam siguran da cu moci sutra posle posla da svratim do Ricka. Pa eto me tamo oko pola pet, dolazim sa Minmatar Angel Cartel i Caldari Guristas deckovima.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Roderick
Posts: 135
Joined: Sun Mar 18, 2007 8:56 pm

Re: EVE CCG

Post by Roderick »

Hvala na detaljnom opisu.
Ako bi jos neko mogao da me uputi kod gosn. Ricka (dovoljna je ulica i broj) da se oprobam sa tim promo deck-om, ukoliko je ostane neki.
[edit]
Odgledao sam flash tutotorial na sajtu. Dosta prosta igra....
Image
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: EVE CCG

Post by opsidiannight »

Izdali ste rokanje. Bejah tamo a vas nema. Postoji li sansa da se dokopam tih demo dekova?

Kakve su rase - klase - kaste - korporacije?
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Re: EVE CCG

Post by Dawngreeter »

Ja se stvarno izvinjavam, u Sigilu me obavestise da si bio a nas nije bilo. Meni je nesto iskrslo, javio sam Nikici jutros da otkazujem al' mi nije ni na kraj pameti bilo i ovde nesto da reknem ako se jos neko bude hteo pojaviti.

Ostavio sam Nikici dva deck-a koja sam nosio sa sobom, koja je on nadam se ostavio u klubu. Minmatar i Caldari deck su u pitanju. Caldari je sastavljao moj ortak i nemam pojma sta je u njemu, a Minmatar je moj i mlogo ga volem. Ima i foilove unutra, zato sto sam toliko cool 8) Poenta je - ja to necu pokupiti do ponedeljka sigurno, a nece me biti u klubu preko vikenda. Ako neko zeli da se igra, nek slobodno uzme za partiju ili tri (ako ih je Nikica stvarno ostavio u klubu), samo da ih ne pojede, umasti, njima pali cigare i slicne rabote. I ostavi u klubu posle koriscenja, naravno.


U igri inace imas cetri glavne rase - Minmatar, Caldari, Gallente i Amarr. Amarr su religiozni fanatici, Gallente su demokraticni kapitalisti, Caldari su fasisticki kapitalisti a Minmatar su mlada republika tek ujedinjenih plemena, pomalo divljaci a pomalo idealisti. Ekspanzija Exiled je uvela cetri piratske grupacije, od kojih svaka odgovara jednoj rasi. Minmatar su dobili Angel Cartel - razmisljati u pravcu kolumbijskih kartela. Caldari imaju Guristas, verovanto najsimpaticniji pirati u EVE svetu sa logoom cool piratskog zeca, vrlo su ideoloski prosti - njima niko nece da vlada a oni ce da zaradjuju pare. Amarr su dobili Blood Raiders koji su takodje religiozni fanatici, samo vise genocidalnog tipa. Gallente imaju Serpentis, korporaciju koja je zbog istrazivanja narkotika i jos nekih aktivnosti ilegalizovana u vecini civilizovane teritorije.

U praksi ova podela utice primarno na izbor glavne baze odnosno, preciznije, glavna baza odredjuje kojoj od cetri rase pripadas. Brodovi mogu biti bez rasnih naznaka ili sa specificnim naznakama. Ako je bez, onda svako moze da je koristi. Ako ima naznake, samo naznacene rase mogu da ga koriste. Neke karte (u glavnom News) moze svako da igra, ali za odredjene rase daju dodatne bonuse. U tom smislu, piratske frakcije se ne razlikuju mnogo od glavne rase kojoj pripadaju, samo postoje neke mehanike koje se trigeruju na pripadnost piratskoj frakciji (na primer, jedan do jaja Angel Cartel brod moze da udje u igru tek kada postoji odredjeni broj Angel Cartel karata u discard pile-u).
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: EVE CCG

Post by opsidiannight »

Strava, jedino sto ocu to da igram. Mislim ima svemirskih brodova i laserskih zrakova.
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
Locked

Return to “Ostale igre & Razno”