Battle lore i predlozi za dobar fantasy-political boardgame

Moderator: Moderators

Locked
Mind Uploader

Battle lore i predlozi za dobar fantasy-political boardgame

Post by Mind Uploader »

Da li neko ima doticnu igru, ili je igrao?
Kakvi su vam utisci, vredi li 6500din, sta se dobije u kutiji...
Last edited by Mind Uploader on Sun Jun 24, 2007 10:19 am, edited 1 time in total.
User avatar
Balder
Posts: 608
Joined: Tue Nov 29, 2005 11:42 pm
Location: Beograd
Contact:

Post by Balder »

Pretpostavljam da znas da se radi o igri koja je prakticno Memoir u Fantasy svetu... Pored manje-vise, vec poznatih pravila postoje neke Lore kartice koje su kao magije... Medjutim, koliko sam shvatio ne mogu da se koriste u svim scenarijima...
Kvalitet izrade je prakticno kao kod Memoir-a...

I mislio sam da kosta 5200din...
Mind Uploader

Post by Mind Uploader »

Ma, znam sve sto pise na board game geek-u...
Mislio sam ako je neko igrao da da misljenje posle npr. dvadesetak odigranih partija...
Gde kosta 5200din?
U Rikovom katalogu na sajtu kosta 6500...
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Post by Dzon Vejn »

Ako je kao memoir ne savetujem ti da ga uzmes...
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Balder
Posts: 608
Joined: Tue Nov 29, 2005 11:42 pm
Location: Beograd
Contact:

Post by Balder »

Z'shto?! Memoir je sjajna igra...
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Post by Dzon Vejn »

Ima prevelik luck faktor za moj ukus... ima malo (ali samo malo) vise taktike od rizika, efekt kockice je malo bolji od rizika, i plus imas kartice koje unose dodatni random... I naravno ima mnogo boljih za iste pare...

Jedini plus koji vidim je sto je za 2 igraca... i sto za razliku od igara slicnoga tipa, igras sa obe frakcije naizmenicno pa sabiras rezultate (posto su jedni obicno mnogo jaci od drugih).

Ja svoj primerak prodao ;)
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
Mind Uploader

Post by Mind Uploader »

Dzon Vejn wrote:Ima prevelik luck faktor za moj ukus... ima malo (ali samo malo) vise taktike od rizika, efekt kockice je malo bolji od rizika, i plus imas kartice koje unose dodatni random... I naravno ima mnogo boljih za iste pare...
Aj' dajte neki predlog sta je zabavna igra za 2-5 igraca. Uskoro ce mi rodjendan, pa da znam sta da narucim... :) :) :)
Treba da bude fantasy, diplomatija, da se vodi kraljevstvo i da ne dosadi posle 4-5 igranja. Ramisljao sam o Game of thrones, ali mi se cini da posle par igranja postaje manje zabavna jer nema previse opcija...pojavljuje se pattern igranja... Mozda civilizacija, ali previse je komplikovano za nove igrace koji nisu iz naseg sveta. I predugo traje partija.
User avatar
Balder
Posts: 608
Joined: Tue Nov 29, 2005 11:42 pm
Location: Beograd
Contact:

Post by Balder »

U Memoir-u ima dosta uticaja srece, ali je igra i pored toga jako zabavna... Sto se tice Igre Prestola... Tacno je da se posle nekog vremena pojavi pattern po kom se igra, ali taj pattern obicno traje jedan krug, jer Westeros Karte obicno promene situaciju... Tu je naravno, i ono izvlacenje kuca, tj. neces uvek igrati s istim, a za kraj, diplomatija moze mnogo toga da promeni...
Jasno mi je da AGoT ne voli svako, ali po meni je to stvarno odlican BG...

E sad, posto sam ja igrao relativno slab broj BG-ova, jedino sto mogu da ti preporucim je ono sto sam gledao po BGG-u, ili ono sto su mi drugi preporucili... The Fury of Dracula je izgleda super igra, posto su svi koji su igrali rekli da je igra super... Puerto Rico, kao prva igra na BGG-u... Sta ja znam :P
Mind Uploader

Post by Mind Uploader »

Ma, AGoT je super igra, samo se plasim za replay value... A i ti imas igru, sto znaci da ce se igrati u klubu, pa sam mislio da uzmem nesto novo...
Drakulin bes sam igrao u HS-u, dobra je igra, ima mali bag sa drakulom kada pocne da bezi po moru... Puerto Rico mi je smor po tematici koju odradjuje (nikada nisam zeleo da budem mali preduzetnik u uzgajanju kafe)... Razmisljao sam da uzmem Britannia bg od Rick-a za 2200din, deluje zabavno igra, slicno kao AGoT, a ipak dovoljno razlicito... Jel' igrao neko?
chopi
Posts: 15
Joined: Mon Mar 27, 2006 11:58 pm

Post by chopi »

Mozda je Warrior Knights igra koja bi mogla da zadovolji tvoje uslove. Nisam je igrao ali je planiram kupiti u narednih par meseci, svidelo mi se sve sto sam procitao u vezi nje.
Da li je neko imao priliku igrati WK?

http://www.boardgamegeek.com/game/22038
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Post by Dzon Vejn »

Srdjane, u opisu koji si dao, mozda mi se najvise uklapa twilight imperium (doduse to je SF a ne F), koji je stvarno ekstra... ima cetiri moguca problema sa igrom:

1. Dugo traje, i generalno nije za ispod 4 igraca (i u 4 ne znam koliko bi interesantno bilo... max je 6 igraca, i po meni je tako najzanimljivije)
2. U velikom broju igraca dosta dugo traje
3. Savezi... ali to je generalno problem svake igre sa diplomatijom... znaci ako uzimas takvu igru pomirio si se sa time da moras da imas normalnu ekipu ili da ti ne smeta udruzivanje.
4. Ako neko igra na sve ili nista, to obicno znaci da ce ispasti... u prevodu: ne smes da igras na foru: e sad ako mi ovaj napad proce onda sam pobedio, ako ne onda se ja ladim narednih 8 sati dok drugi igraju.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Balder
Posts: 608
Joined: Tue Nov 29, 2005 11:42 pm
Location: Beograd
Contact:

Post by Balder »

Meni se Britannia nije svidela zato sto predugo traje... za AGoT si u pravu, nemoj da uzimas, jer ja imam, pa cemo vec igrati u klubu...
Meni se takodje svideo ovaj Warrior Knights, ali mislim da je i on prilicno dugacak... Mozda Runebound... Ali ne znam bas kakav je...
chopi
Posts: 15
Joined: Mon Mar 27, 2006 11:58 pm

Post by chopi »

Runebound moze takodje da potraje ako igraju vise igraca(sto je mana s obzirom da igra nema bas dubinu i neku vecu interakciju medju igracima) tako da se moze reci da igra bolje funkcionise sa manje igraca(2-3). Kreces se svojim herojem po mapi, boris se sa raznim stvorenjima pomocu kocki, za nagradu dobijas uglavnom zlatnike sa kojima kupujes oruzje, artefakte i sl.(koji daju odredjen bonus u borbi, prilikom kretanja...itd) u gradovima. Borba se svodi na bacanje kocki i aktiviranjem stvari koje si kupio ili nabavio usput da bi poboljsao sanse u borbi pri bacanju kocki. Igra nije losa ako hoces da pustis mozak na pashu i igras sa ljudima koji ne vole previse komplikovane igre. Najveca snaga igre je u njenim bezbrojnim expansionima pomocu kojih mozes da pravis bezbroj varijacija igre.

Moze da se igra i singl.
Mind Uploader

Post by Mind Uploader »

Hvala svima na predlozima, mudro zborite... :)
Twilight imperium sam igrao i igra je fascinanto detaljna ali ima tih par problema koje si naveo...Predugo traje, pravila su previse kompleksna da bi mogao da je igram sa drustvom koje nije iz nasih "hobistickih" voda.
Mislim da je warrior knights mozda prava igra za mene... Jedino sto me odbija je cinjenica da kada kupite igru dobijete zapravo pola igre (tabla je isecena na pola, drugu polovinu valjda dobijete kada kupite nastavak...) 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O

Ako neko ima jos predloga neka da svojih pet para... :)
Uglavnom trazim nesto kao Birthright/AGoT/Diplomacy...
Da je fantasy...
chopi
Posts: 15
Joined: Mon Mar 27, 2006 11:58 pm

Post by chopi »

Ukoliko kupis WK napisi par recenica o utiscima posto odigras koju partiju. :)
chopi
Posts: 15
Joined: Mon Mar 27, 2006 11:58 pm

Post by chopi »

Mind Uploader wrote: Jedino sto me odbija je cinjenica da kada kupite igru dobijete zapravo pola igre (tabla je isecena na pola, drugu polovinu valjda dobijete kada kupite nastavak...)
Ovo mi nije jasno...kako pola table?! Mislim da se ne dobija nikakva tabla u nastavku, a da u originalu dobijes sve sto treba, pa i celu tablu. Gde si video tu informaciju(pitam jer sam sve zivo iscitao pre nego sam prelomio da cu kupiti igu u bliskoj buducnosti)?
Mind Uploader

Post by Mind Uploader »

Ma, dobijes celu tablu, ali izgleda iseceno na pola...
Kao da spremaju neki nastavak sa dodatnom tablom.
Pogledaj onaj planinski venac isecen na pola ivicom table.
Mada mozda sam i istripovao...
chopi
Posts: 15
Joined: Mon Mar 27, 2006 11:58 pm

Post by chopi »

Mind Uploader wrote:Ma, dobijes celu tablu, ali izgleda iseceno na pola...
Kao da spremaju neki nastavak sa dodatnom tablom.
Pogledaj onaj planinski venac isecen na pola ivicom table.
Mada mozda sam i istripovao...
Istripovao si se. :wink:

Evo nastavka:

http://www.fantasyflightgames.com/warri ... _va44.html

...nema ni govora o dodatnoj tabli ili sl.

Znaci vise te nishta ne sprecava da kupis igru. :wink:
Mind Uploader

Post by Mind Uploader »

Blood Feud In New York
War of the ring

Da li neko zna nesto o ove dve igre?
User avatar
Rover
Posts: 1150
Joined: Fri Feb 13, 2004 6:46 pm
Location: In DooRs

Post by Rover »

ma nabavi shoguna....to je super igra :D
"I like my women like i like my cannons: Big, Loud and full of fire"
Mind Uploader

Post by Mind Uploader »

Na koju verziju mislis?
stari (Samurai Swords (1986)) ili novi (Shogun (2006))?
Stari deluje sjajno ali mislim da ga vise nije moguce nabaviti.
Novi deluje shit... Jesi igrao novi?

1980 Shogun (AKA 'Samurai Swords') major strengths not found in Shogun 2007

Secret Rojin unit placement
Three units with varying unit strengths
3 large armies controlled by generals
Assassin ninja attack
Generals advance an army's movement as generals' advance in experience.
Spy action to see hidden bid choices of other players and build plans.
levy/purchased units placed on board in bid sequence not simultaneously as GM ordered thus possibly allowing for and improvisational altering of an enemy's pre turn strategy.
Build / raise army and other actions controlled by monetary expenditure at turn begin not controlled by card draw permission.

Revenue generated by global province taxation at end of turn. Not one province only generation.
User avatar
Rover
Posts: 1150
Joined: Fri Feb 13, 2004 6:46 pm
Location: In DooRs

Post by Rover »

stari naravno....novi nisam ni video....
"I like my women like i like my cannons: Big, Loud and full of fire"
Mind Uploader

Post by Mind Uploader »

Quest for the Dragonlords

Mislim da sam nasao ono sto sam trazio...
Samo je pitanje da li neko ima ovu igru na prodaju...
chopi
Posts: 15
Joined: Mon Mar 27, 2006 11:58 pm

Post by chopi »

Koliko se secam opisa igre rekao bih da je detaljnija verzija Rizika. Ili su bese samo borbe u tom fazonu?!

Mislim da sam je video kod Ricka u katalogu.
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Nisam stigao sve postove da procitam ,tako da cu samo da istresem svoje vidjenje. BattleLore je apsolutno, potpuno, definitivno ona vrsta ratne igre koja ispunjava sva moja ocekivanja. Za pocetak, igra se jako brzo. Jos nisam igrao partije sa Lore pravilima (to bi, pretpostavljam, dodalo malcice na duzni) ali svaka partija je bila ispod sat vremena.

Cesto se visok faktor srece istice kao mana igre, sto vec zavisi od vasih preferencija. No ono sta mogu sa sigurnoscu reci je da faktor srece nije nista izrazeniji nego u, recimo, WH40K. Verovatno je i manje izrazen. Ono sta ljudiam prvo upadne u oci je da se komandovanje jedinicama radi iskljucivo preko karata, te da je to samo po sebi neverovatan luck faktor, ali vec posle par partija se lako skonta da to bas nije tako. Jednostavno je neophodno razmisljati o taktici kroz ideju da se kartama komanduje - a to znaci da ce vojska optimalno funkcionisati samo ako su sva tri dela bojnog polja podjednako aktivna.

Dalje, mislim da je vazno istaci da je strategija u BattleLore-u eksplicitna. Nije nesto sto se moze i ne mora koristiti, kao na primer u WH40K. Uzmes marince i krenes da pucas po protivniku. I pomoz' bog. Tako necega nema u BattleLore-u, te je to jedna od onih igara kod kojih je sam proces igranja strateska stvar. To je Good Thing(tm), za one koji nisu skontali.

Dalje, balans je takodje eksplicitan. A to se dalje povezuje sa eksplicitno jasnim strateskim mogucnostima vojske. Ne postoji bunarenje i izmisljanje ko sta kako moze da radi - sve jedinice su bazicno iste (tj. postoje tri tipa, po tri banner color kategorije) i razlikuju se samo po oruzju i tome dal' su mozda na konju. Rezultat je igra u kojoj se sa srazmerno malo faktora moze izgraditi neocekivano duboka strateska komponenta.

A tu su, naravno, i ekspanzije. Po svemu sudeci, BattleLore ce biti jako bogata, siroka igra sa gomilom razlicitih koncepata koji ce moci da se nakaleme na osnovnu kutiju. Vec sada postoje dve ekspanzije (Call to Arms - par dodatnih pravila za specijalisticke karte i spilovi za pseudo-random army deployment i Epic BattleLore za igru na dvostruko vecoj tabli (dobija se spajanjem dve standardne)) i upravo ovih dana izlaze kutije sa dodatnim patuljackim i goblinskim jedinicama i pravilima. Najavljen je za posle leta i Hundred Years War ekspanzija za koju se samo zna da ce doneti samostrele i koplja ljudima, al' ko zna sta ce jos biti u kutiji. Za daleku buducnost se planiraju i heroji na tabli.

Jedino sta mi se ne svidja oko igre je to sto je fantasy a nije neki SF. Brza je, dovoljno jednostavna da komsiju, ortaka koji nikad u zivotu nije video neki wargame ili mladju sestru mozes nauciti za ispod pola sata i veoma zabavna. Faktor srece, naravno, postoji. Nekome se to nece svideti, i to je ok. Ali atmosfera igre je srazmerno lagana i podrzava onaj tip zabave gde protivnici urlaju za stolom dok bacaju kockice i neminovno natrljavaju jedan drugome na nos dobre/lose roll-ove. Sto ne znaci da kockica pobedjuje (moja iskustva govore suprotno).
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
Mind Uploader

Post by Mind Uploader »

Thanks, primljeno k znanju... :)
Battle lore deluje najprimamljivije za sada... pogotovo posto sam video da je cena kod Richard-a 5200din umesto 6500 koliko pise na sajtu... :)

Jedno od poslednjih pitanja na ovoj temi (verovatno):
Jel' igrao neko dungeon twister (i kako vam se cini)?
Locked

Return to “Ostale igre & Razno”