Twilight Imperium

Moderator: Moderators

Locked
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Twilight Imperium

Post by Awakened »

http://www.fantasyflightgames.com/ti3.html

Jel' zvuci interesantno nekome?
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

MENI! GOSPODE, MENI!

Jedini razlog zasto igru nisam kupio je jer znam da necu imati sa ki mda igram. Sto u glavnom vazi za sve igre koje imam (poseban osvrt na RPGove), ali za ovu bi me posebno bolela dusa kada bi je gledao na polici kako se nikada ne koristi.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Post by Awakened »

Sta da ti kazem. Prvom prilikom je donosim u BG, i nemam nameru da mi stoji na polici. 8)
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Ma ne moras da donosis, ja drage volje kupujem za te potrebe samo da znam da ce se bar jednom iskoristi.

'Bem bi bogca, zvucim k'o nedoleceni narkoman.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Post by Awakened »

Pazi, kupio sam je kad sam naleteo u Hagu jednu radnju koja se zatvarala, pa je prodavala svu robu po 40% popusta. A kako sam bio kvazi-stalna musterija i kako je kutija bila malo ostecena, gazda mi je na kraju spustio cenu na 40e. Sto mu dodje... Jeftinije nego ekspanzija, valjda 8)

A i realno, za igru ovakvog kalibra cu ljude naci samo u BG-u 8)
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Lucky bastard. :P
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Slartibartfast
Posts: 933
Joined: Sat Mar 13, 2004 9:31 pm
Location: Beograd

Post by Slartibartfast »

I ja bih to probao, a okanio sam se (manje-vise) boardgame -ova.
User avatar
Knight
Posts: 552
Joined: Sat Aug 03, 2002 11:30 am
Location: Net Nation
Contact:

Post by Knight »

Igra je fantasticna, the Deda poseduje jedan primerak koji je periodicno moguce videti u HStorey..jedina problem je sto partija ume da se oooduziiiii....
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Post by Dzon Vejn »

Dedin primerak je trenutno kod mene :lol:... Igra je ekstra, mislim da sam negde cak i napisao nesto o tome... Evo potencijalnih problea koje ja vidim:

1. Nije za srbe - znaci ne smes da igras u fazonu: aha ti se me sada napao, sada cu da te jurim do kraja partije.
2. Vezano za tacku 1. - opet slicna prica: ne smes napadati nekoga vise nego sto je zaista potrebno, jer to ume da dovede do toga da neko ispadne rano u partiji, i onda stvari idu totalno drugacijim tokom - jedan se odvoji od ostalih i samo je pitanje kada ce da pobedi.
3. Ne smes napadati sa SVIME... jer ako izgubis pukao si... ovo je opet vezano za tacku 1.
4. Predugo traje... mislim da treba nekih cirka 18 sati da se odigra sa full pravilima, sto je ipak dugo... medjutim kome se BAS OVO (tematika) svidja, ekstra je igra... ja bih sa druge strane radije odigrao veliki broj puerto rico-a i age of steam-a... takodje, ako se izglasa politicka kartica koja kaze da svaki igrac uvaljuje nekom drugom karticu za krug, to oduzava igru otprilike puta 2....
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
PainBringer
Posts: 335
Joined: Sat Jul 03, 2004 12:01 pm
Location: 9th Circle

Post by PainBringer »

^ Nije bas da treba 18 sati sa full pravilima, ali ume da bude jezivo dugacko.
Igra se moze vrlo brzo skratiti nekontrolisanim koriscenjem "Imperial" strategy karte. Ukoliko igraci ne obracaju paznju na to ko bira tu kartu i sta radi sa njom, uz jos par resenih globalnih zadataka, jedan igrac moze da pobedi vrlo brzo (posle 3-4 sata igranja). U sustini, i ja i ljudi s kojima igram forsiraju maksimalno agresivne strategije sa malom dozom "shtekanja". To ume da izbaci jednog igraca ispred ostalih (ali se onda ostali obicno urote protiv njega, onako svi zajedno).
Rase deluju izbalansirano, s tim sto su meni posebno interesantni Naalu collective i oni mali, shugavi shto liche na Goluma. S prvima em imas inicijativu, em su lovci jaci, s drugima (ako odradis neural motivator tehologiju) vuces brdo karata i borbe su izuzetno nepredvidive. Da li se meni cini, ili je fighter najmocnija jedinica u igri? Ako se do maksimuma odradi tehnologija za Fighter-e (advanced fighters ili tako nesto), dobijate fighter-e koji mogu da pogadjaju na 6+ (u slucaju Naalu-a), krecu se dva polja, a usput kostaju nesto sitno. Sa tri carrier-a moguce je gurnuti 18 fighter-a u borbu (naravno, uz ostale jedinice).
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Post by Dzon Vejn »

Mi smo igrali svih sestoro vrlo takticki sa borbama samo tamo gde si siguran... zato se i nije desavalo da neko ispadne, a sa 6 igraca smo se skupljali 3 puta po nekih 6 sati (u mojoj sobi sve moze da ostane na tabli tako da nije bila frka da se nastavlja).

Naravno, shvatam da ne zele svi da mozgaju igru, i da onda bude ispadanja i da to sve ubrza stvari... e sad pitanje je samo ko sta voli ;)
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
thezgag
Posts: 122
Joined: Tue Oct 10, 2006 7:24 pm
Location: Zagreb

Post by thezgag »

Mi u Zagrebu imamo malu grupicu Twilight Imperium entuzijasta, igramo dosta često i moram reći da je igra super. Traje dugo, istina, recimo 4-5 sati ako svi igrači znaju pravila (tj. ako nije prva partija jednom od igrača).
Igra zbilja jest izbalansirana, sve rase su otprilike jednako jake, po meni najbolje partije su u 5 igrača (najbrže u 4 jer se nužno svaki krug uzima imperial; najduže kad se odigra politika da si igrači međusobno daju strategije).
Priča o tome kako su fighteri najjači brodovi vrijedi samo ako se igra jako dugo i jako bezumno (mnogo beznačajnih fajtova). Istraživanje košta jako puno resursa ili još gore strategy kartu, pa je zbog toga najbolje istraživati upravo onoliko koliko ti treba da zadovoljiš secret i/ili public objective.
Tako i onako iz iskustva smo zaključili da onaj koji se najviše fajta završi zadnji (ili, u najboljem slučaju, predzadnji - ako uspije premlatiti jednog svojeg rivala).
Trenutačno sam u uvjerljivom vodstvu po broju pobjeda; najmilije su mi pobjede "bez bačene kocke" 8)
Svakako preporučam igru :)
"I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy."
Shark
Posts: 793
Joined: Sat Aug 03, 2002 12:54 am
Location: Chiba City
Contact:

Post by Shark »

igrao sam par puta, partije su bile od 8 do 10 sati... fina igra samo po meni preterana... jbg, ko shvati - shvatio je, ko ne shvata - nek pogleda primer stronghold 2 vs stronghold legends npr :)

jednostavno je prebudzhena... ali je super i preporuchujem je svima uz prvobitnu probu (da vide kako im lezhi)
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Post by Awakened »

Nego, jedno pitanje za one koji su igru igrali:

Sta sprecava onu rasu kojoj je inicijativa uvek 0 da uzme 5 puta zaredom Imperial kartu i pobedi?
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Post by Hypodermic »

Hmmm.. koliko se secam ne mozes dva puta zaredom da dobijes inicijativu 0. Tako da ... hmm, ne znam nemam pravila kod sebe :D
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Post by Awakened »

Ma jok, mislis na Strategy kartu Initiative, kojoj je inicijativa 1, i nju ne mozes uzeti dva puta zaredom.

Ali ovo je rasna osobina da je inicijativa uvek 0.
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Post by Hypodermic »

hmmm... mislim da ima neka kvaka sa tim, tj da rasa igra prva po redosledu, ali ne bira prva karticu koju vuce. Tj moze da bira warlord (ili kako se vec zove karticu) i igrace prva, ali u sledecem potezu onaj ko je imao inicijative karticu prvi bira kartice. To sto ovi imaju iniciative 0 mislim da utice jedino na redosled igranja u potezu, ne i na to ko bira karticu.
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
PainBringer
Posts: 335
Joined: Sat Jul 03, 2004 12:01 pm
Location: 9th Circle

Post by PainBringer »

Hypodermic wrote:hmmm... mislim da ima neka kvaka sa tim, tj da rasa igra prva po redosledu, ali ne bira prva karticu koju vuce. Tj moze da bira warlord (ili kako se vec zove karticu) i igrace prva, ali u sledecem potezu onaj ko je imao inicijative karticu prvi bira kartice. To sto ovi imaju iniciative 0 mislim da utice jedino na redosled igranja u potezu, ne i na to ko bira karticu.
Upravo tako. Prvo se vrsi odabir karata. Tek kada se karte izaberu, utvrdjuje se redosled igranja i tada do izrazaja dolazi Osobina Naalu-a da smanje "vrednost" karte na 0 (tako da ce ova rasa uvek igrati prva, ali ce karte prvi birati onaj ko ima "Speaker" token kod seba. Faza odabira karata - Strategy phase - je prva i istovremena za sve igrace. Tek onda pocinje faza sa akcijama, koje se odvijaju u zavisnosti od inicijative). Initiative karta se ne moze izabrati dva puta za redom. Mada, postoje neke action karte kojima je moguce zadrzati strategy kartu koju trenutno imate.
User avatar
Floating World
Posts: 66
Joined: Mon Aug 21, 2006 4:18 pm
Contact:

Re: Twilight Imperium

Post by Floating World »

Kupio sam igru na poslednjem sajmu i stigao sam da je odigram samo jednom sa chetiri igracha. Igrali smo oko 3 ipo sata i, normalno, nismo zavrshili ali smo uprkos tome svi bili odushevljeni igrom. Ja sam duze vreme trazio neku ratnu igru i kada sam prvi put prochitao pravila za Twilight delovala su mi mnogo komplikovana, ali kad sam odgledao video opis na http://bookshelfgames.com/index.html video sam da igra uopshte nije komplikovana. Jeste kompleksna ali ne i komplikovana, Zashta je dokaz i to shto je moja drugarica, koja je igrala samo Riziko i Monopol, rekla da igra nije komplikovana. Neznam koliko ce da traje kad se uhodamo, ali sam siguran da ne traje 18 sati ako se igra na Victory poene.
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: Twilight Imperium

Post by opsidiannight »

Ja sam UVEK za taj board game.
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Re: Twilight Imperium

Post by Skobra »

Dodatni minus je sto ako precesto uzimas tu VP karticu tvoji poeni vidljivo rastu pa ce ostali igraci da se vrlo rado i brzo urote protiv tebe... A vecinom ce imati vise/bolje jedinice i bice radosni da ih upotrebe.
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

User avatar
TheMarko
Posts: 639
Joined: Sun Jan 22, 2006 2:24 am
Location: Altdorf
Contact:

Re: Twilight Imperium

Post by TheMarko »

A jel ima neko ekspanziju? sa ekspanzijom NEMA Imperial karte, tako da je mnogo bolja varijanta. Bureaucracy karta ti OMOGUCUJE da ostvaris DVA objektiva u ovom krugu, za razliku od ostalih igraca koji mogu samo jedan. Kada se igra partija sa ne4 ili ne8 igraca, cesto birokratija ostaje da skuplja bonus tokene prvih par krugova. Meni se licno igra VRLO svidja, narocito sa ekspanzijom. Imao sam prilike da odigram 2-3 partije full scale (8 igraca, sva pravila . . .) i takve partije su jele po ceo dan (10ak sati) ali su ljudi uglavnom znali pravila sa obicno jednim ili dve pridoslice. Vec oko godinu dana nisam imao takvu partiju :( . Igrali smo preko nekoliko partija u 4 igraca (ekipa koja se uigrala) i mozemo komotno da sednemo i da za jedno vece odigramo partiju (3-4 sata).

BTW, imam igru, ekspanziju i volju da igram, fale mi igraci da napravimo veliki dogadjaj, problem je sto sam ja u Kragujevcu, a tu nema puno zainteresovanih. 'ocu partiju u 8 igraca! Ideje?
There is no problem a cannon* can't solve.
Dzon Vejn wrote:Ali uopste nije poenta u tome... poenta je da ti:
1. Nemas veru u Sigmara, i zato ti Hellblaster ne radi protiv goblina, kostura, itd.
2. Verujes u tamo neke tenkove, i ostale alternativne metodologije imperijalne borbe, dok je u stvarnosti Hellblaster osnova svega :D - dakle topovi, mortari, handugnneri, tenkovi - to sve dodje i prodje; jedino je Hellblaster siguran posao ;).
*Zbog promene sistema koji igram, ovo treba citati kao "combined late US veteran artillery barage of 12 or more barrels with first roll to range in success"
User avatar
Floating World
Posts: 66
Joined: Mon Aug 21, 2006 4:18 pm
Contact:

Re: Twilight Imperium

Post by Floating World »

Ja igram bez ekspanzije sa zamenom Imperial karte (Imperial 2) koju sam skinuo sa neta i odshtampao. Imperial 1 je velika glupost.
Locked

Return to “Ostale igre & Razno”