Satirik - Herojska potraga...

Moderator: Moderators

User avatar
xclub
Posts: 248
Joined: Mon Nov 28, 2005 6:34 am
Location: Novi Sad, Telep, bezinternetno mesto

Satirik - Herojska potraga...

Post by xclub »

Ovoga puta Board game, u domacem izdanju, sa prelepim ilustracijama, i laganom mehanikom igre...

IM tim je napravio nesto novo i originalno, tako da Vas savetujem da pogledate o cemu se radi...

Image

Inace cena ce biti 2000 din na Danima Fantazije, a u prodaji 2500 din...

Sam autor i ilustrator, Dusan Markovic, ce biti tamo, pa mozete dobiti i autogram...

Vise detalja na :

http://www.izvorimagije.com/tekstovi/0163.php
Last edited by xclub on Thu Mar 27, 2008 9:02 am, edited 2 times in total.
Image
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Re: Satirik - Herojska potraga...

Post by Dawngreeter »

Stvarno fine ilustracije. Vrisnuo sam od smeha kad sam procitao "Satirikon".
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
xclub
Posts: 248
Joined: Mon Nov 28, 2005 6:34 am
Location: Novi Sad, Telep, bezinternetno mesto

Re: Satirik - Herojska potraga...

Post by xclub »

Inace igra je bila u fazonu Death metal grupa, Satiricona Children Of Bodoma i ostalih...

Ali morali su malo nasminkati, da bi mogla da izadje...
Last edited by xclub on Thu Mar 27, 2008 9:02 am, edited 2 times in total.
Image
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Re: Satirik - Herojska potraga...

Post by Dawngreeter »

8O

Ooooh kay...
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Atriann
Posts: 32
Joined: Sat Jun 03, 2006 11:54 pm
Location: Strig,Valakija

Re: Satirik - Herojska potraga...

Post by Atriann »

Ma samo su imena bila u tom fazonu,jer umetnik ocigledno preferira taj muzicki pravac...inace igra nema ama nikakve veze sa metalom ili bilo kojim muzickim zanrom...
Image
3rd place of IM 2007 Nationals
Shark
Posts: 793
Joined: Sat Aug 03, 2002 12:54 am
Location: Chiba City
Contact:

Re: Satirik - Herojska potraga...

Post by Shark »

tju uzmem, chisto zbog onog "kupujmo domatje" :)
The mark of my divinity shalt scar thy DNA!
Up Up Down Down Left Right Left Right B A Start.
User avatar
xclub
Posts: 248
Joined: Mon Nov 28, 2005 6:34 am
Location: Novi Sad, Telep, bezinternetno mesto

Re: Satirik - Herojska potraga...

Post by xclub »

Kao sto kaze Atrian, samo su imena bila iz nekih pesama metal grupa...

No ne mogu ja da vam kazem nista vise o mehanici igre, samo o ilustracijama, jer sam ih sve video...

Ima mnogo boljih, kutija je prelepa ilustracija...
Last edited by xclub on Thu Mar 27, 2008 9:03 am, edited 2 times in total.
Image
Shark
Posts: 793
Joined: Sat Aug 03, 2002 12:54 am
Location: Chiba City
Contact:

Re: Satirik - Herojska potraga...

Post by Shark »

knjiga se ne kupuje zbog korica FFS, mislim da nam je svima jasno da je igra "prepuna predivnih ilustracija", dajte neke highlightove pravila, shta je to tolko zanimljivo ovde? osim shto mozhesh igrati klasu koja se zove Satirikon?

o chemu se makar ovde radi? neshto kao Bash Chelik? give us something...
The mark of my divinity shalt scar thy DNA!
Up Up Down Down Left Right Left Right B A Start.
User avatar
xclub
Posts: 248
Joined: Mon Nov 28, 2005 6:34 am
Location: Novi Sad, Telep, bezinternetno mesto

Re: Satirik - Herojska potraga...

Post by xclub »

Ne mogu da vam kazem nista, jer ne znam kako su se oni odlucili...

Pre skoro godinu dana, u avgustu prosle godine, video sam igru Satirik, koja je tek pocela da se pravi,

Tada je sema bila sledeca, ti si lik, imas odredjene bonuse i penale, kada pobedis monstrume dobijas neku opremu koja te budzi, imas cak i neke setove, kao u npr Diablu...

U svakom slucaju, tabla ima mesta na kojima se nalaze monstrumi i questovi...

Od pre godinu dana, igra je verovatno totalno promenila svoju mehaniku, jer je i sam autor rekao da ona verzija koju sam ja probao ne stima...
Last edited by xclub on Thu Mar 27, 2008 9:03 am, edited 2 times in total.
Image
Shark
Posts: 793
Joined: Sat Aug 03, 2002 12:54 am
Location: Chiba City
Contact:

Re: Satirik - Herojska potraga...

Post by Shark »

u prevodu, feedujesh nas teaserima za neshto shto ne znash kako shljaka...
gee, thanks...

nishta, ni prva ni poslednja igra koju tju uzeti na slepo (bez da znam pravila niti o chemu se radi)
The mark of my divinity shalt scar thy DNA!
Up Up Down Down Left Right Left Right B A Start.
User avatar
xclub
Posts: 248
Joined: Mon Nov 28, 2005 6:34 am
Location: Novi Sad, Telep, bezinternetno mesto

Re: Satirik - Herojska potraga...

Post by xclub »

Vama ne vredi pricati, ja dam preview igre koja ce biti u potpunosti prikazana za Dane Fantazije, a Vi me optuzite za teasovanje...

NO meni ni iz dzepa ni u dzep, tako da o ovome necu dalje...
Image
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: Satirik - Herojska potraga...

Post by Hypodermic »

Srpski Hero Quest? Nadam se da je dobrop razradjen. Steta sto necu biti tamo da to vidim.

I zaista, mali savet: ljudi su pomislili da je teaser (kao i ja) zato sto si dao samo slike, bez ikakvog insight-a u mehaniku igre, niti neko tvoje misljenje kakva bi mogla mehanika igre biti ako je ni oni nisu objavili (evo ja recimo vidim figurice 5 heroja, vidim naziv herojska potraga, vrti mi se po glavi i boardgame sa fiksnom mapom ala onaj iz crtaca flight of dragons, ali mi se vrti i modularna mapa.. i tako). Znas, ljudi traze malko vise informacija :)
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Re: Satirik - Herojska potraga...

Post by Awakened »

xclub wrote: No ne mogu ja da vam kazem nista vise o mehanici igre
xclub wrote: Ovoga puta Board game, u domacem izdanju, sa prelepim ilustracijama, i laganom mehanikom igre...
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Re: Satirik - Herojska potraga...

Post by Dawngreeter »

Imam jedno pitanje. Sta je secivo, ako nije mac?
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Re: Satirik - Herojska potraga...

Post by Awakened »

Ivica naostrenog parceta metala koja se koristi za secenje.
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Re: Satirik - Herojska potraga...

Post by Dawngreeter »

Ok, ali zar onda sekira i mac ne spadaju pod secivo?
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Re: Satirik - Herojska potraga...

Post by Awakened »

Hej, nisam rekao da ima smisla, samo sam odgovorio kad si pitao sta je secivo... I makaze imaju secivo 8)
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Re: Satirik - Herojska potraga...

Post by Megabaja »

secivo je i bonsek. u principu, sve cime mozes iseci nesto...
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Re: Satirik - Herojska potraga...

Post by Dawngreeter »

Ma ja vec vidim tog Gordija kako koristi Mace of Sharpness :lol:
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Re: Satirik - Herojska potraga...

Post by Ko, jel' ja? »

Promocija igre je u subotu ili nedelju?
User avatar
xclub
Posts: 248
Joined: Mon Nov 28, 2005 6:34 am
Location: Novi Sad, Telep, bezinternetno mesto

Re: Satirik - Herojska potraga...

Post by xclub »

Awakened wrote:
xclub wrote: No ne mogu ja da vam kazem nista vise o mehanici igre
xclub wrote: Ovoga puta Board game, u domacem izdanju, sa prelepim ilustracijama, i laganom mehanikom igre...
Ja sam test verziju probao, medjutim nisam igrao gotovu igru...

Mehanika je sigurno jednostavna, jer su oni to tako hteli, a to sam i stavio u post, jer sam hteo to da naglasim...

Ko skonta, shvatice...
Image
User avatar
xclub
Posts: 248
Joined: Mon Nov 28, 2005 6:34 am
Location: Novi Sad, Telep, bezinternetno mesto

Re: Satirik - Herojska potraga...

Post by xclub »

U svakom slucaju o ovome ja vise necu pisati, sami se dalje informisite...

Hypodermic hvala na savetu...
Image
User avatar
xclub
Posts: 248
Joined: Mon Nov 28, 2005 6:34 am
Location: Novi Sad, Telep, bezinternetno mesto

Re: Satirik - Herojska potraga...

Post by xclub »

Inace Dani Fantazije su na Sajmu, da se neko ne ispali i ovde kacim...
Image
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Re: Satirik - Herojska potraga...

Post by Ko, jel' ja? »

Sta fali tizerima?
Probudio je interesovanje, ako vas zanima dodjite i probajte igru.
Rekao je ono sto zna i to je to.
User avatar
Atriann
Posts: 32
Joined: Sat Jun 03, 2006 11:54 pm
Location: Strig,Valakija

Re: Satirik - Herojska potraga...

Post by Atriann »

Oba dana na Danima Fantazije bice moguce da se isproba Satirik,a i kupi sa popustom...
Image
3rd place of IM 2007 Nationals
m.ACA.k

Re: Satirik - Herojska potraga...

Post by m.ACA.k »

evo pogledao sam igru na uprisingu i men ise dopala, za neke dodatne informacie evo link pa vidite šta je čovek iskomentarisao, sa sve slkama same igre, da je ne džim on je to lepo odradio...

pogledajte warlordov post :)


http://www.valhala.org.yu/forum/viewtop ... 4&start=45

Sve u svemu meni se igra svdja, nije naravno najbolja na svetu ali je veoma igriva, može se igrai dosta brzo(ako vas hoće kocka).....
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Re: Satirik - Herojska potraga...

Post by Dawngreeter »

Tabla izgleda bas lose. Super je sto su karte pakovali u svoje kutije. Weird mi je da uz tako detaljni raport i dalje ne znam cak ni bazicnu mehanicku ideju igre.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
warlord
Posts: 56
Joined: Thu Jun 14, 2007 8:08 am
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Satirik - Herojska potraga...

Post by warlord »

stavicu recenziju i ovde, da ne moraju ljudi da se cimaju...

Evo jedne recenzije na ovu temu. Kako volim da odigram i da posedujem neki dobar Board Game i da kazem nesto o njemu, resih da odradim recenziju.

Jeste, istina je da se u poslednje vreme,na moju veliku zalost, slabo bavim igranjem igara (zivot je cudo...), ali idalje umem da prepoznam dobru stvar!

Evo prve recenzije...ma koliko se ona svidela nekome ili ne. IM tim zna da volim da ih pohvalim ali i da ih rado iskritikujem, to sam vise puta uradio te ocekujem da ce i ovog puta ovu recenziju objaviti javno i oni sami, kao sto to cinim i ja.


Krecemo...
(ovo je copy/paste varijanta moje recenzije sa Xclub foruma)



Nekoliko dana nakon zvanicnog izlaska nove igre domace proizvonje imate priliku da cujete prvu recenziju na ovu temu...

Bordgejmovi domace proizvodnje nisu cesta pojava. Potpuno osvezenje na nasem trzistu donosi ova, mogu slobodno reci prava kvalitetna igra domacih autora.

Bilo je tu i tamo nekih pokusaja pravljenja bordgejmova (npr. nesrecni Bas Celik, Tragovima Manastira...) ali „uspeh“ nikada nije bio uputan...SVI SU BILI TOTALNI PROMASAJI!

Ne bih sada o njima, idemo na SATIRIK-a koji je tema ove recenzije.

Idemo redom, opisacu vam kakav Vam osecaj pruza ova igra kada je prvi put ugledate i uzmete u ruku.

Image

Prvo sto vam upada u oci je odlicna naslovna strana na kutiji. Za ilustraciju je malo reci da je dobra...ODLICNA JE!
Kvalitet izrade same kutije (stavka koju svako ko namerava da kupi sebi jedan primerak privlaci i li ga odbija zeleli mi to da priznamo ili ne) je odlican.
Kutija je odlicnih dimenzija i kvalitetno uradjena. Spojevi su dobri i svojim izgledom odaje prve naznake kvalitetne igre i posvecenosti IM tima , koji je izdao ovu igru, da su se stvarno potrudili da to izgleda svetski.

Na zalost, odmah nakon prve impresije, dolazimo do prvih „problema“.
Na stranicama kutije, koji su uzgred receno takodje izuzetno lepo oslikane, nema niti jednog jedinog podatka o igri,nista osim bar koda, koji mozda krije neku tajnu,ali ne isplati se kupovati bar code reader da bi ste neku skrivenu poruku pronasli u njemu...ili se mozda ispalti..to ce nam IM tim reci...

Image

Ni imena igre, niti ko je pravio, niti bilo koja informacija koja je potrebna prosecnom kupcu koji zeli da zna sta se nalazi u kutiji koju kupuje.

Ok, greska, ali moze proci, postoji pozadina kutije, tu su informacije...

Totalno razocarenje! Slika sve govori.

Image

Nedopustivo je da prvi, fenomenalan utisak o ovoj igri potpuno iscezne pogledomna zadnju stranu kutije ove igre!!! To sto na stranicama kutije nema nikakvih informacija, to i nekako moze da prodje ali totalno bela pozadina, bez bilo kakvog objasnjenja o onome sta vas ceka unutar kutije..to je najblaze receno lose!

Postoji mogucnost, jos nije kasno, da se ovaj problem prebrodi i da se pre samog pakovanja igre u celofan ubaci papir velicine kutije koji bi prekrio odvrtno belilo, na kom bi potencijalni kupac mogao da vidi mali preview igre, da se upozna sa temom i sl. Ako su vec toliko dobro odradili naslovnu stranu tj. Lice kutije, nedopustivo je da sve to padne u vodu zbog neadekvatne zadnje strane iste. No, kao sto rekoh ima nade da se to popravi.

Idemo dalje.
Kada otvorite kutiju,bacite pogled na tablu i na karte, osmeh se vraca...

Image

Tabla je izradjena maximalno profesionalno i fenomenalnog je kvaliteta i izgleda.

Image

Sve pohvale na tu temu, stvarno je vrhunska!

Umetnik je malo preterao sa detaljisanjem,kada je ocrtavao tablu, pa je malo, doduse na prvi pogled, konfuzna ali se covek lako navikne i razaznavanje polja, iako je otezano, dolazi samo od sebe.

Image

Image

Mapa je stvarno kvalitetno odradjena, na mapi imate i mini legendu, na samim ivicama mape, imate i odredjena mesta za pracenje svojih bonusa i penala…nema tu puno sta da se prica, svaka cast!

Image

Karte koje se koriste u ovoj igri su upakovane u kutije, kvalitet karata je dobar, opet, crtezi su toliko dobri da ...

Image

Image

Iako je ovo igra za 2 do 5 igraca, smatram da je minimum za kvalitetno igranje 3 igraca, a cini mi se da je 4 igaca neki realan maximum i da sa 5 igraca stvara se „guzva“. Moram priznati da jedva cekam da odigramo nekih 10-15 partija sa 5 igraca da bi bio 100% siguran da je 5 ljudi previse, za sada uzmite moje misljenje sa rezervom. Videcemo...

U setu dobijate dovoljan broj tokena i kockica za 5 igraca i daju vam jos par dodatnih "rezervnih" u slucaju da izgubite neki ali i za potrebe eventualne expanzije ove igre. Kvalitet istih nije za pohvali ali sto se kaze, "rade posao". Kome se ne svidja, lako ce ih zameniti, to mnogi rade,nista cudno...

Dobijate 5 metalnih ofarbanih figura, malo su manjih dimenzija, moglo je to da se malo uveca da bi se detalji figura bolje videli ali su sasvim pristojne, one predstavljaju vaseg karaktera/heroja kojim se krecete po tabli.

Image

Pravila su jako dobra. Stvarno sam prijatno iznenadjen kako su uradjena. Prosta su. Nema tu puno mudrovanja, igrivost igre nije upitna i sve sto treba je max dva puta iscitati pravila i igra moze da pocne.

Tim koji je napravio igru, napomenuo je da postoji opcija pravljenja dodataka, sto ne zvuci lose. Da li cemo docekati te nastavke, koliko ih ima i kakvi ce biti...to je tema za drugu recenziju...
Samo se nadam da je IM tim svestan cinjenice da te expanzije moraju biti jako dobre i da imaju smisla kako ne bi pokvarili celokupan utisak koji osnova daje.

Sta dodati...stvarno sam prijatno iznenadjen. Jeste,istina je da sam razocaran sa zadnjom stranom kutije. Zasto? Pa ako su vec uradili posao kako treba sto se tice prednje strane i sto se tice odabira umetnika, MORALI su da obrate paznju na „zavrsnu obradu“. Ja se iskreno nadam da u drugoj ediciji nece ponoviti ovu gresku, a da ce se, cak sta vise, ista ispraviti ukoliko je moguce vec sada tj pre nogo sto pocne masovna prodaja ove igre, kojoj se iskreno nadam.

Mapa: fenomenalna,
Pravila: jako dobra,
Tematika igre: odlicna
Izgled igre: odlicnan

Ukupna ocena za ovu slobodno mogu reci prvu ozbiljnu domacu igru na tabli je 4. (U rangu ocena od 0 od 5)

Verujte ocena je jako,jako visoka i zivo me interesuje da li ce neka nova igra nekih novih domacih autora dobiti tu ocenu a kamoli peticu.

No, videcemo sta buducnost donosi...posto sam juce pojeo poslednji pasulj u kuci, ja trenutno nemam pravi odgovor :wink:



PS
ovo je prva recenzija na Xforumu, u skorije vreme bice jos puno recenzija raznih igara, koje ce postaviti za to strucna lica Xclub-a (prevejani igraci)
Image
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Re: Satirik - Herojska potraga...

Post by Ko, jel' ja? »

Dobra recenzija o proizvodu.
Kritike su na mestu. Nadam se da ce brzo ispraviti propust (zadnja strana kutije) i tu staviti opis same igre, jer u protivnom osoba koja kupuje ne zna sta kupuje. Svaki ozbiljan proizvod te vrste ima tako nesto, a kako ovo deluje kao ozbiljan proizvod trebalo bi da i on to ima :)
Tabla se cini prilicno ne pregledna, ostali sadrzaj je, cini se, vrhunski.

Bilo bi lepo da cujemo nesto o samoj mehanici igre, jer i pored zelje za podrskom domacem proizvodu ove vrste, ne vidim da ce ljudi pohrliti da kupe igru ako o njoj nista ne znaju.
m.ACA.k

Re: Satirik - Herojska potraga...

Post by m.ACA.k »

Dawngreeter wrote:Tabla izgleda bas lose. Super je sto su karte pakovali u svoje kutije. Weird mi je da uz tako detaljni raport i dalje ne znam cak ni bazicnu mehanicku ideju igre.

svaki igrač izvuče na početku svog heroja i početnu regiju(ima ih 9) u zavisnosti šta ste izvukli stavie odgovarajuću figuricu na odgovarajuće mesto(regije su obeležene sa rimskim brojevima, a na početku se postavljaš na posvetljeni broj), zatim svaki grač vuče tajni zadatak(kao u riziku i ima ih raznih, takodje ako se pokupi odredjeni mač, svi tajni zadatci prestaju davaž i na snazi je jedna unverzalni zadatak, a sve t dok je mač u igri, postoji dosta načina da se ovo poništi)

Zatim svaki igrač baca kocku i najveći broj kreće, bacaš kocku za kretanje i biraš na koju stranu se pomeraš(ima nekih lokacija, npr prečica ili tajni put gde se morate kretati u početnm smeru kada udete) dok kod drugih delova se možete kretati u različitim smerovima svaki put, ako stanete na onaj nakkoji se nalazi i na srdii table to znači da uzimaš kartu sa sredne sa vrha špila. tu ima predmeta i opreme, oprema se stavlja kod igrača negde ispred i na odgovaraućoj skali se pomera klizač dasvi vide kakav bonus imaš i koliko minus daješ protivnicima(ovaj minus protivnicima daju dobri oklopi recimom), takdje ove ima i pratilaca koji ti se prikljuce i daju razne bonuse/minuse sve u zavisnosti šta vučeš. postoje i kletve i slične stvari(kojima možeš upropastiti recimo neku opremu protivniku li da u je ukradeš i sl.)

svaki igrač ima 5 života koji se troše u zavisnosti od nekog efekta, životise mogu vraćati na nekim mestima na tabli. takodje postoje i portali i zidovi na tabli koji olakšavaju/otežavaju kretanje po tabli.

kocke su d6.

znači cilj je ostvariti svoj zadatak, takodje u toku igre možeš napadati druge igrače ako se nadješ na istoj teritoriji, možeš trgovati i otimati im regije i slično..

borba zmedju grača se vrši tako što se bacaju dve kocke(takodje ima bonusa/minusa koji ovo menjaju od broja koce do samih bonusa) i ko dobije više u zbiru pobedjuju u rundi 1, zatim se ovo ponavlja cilj je imati dve pobede, znači rola se da ili 3 puta, ovde postoji critical ako baciš 2*6 automatski si pobedio(napadač prvi baca) ili 2*1 automatski si izgubio(i gubiš 1 život...)
na isti način se osvajaju regije, samo što neutralne regije imaju na sebi broj koji treba prebaciti da bi se regija zauzela, kada imaš više regija dobijaš neke bonuse...

evo to je samo ukratko, jednom sam igrao nisam baš SVE popamtio....

nadam se da sam pomogao...

po tabli ima još dosta znakova koje ne bih da objašnjavam(mogu ako treba

PS izvinite zbog grešaka, tastatura mi je crkla : (
Last edited by m.ACA.k on Tue Apr 01, 2008 11:58 am, edited 2 times in total.
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Re: Satirik - Herojska potraga...

Post by Dawngreeter »

Dva bitna pitanja. Da li je fajt jednsotavno uporedjivanje trenutnih vrednosti sa svake strane ili se bacaju kockice? Takodje, da li se igraci biju medjusobno, ili se biju sa random vucenim monsterima, ili oba?

Kretanje putem bacanja kockica mi deluje kao prilicno retrogradni element...
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
m.ACA.k

Re: Satirik - Herojska potraga...

Post by m.ACA.k »

to sam bio zaboravio pasam dodao znači bacaju se kocke, i uporedjuju se vrednosti, imaš i neke random monstere koji su više teleport na neku regiju(mislim nije kao u runebaund-u ako to misliš). i da igrači mogu da se fajtaju medjusobno, kada se sretnu, kada napadaju regije koje protivnik kontroliše(ovde imaš izbor, ako ti ne stane na glavno polje regije, ono svetlo, možeš izabrati da se regija brani sama ili preko heroja, ima tu stvari koje nisam upazio)

kretanje kockicama je zeznuto ali šta ćeš, takodje imaju neki pratioci i oprema koja modifikuje kretanje tj količinu istog......
Shark
Posts: 793
Joined: Sat Aug 03, 2002 12:54 am
Location: Chiba City
Contact:

Re: Satirik - Herojska potraga...

Post by Shark »

meni ovo deluje kao lepshe-nacrtani Bash Chelik... chak i zvuchi slichno.
shto se mene tiche, za sad znam da lepo izgleda i da je mehanika maglovita :)

daj bre ljudi, postujte neka pravila ili generalniji opis :P
The mark of my divinity shalt scar thy DNA!
Up Up Down Down Left Right Left Right B A Start.
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Re: Satirik - Herojska potraga...

Post by Ko, jel' ja? »

Danas sam odigrao skoro dve partije ove igre.
Igra se cini jako zabavnom. Kako nisam igrao preterano mnogo board gameova, predpostavljam da moje misljenje treba uzeti sa rezervom.

Elem, svako izvuce jednog karaktera koji ima prefernecu sto se tice nekog oruzja (koja mu daje bonus na kombat ako poseduje oruzje tog tipa) i svoju domovinu na koju dobija bonus u tuci ako je kontrolise.
Svaki igrac vuce random misiju koju treba da ispuni da bi pobedio (nesto kao u riziku) ili da uzme neki poseban mac na jednom polju i odnese ga na jedno drugo polje.
Postoje karte koje se vuku na odredjenim poljima koje se zovu riznica:
oprema (razna oruzja koja daju bonus na kombat)
saputnici koji daju razne bonuse
i neki artifakti.

Sto se tuce tice, svaki igrac baca dve kocke, racunaju se modifajeri, ko ima vise udario je. Treba dva puta da udaris da bi dobio kombat. Ko izgubi, gubi zivot. Svaki igrac ima pet zivota.

Ovo je ukratko moj utisak igre. Jako mi se svidela i jedva cekam da je ponovo igram. Sve pohvale kreatorima igre.

Izvinjavam se na nekoherentnosti ovog posta. Kasno je a i malo sam popio :lol:
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Satirik - Herojska potraga...

Post by Dzon Vejn »

Znaci lepse nacrtani bas-chelik...
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
warlord
Posts: 56
Joined: Thu Jun 14, 2007 8:08 am
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Satirik - Herojska potraga...

Post by warlord »

Ko, jel' ja? wrote:Dobra recenzija o proizvodu...
da, to mi je i bio cilj, da odradim recenziju na proizvod.

Sto se tice informacija o samoj igri, sistemu i sl. to ce drugi da odrade, tj svako ce dati svoje misljenje kada je odigra,naravno, drugacije nema smisla...

Ja sam napomenuo da su pravila laka, da su skroz ok i da je "igra igriva" (ako me razumete :lol: ) i obuhvatio sam sve elemente, od izgleda proizvoda pa do same igrivosti i zabave koju vam ista pruza, u svojoj oceni. :wink:
Image
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Re: Satirik - Herojska potraga...

Post by Awakened »

Da, jer svima je mnogo vaznije i interesantnije da citaju "Ep o kutiji" nego da saznaju kakva je igra.
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Re: Satirik - Herojska potraga...

Post by Ko, jel' ja? »

Awakened wrote:Da, jer svima je mnogo vaznije i interesantnije da citaju "Ep o kutiji" nego da saznaju kakva je igra.
Kada je domaci proizvod u pitanju, podjednako je vazno :wink:
Mind Uploader

Re: Satirik - Herojska potraga...

Post by Mind Uploader »

Igra je skroz ok...neka neko javi cenu pa cu vam reci tacno koliko je precenjena ili potcenjena... Uslovno podseca na manckin i sl. igre, jer postoje kartice koje ti daju stalne bonuse, kartice koje zabadas u ledja protivniku, kartice koje ti daju one-time bonuse... Razlika je u tome sto imas i cikicu koji se krece po mapi i radi stvari (kretanje podseca na covece ne ljuti se (bacis kockicu i onda se pomeris toliko polja u nekom prevcu). Mapa je simpaticna mada u pocetku malo nepregledna zbog viska informacija i otezanog odabira informacija koje trazis na karti... Sve u svemu - moj sud o igri je pozitivan, stvarno nije "skrpljena" i po igrivosti je bolja od 60% stranih, mozda malo da se dopisu pravila, recimo ako izadje kao druga verzija. Mada dosta bi bilo i da se objavi erata, mi smo za dva igranja nasli oko 2-3 ne bas sasvim razjasnjene stvari...
User avatar
yrch
Posts: 103
Joined: Thu Jan 15, 2004 12:37 am

Re: Satirik - Herojska potraga...

Post by yrch »

mislim da je cena 2500 din, na danima fantazije je bila 2000 ako se ne varam
Locked

Return to “Ostale igre & Razno”