Satirik - Herojska potraga...

Moderator: Moderators

Mind Uploader

Re: Satirik - Herojska potraga...

Post by Mind Uploader »

Mislim da je cena od oko 2000din primerena, za 2500 vec moze da se pazari i neka ozbiljnija igra... U svakom slucaju nisu je mnogo precenili...
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Satirik - Herojska potraga...

Post by Dzon Vejn »

Cisto poredjenja radi, mislim da se vecina stranih igrara vrhunskog kvaliteta mogu nabaviti kod Ricka po cenama od 3000-4000 din...

Kada kazem vrhunski kvalitet, govorim i o kvalitetu stampe, kvalitetu pravila, igrivosti, repetativnosti, i svemu ostalom sto cini jedan board game - board game-om...

Inace, za one koji ne znaju, na adresi:
http://www.boardgamegeek.com/browser.ph ... ortby=rank

imate ogroman spisak igara na tabli (boardgames), i mogu vam reci da su se, barem meni, one ocene pokazale kao prilicno tacne... Mislim da ima i bas celik u toj listi (koliko se secam pod imenom bash chelik).
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
Mind Uploader

Re: Satirik - Herojska potraga...

Post by Mind Uploader »

Definitivni sud cu dati kada igru odigram jos jedno 5-6 puta, ali za sada nisam nasao ni jednu zaista ozbiljnu manu igri... Mada nije ni za medalju casti, jednostvano jos jedna igra, ni bolja ni gora od drugih, samo je na srpskom, sto moze biti bitno nekim ljudima. Ostali ce za te pare + 500-1000 dinara mozda naci i bolju zanimaciju.
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Re: Satirik - Herojska potraga...

Post by Ko, jel' ja? »

Dobra ideja je da stave download pravila u pdf formatu na njihovom sajtu.
Svakog koga zanima mogao bi da procita pravila i upozna se sa igrom.
Mind Uploader

Re: Satirik - Herojska potraga...

Post by Mind Uploader »

E, da, Oliver je dobio besplatnu kopiju, tako da u grifonu mozete probati igru, ili makar pogledati kartice, mapu, pravila i sl. ako razmisljate da kupite igru... Videcete da li vas zanima.
Shark
Posts: 793
Joined: Sat Aug 03, 2002 12:54 am
Location: Chiba City
Contact:

Re: Satirik - Herojska potraga...

Post by Shark »

Dzon Vejn wrote:Znaci lepse nacrtani bas-chelik...
tolko sam i ja zakljuchio, a moja druga primedba je sledetje:
"Ako je ova igra nalik bilo kojoj drugoj *domacoj* igri, ona je zanimljivo igriva tek posle tezheg modovanja"...

ako nekog zanima, imam tu negde u blizini neki draft izmenjenih skillova / stvari za Bash Chelika... it made the game much more fun really, kolko god to bilo mogutje za jednog bash chelika.
The mark of my divinity shalt scar thy DNA!
Up Up Down Down Left Right Left Right B A Start.
Mind Uploader

Re: Satirik - Herojska potraga...

Post by Mind Uploader »

Mislim da pocinjem da licim na PR-a likova koji su pravili igru, ali igra ne izgleda kao bas celik niti bilo sta slicno... Pogledajte je pre nego sto zakljucite da je "domace sranj3"... Nema veze sa onime sto se podrazumeva pod domacim igrama, ni po kvalitetu ni po crtezima ni po igrivosti... Necu da tvrdim da je sjajna mega ultra igra posto nije, ali sasvim je lepo igriva, koliko i bilo koji borad game... I uopste me ne bi cudilo da dozivi i neki komercijalni uspeh (mada verovatno nece).
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Re: Satirik - Herojska potraga...

Post by Ko, jel' ja? »

Bas Celik je veoma losa kopija Talismana, a ovo ne lici na Talisman :wink:
m.ACA.k

Re: Satirik - Herojska potraga...

Post by m.ACA.k »

juče sam igrao prvi put ozbiljno igru i super je skroz, nije naravno najbolja igra ali super za opuštanje nije ultra ozbljna pa da t treba 6+ sati da igraš kao neki "ozbiljniji" board games, nego može dosta brzo da se završi sve zavisi kako se odvija stanje i koliko brzo možeš završti svoj main quest. ako dobiješ neki težak(sastavi neki komplet opreme recimo) e tu ima da e oteliš dok to ne uradiš ali recimo questovi tipa osvoji 4 regije su ok, kada se igra u troje kako smo mi igrali sinoć.

mislim da je najbolji broj igrača tri, ni premalo ni previše. takodje postoji maximum od tri opreme koje možeš nositi sa sobom i gomilu predmeta i pratnje(koja se možda najbolja stvar u igri jer se dosta teško uklanja ali imaju samo 2 pratioca koja daju ULTRA dobaar bonus, npr negacija svih protivničkih bonusa), mada postoji i karta koja uklanja pratnju(ustanak :) )

sve u svemu veoma igrivo.........
User avatar
Rover
Posts: 1150
Joined: Fri Feb 13, 2004 6:46 pm
Location: In DooRs

Re: Satirik - Herojska potraga...

Post by Rover »

igra je jako zabavna u 5 igracha...u tri je malko prebrza...
"I like my women like i like my cannons: Big, Loud and full of fire"
User avatar
novot
Posts: 1352
Joined: Sun Mar 03, 2002 11:44 pm
Location: Singidoomum

Re: Satirik - Herojska potraga...

Post by novot »

Da se nadovezem na Srkija: shto volim kada ljudi preterano s***u, palamude, filozofiraju itd. o nechemu shto niti su pogledali, a da ne govorim prochitali ili odigrali :evil: Igrao sam igru 2 puta i evo zakljuchaka:

1. Nema veze sa plagijatom zvanim Bash Chelik
2. koristi mehaniku 'choveche ne ljuti se' samo shto se tiche kretanja po poljima i bacanja kockice. pri tome igrach u svakom od krugova bira stranu na koju tje da se pomeri, uz gore pomenute modifikatore, ako ih ima.
3. Munchkin (uslovno) elementi: razni predmeti, bitja, dogadjaji, itd. ali ne prekopirani (zato kazem 'uslovno'), vetj u duhu igre/sveta.
4. Budutji da je sinteza kako vetj postojetjih igara, tako i pregrshta originalnih ideja autora, mozemo sasvim slobodno retji da je igra originalni domatji proizvod, a ne kompilacija, plagijat itd. Uostalom, vishe od godinu dana testiranja i radikalne modifikacije pravila od pochetne zamisli do konachnog proizvoda govore o tome da se na igri ozbiljno radilo.
5. Mehanika je lagana, dodushe malo opskurno objashnjena u par sluchajeva u samim pravilima. Samim tim visokog je stepena igrivosti, relativno brza (do sat vremena, ako igrachi ne tupe mnogo), a raznovrsnost opcija i chesti preokreti chine je da ne bude dosadna, kao shto je sluchaj sa 75% igara koje brzo zavrshe u prashini, zaboravljene na polici...
6. Dizajn- do sada takvog nije bilo kod nas- za 5 kopalja iznad bilo chega shto se kod nas pojavilo na temu igara, a verujte, video sam praktichno sve, ukljuchujutji i proizvode one firme (izdavachke kutje) koja se s vremena na vreme pojavljuje na sajmu knjiga sa chitavim programom raznih drushtvenih igara, a chije ime mi izmiche.
Jedina zamerka na dizajn (a to nisam u prvom trenutku primetio) je ta shto donja strana kutije nije odshtampana, vetj je jednostavno bela. Trebalo bi tu da se nalazi kratko objashnjenje o chemu je rech odnosno neka vrsta zanimljivog uvodnika, kao i da sadrzi fotku samog sadrzaja kutije).

Iz svega gore navedenog mishljenja sam da je ovo nachelno dobar proizvod, koji sa minimalnim doradama (na par mesta preciznija pravila, dorada kutije) ima prilichno dobru perspektivu- pogotovu imajutji u vidu da autor predvidja mogutjnost izdavanja dodataka...

Apropo cene: nemojte gubiti iz vida jednu jedinu sitnicu- na zapadu se igre shtampaju u tirazima 15.000+ primeraka, kada je cena jednog komada besmisleno niska, bez obzira na kompleksnost i raznolikost materijala, a da je u nashim uslovima to tiraz od maksimum 400 primeraka :wink: Stoga cena od 2000 odnosno 2500 i nije preterano visoka.
Samo ono što činimo iz ljubavi, činimo slobodno, pa ma koliko patnje iz toga proizašlo.

Istina rađa mržnju. Ko govori istinu, često se zamera drugima.
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Re: Satirik - Herojska potraga...

Post by Pendargon »

Pristojno je... a kada ja, veliki pljuvator svega i svacega to kazem, to onda znaci nesto... Partije se zavrsavaju brzo, (nas 4 smo zavrsili za oko 45 minuta), pravila naucis za manje od 5 min, i userfriendly su kao windows. Naprezanja mozdanih vijuga ne treba, i ako se doda odredjena koncentracija alkohola, postaje jako fun za igranje. Sumnjam doduse da bi je igrao vise od 20-tak puta, ali s obzirom sta je do sad dolazilo iz domace kuhinje, ovo je skroz ok. I naravno da moze bolje, ali nije u tome poenta ovde...
Image
ImageImageImageImageImage
Shark
Posts: 793
Joined: Sat Aug 03, 2002 12:54 am
Location: Chiba City
Contact:

Re: Satirik - Herojska potraga...

Post by Shark »

novot wrote:Da se nadovezem na Srkija: shto volim kada ljudi preterano s***u, palamude, filozofiraju itd. o nechemu shto niti su pogledali, a da ne govorim prochitali ili odigrali :evil: Igrao sam igru 2 puta i evo zakljuchaka:

2. koristi mehaniku 'choveche ne ljuti se' samo shto se tiche kretanja po poljima i bacanja kockice. pri tome igrach u svakom od krugova bira stranu na koju tje da se pomeri, uz gore pomenute modifikatore, ako ih ima.
3. Munchkin (uslovno) elementi: razni predmeti, bitja, dogadjaji, itd. ali ne prekopirani (zato kazem 'uslovno'), vetj u duhu igre/sveta.
4. Budutji da je sinteza kako vetj postojetjih igara, tako i pregrshta originalnih ideja autora, mozemo sasvim slobodno retji da je igra originalni domatji proizvod, a ne kompilacija, plagijat itd. Uostalom, vishe od godinu dana testiranja i radikalne modifikacije pravila od pochetne zamisli do konachnog proizvoda govore o tome da se na igri ozbiljno radilo.
5. Mehanika je lagana, dodushe malo opskurno objashnjena u par sluchajeva u samim pravilima. Samim tim visokog je stepena igrivosti, relativno brza (do sat vremena, ako igrachi ne tupe mnogo), a raznovrsnost opcija i chesti preokreti chine je da ne bude dosadna, kao shto je sluchaj sa 75% igara koje brzo zavrshe u prashini, zaboravljene na polici...
sve to isto ima i bash chelik, bash kao shto si napisao...
vetjina sr*anja po forumu je bilo zbog teasera, ne zbog toga shto je igra ne znam kakva... meni se chini dobrom, a i lepo izgleda, a i koshta 2k dinara...
The mark of my divinity shalt scar thy DNA!
Up Up Down Down Left Right Left Right B A Start.
User avatar
Floating World
Posts: 66
Joined: Mon Aug 21, 2006 4:18 pm
Contact:

Re: Satirik - Herojska potraga...

Post by Floating World »

Prochitao sam pravila Satirika i mogu da kazem svoje mishljenej o igri i o tome kako stoji u odnosu na Bash chelika (koji sam igrao). Imajte u vidu da sam samo prochitao pravila, ali se iz njih mogu izvuci neki zakljuchci.
1. Satirik je prostija igrao od Bas-Chelika, shto svakako nije dobro.
2. Satiirik se, kao i Bash-Chelik previshe zasniva na srecu, ali dok je kod Bash-Chelika to najvishe mana borbi, kod Satirika je to u mana mnogih delova igre. Kao prvo, pochetne regije mogu da daju prednost igrachu koji ima srecu. Kao drugo, postoji samo jedan deck koji sadrzi karte svih vrsta (ako sam dobro razumeo), shto josh vishe povecava luck factor, jer ce igrachi ako traze neshto, moci to da nadju samo ako imaju srece. Kod Bash chelika postoje za iste potrebe 4 deck-a, Zeleni za spoljashnji svet, Crveni za unutrashnji svet, |uti za blaga i Plavi za oruzja, tako da onaj ko hoce da kupi, npr. oruzje pogleda plavi deck i nadje shta mu treba. Kod borbi je faktor srece, kao i u Bash-Cheliku, tipa Riziko - u borbama sa drugim igrachima, igrach zavisi od drugih a ne od sebe itd.
3. Downtime (iliti chekanje dok drugi igra) je mnogo manje kod Bash-Chelika, jer drugi igrachi bacaju kockice za stvorenje koja aktivni igrach sretne.
4. Izgled Satirika je za 5 koplja ispred Bash-Chelika.
User avatar
arborsomniorum
Posts: 410
Joined: Wed Oct 17, 2007 12:49 am
Location: Нови Сад, Србија

Re: Satirik - Herojska potraga...

Post by arborsomniorum »

Iskreno, meni je igra bas ok, i bas ko sto rece Macak u tri mi je najbolja, jer je onda brza.
Najvise mi se svidjaju ilustracije, koje su za medalju, sa obzirom da je domace. Uostalom cela igra je domaca, a najveca mana po meni joj je cena, pa tako da je 2000 u slobodnoj prodaji, bila bi mnogo vise rangirana u mojoj listi, ovako medju prvih deset kojih igram sa drustvom, zestoko se gura sa krajnjim delom liste, kao sto su battlelore i wow.
Locked

Return to “Ostale igre & Razno”