Axis and Allies-Miniature game

Moderator: Moderators

Locked
Mind Uploader

Re: Axis and Allies-Miniature game

Post by Mind Uploader »

Dobro...
odigrali smo neke kao ligaske meceve... i sta sada?

Kada ce turnir?
Hocu da pijem grog i vozim T-34... :)
User avatar
Minja
Posts: 324
Joined: Fri Sep 09, 2005 12:56 am
Location: Warp 665-667

Re: Axis and Allies-Miniature game

Post by Minja »

Kakve ligaske meceve? :?: Pa, liga pocinje sledece srede! 8)
Srki, druze moj, ti kao da si, vec, pio grog (ili alkohol iz kupole T-34)... Baci pogled na zadnji Zuluficev post (4-5 unazad), pa ce ti sve biti jasno. Ovo danas su bile (ne)prijateljske partijice, sa sve upoznavanjem eventualnih novijeh igraca.
Bice i grog (ili nesto slicno), ne brini! :D
Arrogance, my friend, arrogance! :-)
User avatar
Zulufic
Har!Haaaar!Ya, matey!
Posts: 679
Joined: Thu Nov 18, 2004 3:31 pm
Location: PXR5- I am the Warrior at the edge of Time

Re: Axis and Allies-Miniature game

Post by Zulufic »

Amin, Brate Minja.
Vidim mene nema a vi vec napravili ligu u senci :D :D :D
Drago mi je da cujem izvestaj da je bilo puno ljudi i da ste bili dobri...
Mozda za nagradu dobijete malo groga (pod uslovom da ne pokusavate da sa cevi od tenka izbijete oko)
Image
Image
Image
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: Axis and Allies-Miniature game

Post by opsidiannight »

Templejti su bolji za kopanje ociju. :D :D
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: Axis and Allies-Miniature game

Post by Duc d' Elchingen »

opsidiannight wrote:Templejti su bolji za kopanje ociju. :D :D
ВАИСТИНУ!
User avatar
Histericni Istoricar
Kапитан Рубинщайн
Posts: 1341
Joined: Thu May 01, 2008 9:47 pm
Location: Jarak

Re: Axis and Allies-Miniature game

Post by Histericni Istoricar »

Imam ja da ponudim jedno kanadsko topce, jednog Pz 38 (t) i jednog tomi gana... Svabe pa ameri i britanci za razmenu.
U jednog Bocu, mi verujemo!
User avatar
Zulufic
Har!Haaaar!Ya, matey!
Posts: 679
Joined: Thu Nov 18, 2004 3:31 pm
Location: PXR5- I am the Warrior at the edge of Time

Re: Axis and Allies-Miniature game

Post by Zulufic »

Mene interesuje 38t
aj kad se vidimo
Image
Image
Image
User avatar
Minja
Posts: 324
Joined: Fri Sep 09, 2005 12:56 am
Location: Warp 665-667

Re: Axis and Allies-Miniature game

Post by Minja »

I mene interesuje taj Pz 38(t), ali ako Zuluficu bas bude bio potreban, onda odustajem...
Arrogance, my friend, arrogance! :-)
User avatar
Histericni Istoricar
Kапитан Рубинщайн
Posts: 1341
Joined: Thu May 01, 2008 9:47 pm
Location: Jarak

Re: Axis and Allies-Miniature game

Post by Histericni Istoricar »

Jedan fini svapski half track bi lepo dosao nasoj kolekciji. Nego Zulufe daj neka pravila za tu ligu...
Ako neko dobije svapskog oficira kaparisem ga. Fali mi zestoko.
Inace drugar i ja smo sinoc zakljucili da imamo vojsku za jos jednog, pa cu videti sa nekim jos drugarima dal oce da igraju ligu.
U jednog Bocu, mi verujemo!
User avatar
Minja
Posts: 324
Joined: Fri Sep 09, 2005 12:56 am
Location: Warp 665-667

Re: Axis and Allies-Miniature game

Post by Minja »

Mogu da ti dam SDkfz 250 za taj tenk, i jednog pesadinca, pride! :D
Nemackog oficira imam samo jednog, i znam koliko je koristan...Na zalost, vecina ih je (u stvari svi) u prvim edicijama koje Rik nikako da nabavi! :roll:
Za ligu bi trebalo da se dogovorimo, da li da igramo 100 ns 100 poena, pa "udri po livadici", ili da izaberemo nekoliko scenarija (glasam za ovo), pa da svako kolo menjamo jedan od njih...
Kada Zulufic pristigne nazad, dogovoricemo se (valjda)...
Arrogance, my friend, arrogance! :-)
User avatar
Histericni Istoricar
Kапитан Рубинщайн
Posts: 1341
Joined: Thu May 01, 2008 9:47 pm
Location: Jarak

Re: Axis and Allies-Miniature game

Post by Histericni Istoricar »

Sdkfz je prihvacen skroz, a oficir ima onaj tvoj ss u 1939-45, a tog bustera kod nas ima, mali zeleni. Imas nekog zanimljivog prasinara? Npr nekog svabu da nije veteran bilo koji?
Scenarijo kao ideja je skroz kul i glasacu za to. Samo sto necu odci u sredu.... :roll: Seki rodjendan
U jednog Bocu, mi verujemo!
User avatar
Zulufic
Har!Haaaar!Ya, matey!
Posts: 679
Joined: Thu Nov 18, 2004 3:31 pm
Location: PXR5- I am the Warrior at the edge of Time

Re: Axis and Allies-Miniature game

Post by Zulufic »

Meni taj pz 38 treba jer je to redak tenk koji su madjari posedovali u vecim kolicinama pa bi da ga ubacim u madjarsku vojsku. Ali ako ti minja nudi nesto uzmi jer ja nemam bog zna sta....
A sto se tice lige voleo bi da se svi okupimo jedan dan da se dogovorimo da se nebi prepucavali (preterano) preko foruma, nego da sednemo odlucimo i tako se igra. I ja sam za scenarije ali trenutno samo minja ima knjigu i to za afriku. Doduse ne znam sta je u njoj.
Voleo bi da svi onda izraze misljenje kako zamisljaju ligu jer bi mi bilo trulo da pocen pa da onda ljudi krenu da ne igraju zbog toga sto polu hexovi nisu dobro rasporedjeni i takve gluposti....
Liga ima jednostavan princip: Igrate sa protivnikom, belezite rezultat i on taj rezultat potpisuje. Morate igrati sa dva razlicita protivnika kako bi mogli ponovo mogli da igrate sa prvim. Ex: Ja igram sa Minjom, pa onda moram da igram sa Istoricarem i Pedjom pre nego sto opet mogu da igram sa Minjom.
Boduje se 3 za pobedu, 1 za nereseno (nadam se da cete prihvatiti moj predlog da se posle 10 poteza ne broje poeni nego da se racuna kao draw ako su oba igraca na objectiveu. Jer ako se racunaju poeni onda ce ljudi sa avijacijom i tenkovima bez pesadije uvek imati prednost u draw situaciji a pesadija ce igrati ko vune.Ili onda da racunamo adjecent hexove ali onda ce biti darwova kolko volis) i naravno 0 za poraz.
Posle 4 nedelje igranja predajete papire sabiraju se poeni i proglasava se pobednik.(Naravno treba da se dogovorimo da li moze da se igra van Sigila.Tj.Prisustva sudije)
Zato bi voleo da vidim scenarija i da se dogovorimo oko tako nekih stvari....
Image
Image
Image
User avatar
Histericni Istoricar
Kапитан Рубинщайн
Posts: 1341
Joined: Thu May 01, 2008 9:47 pm
Location: Jarak

Re: Axis and Allies-Miniature game

Post by Histericni Istoricar »

On je sada Minjin jer i drugaru treba half track, a znajuci Minju izacice taj njegovom Cuci u susret.
Sto lige tice... Ovo tvoje za poene nije lose, da nema...
Kada se okupimo tad a cemo resavati sve lakse je... Predlazem da se neutralne dzidze (prepreke, bunkeri i sl) poloze u zajednicki stek i da ih sudija ili delegat redja na mapi u zavisnosti od scenarija.
Scenarije moze svako od nas da osmisli, al nam treba neki predlozak.
Imam i par ideja sa poenima, al otom potom.
U jednog Bocu, mi verujemo!
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: Axis and Allies-Miniature game

Post by Duc d' Elchingen »

Glede neutralnih džidža...
Kako tretiramo Ammo dump?
Suviše je koristan a i nije jeftin da bi bio neutralna džidža.
Što se tiče lige možemo da napravimo klasično dvokružno prvenstvo evropskog tipa ili po divizijama i konferencijamo kako preferiraju u NA kao i mogući play-off i na kraju dodela Stenli Kupa.
Ups, malo sam se zaneo...
U svakom slučaju sve to bi u mnogome zavisilo od broja učesnika.
User avatar
Histericni Istoricar
Kапитан Рубинщайн
Posts: 1341
Joined: Thu May 01, 2008 9:47 pm
Location: Jarak

Re: Axis and Allies-Miniature game

Post by Histericni Istoricar »

Neutralne dzidze: bodljikava zica, jezevi, minska polja i bunkeri. Stabovi i skladista su nesto drugo.
U jednog Bocu, mi verujemo!
User avatar
Minja
Posts: 324
Joined: Fri Sep 09, 2005 12:56 am
Location: Warp 665-667

Re: Axis and Allies-Miniature game

Post by Minja »

Dogovoreno Istoricaru! Dakle, sledi ti half-truck 250-tica, kao i jedan od pesadinaca (na raspolaganju su mi kar98, fortress defender i heroj)! Ja cu biti u Klubu u ponedeljak i sredu, pa mi samo javi da ponesem figurice, ako je ponedeljak (tada nosim SW figurice)...
Naravno, ako se odlucimo za scenarije - ja sam spreman da modifikujem 4 komada od nekih desetak koji su ponudjeni od strane jednog organizatora iz USA.
SVE dzidze, kao i HQ, Ammo dumpovi i slicno, kostaju onoliko poena koliko je naznaceno na njima. Ja mislim da je Istoricar samo mislio da ih (obzirom na mali broj posedovanih) ucinimo dostupnim svim igracima?! To se mozemo dogovoriti naknadno...Ionako, u nekim scenarijima jednoj od strana nece biti ni dozvoljeno da ih koristi...
Apsolutno sam za Cucin sistem bodovanja, da se partije ne razvlace u nedogled, a i da bi imali manevar, a ne vunarenje i vunovlacarenje! :D
Ako se svi dogovorimo oko ovih osnovnih cinjenica - ja mogu prilicno brzo da doradim scenarije, pa da pocnemo...Gresaka ce uvek biti, ali mislim da cemo se dosta nauciti oko organizacije tokom prve lige...Naredne ce biti jos i bolje! 8)
Arrogance, my friend, arrogance! :-)
User avatar
Histericni Istoricar
Kапитан Рубинщайн
Posts: 1341
Joined: Thu May 01, 2008 9:47 pm
Location: Jarak

Re: Axis and Allies-Miniature game

Post by Histericni Istoricar »

Kar prasinara i moze ponedeljak.
Ne samo to Minja vec i da bi ove prepreke koje niko ne koristi jos uvek, a svi imamo ponesto udju u igru. Al da ih igraci ne rasporedjuju vec sudija. Postavila ih inzenjerija i otisla dalje, fazon.
Stab i dampovi kostaju i ulaze u poenatazu armiju, ostale stvari imaju vrednost u poenima al ne ulaze poenatzu armije (bar neke od njih ne ulaze).
U jednog Bocu, mi verujemo!
User avatar
Minja
Posts: 324
Joined: Fri Sep 09, 2005 12:56 am
Location: Warp 665-667

Re: Axis and Allies-Miniature game

Post by Minja »

Pa, OK, to bi moglo da se ubaci pod "specijalna pravila" za pojedini scenario...Samo sve table u okviru jednog scenarija ce biti iste...(da ne bi bilo "sudija je namestio minsko polje kod njega, a ne kod mene, ili sl...), tako da svi imaju podjednake uslove. Dogovoricemo se za to...
Donosim 250-ticu i kar98 pesadinca u ponedeljak! :D
Arrogance, my friend, arrogance! :-)
User avatar
Zulufic
Har!Haaaar!Ya, matey!
Posts: 679
Joined: Thu Nov 18, 2004 3:31 pm
Location: PXR5- I am the Warrior at the edge of Time

Re: Axis and Allies-Miniature game

Post by Zulufic »

danas sam nesto kopao po netu da vidim sta su jos magyari imali....
evo da znate sta mi treba... :D :D :D

Foreign-produced armor in Hungarian service.
Over 100 tankettes CV3/35 were bought from Italy in 1938;
Over 340 tanks were bought from Germany, including
over 100 PzKpfw38(t) in 1942,
about 100 PzKpfwIV in 1942 and 1944,
40 StuGIII and 75 Hetzer self-propelled guns in 1944.

Doduse ko za zicer dobio Hetzera u poslednjem boosteru a nisam ni znao do danas da su ga imali...mada je logicno je su imali logisticu podrsku za njega....
Image
Image
Image
User avatar
Minja
Posts: 324
Joined: Fri Sep 09, 2005 12:56 am
Location: Warp 665-667

Re: Axis and Allies-Miniature game

Post by Minja »

Prijatelji moji dragi...ovo bi bili predlozi scenarija, pa vi sada dajte vase komentare... 8)

OPSTA PRAVILA ZA LIGU:

Igraci mogu da izvedu sledece armije:

USA (moze da imaju do 40% jedinica iz Francuske, Kine i Poljske)
UK (mogu da imaju do 40% jedinica iz Australije, Kanade, Grcke i Poljske)
Australija ili Kanada (do 40% jedinica iz UK, Grcke i Poljske)
Francuska (do 30% jedinica iz USA)
SSSR (do 30% jedinica iz Poljske)
Nemacka (do 40% jedinica iz Italije, Rumunije i Madjarske)
Italija (do 40% jedinica iz Nemacke, Rumunije i Madjarske)
Rumunija ili Madjarska (do 30% jedinica iz Italije i Nemacke)
Japan (samo svoje jedinice)

Objective se osvaja tako sto se zauzme hex u kome se nalazi. Ukoliko oba
igraca zauzimaju ciljni hex, onda se misija nastavlja odredjeni broj poteza.
Ako i u tom nastavku oba igraca ostanu u ciljnom hexu, partija se proglasava
za neresenu. Za pobedu u scenariju igrac dobija 3 poena, za nereseno 1, a za poraz 0 poena.

Scenariji bi bili sledeci:

1) TRKA DO MOSTA

Mapa bi isla tako da sa leve strane bude broj 4 (u donjem levom uglu), a do
nje broj 2 (u donjem levom uglu).
Objektiv ove misije bi bila kontrola jedinog mosta na mapama.
Bacanjem inicijative (sa sve command modifajerom) bi bilo odluceno koji igrac igra sa koje strane (pobednik odabira).
Igraci moraju postaviti svoje snage 2 hexa od ivice table (ne racunajuci polu-hexove).
Oba igraca pocinju misiju sa 100 poena (ili manje).
Igra se zavrsava u sestom turnu, ako jedan od igraca kontrolise most.
Igra se nastavlja do 8-og turna ako oba (ili ni jedan) igraca kontrolisu most.

2) DEFANZIVNA BITKA

Mapa bi isla tako da sa leve strane bude broj 4 (gornji desni ugao), a do
nje broj 1 (gornji desni ugao).
Pre partije se bacanjem kockice utvrdjuje ko je branilac a ko napadac.
Bacanjem inicijative (sa sve command modifajerom) bi bilo odluceno koji igrac igra sa koje strane (pobednik odabira).
Objektiv ove misije branilac stavlja u svoju deployment zonu.
Igraci moraju postaviti svoje snage 3 hexa od ivice table (ne racunajuci polu-hexove).
Branilac pocinje misiju sa 80 poena, a napadac sa 120 poena.
Branilac moze postaviti fortifikacije u svoju deployment zonu, ali ne i u
susedno polje do ciljnog hexa.
Napadac ne moze koristiti fortifikacije.
Igra se zavrsava u osmom turnu. Napadac pobedjuje ako kontrolise objective, a branilac u svim drugim slucajevima.

3) ZAUZIMANJE SELA

Mapa bi isla tako da sa leve strane bude broj 3 (gornji desni ugao), a do
nje broj 1 (donji levi ugao).
Bacanjem inicijative (sa sve command modifajerom) bi bilo odluceno koji igrac igra sa koje strane (pobednik odabira).
Objektiv ove misije je kontrolisati sto vise seoskih hexova (od 4 koliko ih
ima)
Igraci moraju postaviti svoje snage 2 hexa od ivice table (ne racunajuci polu-hexove).
Oba igraca pocinju misiju sa 100 poena (ili manje).
Igra se zavrsava u sedmom turnu, i pobedjuje onaj igrac koji kontrolise vise seoskih hexova. Ukoliko oba igraca kontrolisu jednak broj ciljnih hexova, igra je neresena.

4) KOMANDNI BUNKER

Mapa bi isla tako da sa leve strane bude broj 3 (u gornjem desnom uglu), a do
nje broj 2 (u gornjrm desnom uglu).
Bacanjem inicijative (sa sve command modifajerom) bi bilo odluceno koji igrac igra sa koje strane (pobednik odabira).
Igraci stavljaju po jedan marker u svoju deployment zonu koji predstavlja komandni bunker (odbrana 6/6, nepokretan je i nema attack). Bunker se racuna za staking limit hexa.
Igraci moraju postaviti svoje snage 3 hexa od ivice table (ne racunajuci polu-hexove).
Oba igraca pocinju misiju sa 100 poena (ili manje).
Igra se zavrsava u osmom potezu, ako jedan od igraca unisti protivnicki bunker i sacuva svoj. Ukoliko ni jedan od igraca ne unisti protivnicki bunker, ili ako su oba unistena, partija je neresena.
Arrogance, my friend, arrogance! :-)
User avatar
Histericni Istoricar
Kапитан Рубинщайн
Posts: 1341
Joined: Thu May 01, 2008 9:47 pm
Location: Jarak

Re: Axis and Allies-Miniature game

Post by Histericni Istoricar »

Hm pf... Uzese mi pola ideja...
Ovo su dobri scenariji...
U jednog Bocu, mi verujemo!
Mind Uploader

Re: Axis and Allies-Miniature game

Post by Mind Uploader »

Odlicni scenariji... :)
Jedva cekam da igramo...
User avatar
Histericni Istoricar
Kапитан Рубинщайн
Posts: 1341
Joined: Thu May 01, 2008 9:47 pm
Location: Jarak

Re: Axis and Allies-Miniature game

Post by Histericni Istoricar »

Drugari oce vam smetati ako umesto figure SMLE prasinara vucem figuru americkog regruta?
Imam masu SMGova, treba mi nesto sto ubija na malo dalje...
U jednog Bocu, mi verujemo!
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: Axis and Allies-Miniature game

Post by Duc d' Elchingen »

Histericni Istoricar wrote:Drugari oce vam smetati ako umesto figure SMLE prasinara vucem figuru americkog regruta?
Imam masu SMGova, treba mi nesto sto ubija na malo dalje...
Imam Sina Severa (Kanađanina) da udelim, Komonvelt i tako to...
Last edited by Duc d' Elchingen on Mon Jun 23, 2008 12:54 pm, edited 1 time in total.
User avatar
Histericni Istoricar
Kапитан Рубинщайн
Posts: 1341
Joined: Thu May 01, 2008 9:47 pm
Location: Jarak

Re: Axis and Allies-Miniature game

Post by Histericni Istoricar »

Moze i to... Fala Pedja.
U jednog Bocu, mi verujemo!
Mind Uploader

Re: Axis and Allies-Miniature game

Post by Mind Uploader »

Dolazim danas kod Rika ako neko hoće da se igra...
Ponesite svoje čikice i bacite poruku ovde kada dolazite...
User avatar
Zulufic
Har!Haaaar!Ya, matey!
Posts: 679
Joined: Thu Nov 18, 2004 3:31 pm
Location: PXR5- I am the Warrior at the edge of Time

Re: Axis and Allies-Miniature game

Post by Zulufic »

Slazem se sa Minjinim predlogom za scenarije i predlazem da se scenariji odredjuju d4 kockicom.
Jos jedna stvar oko koje smo se dogovorili jeste da limit odigranih partija bude minimum 4 a maksimum 8 mesecno. Igra se svake od srede 25 juna do 16 jula.
Image
Image
Image
User avatar
Histericni Istoricar
Kапитан Рубинщайн
Posts: 1341
Joined: Thu May 01, 2008 9:47 pm
Location: Jarak

Re: Axis and Allies-Miniature game

Post by Histericni Istoricar »

Danas nam je bio prvi ligaski dan. Bilo je super, scenariji, zezanje, uzivancija...
Odigarao sam mec protiv Zulufa, scenario dva... Sjajna partija, manevri biratanskih snaga. Zuluf se ukopa, ja sam napredovao preko polja sa masom tenkova... Bilo je napeto, a onda Zuluf krenuo da senluci. :roll:
Steta sto nije bilo vise ljudi...
U jednog Bocu, mi verujemo!
User avatar
Minja
Posts: 324
Joined: Fri Sep 09, 2005 12:56 am
Location: Warp 665-667

Re: Axis and Allies-Miniature game

Post by Minja »

Sta jedan?! TRI SCENARIJA, Sile ti njegove! TRI! Naporan dan, ali vrlo zabavan...falili su Srki i neki novi igraci, a Damjan, Pedja i Vlado su odigrali po jednu partiju, ali za prvi dan je sasvim OK. Bice jos "dana za megdana"... :D
Danas sam igrao sa jednom iscasenom verzijom americkog izvidjackog voda tesko podrzanog avijacijom! Dakle: jedan Korser, dva Mastanga, 4 halftraka, dva rendzera (junaci dana!) i dve bazuke.
Prva partija protiv Pedjinih Italijana:
Misija 4 - unistavanje komandnih bunkera.
U prvom krugu su moji avioni napali sva tri talijanska tenka raketama i bombama i - sva tri su bila unistena!!! Neverovatan sled dogadjaja, a posle toga su se halftrakovi i avioni udruzili protiv Pedjinog bunkera, dok su moji pesadinci cuvali sopstveni. Uz nesto muke uspeo sam da unistim Pedjin bunker u 7. potezu, i to je prva pobeda! Avioni su doziveli zvezdani trenutak, koji kasnije, na zalost, nisu ponovili... :roll:

Druga partija protiv Nebojsinih Nemaca:
Misija 3 - zauzimanje sela.
Moja postavka je bila ista s tim sto sam, ovaj put, brzo potovario pesadiju u halftrakove, ne bih li zauzeo selo sto pre...Avioni unistavaju Stug, ali Korser bedno promasuje Pz III, i to ce biti jedan od detalja koji ce odluciti partiju...Nebojsa odlicno forsira prodor svoje elitne pesadije, a moj pokusaj da se posluzim halftrakovima kao pokretnim platformama za bazuke zavrsava neslavno, i ubrzo sam prinudjen da grcevito branim selo sa 2 halftraka, bazukom i rendzerom, sto je bilo gotovo nemoguce. Nebojsa mi prvo ostecuje dva Mastanga, a onda i Korsera, i tu je partija gotova! Elitna nemacka pesadija ulazi u selo podrzana neostecenim Pz III, i to je to! Cestitam protivniku, a sa negodovanjem gledam svoje avioncice... :applause:

Treca partija protiv Vladinih Amerikanaca (manevri):
Misija 1 - trka do mosta.
Vlada je izasao sa svojom nezgodnom kombinacijom pesadije, bazuka, bestrzajnog topa i "Sermana". Gubim uvodno bacanje i dobijam otvoreniju stranu table, sto nikako ne koristi mojim halftrakovima! :( Pokusavam rush avionima, ali sve sto uspevam je dva ostecena i jedan neokrznuti "Serman"! S druge strane, Vlado busi topom i tenkovima moje halftrakove, da je to strasno! Uskoro, izbacujem jednog ostecenog "Sermana" iz igre, ali gubim sve avione! :roll: Partija izgleda crno, da gore ne moze biti...Tu krenu napred moji rendzeri i bazuke, peske, prema mostu, sto bi rekli "golom bu*** medju Turke". Posle nekoliko izmena vatre i napredovanja, Vlado gubi nesto pesadije, a ja obe bazuke. Ipak, u zadnjem regularnom krugu rendzeri stizu do mosta! Vlado ispucava sve sto ima, i prilazi neostecenim tenkom, ali sve sto uspeva je jedan disrapt, dok za uzvrat rendzeri ne znaju da promase. Tada, u nastavku, Vlado dovodi i "Sermana" na most, ali rendzeri odbijaju da poginu i prze "sve u sesnaest" po kolegama! :D Uspevaju da, u napadu, skrse i "Sermana" (jedan od njih je naneo 7 pogodaka iz 7 kockica!!!), i samo Vladina Bazuka ometa da hrabri rendzeri odnesu i punu pobedu!!! \:D/ Neverovatna partija! Od sada, uvek stavljam neke od rendzera u liste, jer je to rednecka rulja koja ne zna strah! Teksasani! 8)

Sve u svemu, lepa zabava, a nadam se da ce nam tako biti i na dalje!
Arrogance, my friend, arrogance! :-)
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: Axis and Allies-Miniature game

Post by Duc d' Elchingen »

Taktički potpuno iznenađen mnoštvom aviona!
Posle toga sve je krenulo nizbrdo...
User avatar
Zulufic
Har!Haaaar!Ya, matey!
Posts: 679
Joined: Thu Nov 18, 2004 3:31 pm
Location: PXR5- I am the Warrior at the edge of Time

Re: Axis and Allies-Miniature game

Post by Zulufic »

Super dan je bio u sredu Mnogo interesantnih bitaka i super zabave. Zao mi je sto nisam imao vremena da ih gledam. Scenariji su bili pun pogodak! (Hvala Minja)
IZvestaji sa mojih bitaka su veoma kratki: Prva bitka. Borba za most na reci Kvaj. PA damjan nije imao nista realno efikasno protiv mojih tenkova (mada je pogodio jedan u guzu sa puskom i to ga je bolelo. Krenuo je napred ali kombinaovana paljba sa centra i sa boka ga je zaustavila.
Druga: PArtija koja je obecavala ultra zabavu je unistena mojim bacanjem kockica (Kraljevstvo za amo dump). Ali su hrabri srafcigerasi razneli most sto je bilo ultra zabavno. Moram to da radim cesce :D:D:D
Jedino bi voleo da bude sledece nedelje vise ljudi koji igraju A&Am ali dobro sve u svoje vreme...:D
Image
Image
Image
User avatar
Histericni Istoricar
Kапитан Рубинщайн
Posts: 1341
Joined: Thu May 01, 2008 9:47 pm
Location: Jarak

Re: Axis and Allies-Miniature game

Post by Histericni Istoricar »

Drugari nudim sledecu opremu za razmenu: panzerfausta, tomigan, grejhaunda, nemacki minobacac, haubicu od 75mm, moris oklopni auto i jos nesto mozda. Trazim Ruse, Ruse puno Rusa.
P.S. Srki vracam ti ona dva svapska pesadinca u sredu.
U jednog Bocu, mi verujemo!
User avatar
Minja
Posts: 324
Joined: Fri Sep 09, 2005 12:56 am
Location: Warp 665-667

Re: Axis and Allies-Miniature game

Post by Minja »

Zainteresovan za grejhaunda i haubicu od 75mm, nudim ruskog komesara i jos dva Degatjareva (puskomitraljeza), pored onoga sto vam, vec, dugujem... 8)
Arrogance, my friend, arrogance! :-)
User avatar
Histericni Istoricar
Kапитан Рубинщайн
Posts: 1341
Joined: Thu May 01, 2008 9:47 pm
Location: Jarak

Re: Axis and Allies-Miniature game

Post by Histericni Istoricar »

Dogovoreno! Razmena u sredu?
U jednog Bocu, mi verujemo!
User avatar
Minja
Posts: 324
Joined: Fri Sep 09, 2005 12:56 am
Location: Warp 665-667

Re: Axis and Allies-Miniature game

Post by Minja »

Ja sam u Sigilu u ponedeljak (Star Wars) i sredu (A&A) sigurno, a nekim drugim danom mozda...dakle, u ponedeljak ili sredu je sasvim OK.
Arrogance, my friend, arrogance! :-)
User avatar
Histericni Istoricar
Kапитан Рубинщайн
Posts: 1341
Joined: Thu May 01, 2008 9:47 pm
Location: Jarak

Re: Axis and Allies-Miniature game

Post by Histericni Istoricar »

Minja u sredu verovatno... Imam i ono kanadsko ukopano topce...
U jednog Bocu, mi verujemo!
User avatar
Minja
Posts: 324
Joined: Fri Sep 09, 2005 12:56 am
Location: Warp 665-667

Re: Axis and Allies-Miniature game

Post by Minja »

Sreda je OK! :D Topce je lepo, ali ne znam sta bih s njim?!? Ja skupljam Amere, Nemce i po malo Rujce...
Arrogance, my friend, arrogance! :-)
User avatar
Histericni Istoricar
Kапитан Рубинщайн
Posts: 1341
Joined: Thu May 01, 2008 9:47 pm
Location: Jarak

Re: Axis and Allies-Miniature game

Post by Histericni Istoricar »

Nisam tebi nudio top, vec sam ga stavio za razmenu uopste. :lol:
U jednog Bocu, mi verujemo!
User avatar
Zulufic
Har!Haaaar!Ya, matey!
Posts: 679
Joined: Thu Nov 18, 2004 3:31 pm
Location: PXR5- I am the Warrior at the edge of Time

Re: Axis and Allies-Miniature game

Post by Zulufic »

Moje dve partije su zasluzile titulu gluposti i baksuzluka meseca. Prvo protiv Minje krene mi super odstranim sve pretnje a Minju nece kocka. I umesto da zaobidjem sumu tenkom ja se zabogujem u njegovom defenceive fieru. I od gotove partije napravim veresiju. Minja stvarno pruzio junacki otpor. Svaka cast Minja: Draw.
E sad baksuzluk + ammo dump = katastrofa. Protiv francuza u prva dva poteza odose dva kromvela.... Svi su se pesadinci drzali do poslednjeg poteza kada su odjednom odlucili da umru i ne ponesu ni jedan njegov tenk sa sobom. Selo je zauzeto od strane francuza sa 1 kontrolisanom i dve disputed kocke..... Pedjina pobeda!!! Gledajuci da sam pola poslednje partije efektivno prespavao, rerzultat i nije tako los. Sve u svemu dobra zabava!!!
Image
Image
Image
User avatar
Histericni Istoricar
Kапитан Рубинщайн
Posts: 1341
Joined: Thu May 01, 2008 9:47 pm
Location: Jarak

Re: Axis and Allies-Miniature game

Post by Histericni Istoricar »

Sutra zadnji dan lige. Zulufe oce Nebojsa sutra da igra sa tobom... ako si tu... :roll:
U jednog Bocu, mi verujemo!
Locked

Return to “Ostale igre & Razno”