Probali bismo Descent, Journies in the Dark, pa nas zanima..

Moderator: Moderators

Locked
moorman

Probali bismo Descent, Journies in the Dark, pa nas zanima..

Post by moorman »

...da li ima zainteresovanih da se ove subote (09. Avgust '08) okupimo u Sigilu i ozezemo sa setom koji tamo postoji upravo za ove svrhe? (za ovo sam danas dobio nezvanicno odobrenje :D)
Da li ima nekoga ko je ovo ranije igrao, a imao bi strpljenja da pomogne nama novajlijama (eventualno time sto bi bio Overlord)?

"Death to the false Emperor"
Pozz
Shark
Posts: 793
Joined: Sat Aug 03, 2002 12:54 am
Location: Chiba City
Contact:

Re: Probali bismo Descent, Journies in the Dark, pa nas zanima..

Post by Shark »

mogu ja da vam budeo Overlord, igrao zilion puta - mogu da vam sazhvatjem pravila u ... manje od 10 minuta.

EDIT: jedino shto bi igrali po ISPRAVLJENIM pravilima iz druge dve ekspanzije, tako da bi morali da mi verujete na rech shto se nekih stvari tiche (jer ne bih mogao da vam otvorim rulebook i pokazhem)
i da, takodje ochekujte partiju od 5-6 sati.. nije fora da vas pokoljem u prvoj sobi kad prvi put igrate :)
The mark of my divinity shalt scar thy DNA!
Up Up Down Down Left Right Left Right B A Start.
moorman

Re: Probali bismo Descent, Journies in the Dark, pa nas zanima..

Post by moorman »

Sto se samih pravila tice, mi bismo se svakako pripremili, posto na FFG sajtu ima da se skine rulebook. Koliko se ta izmenjena pravila razlikuju od originala? Takodje, koliko igraca bi nam bilo potrebno? Nas je za sada troje... Nadam se da ce nam se jos neko prikljuciti u svakom slucaju...
Hvala unapred na Overlordovanju :D
User avatar
Faldang
Posts: 317
Joined: Thu Jun 02, 2005 9:06 am
Location: Batajnica
Contact:

Re: Probali bismo Descent, Journies in the Dark, pa nas zanima..

Post by Faldang »

Ako ne budem imao nista u planu, moze da se desi da ostanem u subotu u Sigilu kad zavrsim posao, a takodjer bih voleo da probam Descent.
Shark
Posts: 793
Joined: Sat Aug 03, 2002 12:54 am
Location: Chiba City
Contact:

Re: Probali bismo Descent, Journies in the Dark, pa nas zanima..

Post by Shark »

moorman wrote:Sto se samih pravila tice, mi bismo se svakako pripremili, posto na FFG sajtu ima da se skine rulebook. Koliko se ta izmenjena pravila razlikuju od originala? Takodje, koliko igraca bi nam bilo potrebno? Nas je za sada troje... Nadam se da ce nam se jos neko prikljuciti u svakom slucaju...
Hvala unapred na Overlordovanju :D
da ne duzhim - sa svakim novim rulebookom su promenili popravili neka pravila... shto se tiche pripreme, meni svejedno - ako otjesh da chitash pravila izvoli ;) iz iskustva znam da tju morati da ih preletim sa vama u svakom sluchaju ;)

descent ti je igra za overlorda + 1-4 igracha, tako da je sa vas troje sasvim ok, i bitje taman mesta za faldanga.

nego, kad ste vi mislili da mi to pochnemo? ja glasam za shto ranije, tipa 12-13h ...
The mark of my divinity shalt scar thy DNA!
Up Up Down Down Left Right Left Right B A Start.
moorman

Re: Probali bismo Descent, Journies in the Dark, pa nas zanima..

Post by moorman »

Ranija varijanta je ok, ali nikako ne bismo mogli pre 14h, posto nas dvoje (od troje) moramo na neki rucak - to je najranije sto smo uspeli da pomerimo :S. Nadam se da ti ovo nije kasno? Skroz smo u fazonu da ne bude razvlacenja, dolazenja kasnije i to, tako da se nadam da mozemo da racunamo na 5 rather than 6 sati igre...

Faldanze, do koliko sati je tebi radno vreme?
Shark
Posts: 793
Joined: Sat Aug 03, 2002 12:54 am
Location: Chiba City
Contact:

Re: Probali bismo Descent, Journies in the Dark, pa nas zanima..

Post by Shark »

ako se skupimo u 2, bitje dobro ako odemo do 9 ;) j/k ... itji tje sporije poshto igrate prvi put, a i netju da vas kinjim i ubijam u prvoj sobi (kao shto sam rekao i gore) tako da to takodje produzhava partiju... neko tje da kasni, objasnitju vam pravila ... to je otprilike tu negde, ako zavrshimo ranije - tim bolje :)
The mark of my divinity shalt scar thy DNA!
Up Up Down Down Left Right Left Right B A Start.
moorman

Re: Probali bismo Descent, Journies in the Dark, pa nas zanima..

Post by moorman »

Super!
Nemas brige sto se kasnjenja tice, doci cemo svi zajedno i necemo kasniti...
Hvala jos jedanput na dobroj volji!
CU in the Dungeon :D
User avatar
Faldang
Posts: 317
Joined: Thu Jun 02, 2005 9:06 am
Location: Batajnica
Contact:

Re: Probali bismo Descent, Journies in the Dark, pa nas zanima..

Post by Faldang »

moorman wrote:Faldanze, do koliko sati je tebi radno vreme?
Otvaram u 10, teoretski radim do 2, ali kolege stizu vec oko 1, tako da kad god dodjete mogu da igram.
Shark
Posts: 793
Joined: Sat Aug 03, 2002 12:54 am
Location: Chiba City
Contact:

Re: Probali bismo Descent, Journies in the Dark, pa nas zanima..

Post by Shark »

onda je to - to. Sigil u 14h, ove Subote.
The mark of my divinity shalt scar thy DNA!
Up Up Down Down Left Right Left Right B A Start.
Shark
Posts: 793
Joined: Sat Aug 03, 2002 12:54 am
Location: Chiba City
Contact:

Re: Probali bismo Descent, Journies in the Dark, pa nas zanima..

Post by Shark »

odigraste Descent, kakvi su vam utisci?

shto se mene tiche, fino ste dogurali ;)
The mark of my divinity shalt scar thy DNA!
Up Up Down Down Left Right Left Right B A Start.
User avatar
Faldang
Posts: 317
Joined: Thu Jun 02, 2005 9:06 am
Location: Batajnica
Contact:

Re: Probali bismo Descent, Journies in the Dark, pa nas zanima..

Post by Faldang »

Sto se mene tice, bilo je super, igra je UZASNO zabavna. Pravila su poprilicno prosta i brzo se shvataju. Jeste da traje ali vredi i kontam da je super kad su ljudi za frp a GM nije spremio nista ili je zaboravio sve beleske kuci (/me eyes his GM). Od svega me jedino cudi da je ogranicena na 4 igraca + overlord, bar jos jedan igrac bi fino legao, cini mi se.

Shark, tebi jos jednom hvala. Super si nam objasnio pravila i neke fore, bez obzira sto smo neka od pravila radili sve vreme pogresno :D
Shark
Posts: 793
Joined: Sat Aug 03, 2002 12:54 am
Location: Chiba City
Contact:

Re: Probali bismo Descent, Journies in the Dark, pa nas zanima..

Post by Shark »

pazi, nije problem da se namesti da bude 5 i vishe igracha. jednom sam igrao tako, ali problem je sledetje:
1) tokeni.
2) statovi. ako nisi primetio, svi statovi linearno rastu kako broj igracha raste (osim u 2-3 sluchaju). jednostavno, na nekom mestu to gubi smisla jer shta vama vredi shto vas je sedmorica ako ne mozhete da beastmanu probijete armor?
3) broj neprijatelja po prostorijama. ako niste primetili, njih je uvek isto - i za jednog, i za dva igracha i vishe igracha. to se offsetuje tim ojachavanjem po statovima. ali kad je vas puno, meni nishta ne vredi shto imam jake monstere kada tjete vas troje jednog da oleshite, a drugo troje drugog :)
4) item availability.
5) sa vishe igracha je potrebniji mnogo bolji TEAM PLAY a ne "ti idi tamo, ja tju ovde, ovaj ovde, daj taj mach meni, ja sam damage dealer a ti mi daj taj armor da mogu da tenkujem", a toga dosta puta ima i u 4 igracha ;)

jednom sam igrao u vishe igracha (6+ja) i to smo sredili tako shto sam digao statove svima za josh pojedan, i pocheo partiju sa evil geniusom i hordes of the things. i bilo je ok. ne preporuchujem opciju davanja slobode overlordu da sobu dopuni nechime po zhelji zbog broja igracha, jer za razliku od frpa, poenta ove igre je da neko pobedi. descent nije igra u kojoj overlord treba da provede avanturiste kroz dungeon, on njih treba da ubije. to je njegova uloga. overlord koji efikasno ubija svoje igrache je po meni dobar overlord. GM koji svoje igrache ubije jer mu se mozhe ili je tako u prilici je po meni veoma losh GM.

zaista preporuchujem da se ovo ne pokushava bez ekspanzija, jer u suprotnom neko u dungeon ulazi bez armora. ekspanzije donose neke nove basic iteme, tako da svako mozhe da ode u dungeon sa nekim armorom... i josh ponechim.

kad klub nabavi ekspanzije za klubsku upotrebu - mozhe i to da se proba ;) a ako nabavi i road to legends, mogao bih i neko kampanisanje da vam vodim. to mi se ne chini toliko brutalnim kao "obichan" descent, jer se dungeoni ne igraju na zhivote, ali zhivoti koje izgubite/zaradite su moj/vash XP, a kada se skupi ukupno 100 XPa, kampanja "leveluje" na drugi nivo i tada mogu josh malo da budzhim svoje monstere... good stuff ;)

a ako se to chini previshe daleko - ja sve to imam lepo sredjeno kutji, pa mozhe i tako :)
The mark of my divinity shalt scar thy DNA!
Up Up Down Down Left Right Left Right B A Start.
moorman

Re: Probali bismo Descent, Journies in the Dark, pa nas zanima..

Post by moorman »

Evo i mene :D
Kao prvo, Shark hvala za strpljenje i fantasticno Overlordovanje! :D
Faldanze, hvala na gostoprimstvu! :D
Meni se igra jako dopala, a i ostali saigraci ne zaostaju! Igra mi je, pre subote, izgledala vrlo interesantno, ali sam jednom ranije probao WOW BG koji je slicnog 'gabarita', i tu stvarno nismo odmakli dalje od prva cetiri poteza pa me je ovo plasilo. Ipak, Descent bas drzi paznju, izazovan je, a komponente su preterano dobre.
Mogli bismo da probamo i druge igre (mi idemo na odmor, pa smo od septembra vrlo raspolozeni); imamo da ponudimo Fury of Dracula - ako neko ne zna, u ovoj igri se svi igraci bore protiv jednog koji vodi Drakulu (dakle, u tom pogledu je slicna Descentu). Cilj Huntara je da ubiju Drakulu pre nego sto ovaj napravi armiju vampira. Imamo i Pirate's Cove, mada mi se cini da ova igra nije dovoljno zadovoljavajuca za iskusne FRPere... mada, ako je ovo samo moja predrasuda i ima zainteresovanih, mozemo i za to da se dogovorimo :D
A mozemo opet i neki Descent :D
Shark
Posts: 793
Joined: Sat Aug 03, 2002 12:54 am
Location: Chiba City
Contact:

Re: Probali bismo Descent, Journies in the Dark, pa nas zanima..

Post by Shark »

kakve veze FRP ima sa boardgameom?
ja u ponudi imam neke riskolike/wargame igre, descent, starcraft, marvel super heroes i murder city.

murder city je kul, a imash i moje mishljenje o njemu na istoimenom topicu ovde negde... :)
The mark of my divinity shalt scar thy DNA!
Up Up Down Down Left Right Left Right B A Start.
moorman

Re: Probali bismo Descent, Journies in the Dark, pa nas zanima..

Post by moorman »

Dobro, izgleda da je u pitanju bila predrasuda :D
Pirate's Cove bih opisao kao 'Covece ne ljuti se' sa nesto izmenjenim pravilima, beskrajno lepo odradjenim komponentama i piratskom temom. Osnovna slicnost sa FRPom je sto dok igras PC takodje puno pricas, a osnovna razlika je sto dok igras FRP pricas sta tvoj lik radi u igri, a dok igras PC, pricas o svemu drugome... Igra je vrlo simpaticna, ali ti je potreban right crowd in the right mood...
Shark
Posts: 793
Joined: Sat Aug 03, 2002 12:54 am
Location: Chiba City
Contact:

Re: Probali bismo Descent, Journies in the Dark, pa nas zanima..

Post by Shark »

znachi par zhenskih i jedna fina rakija... gotcha ;)
The mark of my divinity shalt scar thy DNA!
Up Up Down Down Left Right Left Right B A Start.
moorman

Re: Probali bismo Descent, Journies in the Dark, pa nas zanima..

Post by moorman »

Rum bi bolje odgovara, ali to je to :wink:
User avatar
Faldang
Posts: 317
Joined: Thu Jun 02, 2005 9:06 am
Location: Batajnica
Contact:

Re: Probali bismo Descent, Journies in the Dark, pa nas zanima..

Post by Faldang »

[quote="moorman"Faldanze, hvala na gostoprimstvu! :D[/quote]
Always a pleasure :D

A sto se ostalog igranja tice, sta god da hocete donesite ili trazite ili se dogovarajte, Board Game Subota i dalje postoji (koliko ja znam), tako da je ono u subotu bila prava stvar. Ja sam uvek raspolozen da probam sta god, a nesto da igram i drugi put. ;) Kao sto ste videli, cak i usred avgusta se moze naci ljudi raspolozenih za igranje.

Sto se tice ekspanzija za klupsku upotrebu, sumnjam. Ovaj Descent koji smo igrali je neki Demo Copy koji smo dobili ko zna odakle, tako da je vise izuzetak nego pravilo. Manje vise sve igre koje stoje u klubu su igre koje clanovi osoblja ili posetioci tu drze i daju da se igra. Speaking of which, moj BattleLore je tu, pa ako iko zeli :)

Btw, Murder City bih izuzetno voleo da vidim.
Shark
Posts: 793
Joined: Sat Aug 03, 2002 12:54 am
Location: Chiba City
Contact:

Re: Probali bismo Descent, Journies in the Dark, pa nas zanima..

Post by Shark »

onda bilo koji dan mozhe da se opika i Murder City, partija traje oko sat vremena, pravila su veoma labava jer najvishe zavisi od toga kako igrach predstavi svoj sluchaj "sudiji" :) a kad kazhem "labava" mislim "nema ih puno" :)
The mark of my divinity shalt scar thy DNA!
Up Up Down Down Left Right Left Right B A Start.
User avatar
Zulufic
Har!Haaaar!Ya, matey!
Posts: 679
Joined: Thu Nov 18, 2004 3:31 pm
Location: PXR5- I am the Warrior at the edge of Time

Re: Probali bismo Descent, Journies in the Dark, pa nas zanima..

Post by Zulufic »

Ja sam za murder city. Eto na primer jedan utorak da se dogovorimo ili subotu....
Image
Image
Image
Shark
Posts: 793
Joined: Sat Aug 03, 2002 12:54 am
Location: Chiba City
Contact:

Re: Probali bismo Descent, Journies in the Dark, pa nas zanima..

Post by Shark »

mozhe ;)

jel imate kluBski primerak ili da donosim svoj?
The mark of my divinity shalt scar thy DNA!
Up Up Down Down Left Right Left Right B A Start.
User avatar
Zulufic
Har!Haaaar!Ya, matey!
Posts: 679
Joined: Thu Nov 18, 2004 3:31 pm
Location: PXR5- I am the Warrior at the edge of Time

Re: Probali bismo Descent, Journies in the Dark, pa nas zanima..

Post by Zulufic »

Evo sutra (04.05.2009) cemo igrati Descent od 14h u Sigilu pa ko hoce nek dodje.
Image
Image
Image
Shark
Posts: 793
Joined: Sat Aug 03, 2002 12:54 am
Location: Chiba City
Contact:

Re: Probali bismo Descent, Journies in the Dark, pa nas zanima..

Post by Shark »

Ko DMuje? :)
The mark of my divinity shalt scar thy DNA!
Up Up Down Down Left Right Left Right B A Start.
DjuroSalaj

Re: Probali bismo Descent, Journies in the Dark, pa nas zanima..

Post by DjuroSalaj »

Ja dolazim... Moracemo da izvlacimo slamku da odredimo ko DM-uje... :)
User avatar
Zulufic
Har!Haaaar!Ya, matey!
Posts: 679
Joined: Thu Nov 18, 2004 3:31 pm
Location: PXR5- I am the Warrior at the edge of Time

Re: Probali bismo Descent, Journies in the Dark, pa nas zanima..

Post by Zulufic »

Vlada rece da ja dm-jem jer sam ja najzliji, ali ja ne znam pravila... :D
Image
Image
Image
Shark
Posts: 793
Joined: Sat Aug 03, 2002 12:54 am
Location: Chiba City
Contact:

Re: Probali bismo Descent, Journies in the Dark, pa nas zanima..

Post by Shark »

Da sam u prilici da svrnem - DMovao bih vam ja.
Jbg.
The mark of my divinity shalt scar thy DNA!
Up Up Down Down Left Right Left Right B A Start.
User avatar
Zulufic
Har!Haaaar!Ya, matey!
Posts: 679
Joined: Thu Nov 18, 2004 3:31 pm
Location: PXR5- I am the Warrior at the edge of Time

Re: Probali bismo Descent, Journies in the Dark, pa nas zanima..

Post by Zulufic »

Marko je sasvim dobro dm-ovao. Igra je jako interesantna i ne opravdava sve one lose kritike kopje sam cuo. Smo je jedna zamerka ali to je valjda ispravljeno u Road to Legend:zavrsis avanturu i onda sta? Nista kreces od pocetka a vec si nabudzio lika i srodio se sa njim. Igra thumbs up.
Image
Image
Image
DjuroSalaj

Re: Probali bismo Descent, Journies in the Dark, pa nas zanima..

Post by DjuroSalaj »

Zulufic wrote:Evo sutra (04.05.2009) cemo igrati Descent od 14h u Sigilu pa ko hoce nek dodje.
Zulufic wrote:Marko je sasvim dobro dm-ovao. Igra je jako interesantna i ne opravdava sve one lose kritike kopje sam cuo. Smo je jedna zamerka ali to je valjda ispravljeno u Road to Legend:zavrsis avanturu i onda sta? Nista kreces od pocetka a vec si nabudzio lika i srodio se sa njim. Igra thumbs up.
Kupi prokleti kalendar! :D
Mislio sam da je igranje pomereno za sutra pa nisam ni dosao. Danas je 03.05. :) :) :)
E, Zulufe, Zulufe, nasa veza sluti crne dane... Barem tako kazu babe tracare.... Ovaj, prorocice. :D :lol:
User avatar
Zulufic
Har!Haaaar!Ya, matey!
Posts: 679
Joined: Thu Nov 18, 2004 3:31 pm
Location: PXR5- I am the Warrior at the edge of Time

Re: Probali bismo Descent, Journies in the Dark, pa nas zanima..

Post by Zulufic »

Sad mi je jasno zasto se svadjamo... Moja je greska bas zato sto sam gledao u taj kalendar!!! zato sto kad ja stignem do kompjutera je vec posle ponoci!!!!
Image
Image
Image
Locked

Return to “Ostale igre & Razno”