Dragon Dice

Moderator: Moderators

Locked
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Dragon Dice

Post by Dawngreeter »

Secate se one igre sa kockicama koja je ostala zapamcena kao igra koja je konacno zakopala TSR? Upravo sam saznao da ona, zapravo, jos uvek postoji. Potpuno neverovatno ali istinito. Neka anonimus kompanija je izgleda otkupila prava pre vise godina.

Nisam jos citao pravila ali poenta je da kockice predstavljaju jedinice u sukobu. Sve kockice su potpuno specijalizovane sa sebi specificnim simbolima na svakoj strani i samim tim izgledaju kao neodoljivi magnet za game geek-ove. Ima rasa kolko vam padne na pamet, mislim da su sve standardne D&D kockice u opticaju u zavisnosti od jacine date jedinice (nisam ovde bas sve provalio, u glavnom su d6/d10 varjante al' neki promo zmajevi su valjda d20...) sa mogucim izuzetkom cetvorostrane.

Sajt (jako ruzan, ali se moze doci do pravila i kockica za svaku rasu): http://www.sfr-inc.com/dragondice.htm
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
Gassalasca Jape
Posts: 562
Joined: Tue Nov 16, 2004 8:40 am

Re: Dragon Dice

Post by Gassalasca Jape »

Secam se opisa igre u Svetu Kompjutera iz nekog broja iz '97. u kome je Branislav Babovi zakljucio kako bi igracima bilo verovatno zabavnije ako bi zaobisli igru i gadjali se pravim kockicama.

Ne znam zasto sam ovo rekao, al' ko velim moze nekom da koristi...
Dawngreeter wrote:
U ovoj prici Evropa je kao drugi Isus Hrist. Zrtvovala se za grehe Sovjeta.
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Dragon Dice

Post by Dzon Vejn »

//OFFTOPIC ON//
Imam ja jednog drugara, koji stalno nesto (bezuspesno) pokusava da "posluje". Jedan od njegovih highlight-ova je bio kada me je pitao (quoted):

"E imam ja ovaj vikend nesto slobodnog vremena, pa sam mislio da dodjem do tebe, na jedno dva sata, u nedelju, da mi ti pokazes caskom to sto znas oko sajtova, pa da ja mogu posle dalje sam da radim i ucim"

"Vazi, dodji, nema frke, sve cu ti pokazem...." :D

Naravno, nije dosao... :D
//OFFTOPIC OFF//

Sajt izgleda kao da ga je radio neko ko nije imao ni ta 2 sata "upucivanja" :D.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Rover
Posts: 1150
Joined: Fri Feb 13, 2004 6:46 pm
Location: In DooRs

Re: Dragon Dice

Post by Rover »

zuluf ima i pravila i neke silne kocke...tako da njega treba pitati..
"I like my women like i like my cannons: Big, Loud and full of fire"
User avatar
Millenium
Posts: 293
Joined: Mon Sep 08, 2008 1:19 pm

Re: Dragon Dice

Post by Millenium »

Dobro kockice su bile lose ali od loseg uvek moze gore setimo se Tsr'ovog ceda Indiana Jones Rpg (znam surovo je i pomenuti taj uzas) ali ima i jos gorih poput.

FATAL, Hybrid, Racial Holy War,Cyborg Commando,Wraeththu,Spawn of Fashan,World of Synnibarr.

E to su vec bila dela poremecenih umova:geek:
Goal i have no goal Fraulein i just want eternal war "Major Montana Max"

"Après moi, le déluge"
User avatar
Faldang
Posts: 317
Joined: Thu Jun 02, 2005 9:06 am
Location: Batajnica
Contact:

Re: Dragon Dice

Post by Faldang »

Rover wrote:zuluf ima i pravila i neke silne kocke...tako da njega treba pitati..
Cak stavise smo igrali pre izvesnog vremena i poprilicno je simpaticno, pogotovo ako ima vise od dva igraca. Na pravila se treba malo navici, ali posle toga ide dosta tecno.

Neko je negde napravio i online verziju Dragon Dicea, probali smo Zulufic i ja jedno vece, ali je bilo uzasno :D
User avatar
Zulufic
Har!Haaaar!Ya, matey!
Posts: 679
Joined: Thu Nov 18, 2004 3:31 pm
Location: PXR5- I am the Warrior at the edge of Time

Re: Dragon Dice

Post by Zulufic »

ne zbog same igre nago zbog sporosti servera...
Image
Image
Image
Shark
Posts: 793
Joined: Sat Aug 03, 2002 12:54 am
Location: Chiba City
Contact:

Re: Dragon Dice

Post by Shark »

Millenium wrote:Dobro kockice su bile lose ali od loseg uvek moze gore setimo se Tsr'ovog ceda Indiana Jones Rpg (znam surovo je i pomenuti taj uzas) ali ima i jos gorih poput.

FATAL, Hybrid, Racial Holy War,Cyborg Commando,Wraeththu,Spawn of Fashan,World of Synnibarr.

E to su vec bila dela poremecenih umova:geek:
Sretjom nisi izguglao top 5 najgorih RPGeva ...
I kakve to veze ima sa d&d verzijom jamba?

Meni je taj opis iz SK takodje ostao u pamtjenju ... ako otjesh da samo bacash kocke - od jamba teshko da ima bolje igre. Osim mozhda "Choveche ne ljuti se" koja je chisto luck-oriented igra.
The mark of my divinity shalt scar thy DNA!
Up Up Down Down Left Right Left Right B A Start.
User avatar
Zulufic
Har!Haaaar!Ya, matey!
Posts: 679
Joined: Thu Nov 18, 2004 3:31 pm
Location: PXR5- I am the Warrior at the edge of Time

Re: Dragon Dice

Post by Zulufic »

Actually Dragon dice kompjuterska verzija i jeste bila katastrofa.Sve ono sto je valjalo nije ubaceno a i nedaj boze da su ubacili kampanju...
Sama igra nije neki sad cu ja tu da napravim mega strategiju, nego je laka strateska igra za zabavu i opustanje. I nikada i nije pretendovala da bude ozbiljan collectible.
Image
Image
Image
Locked

Return to “Ostale igre & Razno”