Conflict of Heroes: Awekenning the Bear

Moderator: Moderators

Locked
User avatar
žubor
Posts: 1893
Joined: Fri Apr 25, 2003 9:35 pm
Location: BGG.CC
Contact:

Conflict of Heroes: Awekenning the Bear

Post by žubor »

Nisam neki ljubitelj board game-ova ali mi se Conflict of Heroes ucinio veoma interesantnim.

Da li je neko igrao ovo? i da li neko ima ovu igru?

Rad sam je probati :D

Ciaos
B.
Image
User avatar
Bathory
Posts: 786
Joined: Thu Jan 22, 2004 10:15 am

Re: Conflict of Heroes: Awekenning the Bear

Post by Bathory »

To ti je bordgejm FOW
Image
User avatar
žubor
Posts: 1893
Joined: Fri Apr 25, 2003 9:35 pm
Location: BGG.CC
Contact:

Re: Conflict of Heroes: Awekenning the Bear

Post by žubor »

Bathory wrote:To ti je bordgejm FOW
pa zato mi se i svidja :D

i jel igrao neko?
Image
User avatar
Bathory
Posts: 786
Joined: Thu Jan 22, 2004 10:15 am

Re: Conflict of Heroes: Awekenning the Bear

Post by Bathory »

Skupo, a za te pare kupis nesto za fow :wink:
Image
User avatar
žubor
Posts: 1893
Joined: Fri Apr 25, 2003 9:35 pm
Location: BGG.CC
Contact:

Re: Conflict of Heroes: Awekenning the Bear

Post by žubor »

Bathory wrote:Skupo, a za te pare kupis nesto za fow :wink:
50 USD skupo?

Za FoW trenutno imam sve :D
Image
User avatar
meloras
Posts: 723
Joined: Sat Oct 18, 2003 1:20 pm
Location: Novi Beograd

Re: Conflict of Heroes: Awekenning the Bear

Post by meloras »

Deluje ok.Ali ako hocete bez troskova imam ja Tide of iron (znam da je of topic,da ne otvaram novi),nije frka da ga nosim u klub da se igramo kad god hocete,a veoma rado bih ukoliko bude par redovnijih igraca pazario i expanzije.Potrazite na board gamne geeku slike i opis,ako vas zanima,mnogo je dobro.
User avatar
Bathory
Posts: 786
Joined: Thu Jan 22, 2004 10:15 am

Re: Conflict of Heroes: Awekenning the Bear

Post by Bathory »

Kao ljubitelj bordgejmova, mogu ti reci da igre 1 na 1, a pogotovo sa tematikom 2 sv.rata nemaju neku prodju, pogotovo sa izborom trenutnih igara na trzistu.

Zasto? Pa ako vec igram bordgejm onda ce to verovatno biti nesto duze ili nesto sto ima random postavku, a u svakom slucaju sa vise igraca npr World in flames, empires in arms, 7 ages, pod prinudom cayluss, portoriko i karkasonu.

Sto bi trosio 50usd na igru koju vec igram sa figuricama, gde pritom imam vise opcija za neprijatelje, random postavku zbog scenarija,itd.

Igra jeste dobra, ali je njena dugorocna isplativost slaba. Posle par partija znaces na koju foru se dobija, tj kako ce da se odvija partija, posto imas fiksne jedinice i postavljanje. Sah ali malo sarenije.

Da ne igram nista drugo mozda bi me i zainteresovalo ali ovako-tjah.
Naravno ne sporim da je igra dobra, ali pored svega ostalog cime se zanimam ne budi mi neko veliko interesovanje.
Image
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Conflict of Heroes: Awekenning the Bear

Post by Dzon Vejn »

Evo sta mi se odmah ne svidja kod igre (gledam na boardgamesgeek slike...):

1) igra sa malim hexovima na koje moze da se stavi vise od 1 "pinklica" = kada sedne 2-4 igraca debelih cevapa-prstiju (a svi oni koje ratne igre interesuju izgledaju upravo tako :D), kontrola pinklinca postaje nocna mora.

2) pinklici me sami po sebi nerviraju - posebno cinjenica da se lako gube (dune promaja, neko stomakom tresne tablu, itd.), i jos lakse displace-uju.

3) ne volim board games sa kockicom. Istina, posto vidim da ima samo 2 kockice, to moze znaciti da te kocke i nemaju neki veliki uticaj u kom slucaju se moze ignorisati zamerka.

4) ne volim ideje reinkarnacija istorijskih bitaka. Ovo se opet moze ignorisati ako postoji dovoljan broj custom-made scenarija za free download.

5) kocept - svaki novi igrac nauci igru za 5 minuta obicno znaci da je gameplay ili shit, ili da se definitivno ne nauci za 5 minuta :D.

6) kartice - gotovo su uvek uticu lose na moju ocenu igre

Sve u svemu, igra mi se cini kao mozda malo unapredjeni Memoir '44 (koji sam odigrao par puta, prodao i nikada vise u zivotu ne bih odigrao). Probao bih je naravno, ali mislim da bi prezivela istu sudbinu kao i Memoir (da nema dobar replay value). Od svih igara tog tipa, jedina koja mi se svidela je 7 ages (a ni ona mi se nije svidela kao puerto rico, age of steam i slicne igre), a i ona je MNOGO duza, i MNOGO kompleksnija.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
Locked

Return to “Ostale igre & Razno”