Galakticka avantura

Moderator: Moderators

Locked
User avatar
arborsomniorum
Posts: 410
Joined: Wed Oct 17, 2007 12:49 am
Location: Нови Сад, Србија

Galakticka avantura

Post by arborsomniorum »

Pozdrav klubzmajevcima,
zamolili su me drugari sa kojima se igram da im pomognem da promovisu svoju novu igru koju su izdali. Za igru sam saznao tek pre mozda nedelju dana, kada su je napravili i mogu reci da sam se odusevio dizajnom, ilustracijama i samom mehanikom igre. Moram da napomenem da sam slabo sta od svemirskih tablicnih igara do sada igrao, ali mi se ova svidela.

Image

Hajde da predstavim sve po redu, Boris Djurovic, Dunja Hladni i Boris Radujko osnovali su udruzenje gradjana "Hrabri vitez" sa ciljem da u uslovima kada je izdati igru u Srbiji veoma tesko, oni ipak pokusaju, i da sa sto manje materijalnih sredstava, ali uz ulozen veliki trud i rad postignu dobru igru.

Hrabri vitez se odvazio i izdao tri igre, Galakticku avanturu i dve decije, Cudesnu sumu i Pricam ti pricu. O svakoj igri kao i o samom udruzenju mozete vise procitati na njihovom sajtu http://www.hrabrivitez.com

Decije igre necu spominjati, ali bih predstavio Galakticku avanturu. Ustvari, postavicu predstavljanje igre od samog tima, koji se potrudio da sastavi za moj blog. E pa Vi cete videti tekst pre nego sto se pojavi na mom blogu.

Image

Dobrodošli u uzbudljivi i čudesni svet GALAKTIČKE AVANTURE!

Skora je budućnost. Čovečanstvo je otkrilo način putovanja svemirom brzinom svetlosti. Treći svetski rat se nikada nije desio, sve države planete Zemlje su ujedinjene uz poštovanje međusobnog suvereniteta zemalja članica i stvorena je Federacija. Napredak u svim oblastima nauke je izuzetan a sam kvalitet života ljudi se značajno popravio. Kolonizovan je veliki broj planeta sunčevog sistema. Svim planetama upravlja Federacija čije je sedište na planeti Zemlji. Činilo se da je čovečanstvu osigurana budućnost, prosperitet i opstanak.

Sve do godinu dana unazad kada se desila Velika eksplozija. Naime, neobjašnjiv fenomen praćen neverovatno jakim magnetnim olujama je prouzrokovao prekid komunikacije između planeta i onemugućio bilo kakve međuplanetarne letove. Kada je Velika eksplozija konačno prošla, prvi međuplanetarni piloti su shvatili da je položaj planeta i sistema drastično promenjen. Planete i zvezde se više ne nalaze tamo gde su nekada bile. Primećena je i pojava neverovatnih predmeta čudesnih moći. Mnogi naučnici tvrde da su vanzemaljskog porekla.

Takođe se pojavio i novi materijal, kristalizovana ruda koja se nalazi u zvezdanoj prašini oko nekih planeta i koja u kontaktu sa bilo kojom drugom rudom poprima njene osobine. Dovitljivi istraživači su počeli da ga kombinuju sa zlatom, plutonijumom i drugim dragocenim rudama. Tako je počela zlatna groznica.

Centralna vlast Federacije je oslabljena, pojavili su se gusari koji bezobzirno pljačkaju sve međuplanetarne brodove a mnoge planete su proglasile nezavisnost. Između dojučerašnih saveznika započeli su ratovi za dragocenu rudu. Pored toga, istraživači sa granica poznatog univerzuma su doneli glasine o postojanju misteriozne galaktičke kapije koja omogućava prelazak u drugu dimenziju.

Poznati svet je utonuo u haos. Jedna supertajna organizacija, OMEGA došla je u posed drevnog zapisa koji kaže da postoji mogućnost da se povrati prvobitan raspored planeta i ponovo uspostavi red u Sunčevom sistemu, ako se galaktička kapija otvori. Vi pripadate toj organizaciji i daćete sve od sebe da baš Vi otvorite Galaktičku kapiju i pobedite njenog čuvara.

Image

CILJ IGRE

Galaktičku avanturu može da igra od 1, pa sve do 4 igrača. Svaki igrač je u ulozi međuzvezdanog pilota koji pripada tajnoj organizaciji OMEGA koja treba da otkrije gde se nalazi Zvezdana kapija. Da bi došao do Zvezdane kapije potrebno je da se pronađe gde je ona locirana, da igrač sakupi Bonus karte – ostatke vanzemaljskih civilizacija, i tek tada se kapija otvara.

Kada se kapija otvori treba pobediti svemirsku letelicu Čuvara zvezdane kapije. Onaj igrač koji to prvi učini jeste pobednik. Ali, čuvar je vrlo moćan i samo najopremljeniji brodovi imaju šansu protiv njega. Zato je potrebno veštom trgovinom, rudarenjem, piraterijom i obavljanjem misija opremiti svoj brod.

Tabla za igru se sastoji od karata koje predstavljaju sisteme koji se otkrivaju jedan po jedan, sve u potrazi za mitskom Zvezdanom kapijom. Neki sistemi su opasniji, neki imaju kolonije ili specijalna pravila.

Image

Svaki igrač ima kartu broda sa njegovim osobinama, novac, misije koje treba da ispuni i teret koji nosi (od legalnih, kao što su ruda i zalihe do nelegalnog oružja). Osobine broda se mogu poboljšavati nadogradnjama, a za poveliku sumu kredita može se kupiti i moderniji model broda.

Potez svakog igrača se sastoji od kretanja i akcije (trgovine, rudarenja, piraterije itd.). Borba se deli u faze, tokom kojih se kockicom određuje tok same borbe, a moguće je i spasiti se bežanjem. Faktor nepredviđenosti unose bonus karte kojima se saigrači mogu pokrasti, oštetiti, naterati da propuste potez, ali i popraviti svoj brod i pojačati napad ili odbranu.

Igru smo testirali na prezentacijama koje je Valhala organizovala u Muzeju Novog Sada i Bazaru i pokazala se zanimljivom, kako za mlađe tako i za starije.

Pozdrav od Development tima "Hrabri vitez"!

Jos jednom, sajt je http://www.hrabrivitez.com pa ako Vas je igra zainteresovala, posetite ih. U skorije vreme, autori igre ce doci do Beograda i napraviti prezentacije igre u svim klubovima po Beogradu. Postavicu tacno vreme i datum kada saznam na potforumu Druzenje... POz svima jos jednom,
Stefan.
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Re: Galakticka avantura

Post by Pendargon »

Pazi izgleda skroz slatko... :D
Jedino, dizajn pozadine ovih karata mi je nesto jako, jako poznat. Podseca me na neku staru igru kartama koju je zulufic donosio iz madjarske, al ne mogu da se setim kako se bese zvase...
Image
ImageImageImageImageImage
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: Galakticka avantura

Post by Hypodermic »

Vizuelno izgleda privlacno, ce da vidimo kako ce da izgleda uzivo.
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Galakticka avantura

Post by Dzon Vejn »

Meni pravila zvuce na bas celik... idi skupi sko pre sto vise, zbudz-nabudz, i onda dodji na finalni tile i ubi "gazdu".
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Re: Galakticka avantura

Post by Skobra »

Meni pravila zvuce na bas celik... idi skupi sko pre sto vise, zbudz-nabudz, i onda dodji na finalni tile i ubi "gazdu".
Da budemo fer masa igara se zasniva na istom principu
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Galakticka avantura

Post by Dzon Vejn »

Skobra wrote:
Meni pravila zvuce na bas celik... idi skupi sko pre sto vise, zbudz-nabudz, i onda dodji na finalni tile i ubi "gazdu".
Da budemo fer masa igara se zasniva na istom principu
Ne bih se slozio... barem ne ono sto ja igram ;).
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Re: Galakticka avantura

Post by Skobra »

Pazi kad sam pomislio isto sto se tice posedovanja i igranja :D
Mada igrali mi takav tip igara ili ne, njih ima i to puno
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

User avatar
joggy
Hronos
Hronos
Posts: 1224
Joined: Sat Apr 06, 2002 6:17 am
Location: Buduca nezavisna Republika Kotez
Contact:

Re: Galakticka avantura

Post by joggy »

cena?
"Narod u demokratiji ne može da pogreši. Kakva god da je odluka naroda to je odluka Boga." Vulin.
"Potrebno je da vozilo koje vrši transport ima onu ruku napred, da prebacuje... Imaju proizvođači, ja sad ne znam ko su“ Velja.
„Na Beka su pucali amateri, jednom je čak spala kapuljača“ Nesa.
User avatar
kleop
Posts: 41
Joined: Wed Jan 31, 2007 8:58 pm

Re: Galakticka avantura

Post by kleop »

Sama igra jeste RPG tako da definicija zbudz nabuz odgovara kako samoj Galaktickoj avanturi, Bas Celiku, Descentu,WOW i mnogim drugim igrama.

Ono sto smatram da je posebno jeste sama mehanika borbe, mogucnost dolaska do dodataka obavljajuci 7 potpuno razlicitih profesija, replijability jer je tabla u svakoj partiji drugacija, ne mogucnost medjusobne borbe (uz ostavljenu mogucnost uticaja na igru drugih igraca), te mogucnost da u nedostatku saigraca samostalno igrate igru, orginalni dizajn, isbalansiranost .
Koga zanima da dodje da se upoznamo i isproba igru,neka dodje 18.10. u neki od klubova (videti deo foruma Druzenje za satnicu prezentacije igre po klubovima u Bg).

Inace cena je 999,99 dinara :)
Za sve dodatne info imate sajt, sa mailom i telefonom.

Pozdrav
HRABRI VITEZ
kleop
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: Galakticka avantura

Post by Hypodermic »

:( Ponadah se da je boardgame koji podseca na kombinaciju elite i twilight impeiroum kad ono kvazi-rpgish... sad sam malo razocaran. I dalje cu doci da vidim, ali ne vise sa toliko entuzijazma. Zvuci kao da ima sve elemente Elite prenesene na lep boardgame, ali malo se uvek najezim kada neko spomene WoW u pozitivnom kontekstu...
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
arborsomniorum
Posts: 410
Joined: Wed Oct 17, 2007 12:49 am
Location: Нови Сад, Србија

Re: Galakticka avantura

Post by arborsomniorum »

Boco, odmah da te razuverim. Nema Wowa ni u tragovima. Ni u kom delu...

Za domacu igru, ovo je prva igra koja mi se isplatila kupiti. Inace kupovao sam sve, od bas celika, do heroja dugonozja, i od svih tih igara, jedino je SATIRIK bio prava igra. Ali Satirik kosta 2500 din. Pa ko ima neka izvoli.

Sa druge strane, ova igra ima prelepe ilustracije, ok je mehanicki, iako naravno nije twilight imperium, ima dobru cenu, jedina moja zamerka je sto je manje-vise homemade varijanta. No da je uradjena u kvalitetu izrade poput Satirika, bila bi mnogo skuplja, pa samim tim ne bih je kupio.

Imajte u vidu da je ovo domaca igra, koja mehanicki moze da se meri sa Satirikom, ima ilustracije cak i bolje od Satirika, a dva i po puta je jeftinija. Iako ima svojih mana, mislim da je ovo do sada realno najbolje sto su nam "nasi" priredili. No, ovo je moj stav i moje misljenje, a Vi dodjite, pa sami formirajte svoje. Poz drugari.
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: Galakticka avantura

Post by Hypodermic »

Heh, mene ne zanima da li je nesto domace ili strano, mene zanima da li je meni vizuelno interesantno (sto jeste) i mehanicki interesantno i fluidno (sto za sada ne znam dok probam, ali sam za sada skeptican). Tako da niti cena je faktor, niti toliko kvalitet izrade, koliko da je igra pregledna, zanimljiva, privlacna, i unikatna (ima svoj smek).

Sad, licno ne volim boardgame koji ima pristup kao RPG, vis enaginjem ka malo klasicnijim boardgameovima, zato moj trenutni skepticizma posle previewa.
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: Galakticka avantura

Post by opsidiannight »

Za hiljdarku ima da ga kupim, pa makar bio i njesra.
Kupujmo domaće, zar ne?
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
User avatar
kleop
Posts: 41
Joined: Wed Jan 31, 2007 8:58 pm

Re: Galakticka avantura

Post by kleop »

Pojasnjenje
Igra je nastala po uzoru, izmedju ostalog, na Elite i Freelancer.
Dakle ja, svemirska kanta koja leti, nepregledni svemir i sudbina covecanstva u mojim rukama :wink: .
Put kojim ces doci do cilja je samo na tebi da odlucis, i odaberes neku od 7 postojecih profesija ili ih iskombinujes.
Igrice koje sam naveo za primer, izmedju ostalog i wow, su samo da ilustruju tip igrice.
Dalje, igra je i pravljena da bude akciona,dinamicna i da traje 2 do 3 sata najvise.
Dodjite i pogledajte.
Pozdrav
kleop
User avatar
CHuPa
Posts: 94
Joined: Wed Oct 12, 2005 10:57 pm
Location: just wanna to play
Contact:

Re: Galakticka avantura

Post by CHuPa »

probao juce... mogu da kazem da me je drzala za tablu 4 partije.... ok je igra.... deluje privlacno... malo je tesko na pocetku... ali zato posle....

pitanje za autore : zasto, ali ZASTO, su prvi (zeleni/plavi) svetovi postavljeni vertikalno.... tj zasto su stampani onako mali kakvi su.... sto nisu veliki kao zuti i crveni svetovi....

poz
Wanna play some shit !
User avatar
kleop
Posts: 41
Joined: Wed Jan 31, 2007 8:58 pm

Re: Galakticka avantura

Post by kleop »

Prvo da se zahvalim ispred autorskog tima Hrabrog viteza svima koji su bili na promociji.
Drago mi je da su ljudi se igrali i da zaista niti jednom nisam primetio da se neko dosadjuje tokom igranja igre.
Ukoliko imate bilo kakvo pitanje o samoj mehanici igre ili pravilima slobodno postujte potrudicemo se das sto pre odgovorimo.
I da odgovorim na pitanje
CHuPa wrote:pitanje za autore : zasto, ali ZASTO, su prvi (zeleni/plavi) svetovi postavljeni vertikalno.... tj zasto su stampani onako mali kakvi su.... sto nisu veliki kao zuti i crveni svetovi....

Pa mora biti mesta i za neka unapredjenja u drugoj ediciji. :wink:
Pozdrav
kleop
User avatar
kgkid
Posts: 493
Joined: Thu Nov 18, 2004 8:53 pm
Location: Kragujevac
Contact:

Re: Galakticka avantura

Post by kgkid »

Igra je super (pazi, na ivici sam, ali i dalje nije tredomansija! :lol: ) !

Igrao sam na prezentacijama, kupio i doneo kuci, a doneo je i nas Zombicak, pa smo u utorak imali jedan mali pokusaj da dva lika, koji nisu ograli ranije, odigraju partiju samostalno... mislim da su presli na blood bowl i odlucili da drugi put probaju kad neko iskusniji sedne sa njima ;)

Obecavam da cu sledeci put da se i ja igram, pa ce valjda biti bolje.
Iskstvo iz prvih partija je da je igra, ocekivano, zanimljivija u vise igraca, a da ne traje znatno duze.
kuliraj dete, zivot je pred tobom.
Locked

Return to “Ostale igre & Razno”