LEGO

Moderator: Moderators

Locked
User avatar
Barrel Dragon
Posts: 424
Joined: Fri Sep 08, 2006 3:38 pm
Location: Prijehavsi u Zagreb ...

LEGO

Post by Barrel Dragon »

Ima li medju vama kolekcionara ove ludorije.
Ja skupljam lego od 84. ali sam prestao nekih devedesetih sve do pre 4 godine kada sam na netu pronasao jedan forum i shvatio da sam medju najmladjim clanovima tada bio. :geek:
od tada se moja kolekcija strasno uvecala, tako da sam uspeo sakupiti omiljeni mi Castle colection 2009, sve setove.
Inace skupljam za sada 2 vrste: Castle i pirates.
Imam nesto city-ja, kompletnu policiju i par creator setova.
Ako neko jos skuplja, mogao bi da postuje slike svoje kolekcije, da malo objasni kako se do istih dolazi u Srbiji, cene i ...
Image
User avatar
Faldang
Posts: 317
Joined: Thu Jun 02, 2005 9:06 am
Location: Batajnica
Contact:

Re: LEGO

Post by Faldang »

Ja i još par ortaka skupljamo, ali ne u klasičnom smislu. Našli smo na netu sistem za LEGO wargaming, naravno potpuno sulud, pa smo onda kupovali pomalo da može da se igra.

Što se tiče nabavke po pristojnim cenama, postojala je neka prodavnica igračaka na Novom Beogradu, blizu zadnje stanice 16-ice, gde je bilo stvari po jako normalnim cenama (u poređenju sa ostatkom zemlje). Ne znam kakvo je stanje sad.

Naravno, najbolja nabavka je bila ona kad je ortak išao u Nemačku i tamo našao radnju gde se prodaje na meru :D
User avatar
Sammael
Posts: 371
Joined: Mon Mar 18, 2002 9:52 pm
Location: Zvezdara

Re: LEGO

Post by Sammael »

Pre dve godine sam se ponovo navukao na Lego, pošto sam prilikom selidbe naleteo na svoje stare komplete (odlično očuvane).

Postoji forum kolekcionara gde možeš doći do nekih korisnih informacija, a u toku je i osnivanje kluba: http://legoland.forumandco.com/forum.htm

Što se tiče kupovine, u Beogradu Lega najviše ima u Lavirintu (ulica Goce Delčeva na Novom Beogradu), u Turbo Limač lancu (Nušićeva, novi Mercator, Ušće, Zira) i u prodavnici Hippopotamus (kod Taša). Cene su suludo visoke, kao što su i uvek bile, ali c'est la vie.
User avatar
Barrel Dragon
Posts: 424
Joined: Fri Sep 08, 2006 3:38 pm
Location: Prijehavsi u Zagreb ...

Re: LEGO

Post by Barrel Dragon »

Znam za taj forum.
pa u TL su cene cak i nize nego u Zagrebu jer racunaju odnos kuna - dinar, 1:10 (a realni je 1:14). Savetujem da tamo kupujete ukoliko ne mozete da nadjete povoljnije, a i izbor bi trebao da bude veliki.
Ovde je jedan decko, inace lego ambasador uspeo konacno da otvori svoju prodavnicu, koja za sada nema neku ponudu vecu, ali kako je najavio bice cak jeftiniji do nekih 1-2 eura u odnosu na Evropu.
Ako mozes ta pravila da mi prosledis nekako na mail bio bih ti zahvalan. Poslacu ti na PM. I ja sam naisao na njih nekada davno i vise ne mogu da ih nadjem, al se secam da je bilo nesto u fazonu DC vs. Marvel pravila.
Evo i slike moje skromne armije od starijih setova, nisam spojio sa Fantasy erom i Vikinzima.

http://www.kockice.org/forum/download/f ... &mode=view

Edit by Bojan: Ubuduce pre nego sto stavis sliku uradi resize
Image
User avatar
Rat with a tool
Posts: 863
Joined: Thu Jan 06, 2005 1:07 pm
Location: World of Darkness:Belgrade

Re: LEGO

Post by Rat with a tool »

Imam na tone Lego kockica iz 90ih, pirati, vitezovi, svemir, podvodne ekspedicije... Ali nazalost je sve rasklopljeno zbog renoviranja:/ Sad bukvalno ni ne znam sta bih sa svim tim, jer bi za to sve bila potrebna poveca soba.
User avatar
Barrel Dragon
Posts: 424
Joined: Fri Sep 08, 2006 3:38 pm
Location: Prijehavsi u Zagreb ...

Re: LEGO

Post by Barrel Dragon »

Ponudi cene, daj slike, pa te mozda ja resim dela muke.
Image
User avatar
Zekina banda
Posts: 1459
Joined: Tue Dec 20, 2005 8:16 am

Re: LEGO

Post by Zekina banda »

U Bgu najbolje cene su u hipopotamusu (oni su i uvoznici).
Image
Izgubio je sve ko nije razumeo da je pobeda bila nesto drugo
http://offgridttgamers.blogspot.rs/
stari blog http://waxerspasttime.wordpress.com/
User avatar
shukaku
Posts: 271
Joined: Wed Jan 16, 2008 1:08 am
Location: Fang

Re: LEGO

Post by shukaku »

ako imas pirate i vitezove iz 90 baci i meni pm ako zelis da ih se otarasis

Meni jedino sto treba a nisam do kraja sakupio su aqanauts i aquashark koji su se vrteli od 95 do 97,tako da ako to neko ima nek mi se javi
User avatar
Sammael
Posts: 371
Joined: Mon Mar 18, 2002 9:52 pm
Location: Zvezdara

Re: LEGO

Post by Sammael »

Samo da napomenem da sam i ja vrlo zainteresovan ako neko ima Lego na prodaju.
User avatar
jorgurt hlebozvak
Posts: 449
Joined: Mon Nov 29, 2004 1:07 pm

Re: LEGO

Post by jorgurt hlebozvak »

Gde je hipopotamus?
orks rules!!! Osim kad to nije slučaj.
User avatar
Zekina banda
Posts: 1459
Joined: Tue Dec 20, 2005 8:16 am

Re: LEGO

Post by Zekina banda »

U Ilije garasanina preko puta Tasa
Image
Izgubio je sve ko nije razumeo da je pobeda bila nesto drugo
http://offgridttgamers.blogspot.rs/
stari blog http://waxerspasttime.wordpress.com/
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: LEGO

Post by Dzon Vejn »

Bas kod Tasa. Ulica je Ilije Garasanina, ali ne znam koji broj. Kad skrenes iz Beogradske u Ilije Garasanina, sa desne strane je, i pre V BGD gimnazije. Mozes na pauzi da svratis, blizu ti je ;).
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
jorgurt hlebozvak
Posts: 449
Joined: Mon Nov 29, 2004 1:07 pm

Re: LEGO

Post by jorgurt hlebozvak »

Hvala lepo na informacijama
orks rules!!! Osim kad to nije slučaj.
User avatar
Barrel Dragon
Posts: 424
Joined: Fri Sep 08, 2006 3:38 pm
Location: Prijehavsi u Zagreb ...

Re: LEGO

Post by Barrel Dragon »

Zvanični uvoznik za istocnu Evropu je Turbo Limac, tako da bi on trebao da ima najpovoljnije cene. Ako je ovaj hipopotamus jeftiniji, onda se verovatno radi o nekim svercerima kao sto ima jedna prodavnica iz Mostara, preko koje sam ja kupio Medevil Market, a niko ga na ovim prostorima nije imao u ponudi. Oni to odu do Minhena u najblizi Legoland i tamo kupe te exkluzivne setove i posle ih ovde samo preprodaju. Moj je bio 10€ skuplji nego u Evropi, ali ok.
Image
User avatar
shukaku
Posts: 271
Joined: Wed Jan 16, 2008 1:08 am
Location: Fang

Re: LEGO

Post by shukaku »

Hipopotamus je bio glavni uvoznik za lego pre mnogo godina,i imali cu cene ko u evropi,mozda za ponesto 5 ili 10 posto skuplje
Al onda su propali sad im je asortiman bzvz a i cene su im paprene,makar kad sam ja bio pre pola godine
User avatar
Zekina banda
Posts: 1459
Joined: Tue Dec 20, 2005 8:16 am

Re: LEGO

Post by Zekina banda »

Ko sto rekoh, najbolje cene su u Hipoppotamusu. (Uvoznik za jugoistocnu evropu :roll:) Oni su uvoznik za Srbiju (sto pise i na markicama), te su nesto jeftiniji od lavirinta (koji uzima robu od njih). U TLu mogu se naci neke stvari na snizenju, inace su skuplji od gore navedenih radnji. Sve to pricam iz sopstvenog bogatog iskustva posto klincu kupujem lego bar jednom mesecno.
Image
Izgubio je sve ko nije razumeo da je pobeda bila nesto drugo
http://offgridttgamers.blogspot.rs/
stari blog http://waxerspasttime.wordpress.com/
User avatar
Telion
Commissar Weasel
Posts: 1244
Joined: Tue Dec 22, 2009 4:20 pm

Re: LEGO

Post by Telion »

Sakupljam ja LEGO od svoje 3. godine(95. tacnije) tada sam dobio svoja prva 2 boxa za rodjenada...King Richard on Horse i onog Lorda od zlih na zmaju(simbol ili znak,kako god,im je bio slepi mis).. :D
I sakupljao sam sve od tada..iz svake"teme"imam neki box..ali meni i jednom ortaku su bili najzanimljiviji oni Western..kauboji i indijanci,pa smo sve iz toga sakupili...a kasnije Star Wars...i tako... Sad je vecina u delovima,mada se i moj mladji brat igra sa nekim..(ugl Star Wars)
Naravno,i Joca sakuplja,s njim sam se takodje igrao,pa mi je malo cudno kako se on jos nije oglasio na ovom topic-u..ima ih zaista previse.. :lol:
"MISSION SUCCESSFUL! Once again, I...Cato Sicarius..."
User avatar
joca☻
Posts: 170
Joined: Sat May 03, 2008 7:48 pm

Re: LEGO

Post by joca☻ »

get away!it's all mine!! :lol: :lol:
da stvarno imam dosta...nisam otvarao skrinju,vec godinama,ali znam da imam neke setove u potpunosti...pogeldacu sta imam,pa cu javiti.
User avatar
PeraNekron
Posts: 2231
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:31 am
Location: Rov 202

Re: LEGO

Post by PeraNekron »

Imam i ja jednu povecu kutiju, punu LEGO kockica. A sad, gde je ta kutija zavrsila, samo Deceiver zna.
Mind Uploader wrote:... Kazem ja da je Pera isti Darth Vader, samo bez te moralne dubine...
Hypodermic wrote:Da nije robotech-a ne bih bio ovakakv kakav jesam!
Giga wrote:Realno, sasvim je logicno da mogu bez problema da ih bace sa par stotina metara i da budu prilicno sigurni da tom land raideru nece biti nista
igor wrote:jako je tesko uzimati puno poena jer se igra po knjizi.
User avatar
Barrel Dragon
Posts: 424
Joined: Fri Sep 08, 2006 3:38 pm
Location: Prijehavsi u Zagreb ...

Re: LEGO

Post by Barrel Dragon »

Ajte ljudi malo postajte svoje kolekcije, sta ste se uhvatili tih prodavnica. :twisted:
akmo malo kolekcije na sunce ili kreacije.
Image
User avatar
Barrel Dragon
Posts: 424
Joined: Fri Sep 08, 2006 3:38 pm
Location: Prijehavsi u Zagreb ...

Re: LEGO

Post by Barrel Dragon »

Image
Image
Image

Uzivajte.
Image
User avatar
Zekina banda
Posts: 1459
Joined: Tue Dec 20, 2005 8:16 am

Re: LEGO

Post by Zekina banda »

Lego marinci :)
Image
Image
Izgubio je sve ko nije razumeo da je pobeda bila nesto drugo
http://offgridttgamers.blogspot.rs/
stari blog http://waxerspasttime.wordpress.com/
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: LEGO

Post by opsidiannight »

Zbogom GW-u na Kikindu te nabijem. :D
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
Locked

Return to “Ostale igre & Razno”