ATZ Battle report

Moderator: Moderators

Locked
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

ATZ Battle report

Post by Skobra »

Probasmo danas u Sigilu ATZ scenario L'îlot de la Promenade Morte (Isle of the Walking Dead). To je ATZ scenario smesten neposredno nakon francusko-indijanskih ratova (ono poslednji mohikanac i slicno)... i evo kako je bilo (nazalost nema slika)

Godina je 1765 i francusko-indijanski rat je upravo zavrsen.Nazalost strasti josnisu stisane pa se cesto desavaju raznorazni sukobi, ubistva i pljacke. Kada ih je staresina malog naselja zamolio da pomognu nasi junaci, ratni veterani su mislili da je upravo u pitanju neka vrsta osvete... jer ko bi pobogu iz cista mira kidnapovao 2 zene iz naselja. Ali ko god da je to mu je zadnja otmica belih zena...

Po kazivanju svedoka otmicari su camcem presli na L'îlot de la Promenade Morte te su nasi junaci i otpoceli poteru od ostrva... A hrabra grupa:

Capt. Bartholomew Tucker aka Milosh (Rep 5 – Musket and Tomahawk – “Inspire” & “Brawler”). Bivsi Rendzer i prototip poetskog junaka.
Jonas Kandide aka Marko (Rep 4 – Musket and Knife – “Healing”) Koja ekipa moze bez pouzdanog Doka-a?
Bagwah aka Pedja (Rep 4 – Musket and Tomahawk – “Track & Trail”) Ono nesto kao Poslednji Mohikanac... surovi domorodac koji parla francuski i nada se da ce da smuva kcerku engleskog pukovnika...
B Jones aka Slovic (Rep 3 – Musket – Knife – “Crack Shot”). Casna starina koja iz rata vuce ranu na nozi ali nedostatak brzine nadomescuje preciznom paljbom

Druzina se oprezno iskrcala na obali ostrva zloslutnog imena i odmah zauzela defanzivne polozaje. Kapetan poce da izdaje ostre komande "Jonas motri na sumu... Bagwah pronadji trag... Jones ti da...". "Bagwah naso trag!". "Ma sta bre naso jebote kad si ga vec naso!" - ljutito uzviknu Keptn. Bagwah mirno, francuskim gestom pokaza na kanu koji je stajao na obali... "Tres zli ljudi ovuda otisli" - potvrdi Bagwah. "I odveli one nesrecne device" doda Dok zalostivim glasom... "Tja" - pomisli Jones (iliti Starina) ""pre ce biti da jurimo neke dronfulje koje su zapalile sa nekim mornarima... al ajd sad"

Keptn je, kao i svaki bivsi oficir veoma drzao do taktike te se ubrzo zacuse komande "Dok levo! Bagwah duplo desno! Po dvojica! Jones pazi nazad! Prebacuj se! Motri desno! Motri levo! Motri okolo! Motri i hodaj! Stani! Dupli red nazad"... Nakon dobrih 20 minuta preciznih manevara hrabra druzina je odmakla jedno 15-stak metara od obale i skontala da ovako ne ide...Ali Keptn ne popusta.... Srecom se Dok dosetio i ukratko objasni Keptnu da te 2 device nema sanse da ostanu device ukoliko se manevri Jesen-Zima 1765 nastave... Bagwah zdusno podrza Dok-a a dok mu se u ocima pojavi neki novi sjaj (ma naravno svaki indijanac sanja da prodje ko poslednji mohikanac i capi neku belu ribu ajte molim vas)...

I dok je druzina napredovala ka sumi, iz nje istetura neka prilika... Junaci ko junaci odmah opletose po njoj (mislim mogao je to da bude i neko neduzan). Nakon svih tih pucnjeva dok su uzurbano punili svoje muskete nasi junaci ugledase kako se kroz oblake dima prilika sve vise priblizava... "E bre nemoguce da sam i ja promasio?" - uzviknu Keptn. Dok i Starina ga samo pogledase dok Bagwah odluci da se malo priblizi osobi koja je dolazila... I u trenutku se zablenu gledajuci otvorenih usta u krvavu priliku koja se teturala ka njima... vise smrtonosnih rana se jasno videlo na telu spodobe a ona je i dalje isla ka njima.... "Capitano lest de mrtvo a ide!!!" - uzviknu Bogwah na sta Kept razdragano uzviknu "Ha znao sam da nisam promasio!"... Medjutim sve je to pocelo da izgleda sumnjivao pogotovo kada sa leve strane iz recnog siblja izadje jos jedna prilika i poce da tetura ka druzini....
"Je!!! Pa ovo su bre neki zivi mrtvaci!" uskliknu Keptn
"Nemoguce to nije medicinski moguce!" uskliknu Dok
"Promenade Morte!!" promumla Bogwah
"Merde" vrisnu Starina
"Ne psuj bre sram te bilo te sede kose" obrecnu se Keptn
"Ma bre nije nego sam zgazio...." zausti Starina

Hodajuci mrtvaci koji su iskoristili ovu malu nepaznju druzine su vec prisli sasvim blizu. Nsi junaci izbacise jos par dzeferdara ali su im zivci jos ustreptali od spoznaje protiv cega se bore pa hici promasise... Bogwah hrabro jurnu napred i tomahavkom raspoca glavu najblizem zombiju... Nekako istovremeno svi junaci shvatise da pucnjava zapravo privlaci zombije te odlucise da se ubuduce sa njima obracunavaju iskljucivo hladnim oruzjem... Posto su ipak uspeli da se dogovore da je ipak bolje da tim hladnim oruzjem udaraju a ne da isto bacaju po poljani, u par poteza pobise tih par zombija.... Zacudo puta recna obala im je izgleda delovala uzasno sablasno pa pocese da sprintaju ka sumi... Pritom su naravno zaboravili da Starina ne moze ni da ide ka coek a kamoli da sprinta i verovatno bi ga ostavili da sam svrlja po sumi da se Bogwah nije setio da Starina nosi njihovu zalihu vatrene vode i odbio da krene dalje dok ih Starina ne stigne...

I udjose oni u sumu.... mracnu, gustu i sablasnu sumu. Poucena prethodnim iskustvom druzina je formirala klasicnu "kornjaca" formaciju... kolona iz koje na sve strane strce puske i koja se krece 3" po potezu. Bogwah je samouvereno pratio tragove "Tri coveka, jedan malo hramlje, drugi je prehladjen a treci ima bradu... dve zene, jedna moja... erhh ovaj visoka, druga nosi naocare... skrenuli su levo... pokupili lesnike i... ovaj... usli u drvo... hmmm... ovaj Keptn mislim da sam izgubio trag"... Uprkos tome sto je druzina malo duze lutala po sumi svega par zombija se pojavilo... Zahvaljujuci Bogwahovoj vestini zombiji nisu uspeli da ih iznenade i nasi momci su jako brzo uspeli da ih se ratosiljaju tomahavcima... i uskoro se vec nazirao kraj sume i proplanak. Prvo na sta su nasi junaci nasli su tri do pola pojedena lesa pored kojih su lezale njihove muskete... "Hmm jako cudno da neko ostavi ovako dobro oruzje?" rece uvek prakticna Starina... Svi su mudro klimali glavom i prosli pored leseva (i oruzja)... Keptn se seti da su mozda mogli da uzmu i te puske ali pravi heeroj se nikad ne vraca (a on je heroj jelda!) te ponos prevagnu a puske ostadose na poljani...

Vireci iz sumice druzina je videla malu kolibu i 2 zombija koji pokusavaju da provale vrata... Sarke su vec popustale a iz kolibe se culo histericno vristanje te Keptn usklisnu "Napred momci!" i odvazno potrca ka kolibi. Poletese i Bogwah i Dok dok je casna Starina polako hramao za njima... Dok su trcali ka kolibi nasi junaci su primetil jos par zombija koji su privuceni vriskom i cikom izlazili iz sume i isli ka kolibi... Bogwah i Keptn u trku sredise par zombija i dotrcase do vrata... Naravno trebalo je sada ubediti zene da otvore vrata ali hrabri Keptn se odluci za dramaticniji pristup... Sa par udaraca nogom razvali vrata i (pohotno) pogleda u dve cure koje su zdusno vristale. Buduci da je Keptn delovao prilicno izbezumljeno (a i frizura mu se malo sjebala pri razvaljivanju vrata) Dok je manirom iskusnog dzentlmena uspeo da smiri zene koje su najzad shvatile da su stigli spasioci... Bogwah u tom trenutku shvati da je sada trenutak da se pokaze i pridobije ljubav jedne od devojaka i odluci da hrabro iskasapi obliznjeg zombija i tako zadivi dame. "Lepa madmozel ti gledati kako lepi, neustrasivi domorodac srediti zli mrtvi i zaljubis se u njega a ne slusas svoj bogati otac pukovnik!" uzviknu Bogwah i vitlajuci tomahavkom jurnu na zombija. Munjeviti udarci tomahavkom su padali po zombiju ali na zalost ni jedan nije pao na glavudzu sto zombi iskoristi i obali hrabrog indijanca na zemlju... I ova ludorija hrabrog zaljubljenog indijanca se pokaza kobna. Zombiji se bacise na onesvescenog Bogwaha i nasta prilicno krvava gozba... Po prvi put su nasi junaci imali tu nesrecu da vide Zombie feast i to je delovalo uzasno na njih... Za Doka i Starinu je to bilo previse i jednostavno se sklupcase i pocese nesuvislo da balave... Dve cure ponovo utrcase u kolibu i posakrivase se ispod kreveta. Jedino je Kept sacuvao zdrav razum (jerbo je vise puta bio na zvanicnim vecerama) i spremio se da skupo proda svoju kozu (u principu verovatno je razmisljao kako da zapali odatle)... Pet zombija jurnuse na Keptn dok su se ostali gostili njegovom druzinom... Kapetan ustreli jednog, izbeze napad sledeceg zombija i rascopa glavu trecem zombiju ali u tom trenutku oseti ledene ruke kako ga hvataju za vrat i natrule zube kako kidaju meso... Dok je deo po deo nestajao u stomacima zombija stigao je jos da pomisli "Vraticu se ja...".

Uzasni krici su jos par trenutaka odzvanjali proplankom a zatim se nad L'îlot de la Promenade Morte spusti sablasna tisina...
Last edited by Skobra on Sun Feb 14, 2010 11:38 am, edited 2 times in total.
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

User avatar
Faldang
Posts: 317
Joined: Thu Jun 02, 2005 9:06 am
Location: Batajnica
Contact:

Re: ATZ Battle report

Post by Faldang »

Truth be told, Dok je na kraju zapucao napred da drži flank kapetanu, a hrabri Bagwah je starini podmetnuo rame da bi nas sustigao :D
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Re: ATZ Battle report

Post by Skobra »

Report zavrsen, ispravljena nepravda prema Bogwahu... Cekaju se novi heroji
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

User avatar
Mikaan
Posts: 507
Joined: Mon Jul 07, 2008 4:51 pm

Re: ATZ Battle report

Post by Mikaan »

Skobra wrote:Po prvi put su nasi junaci imali tu nesrecu da vide Zombie feast i to je delovalo uzasno na njih... Jedino je Kept sacuvao zdrav razum (jerbo je vise puta bio na zvanicnim vecerama)
:lol: :lol: :lol:
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: ATZ Battle report

Post by opsidiannight »

Igra je mega zabavna. Nažalost, malo lošeg raspoloženja i nepoznavanje pravila su umanjili ugođaj.

Pet Bambija za Škobru i zombije.
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
User avatar
Faldang
Posts: 317
Joined: Thu Jun 02, 2005 9:06 am
Location: Batajnica
Contact:

Re: ATZ Battle report

Post by Faldang »

Skobra wrote:I udjose oni u sumu.... mracnu, gustu i sablasnu sumu. Poucena prethodnim iskustvom druzina je formirala klasicnu "kornjaca" formaciju... kolona iz koje na sve strane strce puske i koja se krece 3" po potezu. Bogwah je samouvereno pratio tragove "Tri coveka, jedan malo hramlje, drugi je prehladjen a treci ima bradu... dve zene, jedna moja... erhh ovaj visoka, druga nosi naocare... skrenuli su levo... pokupili lesnike i... ovaj... usli u drvo... hmmm... ovaj Keptn mislim da sam izgubio trag"...
Ma najbolji deo, definitivno :mrgreen:

Super je igra, drugačije radi od ostalih skirmisha koje sam gledao/igrao, ali to je zato što su pravila izgleda napravljena da odgovaraju žanru i da se dobije onaj klasičan survival horror šmek. Blago je board-game-ičan osećaj, ali je lepo što nisi ograničen tablom ili sličnim, već lepo metar u ruke, pa mrdaj gde hoćeš.

Kocka dosta utiče na celu stvar, ali opet na lep način. Ona gomila tabela oko kojih se Škobra onako zlo smejuljio zapravo služe nečemu i daju zanimljive situacije. Na taj način, ova varijanta koju smo mi igrali (4 igrača kao ljudi i 1 kao zombiji) je bila kao FRP na tabli.

U svakom slučaju, bilo je super, i nije mi žao što ste me nagovorili da se igram umesto da samo gledam :D
Shark
Posts: 793
Joined: Sat Aug 03, 2002 12:54 am
Location: Chiba City
Contact:

Re: ATZ Battle report

Post by Shark »

Четврта едиција са зомбијима и ТТ механиком. Није лоше :)
The mark of my divinity shalt scar thy DNA!
Up Up Down Down Left Right Left Right B A Start.
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: ATZ Battle report

Post by Dzon Vejn »

Skobra, priznaj da je i ovo pisanije:

http://www.blic.rs/Vesti/Tema-Dana/1766 ... i-eparhiju

tvoje delo :D.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
Locked

Return to “Ostale igre & Razno”